chrispe

chrispe

okres Vyškov

4 body

• 21.6.2012  11:15

Kdybych tento film hodnotila potom, co jsem ho viděla poprvé, bylo by to jasných pět. Je postavený na napínavé atmosféře a člověk se zájmem i znepokojením sleduje, jak to bude dál. Nicméně jsem ten film včera viděla potřetí, a i když jsem si už přesně nepamatovala jak to přesně bylo, v pomalém "docházení" jsem měla víc času sledovat hraní jednotlivých postav, a nemůžu si pomoct... přišlo mi to jako plejáda velkých gest a slov, které na mě ve finále vůbec nepůsobily přirozeně. To ale nemění nic na tom, že ze mě ten film (i na potřetí) vytřískal plno emocí... a proto se rozhoduju mezi třema a čtyřma hvězdičkama. Kamarádka mi řekla, že kniha je dokonce lepší... asi si ji půjčím.

• 20.6.2012  14:58

Film po vizuální stránce příjemný, herecky zajímavě obsazený a obsahově rozhodně podnětný. Možná kdyby nebylo toho SPOILER sladkobolného konce a pro mě naprosto trapného výrazu Kirsten Dunst, která na konci POCHOPILA že se chová jak kráva, šla bych s hodnocením výš. // Oproti mému očekávání, že Julia Roberts tu bude silná, rozlobená feministka, jsem byla překvapená její podivnou křehkostí a zmateností (že univerzita neplní její očekávání - ve smyslu nového pohledu na postavení ženy ve společnosti). Mile mě překvapily i další (známé) herečky v rolích studentek (předesílám, že až na Ginnifer mi nikdy nebyla žádná moc sympatická). Líbila se mi drzost a ztracenost Maggie Gyllenhall, úzkoprsost a nepřejícnost (matkou ušlápnuté) Kirsten Dunst... i postava Julii Stiles a už zmíněné Ginnifer Goodwin (proč mám pocit ,že jsem ji zatím viděla jen v rolích ušlápnutých holek, co nakonec ke štěstí přišly?). Nicméně ve světle toho všeho sluníčkování, které prostupuje celým filmem, se podle mě tak trochu ztrácí obsah, který nejde do hloubky. A proto na tento film brzy zapomenete. Oddechovka na odpoledne.

• 5.6.2012  23:02
    Spongebob v kalhotách (TV seriál) (1999)

Když to vidíte jednou za čas, tak se pobavíte... ale jakmile je vám Spongebob naložen v pravidelných dávkách (= denně), začne vám přerůstat přes hlavu. (vám = mně určitě)

• 5.6.2012  12:07
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

No po deseti dílech to zatím vidím na tři hvězdičky. Seriál, který ničím nevybočuje (snad jen šíleným kvantem narážek na sex), prostředí pro mě moc atraktivní není (přijde mi až depresivní, je to možný?) a fakt doufám, že se jim ten bysnys konečně rozjede, protože mi přijde, že se patlají pořád v tom samým a to číslo na konci se 250 000 přibližuje fakt pomalu (myslím, že pro tolik řad nebudou mít materiál :D). Kupodivu je mi sympatičtější Beth Behrs, i když chováním je mi bližší Kat Dennings... ale když já ji tu pózu vůbec nevěřím. Ukrajinský kuchař Oleg je asi nejvtipnější, malý Han, se svým zjevem opuštěného štěněte a topící se v rozpacích, je roztomilý a Earl tak nějak nepovedený. No... uvidíme, co bude dál (protože mám pocit, že spolu s dalšími díly je to lepší - nebo síla zvyku?)

• 4.6.2012  14:25
    Hlas Česko Slovenska (TV pořad) (2012)

Tahle soutěž mě bavila. A i když jsem ji neprožívala se vším tím fanděním, posíláním SMSek... tipováním, kdo bude vítěz... ani mě nijak zvlášť nezajímalo složení poroty (kromě Pepy Vojtka, jehož účast mě nakopla k tomu, abych si cíleně zapla alespoň jeden díl), tak jsem si to ráda v neděli pouštěla jako kulisu k jiným činnostem. Vždycky mě zajímalo, co si vyberou za píseň, jak ji zvládnou, nebo nezvládnou (občas jsem si pak i vyhledala originál). Nápad s otočenými křesly je taky fajn, protože ať si kdo chce co chce říká, vzhled udělá hodně. Btw: nemyslím si, že si v dnešní době lidé, kteří se do těchto pořadů hlásí, malují, že se přes noc stanou hvězdou (pro ty, co tu řvou, jak jsou ti lidi naivní), ale rozhodně je to (byť jen na krátkou dobu) zviditelní a je jen na nich, zda z toho dokážou něco vytřískat nebo ne.

• 3.6.2012  15:14

Ten film střídá výborné momenty (o které se starají hlavně čarodějnice) s těmi slabšími (někdy až trapnými - viz. počáteční boj). Dost možná bych měla jít s hodnocením ještě trochu níž, ale musím přiznat, že mě vážně zajímalo, co z té "čarodějnice" vyleze.

• 3.6.2012  12:40
    Lalola (TV seriál) (2007)

Úlet, který mě místy vážně bavil.

• 1.6.2012  20:09

Scénka s hudbou z přáníčka je vážně dobrá. Jinak bych film zařadila do řady průměrných amerických teen romantických komedií, naštěstí těch bez fekálního humoru.

• 28.5.2012  13:42

Bavila jsem se... to ne že ne. Ale Steve Martin, jako seriózní architekt, který usiluje o srdce Meryl Streep mi vážně neseděl. Vždyť ten chlap se neumí ani "normálně" zasmát! :)

• 28.5.2012  13:37
    Popelka (1950)

"Naši" Popelku bez všech těch ptáčků a myšáků mám prostě radši. Holoubci bohatě stačí.

• 28.5.2012  13:28

Fajn film s výbornými herci a tehdy ještě moc pěknou Ivetou a (tak trochu) dětským Hrušínským nejml. Místy velmi dobrá atmosféra se střídá s humorem, který pobaví. A upíří masky taky nejsou jedny z nejhorších a za konzumaci česneku má Petr Nárožný můj respekt. :D

• 25.5.2012  19:25
    Paříž (2008)

Film, který rozhodně není jen na jedno podívání. Už jen proto, že je tak zatraceně dlouhý (pro mě) a bohužel neplyne tak dobře (pro mě) aby jste si toho nevšimli. Byly v něm scény, kdy mě zamrazilo a ten pocit si dokážu vybavit ještě dnes... ale jinak musím přiznat, že film jako celek vidím už jen v mlžném oparu, tudíž mě v celé své podobě zas až tak nevzal.

• 25.5.2012  12:21

Bavila jsem se. Tak.

• 20.5.2012  22:41
    Vřískot (1996)

Jo, tak na takových hororech jsem "začínala". Proto je to pro mě klasika. A jelikož mi byla Neve Campbell vždycky děsně nesympatická, tak jsem se o ni, jakožto o hlavní postavu, ani nijak zvlášť nebála. :))

• 20.5.2012  22:35

Viděla jsem před lety a vím, že jsem se vážně bavila. Je to taková normální blbá americká komedie, ale u mě zabírala. Uvidíme, co bude, až se po letech kouknu znovu.

• 18.5.2012  18:17
    Láska je Láska (TV seriál) (2004)

Někdy fajn, někdy nuda, někdy moc silný kafe (díky hysterii postav - na scénu, kdy jedna postava druhé !úplně vážně! vyčítá, že se jí zdálo, že od jí jako pták odlétla, jsem koukala s otevřenou pusou). Divnou Jenny jsem si neoblíbila nikdy, stálý (později rozbitý) lesbický pár mi po pár dílech taky už pěkně lezl na nervy.... hodně mě baví Shane, Kit a v pozdějších dílech Alice. Nicméně někde uprostřed třetí (nebo snad čtvrté?) řady jsem to přestala sledovat a vůbec mě nezajímá, jak to bude dál.

• 2.5.2012  12:02

Jo, i já bych měla zmínit ošklivou ovčí masku, protože mě jako malou děsila. Leč to mi nezabránilo v další projekci, že. Stejně si myslím, že jde jen o ten první dojem a pak si i dítě na ten pohled zvykne. (Narozdíl od Sedmera krkavců, tam jsem se přes tu atmosféru nepřenesla snad dodnes.) Líbilo se mi království víl a princův zakletý bratr.

• 2.5.2012  11:56

Sestra v akci není špatná komedie. Nevím jestli nejsem ovlivněná trochou nostalgie, protože byla jedním z filmů, který u nás dřív jel skoro nepřetržitě, takže mám chuť trochu nadhodnotit. Ale jelikož mě včera nepřikovala k židli a nedonutila sedět a koukat, tak to asi tak horký nebude. Whoopi Goldberg je zábavná, písně fungují, trocha akce. Jednou za čas. Proč ne.

• 1.5.2012  11:27

Možná proto,že se na ten film nedívám jako na komunistickou propagandu (nepopírám, že jí byl), ho mám ráda. A tak se kochám tou českou, dovolenkovou krajinou a bavím se dvojicí Marvan-Kemr i tím, jak jsou všichni utykaní a tak moc do práce.

• 30.4.2012  11:01
    Pokoj 1408 (2007)

John Cusack mi nikdy nijak zvlášť sympatický nebyl, ale tady mi tak trochu připomínal Bernarda z Black Books a tak se mi hned dívalo líp (hehe). Docela solidně mě mrazilo při SPOILER scéně, kdy mává na chlápka z vedlejší budovy, aby mu pomohl a on to byl on sám, načež na něj někdo zezadu vlítl. No fuj. // Taky by mě zajímaly všechny ty alternativní konce. Ten, který jel v televizi byl znepokojivý, ale po větším zamyšlení jsem si říkala... proč?

• 28.4.2012  20:29
    Oni (2008)

Prostě jsem čekala víc. Ne, že by ten film nebyl ve své výpovědi děsivý. Ale stejně si člověk furt říká... teď to přijde, teď se stane něco, co mě posadí na zadek a donutí koukat s otevřenou pusou. No... no nic. Nejspíš mě i trochu minula atmosféra.

• 19.3.2012  20:29
    Deník zasloužilé matky (TV seriál) (2001)

Tento seriál kupodivu netáhne dopředu Reba, ale její zeťák Van, který je svým pitvořením a naivitou zábavný - narozdíl od takové Cheyenne nebo Barbry Jean (tu chvílemi vážně nesnáším). SPOILER: Nutno ale říct, že v pozdější sérii, kdy hodně zhubne a začne dělat rosničku je to fakt kočka. // Škoda že je seriál plný přehnaného moralizování. Tři hvězdičky za to, že je to koukatelné a občas se člověk vážně zasměje.

• 18.3.2012  19:56
    Hancock (2008)

Říkám si, jaký by to asi bylo, kdyby Hancocka nehrál Will Smith. Protože mu nemůžu upřít osobní kouzlo. Nicméně jestli měl být původně řádnej parchant (jak je to psáno v zajímavostech), tak tu roli překopali docela radikálně. Nezachrání to ani první půlhodina. Osobně filmy o superhrdinech moc nemusím, ale u tohoto filmu jsem se docela pobavila. No... ale jednou a dost. U mě je to někde mezi dvěma a třema hvězdičkama.

• 18.3.2012  17:04
    Hříšná láska (TV seriál) (2001)

Byla bych pěknej pokrytec, kdybych nepřiznala, že se na tuhle telenovelu celkem pravidelně koukám. Myslím si (zatím), že v tomto žánru se jedná o nadprůměr.O hraní herců jako takových nemá cenu diskutovat, telenovely mají svůj vlastní způsob "hraní". A tak se postavy někdy chovají trapně a nelogicky, ale v tomto případě to není nic nad čím bych si rvala vlasy... přeci to nějak musí natáhnout na těch 238 dílů. Na Palomu (Silvia Navarro) se pěkně kouká a dokonce i na místy slabošského Diega (Sergio Basañez). // 26.4. snižuju ze tří na dvě... ale baví mě neskrývaná reklama na Ajax :)) // 10.10. těsně před finišem opět navyšuju... sice je to protahované až hanba, ale některé scény mě hodně překvapily (u telenovel bych je spíš nečekala), a taky co se vyklubalo z Migela. Diega bych (namísto happyendu) nakopala do zadnice a s ním i jeho drahou babičku. Tři hvězdy.

• 16.3.2012  22:26

Já se u tohoto seriálu bavím. Kupředu ho táhne především komediální talent Johna Lithgowa, jehož výrazy mě neskutečně baví. Hned v závěsu pak "mužská" a přesto sexy Sally v podání Kristen Johnston. Ostatní jsou pro mě už takoví přicmrndávači. // 14.6.2012 ...čím déle se dívám, tím míň mě to baví...

• 16.3.2012  22:18

No... co na to říct. Fanda jihokorejskej dojáků ze mě asi nebude. Nicméně musím říct, že vzhledem k délce filmu jsem se nudila minimálně. Klasický příběh, kterak ošklivé kačátko došlo k bodu, kdy není jiné cesty, než se "udělat krásnou", v tomto případě pomocí hromady plastik. Líbilo se mi, že postava Han-ny nebyla přehnaně ponižována rádoby vtipnýmy příhodami, aby se ještě umocnilo jaký je looser (jak to bývá v produkci USA). Ona k tomu úplně stačila její kamarádka, kterou jsem měla chuť pořádně praštit do palice, aby si uvědomila, že zakopávat její sebevědomí ještě níž, jí asi moc nepomůže. Místy jsem se opravdu zasmála, nejvíc mě bavil starší bratr Sang-juna, otec Han-ny a zamilovaný poslíček. Btw: tím, že vyhodila toho psa to vážně podělala! :) To se prostě nedělá ani ve filmech! // Zajímavý komentář: Maemi

• 16.3.2012  12:29

Sakra, tak tomu říkám hra na city. Moje slzné kanálky už pomalu nemají do produkovat (ale přiznejme si, že mě rozbrečí i rozlitý mlíko na podlaze). No, moje velká očekávání nebyla naplněna. Nenašla jsem tam nic, na co budu zítra vzpomínat - řekla bych i za deset minut. Romantika je to pěkná, o tom žádná... ale na mě moc dlouhá a spatlaná z mnoha klišé.

• 12.3.2012  11:59

Za loď. To se mi líbilo.

• 8.3.2012  17:25

Karel Zeman umí a i když jsem se k těmto pohádkám dostala už jako "stará koza" stejně jsem se na těchto sedm krátkých pohádkových příběhů podívala se zaujetím. Občas se v nich vyskytne něco drsnějšího (a já si říkám, jak by se mi to, jako útlocitnému dítěti líbilo), ale to k arabským příběhům patří. A jako vypravěč hlas pana Třísky, co víc si přát?

• 4.3.2012  17:22

Zbytečně moc dlouhé, ke konci moc kombinované (fakt jsem si říkala, že by byla pecka, kdyby Kutcher kopnul Natalie Portman do zadku a začal si s -trošku tragickou- Lake Bell). Někdy prostě všeho moc škodí, ale po "Kamarád taky rád" hodnotím víš.