Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krátkometrážní
  • Dokumentární
  • Krimi

Recenze (419)

plakát

Skazka (2022) 

"Everything will be forgotten and it will start over." Něco tak provokujícího a silného už jsem dlouho neviděl. Sokurov je zpátky (ale spíš nikdy neodešel) a z útrob limba podává vizuálně i zvukově uhrančivé svědectví o podobách zla. Zpracovávám…

plakát

Zkouška umění (2022) 

Zajímavé téma zabité snahou o vytvoření zábavného až humorného dokumentu, navíc ne zrovna citlivě zpracovaného. Boomeři budou mít radost, za mě každopádně zklamání.

plakát

Super Natural (2022) 

Nadpozemský snímek, který bere Malicka na výlet po počítačových pozadích. "This is us forgetting ourselves to make room for the future." Připomínka toho, že film může být čímkoliv.

plakát

The Beast Pageant (2010) 

Tetsuo ztracený v říši divů za doprovodu 'muzikálových' čísel. V The Beast Pageant je možné úplně všechno, i to, že hlavní postavě vyleze z břicha mini-kovboj zpívající ultimátní hitovky. Bez přehánění jeden z největších a zároveň nejpříjemnějších bizárů, co jsem kdy viděl. Můj nový feel-good movie.

plakát

The Invisible Mountain (2021) 

Moc se mi líbí tahle pasáž z textu k The Invisible Mountain od Claire Lasolle (FIDMarseille): „The vastest wilderness and the highest peaks are those within. Finding them requires that we recognise the passages and doors. Music is one of those doors, and Russell’s hallucinatory visions offer us a dazzling cinematographic translation of its perceptible possibilities. Ben Russell’s “mont analogue” is music made into an image, the analogue film of music.“ Omotalo si mě to kolem prstu od samého začátku.

plakát

Évonprs deníky (2021) 

Letní pandemický film jako uroboros, který se nepožírá, ale donekonečna obrozuje. Jeden z nezapomenutelných momentů za všechny: Miguel Gomes skotačící na vlečce za traktorem – ve slowmotionu. Navíc mají Deníky naprosto geniální ústřední song.

plakát

Historya ni Ha (2021) 

All you need is Lav. Pouze Diaz si může dovolit obsadit do hlavní role bezmála pětihodinového dramatu břichomluvce/loutku se zlomeným srdcem a přesto vytvořit nadčasový, konceptuálně fascinující film, který je stejně tak cynický, jako hypnotizující. // Děj se odehrává v padesátých letech, některé předměty (Coca Cola v plastu, deštníky, zavazadla) však nápadně odkazují na současnost, jako by bylo jedno, co je za dobu – historie se pořád opakuje. Ale snad poprvé mi u Diaze přišlo, že skrze temnotu prosvitl i paprsek naděje. // Nemůžu ten film dostat z těla.

plakát

Streetscapes (2017) 

Celkem pretentious film, který ke mně však maximálně promlouval. Terapie sbalená na cesty.

plakát

Polycephaly in D (2021) 

„Everyone is born with three heads and three hearts. We shed them like skin.“ Mezidimenzionální gay romance, King Kongové, instrumental Beatles i opice s kamerou. Bombastická koláž, která zatřásla mým světem – až tak, že jsem si ji během jednoho týdne pustil třikrát.

Reklama

Reklama