Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Krátkometrážní
  • Krimi

Recenze (396)

plakát

Tisíc a jedna noc III – okouzlená (2015) 

Během první projekce celé trilogie jsem se utopil v patosu, během druhé – s odstupem několika měsíců – mi došlo, že se jedná o jedno z největších filmových děl naší doby. Závěrečná metafora s polapeným džinem dokonale rámuje Gomesovo svědectví o portugalské společnosti v pasti.

plakát

Tisíc a jedna noc II – zoufalá (2015) 

Bizarní soudní proces s mluvící krávou, džinem a postupným odhalováním zločinů působí jako zhmotněný (justiční) bad trip, zatímco pasáž s Dixie, zahrnující několik panelákových mikropříběhů a osmdesátkovou power baladu, skoro vhání slzy do očí. Pro mě osobně nejsilnější část celé trilogie.

plakát

The Challenge (2016) 

Must-see už jen kvůli záběrům z perspektivy lovícího sokola.

plakát

Smolný pich aneb Pitomý porno (2021) 

Modlím se, aby byla co nejdříve otevřena kina a tohle z plátna nakládalo divákům. „It seems she’s Karel Gott’s niece. - Karel Butt.“

plakát

IWOW: I Walk On Water (2020) 

Přestože se jedná o opus problematický hned v několika ohledech (diskutabilní přístup k natáčeným jedincům, egománie umělce a podobně), obsahuje momenty, kdy jsem věřil, že Khalik Allah opravdu chodí po vodě – a ne vždy k tomu potřebuje být na houbách. Jeden z nejpozoruhodnějších dokumentů poslední doby.

plakát

Agnès de ci de là Varda (2011) (TV seriál) 

// Rozhovor Vardy s Reygadasem o kultovní milostné scéně s osmdesátiletou stařenou v Japón nebo setkání Vardy s Markerem v rámci jeho virtuálního souostroví, to jsou ty momenty, pro které stojí za to žít...

plakát

Lúa vermella (2020) 

Mystická spánková paralýza, geniální narativ a svět ozářený krvavým měsícem. K dokonalosti tomu chybělo už jen málo.

plakát

La Flor (2018) 

Monsterpiece, který však ani přes svoji nápaditost, rozmanitost a precizně promyšlenou strukturu nedosahuje geniality režisérových předchozích Zvláštních příběhů. Pomyslná laťka byla příliš vysoko. I tak se mi tohle dílo, kvůli jehož zhlédnutí jsem si vzal tři dny volna z práce, zarylo hluboko pod kůži.

plakát

Elsewhere (2001) 

V novém miléniu ~ s dvanácti světy za rok. Geyrhalter je jinde. A všude.

Reklama

Reklama