WillBlake

okres Ostrava
gin&platonic

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 31.5.2020  22:46

"He failed to set the sun on fire - just as the town at which he aimed his rockets remained unscathed. He only managed to kill a donkey the day before." Geniální a neskutečně hravý debut jednoho z největších režisérů. Nebojte se toho.

• 30.5.2020  12:53
    Jakub (1992)

Možná nejlepší československý dokument. Kolektivní i osobní traumata navždy zaznamenána ve zvrásněných tvářích, bohaté mystické obrazy a vzpomínky na jednoho nezapomenutelného člověka. Sejmulo mě to víc než Obrazy starého světa, které mi během sledování několikrát přišly na mysl. Nechápu nic.

• 30.5.2020  11:14
    Imburnal (2008)

Poetický, monumentální portrét chudoby, který chytne za srdce všechny filmové voyery a vyznavače stok. Skrytý klenot filipínské kinematografie.

• 10.5.2020  12:03

Jdi a (ne)dívej se. Jdi a (ne)slyš. Silné.

• 8.5.2020  01:28
    59-184-84 (studentský film) (2009)

Život i smrt ve stádiu příprav.

• 20.4.2020  15:52

Film, na který se od letošního března dívám alespoň jedenkrát týdně. Krása.

• 13.4.2020  14:20

Psychedelický stop-motion trip utkaný z textilních vláken a prošitý pozdním kapitalismem. K tomu s geniálním hudebním doprovodem. Hepčik.

• 5.4.2020  13:59
    Skrz naskrz (1973)

Viděl jsem to loni na LFŠ. Byla noc, měl jsem za sebou asi pět filmů, zabíjely mě mikrospánky a film jako takový jsem příliš nepobral. Včera jsem si to ale pustil v klidu doma (velké díky uživateli sPaRk) a musím říct, že je to klenot. Geniální zvuková stopa, absolutní bezútěšnost a hlavně naprosto psycho atmosféra prostupující celým filmem, který navíc obsahuje snad nejlépe nasnímanou vraždu, co jsem kdy viděl. Velká spokojenost.

• 5.4.2020  13:38
    Díra (1998)

4. 4. 2020 - ideální film do karantény

• 2.4.2020  23:29

"A Tarkovski se bude divit!" Nechápu, proč jsem se tomuhle filmu tak dlouho vyhýbal. Krásná kamera, šílenství, Mahler, nadpozemský nudismus - bavilo mě to celé dvě hodiny. Dle zdejšího hodnocení mám trochu pocit, že to vidělo víc lidí, než mělo...

• 30.3.2020  01:02
    Zrádci (TV seriál) (2020)

Seriál roku. Dobře to shrnuli třeba na Alarmu.

• 18.3.2020  20:52
    Osm smrtelných ran (TV seriál) (1972)

Mikko Niskanen si zašel do vězení vyzpovídat hlavního hrdinu, napsal scénář, chopil se režie a ještě onoho hrdinu sám ztvárnil. Všechna čest. Pomocí pálenky na dno, zpátky ani krok. Moc mě tady bavilo zachycení pracovních činností – tahání stromů z lesa, opracovávání dřeva, odpalování zeminy, výroba pálenky... Celkově hodně silná minisérie.

• 17.3.2020  19:07

„How you did that is pure art: it only exists because you did it. The colours, the light, the movement of the body, the bed as a place where we sleep, that we have to leave in the morning, all of us, through our entire lives, unless you live in the woods, where there are no beds, just earth to which we must return one day.“ Viděl jsem doma, ale… je to nejdál. Má vlastně evropský film posledních patnáct let výjimečnější režisérku než je Angela Schanelec?

• 15.3.2020  11:11
    Samota (2007)

Separace jak jsem ji ve filmu ještě nezažil. Být tohle poslední snímek, co kdy uvidím, jsem spokojený.

• 15.3.2020  11:10
    Bajkeři (2017)

Koncept Rafťáci dotažený po jedenácti letech k absolutní mrdkovitosti.

• 9.2.2020  20:14
    Rodina Sopránů (TV seriál) (1999)

„Just when I thought I was out, they pull me back in.“ A konec seriálu, po kterém už nic není jako dřív.

• 2.2.2020  14:27
    Drahokam (2019)

Vysilující. Soundtrack 5/5

• 23.1.2020  19:24
    Homunculus (2015)

Tenhle fantasy film má skoro všechno: nekompromisní gagy, kreatůrku pomalu jak z Mazací hlavy i falešnou ruskou vodku. Tak amatérské a podivné až je to geniální. Sedlo mi to moc.

• 4.1.2020  13:02
    Maják (2019)

Eggers má evidentně brutální vize a na rozdíl třeba od Astera a jeho Midsommaru se mu je daří naplnit tak, abych ke konci filmu neuvízl někde na půli cesty mezi transem a zklamáním. Jsem plný. Klaustrofobní, mytologické peklo, které je stejně tak opojné jako zábavné. A Dafoeho věta „Člověk, který nepije, ať raději dobrý důvod k tomu má“ je moje nová páteční (rozuměj opilecká) hláška.

• 1.12.2019  20:37
    Kaos (1984)

Rekviem a hlavně Džbán jsou za hranicí geniality.

• 20.11.2019  22:58

Během sledování tohohle filmu jsem několikrát schytal kulku do prsou. Geniální Harvey Keitel jako filmový režisér křižující konec světa na Balkáně a Angelopoulos na vrcholu. Veledílo pro milovníky filmu.

• 9.11.2019  14:52

Více nerdy tenhle film už snad ani být nemohl. "A man on three scotches could programme his way out of any problem in the world."

• 5.11.2019  10:16

Chtěl jsem si dát na večeři párky, ale nějak mě přešla chuť. Všechna čest třiadvacetiletému Dasslerovi za ztvárnění hlavní role.

• 24.10.2019  10:30

Všechno, co miluju na filmech, v sedmi zhoubných hodinách. „Člověk chodí sem a tam, nemůže přece pořád dřepět doma… a mokne, zvenku i zevnitř… Protože nejhorší není tohle, ale tady to uvnitř. Jistě jste také slyšel o vnitřních deštích. Ve dne v noci omývají člověku orgány. Přicházejí ze srdce… a neustále omývají játra, žaludek, slezinu a ledviny. Už jsem úplně promoklý… Kdyby nebylo toho kabátu, ani nevím… Netroufám si ho ani rozepnout. Sklenka vína by ale pomohla. No a pak jsou tu neustálé požadavky jater, žaludku, ledvin. Musí bez ustání pracovat. Nemůžou se zastavit. Protože pak by ta nestálá promočenost najednou přešla v prudké vysychání. Což se pak snadno může stát člověku osudným.“

• 7.10.2019  14:44
    Světla ramp (1952)

Nejlepší scénář, nejlepší hudba, nejlepší Chaplin. Jako by tenhle film obsahoval veškerou pravdu, smutek i radost života.

• 15.9.2019  12:17
    Backstage (2018)

Jedna hvězda za tanečky. Ale za stereotypní vtípky s cikánem bez kreditu klidně odpad.

• 16.8.2019  10:47
    Stonewall (2015)

Asi nejhorší zfilmování jakéhokoliv tématu, jaké jsem kdy viděl. Každopádně palec nahoru za první Ostravský PRIDE, před nímž byl film promítán k 50. výročí Stonewall Riot.

• 8.7.2019  19:45
    Roky a roky (TV seriál) (2019)

Pozn.: Podívat se na tenhle seriál znovu za deset let (pokud to bude možné).

• 24.6.2019  08:42
    Beats (2019)