WillBlake

okres Frýdek-Místek
gin&platonic

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 19.3.2019  22:20

Silné, moc silné. A celkem neúprosné a univerzální. Člověka, co tady napsal, že je to neskutečně hloupý film, je mi trochu líto, snad nepatří k těm, co ve filmu tleskali, když se pálili Židé. Jinak Mariana je pro mě odteďka jedna z nejlepších filmových hrdinek všech dob.

• 19.3.2019  09:09

World is just disgusting place, ještě že na konci tunelu možná čeká bájný slon. Ne všechno mi dokonale sedlo, ale celkový dojem hodně silný a tak nějak tuším, že se k tomuhle rozsáhlému dopisu na rozloučenou budu v myšlenkách ještě nějakou dobu vracet. R.I.P. Hu Bo.

• 19.3.2019  09:07
    Léto (2018)

Trochu jsem se bál, že dostanu lehce nadmutý letně-rockerský film zobrazující těžkosti undergroundových umělců té doby, otravný ve vzývání hudebních velikánů a možná i nemotorný v muzikálových vsuvkách. Jedná se však o neskutečně nápadité melancholické dílo, které ve mně několikrát silně zarezonovalo (prostoupení plátnem, „flashback“ do Natašina večera s Viktorem a následné ráno s Mikem, závěrečné letopočty…) a které řadím k tomu nejlepšímu, co jsem v žánru „životopisný hudební film pro všechny“ viděl. S tím, že to tehda mohlo být ve skutečnosti trochu jinak, nemám problém, stejně jako s tím, že se Kino málem (?) jmenovali Kabát.

• 31.1.2019  13:21

Geniální taneční scéna na střeše paneláku. Čekání na déšť je holt moje oblíbená disciplína.

• 14.1.2019  13:12

Co jste dělali celý den? – Jsme tak trošku přemýšleli. – No já taky. – Cos vymyslel? – Jsem si říkal, co budem dělat zítra. // Mysteriózní skvost.

• 14.1.2019  13:07
    Koridorius (1995)

Relax.

• 8.1.2019  13:54

…a pátá hvězda proto, že si to ani trochu nezaslouží být v modrých číslech. Uznání a ceny Tomášovi Pavlíčkovi. Stejně jako minule je to zázračně dobré.

• 17.12.2018  13:51
    Divoké pivo (1995)

Nepobratelnost za hranicemi guilty pleasure. Moje jubilejní 2000. hodnocení na csfd.

• 11.12.2018  11:04
    High Maintenance (TV seriál) (2012)

High Maintenance > všechny současné inteligentní seriály z prostředí New Yorku, které uznávám, včetně Girls a Broad City

• 5.11.2018  16:51
    Climax (2018)

Let's Dance na pokraji pekla. Ale Nejlepší Noé? Ani náhodou. Hvězda nahoru za Dopplereffekt.

• 10.10.2018  11:16

Ještě omamnější sen než Kaili blues. Di qiu zui hou de ye wan je magický neo noir vyprávějící příběh, který se stal a zároveň nestal, hloubkový ponor do vědomí i podvědomí okupovaných pomíjivostí, meta-smutkem a vzletným karaoke. Mám pocit, že takový kino zážitek se nebude dlouho opakovat…

• 8.10.2018  11:30

Chmury první noci nového roku orámované jedním panelákovým bytem a dost zajímavými návštěvami a kontrasty. To můžu. Co se s Olmem stalo, že začal točit průsery jako Všechno bude... (?)

• 27.8.2018  08:43
    Černá noc (2005)

Absolutní klenot, který budu v příštích měsících doporučovat všem okolo. Všechno podstatné už napsal panjosef.

• 21.8.2018  11:34

Pocit, který jsem si přál, aby ve mně tenhle film zanechal, byl bohužel silnější než pocit, který ve mně tenhle film doopravdy zanechal. I tak respekt představitelce hlavní postavy a celému štábu. A pokud se mě zeptáš, jestli na Utøyu máš jít do kina, řeknu ti, že jo.

• 17.7.2018  11:40
    Lucky (2017)

Jen jedna věc je horší než nepříjemné ticho… běžný pokec. Sbohem.

• 22.6.2018  10:38
    Lidská vlna (2016)

Dokumentárnější Slacker na svobodné pouti z Argentiny přes Mosambik až na Filipíny, cestující jednou skrze webcam sex, podruhé skrze obří mraveniště. Volné asociace nebo potřeba lidského kontaktu a s ní související sháňka internetu na konci světa („…it seemed like online chatting was my only means of communication” řekl v jednom rozhovoru Williams) jdou ruku v ruce s nudnou prací v marketech, nezaměstnaností i dlouhou koupačkou uprostřed jungle a spolu s geniální kamerou rámují jeden z nejzázračnějších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. O tomhle režisérovi bych rád slyšel brzy znovu.

• 22.5.2018  09:22
    Prostá smrt (1985)

Pozn.: Podívat se na tenhle film na smrtelné posteli.

• 27.3.2018  14:32
    Herostratus (1967)

Ani ne tři dny po zhlédnutí mám chuť nechat se tím geniálním střihem přenést na okraj mrakodrapu (potažmo šílenství) znovu. Více takových nahlédnutí do mysli vizionářských sebevrahů. Veledílo.

• 1.3.2018  10:12
    Olive Kitteridgeová (TV seriál) (2014)

„Uveďte mi jediný důvod, proč se ráno probouzet. - Nemám páru. Sama čekám, až mi zemře pes, abych se mohla zastřelit.“ Seriál takzvaně ze života.

• 26.2.2018  15:04

Mnohem lepší, než jsem čekal. Vyznavači kultu The Room na konci nejspíš zamáčknou slzu (v nejlepším slova smyslu).

• 19.2.2018  21:17

Komorní válečný film, který bolí víc než urvaná končetina nebo obrazovka plná krve. Klaustrofobní peklo, po němž se chvíli možná budete bát odhrnout závěsy.

• 19.2.2018  21:15

Mysteriózní vztahová krize, celonoční poměřování penisů, nekonvenční umění, vtipné dialogy… kdyby bylo více komedií jako tahle, bylo by méně komedií jako tahle.

• 17.1.2018  10:42

Ze všech post-apokalyptických světů Konstantina Lopušanskeho mě tenhle nadchl asi nejvíce. Při nejbližší příležitosti se na skládku, kde vládne poslední lodičková móda a v oknech domů šlehají plameny, vrátím rád znovu. „A debilové? Ti do muzea nechodí?“

• 29.12.2017  17:29

You're repeating "Chaos, chaos." It doesn't even rhyme. Hvězdy hlavně Herzogovi a psycho-otcům pod peřinou.

• 11.12.2017  08:12
    Creep 2 (2017)

Zaslouženě. Nejzábavnější podvratný film roku.

• 5.12.2017  09:45
    Pád (2005)

Jak vidno, Kelemen není jenom geniální kameraman (Muž z Londýna, Turínský kůň), ale i svébytný filmový tvůrce a mnohostranný talent. Z jeho Pádu jsem si pak kromě silného diváckého zážitku a strupů na duši odnesl i dvě ponaučení: 1) Nevěř všemu, co nevidíš. 2) Vodka a bouchačka nejdou dohromady.

• 4.12.2017  08:55
    The Deuce: Špína Manhattanu (TV seriál) (2017)

Jenom si to sem odložím: https://pitchfork.com/thepitch/too-many-tv-shows-use-music-to-glorify-70s-new-york-the-deuce-is-different/

• 1.12.2017  22:05

Are you sick, Mr. Bauer? You don't look good. - No. I want to grow a beard. - That doesn't fit you. Odtržení od reality a propad do temnot s bílými stěnami.

• 28.11.2017  10:15
    Kaili blues (2015)

Měl jsem sen, že jsem spal, zdálo se mi to a já jsem byl vzhůru. Neuvěřitelný debut, který doslova popírá čas a zároveň prostupuje roztříštěnými vzpomínkami, aby následně pomocí nezapomenutelného dvaačtyřicetiminutového záběru (putujícího spolu s apichatpongovskými postavami za zvukem snového blues) dostal vaše vědomí na novou úroveň. Filmová meditace 2.0.

• 26.11.2017  21:06
    Druhý kruh (1990)

Omývání mrtvoly u sněžného pluhu, agresivní pohřebačka, oči mrtvého otce… Tenhle film nejde vyhnat z těla – už jen kvůli pocitu bezradnosti, který se během devadesáti minut zaryje člověku až do morku kosti. Lucky are the nearest and the dearest of ours, who died before us. Svatá pravda.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16