WillBlake

WillBlake

okres Frýdek-Místek
gin&platonic

66 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Berlín, Alexandrovo náměstí (TV seriál) (1980)

  „Ano, ano. Je ti pětašedesát, kouli máš pryč, v zádech máš revma, to je život.“ Spolu s Dekalogem asi to nejvelkolepější, co se kdy dostalo na obrazovky televize. Samostatnou kapitolou je fatální epilog, který celý seriál posouvá do obtížně uchopitelných meta-teritorií protkaných šílenstvím, krutostí a vinou, z nichž jsem se nemohl vymanit ani po závěrečných titulcích. A znovu jsem si potvrdil, že Fassbinder byl jinde.

 • poster

  Dekalog (TV seriál) (1988)

 • poster

  The Wire - Špína Baltimoru (TV seriál) (2002)

  Chorobně promyšlený seriál. Detailní vykreslení celých komunit, gangsterství, administrativ, systémů, korupce, veškerých odvrácených stran - od nejnižších vrstev k těm nejvyšším, policejních postupů při vyšetřování, bezmoci... Všechno umocněno prostředím a dobou, kterou seriál reflektuje a zároveň umí dokonale využít ve svůj prospěch. Pokaždé, když se k tomuhle seriálu vracím, přesvědčuju se, že Wire převyšuje o několik tříd nejen ostatní kriminálky, ale i kriminálky, co převyšují ostatní kriminálky o několik tříd. Kult a jeden z pěti nejlepších seriálů všech dob.

 • poster

  Malej Quinquin (TV seriál) (2014)

  „Kdyby všechny pohřešované ženy byly rozřezané… neměli bychom jich tolik v celku.“ Tahle země není pro retardovaný. Asi nejvtipnější seriál o ďáblu mezi námi a peklu v naší DNA.

 • poster

  Království (TV seriál) (1994)

 • poster

  Mladý papež (TV seriál) (2016)

  „Ti, kdo věří v Boha, nevěří ničemu.“ Spolu s Horace and Pete pro mě osobně nejhlubší seriálový šok roku. Taky jste si při závěrečném stoupání k nebi vzpomněli na Solaris?

 • poster

  Atlanta (TV seriál) (2016)

  Nahlédnutí pod pokličku atlantské trapové scény, ale i všeobecných stereotypů týkajících se Afroameričanů. Gangsterské přestřelky, geniální humor i absurdno, vyřizování účtů přes snapchat, kondom s náhradní močí, černý Justin Bieber a vzestup rapové hvězdy se vším co k tomu patří. To můžu (i Steven Soderbergh to může). 2. série je mnohem temnější a snad ještě lepší. Jeden z nejdůležitějších seriálů posledních let.

 • poster

  Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

  Teď, když je natočena nová série, jsem mohl po letech konečně zhlédnout poslední díly, které jsem si původně „šetřil“ a průběžně si je chtěl dávkovat po zbytek svého života, jelikož jsem počítal, že s posledním dílem se dostaví nejen absolutno (ať už to znamená cokoliv), ale zároveň nepříjemný pocit beznaděje a prázdnoty, jíž nezaplní žádný jiný seriál. Ano, poslední díl je nejlepší věc na světě. EDIT po třetí sérii: Návrat ukázal, čím vším může návrat být, přičemž elegantně umocnil dávnou minulost, aby ji následně zanechal v bezčasí a diváka tak uvrhl do zoufalého transu. Oproti starým dílům Twin Peaks je The Return samozřejmě dost „jinde“, ale když se přestaneme koupat v sentimentu a snít o mýdlové opeře, pravděpodobně nám dojde, že původní série solidně rozválcoval. A možná až ve chvíli, kdy se začneš pídit po různých teoriích, si naplno uvědomíš, kolik filozofie a zároveň temnoty třetí série ukrývá, co se asi stalo Audrey a jak bezútěšný je Cooperův osud. Lauřin závěrečný výkřik ve mně pak bude rezonovat dalších pětadvacet let.

 • poster

  High Maintenance (TV seriál) (2012)

  High Maintenance > všechny současné inteligentní seriály z prostředí New Yorku, které uznávám, včetně Girls a Broad City

 • poster

  Černobyl (TV seriál) (2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace