WillBlake

okres Frýdek-Místek
gin&platonic

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 11.12.2018  11:04
    Zelený servis (TV seriál) (2012)

High Maintenance > všechny současné inteligentní seriály z prostředí New-Yorku, které uznávám, včetně Girls a Broad City

• 5.11.2018  16:51
    Climax (2018)

Let's Dance na pokraji pekla. Ale Nejlepší Noé? Ani náhodou. Hvězda nahoru za Dopplereffekt.

• 10.10.2018  11:16

Ještě omamnější sen než Kaili blues. Di qiu zui hou de ye wan je magický neo noir vyprávějící příběh, který se stal a zároveň nestal, hloubkový ponor do vědomí i podvědomí okupovaných pomíjivostí, meta-smutkem a vzletným karaoke. Mám pocit, že takový kino zážitek, zakončený nasazením 3D brýlí (spolu s hlavním hrdinou) a následným padesáti minutovým záběrem, se nebude jen tak opakovat…

• 8.10.2018  11:30

Chmury první noci nového roku orámované jedním panelákovým bytem a dost zajímavými návštěvami a kontrasty. To můžu. Co se s Olmem stalo, že začal točit průsery, jako Všechno bude (?)

• 27.8.2018  08:43
    Černá noc (2005)

Absolutní klenot, který budu v příštích měsících doporučovat všem okolo. Všechno podstatné už napsal panjosef.

• 21.8.2018  11:34

Pocit, který jsem si přál, aby ve mně tenhle film zanechal, byl bohužel silnější než pocit, který ve mně tenhle film doopravdy zanechal. I tak respekt představitelce hlavní postavy a celému štábu. A pokud se mě zeptáš, jestli na Utøyu máš jít do kina, řeknu ti, že jo.

• 17.7.2018  11:40
    Lucky (2017)

Jen jedna věc je horší než nepříjemné ticho… běžný pokec. Sbohem.

• 22.6.2018  10:38
    Lidská vlna (2016)

Dokumentárnější a zároveň intimnější Slacker na svobodné pouti z Argentiny přes Mosambik až na Filipíny, cestující jednou skrze webcam sex, podruhé skrze obří mraveniště. Volné asociace nebo potřeba lidského kontaktu a s ní související sháňka internetu na konci světa („…it seemed like online chatting was my only means of communication” řekl v jednom rozhovoru Williams) jdou ruku v ruce s nudnou prací v marketech, nezaměstnaností i dlouhou koupačkou uprostřed jungle a spolu s geniální kamerou a kontrastním „okay“ koncem rámují jeden z nejzázračnějších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. O tomhle režisérovi bych rád slyšel brzy znovu.

• 22.5.2018  09:22
    Prostá smrt (1985)

Pozn.: Podívat se na tenhle film na smrtelné posteli.

• 27.3.2018  14:32
    Herostratus (1967)

Ani ne tři dny po zhlédnutí mám chuť nechat se tím geniálním střihem přenést na okraj mrakodrapu (potažmo šílenství) znovu. Více takových nahlédnutí do mysli vizionářských sebevrahů. Veledílo.

• 1.3.2018  10:12
    Olive Kitteridgeová (TV seriál) (2014)

„Uveďte mi jediný důvod, proč se ráno probouzet. - Nemám páru. Sama čekám, až mi zemře pes, abych se mohla zastřelit.“ Seriál takzvaně ze života.

• 26.2.2018  15:04

Mnohem lepší, než jsem čekal. Vyznavači kultu The Room na konci nejspíš zamáčknou slzu (v nejlepším slova smyslu).

• 19.2.2018  21:17

Komorní válečný film, který bolí víc než urvaná končetina nebo obrazovka plná krve. Klaustrofobní peklo, po němž se chvíli možná budete bát odhrnout závěsy.

• 19.2.2018  21:15

Mysteriózní vztahová krize, celonoční poměřování penisů, nekonvenční umění, vtipné dialogy… kdyby bylo více komedií jako tahle, bylo by méně komedií jako tahle.

• 17.1.2018  10:42

Ze všech post-apokalyptických světů Konstantina Lopušanskeho mě tenhle nadchl asi nejvíce. Při nejbližší příležitosti se na skládku, kde vládne poslední lodičková móda a v oknech domů šlehají plameny, vrátím rád znovu. „A debilové? Ti do muzea nechodí?“

• 29.12.2017  17:29

You're repeating "Chaos, chaos." It doesn't even rhyme. Hvězdy hlavně Herzogovi a psycho-otcům pod peřinou.

• 11.12.2017  08:12
    Creep 2 (2017)

Zaslouženě. Nejzábavnější podvratný film roku.

• 5.12.2017  09:45
    Pád (2005)

Jak vidno, Kelemen není jenom geniální kameraman (Muž z Londýna, Turínský kůň), ale i svébytný filmový tvůrce a mnohostranný talent. Z jeho Pádu jsem si pak kromě silného diváckého zážitku a strupů na duši odnesl i dvě ponaučení: 1) Nevěř všemu, co nevidíš. 2) Vodka a bouchačka nejdou dohromady.

• 4.12.2017  08:55
    The Deuce: Špína Manhattanu (TV seriál) (2017)

Jenom si to sem odložím: https://pitchfork.com/thepitch/too-many-tv-shows-use-music-to-glorify-70s-new-york-the-deuce-is-different/

• 1.12.2017  22:05

Are you sick, Mr. Bauer? You don't look good. - No. I want to grow a beard. - That doesn't fit you. Odtržení od reality a propad do temnot s bílými stěnami.

• 28.11.2017  10:15
    Kaili blues (2015)

Měl jsem sen, že jsem spal, zdálo se mi to a já jsem byl vzhůru. Neuvěřitelný debut, který doslova popírá čas a zároveň prostupuje roztříštěnými vzpomínkami, aby následně pomocí nezapomenutelného dvaačtyřicetiminutového záběru (putujícího spolu s apichatpongovskými postavami za zvukem snového blues) dostal vaše vědomí na novou úroveň. Filmová meditace 2.0.

• 26.11.2017  21:06
    Druhý kruh (1990)

Omývaní mrtvoly u sněžného pluhu, agresivní pohřebačka, oči mrtvého otce… Tenhle film nejde vyhnat z těla už jen kvůli paralyzujícímu pocitu bezradnosti, který se během devadesáti minut zaryje člověku až do morku kosti. Lucky are the nearest and the dearest of ours, who died before us. Svatá pravda.

• 21.11.2017  20:07
    Berlín, Alexandrovo náměstí (TV seriál) (1980)

„Ano, ano. Je ti pětašedesát, kouli máš pryč, v zádech máš revma, to je život.“ Spolu s Dekalogem asi to nejvelkolepější, co se kdy dostalo na obrazovky televize. Samostatnou kapitolou je fatální a absolutně geniální epilog, který celý seriál posouvá do obtížně uchopitelných meta-teritorií (protkaných šílenstvím, krutostí a vinou), z nichž jsem se nemohl vymanit ani po závěrečných titulcích. A znovu jsem si potvrdil, že Fassbinder byl jinde...

• 5.11.2017  15:46

Pátá hvězda maskérům.

• 16.10.2017  09:25
    Čtverec (2017)

Östlund toho měl hodně na srdci, důsledkem čehož možná (stejně jako divák) ztrácí chvílemi pozornost, přesto za mě i napotřetí sociálně naprosto exceluje. Square je provokativní, inteligentní film, o kterém se možná bude říkat, že je zajímavější pro to, o čem všem vypovídá, než pro výsledný zážitek z něj, ale já si tuhle sviňskou sondu do švédské společnosti opřenou o vyhrocené umělecké manýry, režijní naschvály a nemálo geniálních scén (díky nichž je to pořád Film a ne jen jakási sociologická úvaha) vyžral moc rád. Östlund je zkrátka frajer a poslední tři filmy jej katapultovaly mezi mé nejoblíbenější režiséry současnosti. 4x4 je pak lehce kontroverzní počin se vším dobrým i špatným, co k takovému počinu patří.

• 16.10.2017  09:21

Ikonická pičovina.

• 9.10.2017  10:09

Takové sny by si přál každý… Na rozdíl od Morien u mě ke katarzi ale nedošlo, snad příště.

• 9.10.2017  09:48
    Maelström (2000)

Důkaz toho, že Villeneuve ušel od svých počátků velký kus cesty. Přesto mě tenhle lehce křečovitý příběh o zbytečnosti a koloběhu života odvyprávěný zčásti porcovanou rybou, zčásti mezititulkami, okouzlil víc než kdejaký mástrkus. Denis umí, i když neumí.

• 3.10.2017  12:00

Nějak se ta chorobná mysl člověka žijícího na konci světa zabavit musí… V podstatě tíživý film pronikající k podstatě. Bavilo hodně.

• 24.9.2017  14:39

Slowcore pro milovníky démonismu. Nádech a výdech, ten zvuk! Spolu s Xi You asi nejpomalejší film, co jsem kdy viděl.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16