chrispe

okres Vyškov

4 body

• 12.6.2012  18:26
    Ulice (TV seriál) (2005)

No... všichni asi víme, že od tohoto nekonečného seriálu se nemůže očekávat mnoho. Ale rozhodně si myslím, že by mohlo být i hůř. Dívám se/nedívám se podle toho, jestli mě zaujme linie nějaké postavy.

• 10.6.2012  13:56
    Pach krve (2003)

No... já se docela bavila. (spoilery) Protože jestli o nějakým hororu můžu říct, že se postavy chovaj jak kreténi, je to tady - Jasně, pojedeme zkratkou, proč ne. Pak se co nejdřív rozdělme a pokračujme dál, ne nazpátek, kde je na 100% benzínka, však ono se něco časem na obzoru vynoří. Huráá a je tu chatka... je sice divná, fakt to tam smrdí... ale... když kdosi tu potřebuje na záchod - jakože na opravdovej záchod! jinam přeci nepůjde. Fajn, zjišťujeme, že jsme v pěkným průseru, utíkáme, podaří se nám získat auto a následně se dostat na strážní věž - varování před tím, aby nikdo nestál u okna, protože by je mohlo být vidět, bylo výsměchem díky následnému zapálení světlic, aby mohla celá bouda zářit do dály. Zaskáčeme si po stromech a dokonce nám svitne i špetka naděje, když uvidíme jeden policejní vůz se strážníkem, který nám jede na pomoc potom, co jsme do vysílačky vyřvali příběh o tom, že nás někdo (oni) postupně vraždí. Pak zajmou "nej" kámošku, tak nedbám na strach ani na to, že mám nohu v kreši (pravý americký hero?) a jdu ji zachránit (vzepřu se na podvozku auta, síly je ještě dost). Konečně si to s mutanty vyřídíme, hurá zpět na benzínku strhnout mapu a domů do postele. (vím, je to jen sprostej přepis děje, ale právě tím se řekne vše).

• 8.6.2012  22:08
    Rozchod! (2006)

,,Chcete si ho vzít? Protože jestli ne, nemáte co ztratit." Takový pěkný ukecání hned v úvodu, aby jsme posléze mohli přes hodinu sledovat postupný rozpad vztahu se vším, co k tomu náleží v případě, že jste nuceni spolu obývat na nějaký čas společný prostor. Začne to nenápadně... rejpnete si a najednou se přistihnete, že z vás lítají slova plné starých křivd a jo.. vytáhnete i ty neuklizený ponožky, který se před měsícem válely v koupelně. Možná se budete snažit (dobrými, či špatnými způsoby) dát zase dohromady... a možná se dostanete do bodu, kdy se najednou na celou záležitost koukáte jinýma očima. Dobré téma, leč pro mě opravdu nudné zpracování. Ale Justin Long jako dlouhovlasý homosexuál mě vážně pobavil.

• 3.6.2012  11:53
    Glee (TV seriál) (2009)

S tímto seriálem to mám jako na houpačce. Chvílemi mi připadá fakt nudný, občas se najde linie, kterou s chutí sleduju. Silnou částí je samozřejmě hudba (navíc se na něj dívám v televizi s českým dabingem, tak oceňuju překlad písní - protože pak získají nový rozměr i ty, který by mě ani nenapadlo si překládat), ale s postupujícími díly se občas přistihnu, že i ta mě nudí. A to je... divný.

• 27.5.2012  18:25

Dnes, když se na tu pohádku nedívám dětskýma očima, které odpustí hodně a navíc co jim chybí, to si sami doplní, mi přijde fakt slabá. Kulihrášek má sice krásný vočiska, ale jinak je to takovej škaredej, protivnej panduláček. Obrovsky silné pouto, které k němu táhlo jeho rodiče, (i když s ním strávili asi pět minut) se dá omluvit tím, že je to přeci jen televizní pohádka, ale i tak mi přišlo strašně směšné. Co se mi líbí je černokněžník, dřív i dnes. Btw: Taky tam vidíte ten erotickej podtext? :D

• 18.5.2012  18:27
    Herečky (2007)

Jak já bych chtěla tenhle film pochopit (a teď nemyslím tu zjevnou hlavní dějovou linku). Svým způsobem se mi hodně líbil, ale ani po druhém shlédnutí (jasně, bude jich určitě muset být víc) se mi neodhalila spousta významů, ukrytých v jednotlivých scénách. Nebo snad hledám něco, co tam není a je to opravdu jsem podivná slátanina velkých gest? Dost možná bych tomu filmu bez Valerii Bruni Tedeschi ani víc šancí nedávala, ale tahle herečka mě něčím fascinuje.

• 18.5.2012  17:55
    Once (2007)

Já se na to tak těšila! Ale už od tahání vysavače ulicemi jsem si začala říkat, že to nejspíš pro mě nebude to pravý. Opravdu oceňuju celý soundtrack, ale film byl pro mě těžkým zklamáním.

• 1.5.2012  10:48
    Popelky (TV film) (2010)

Ziza mě se svým komentářem předběhla. :)

• 1.5.2012  10:36

Šílenství kolem tohoto filmu mě naprosto minulo (Viděl/a jsi to? Fakt mazec co?). Nemůžu ani říct, že bych od toho něco přehnaně očekávala - jooo z traileru jsem se těšila na podobu černé labutě. Nicméně ten film mě tak nudil, že jsem si ani neužila pohled na Vincenta Cassela (hehe) a to je smutný.

• 7.4.2012  22:52
    Sabrina - mladá čarodějnice (TV seriál) (1996)

Občas se na tento seriál podívám, ale Sabrina a všechny ty postavičky kolem ní, jsou v mnoha případech tak trapní (ne, fakt ne vtipní), až je mi to nepříjemné za ně. :) Řekla bych, že zde platí úměra čím novější díly, tím horší (nebo ne?). Navíc mám občas problém pochopit moralizování, kterým jsou díly postupně prošpikovány. Ale mám docela ráda Salema a Harveyho.

• 23.3.2012  17:46

Vážně špatný film, který slouží jako pokračování skvělého seriálu. Přeobsazení Daisy a odchod Rubea je to nejmenší... tady je všechno, všechno špatně. Jedna hvězda za standartně dobrou Ellen Muth a druhá... za ten konec.

• 4.3.2012  17:18

Pro mě nuda a to pořádná. Navíc vím, že si ten film už nikdy nepustím. Bylo to takové okopírované "Hlavně nezávazně" (u kterého bych krátila stopáž a krátila), které jsem kupodivu dokázala víc ocenit až po tom, co jsem viděla tento film. Protože jsem se přesvědčila, že to téma může být zpracované ještě hůř, resp. nudněji.

• 23.2.2012  09:57

Přiznávám, neviděla jsem to celé. Ke zdárnému konci mi chybělo kolem čtyřiceti minut, ale film jel pozdě večer a já si pořád říkala, jestli mi to za ten spánkový deficit, co mě ráno čekal stojí. Nestál. Petaspur tady píše, že to připomínalo skutečný život... taky mi to proběhlo hlavou(a tím jsem omlouvala přiblblé dialogy). Ale v životě nejsou jen hysterické ženy (jak byly tady vykresleny), které se tvrdošíjně nechtějí přenést přes léta vyčpělý vztah - a to co převáděla Kate (Debra Messing) bylo šílený... myslím, že v normálním životě by se na to ponižování chlap vykašlal; které se nehroutí, když přistihnou manžela při onanii; které nejsou hysterky s klubající se počáteční schizofrenií. No jestli to tak je, tak můžeme být šťastné, že máme ty pohodové chlapy, kteří si nechají dělat na hlavu (teda teď myslím jen ty "hodné") a pak si o tom na nějaké vycházce pokecaj. No... představuju si, že to skončilo... a žili šťastně až do smrti.

• 21.2.2012  19:33
    Máte doma uklizeno? (TV pořad) (2003)

Když se nedávno kamarádka zmínila o tom, že Angličané mají ve svých příbytcích nehorázný bordel, ihned se mi vybavila tato reality show. Musím přiznat, že při převážné části dílů jsem byla šokovaná, co jsou lidé schopni dopustit...

• 21.2.2012  19:29
    Vítejte doma! (TV pořad) (2003)

K chudým či jinak nezvýhodněným rodinám přijede banda návrhářů v čele s nažloutlým Tyem Penningtonem, přizvou partu nadšených dělníků, postaví obrovskou haciendu (hlavně nezapomenout na bazén, vířivku, spoustu elektroniky) a po hlášce ,,Odjeď s tím!" nastane v převážné většině hysterie nevídaného kalibru. A já vždycky přemýšlím, kde ta rodina na všechen ten luxus vezme, když si nemohla dovolit ani opravit hlavní dveře. Nechci tomu brát tu hezkou myšlenku - pomoci lidem v nouzi... ale občas bych přidala trochu pokory.

• 21.2.2012  13:08

Toto mě vyděsilo stejně jako Mamma Mia!... ještě teď se mi rozstřese brada, když to zahlédnu v programu. NE! // znovu viděno 12.12.2015 Už mě to tak nevyděsilo :D pravda je ta, že občas je to víc než rozpačité, ale podívat se na to dá a já měla zrovna celkem příjemné rozpoložení pro tento film. Líbí se mi, jak se tu Diane oblíkala a jinak je to prostě klišé, ale podívat se na to dá. A to možná i vícekrát ;)

• 12.2.2012  15:24
    Mystic Pizza (1988)

Film, který nenadchne ani neurazí. Film, od kterého nic neočekáváte a on vám taky na oplátku nic nedá. Dřív se mi líbil víc, dnes už v něm opravdu nevidím nic.

• 26.1.2012  21:25

Nemůžu se ubránit srovnání s Ženami v pokušení. I když tyto dva filmy spojují snad jen tři věci - režisér, Macháček a podobný název. A oproti "ženám" je to pěkný sešup dolů. Příběh o tom, že nevěry vládnou světu a kdo nepodvádí, tak je divnej suchar co si neudrží vztah (a neříkám to jako někdo, kdo nad tím pohoršeně vrtí hlavou). Bohužel je to dnešní trend a a proč o tom nenatočit komedii... bohužel pro mě neměl tento film tu potřebnou šťávu, která by mě vtáhla do děje... ani jedna postava mě nezaujala natolik, abych byla víc zvědavá na její linku příběhu.

• 21.1.2012  23:53

Nemůžu tomu upřít originalitu. Bylo tak pár silnejch míst, pár slabejch míst... a já si ve chvíli, kdy měl přijít na řadu ten poslední souboj říkala: "Už nééé!" Co mě ale dostávalo byl Kieran Culkin, který mě nesmírně bavil a nádherná Mary Elizabeth Winstead v roli Ramony. Říkám si, že bych měla dát aspoň tři hvězdy, ale nechci.

• 17.1.2012  11:59
    Futurama: Benderovo parádní terno (video kompilace) (2007)

Jedna dlouhá, nudná epizoda. Musela jsem to dát nadvakrát.

• 6.1.2012  22:02
    40 let panic (2005)

Zpočátku celkem fajn, nechutných vtípků (které radši čekám preventivně v každé americké komedii tohoto ražení) pomálu a sympatická hlavní parta. Později však film ztrácí dech a já posledních dvacet minut už jen proklikala (pro pořádek věcí). Možná to na mě bylo prostě jen moc dlouhý, dvě hodiny jsou dvě hodiny.

• 5.1.2012  21:47

Trochu podivné to bylo. Střet mezi dvěma kulturami, dvěma silnými povahami a dvěma lidmi, kteří se sice mají rádi, ale někdy je toho prostě trochu moc. Emocí. Film o tom, jak těžké je někoho opravdu poznat a že ani dlouhé měsíce vztahu nemusí korespondovat s poznáním toho druhého. A potom se stane něco, třeba návrat do rodné země, co odkryje úplně jiné stránky partnera a vy přemýšlíte, co se to s ním stalo. Nebo je tohle vážně on? Vážně? A co teď s tím? ... Adam Goldberg byl skvělý! (podle mě film spíše do kina)

• 19.12.2011  20:15

Příběh byl pro mě až moc průhledný. SPOILER to, kdo je fantom, je jasné při jeho první scéně, jakož i to, že s tou smrtí Vidocqa to tak horké nebude. Spousta komentářů zde vychvaluje to, jak byl film udělaný, atmosféru... nu, atmosféra mě nějak minula a způsob natočení nijak neoslnil. Nechci říct, že je to vyloženě špatný film, ale podruhé už si ho rozhodně nepustím a proto dvě hvězdičky.

• 17.12.2011  20:03
    Deník doktorky (TV seriál) (2008)

Deník doktorky klame tělem. První řada, ještě vcelku uvěřitelná a vtipná, by byla i za tři hvězdičky. Nicméně s dalšími díly stoupá míra hysterie hlavní postavy doktorky Grétky Haaseové a člověk si říká, kdy už bude překročena ona hranice, kdy si Grétka uvědomí, jak se to proboha chová (a jak se lidé chovají k ní). A nakonec se zamyslí nad tím, jestli ho to vážně zajímá až tak moc, aby s tou protivnou hlavní postavou vydržel celých 44 minut.

• 31.3.2018  20:53

Fakt jsem si nepamatovala, že to byla až taková k*kotina a že to bylo místy faaakt hodně nechutný. Hvězda za Alyson Hannigan u které fakt nechápu, proč do toho šla (do parodie jo, ale proč s takovou úrovní).

• 10.3.2018  19:26
    Bez kalhot (2012)

Bez kalhot je plný nadupaných těl a tanečků. A mě to děsně nebavilo!

• 19.2.2018  21:23

Leslie Mann mě tu doopravdy děsila. Nepříliš povedená romantika, natož komedie. Trochu se stydím za to, že jsem si to pustila hlavně kvůli tomu, že jsem chtěla vědět, jak hraje Nicki Minaj, jejíž zadek mě tolik fascinoval v nějakým videoklipu. A to mám za to! :D

• 19.2.2018  13:28
    Sex and the Matrix (TV film) (2000)

WTF?

• 18.12.2017  15:30
    Single Man (TV seriál) (2017)

Za mě zklamání. Taclík vystřihl tak nesympatického hlavního hrdinu, že jsem vůbec nechápala, co na něm Ilona vidí. SPOILER!! Konec stál taky za starou belu ;) natočit klišé a pak tam hodit na posledních pár vteřin Sabinu, aby divák udělal WAU mi přišlo úsměvný. A pro toho, kdo neviděl Single Lady nicneříkající.

• 16.10.2017  15:34
    Deník (TV film) (1979)

Velmi plytké, naivní, nicneříkající (nepopírám, že je v tom morální poučení) a tak předvídatelné, že ani nevím, zda mám napsat, že budu SPOILERovat. Zahlédla jsem to v televizi a zajímalo mě, zda to bude doopravdy tak průhledné. Bylo. I rozumný pan otec, který se prvně ptá a pak z toho vyvozuje důsledky dává nakonec vše do pořádku. K hercům nic moc nemám, tady se ani moc hrát nedalo.