chrispe

okres Vyškov

3 body

1 2 3 4 5 6 7 10 18 27 35
    • 4.3.2012  17:12
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Klasika. Těžko komentovat.

• 27.2.2012  21:44
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Po prvním dílu jsem si dala menší maraton a zkoukla hned celou první řadu. Baví mě to. Se vším. Se sprostýma slovama, všudypřítomným sexem, partou zmetků, lidmi které změnila či ovlivnila bouře. Baví mě i neokoukané tváře hlavních hrdinů. Postupem času se mi začali líbit všichni. Se Simonem to byla láska na první pohled. Záhy to byla Kelly, pak Alisha a Curtis a nakonec i Nathan, jehož chování je mnohdy na blití (pere se ve mně vědomí, že takový zmetky nemám ráda a každý vyprsknutí smíchem, který dokáže způsobit). No... jestli je tohle vzorek dnešních mladých lidí, tak potěš koště. Nicméně... hurá na další řadu! // Druhá řada začala dobře, u třetího dílu jsem brečela smíchy (i když.. buráky?!) a říkala si, co to tady všichni na ČSFD mají, když píšou,že jde kvalita dolů. Já byla nadšená. A pak to přišlo. Ne nijak strašně, jen se ten svět pěti lidí více rozrůstá, začínají se měnit charaktery a mně to moc nevyhovuje. Ale vyrovnám se s tím! :D Jedeme dál! // Třetí řada... no, doporučuju se na ni podívat s krátkým odstupem, zvlášť když jste viseli pohledem na Nathanovi a čekali na vše co vypustí z pusy. Jeho odchod je velká škoda, ale to je holt život. Jeho náhrada Rudy není vůbec špatná, zprvu sice vypadá jako podivná Nathanova náhražka, ale zjistíte, že to tak není (prostě jen vyplňuje místo - toho srandovního z party). V čem mám ale s Rudym problém je ten, že mu vůbec nevěřím, že je to pubertální zmetek, vzhledově na to vůbec nevypadá. Simonovu postavu (ách jo) zprasili jak mohli. Alisha je tu šedivá, Curtis docela zábavný. Hvězdou na nebi je skvělá (a stále stejná) Kelly + jako bonus nový "dospělák" do party sexy Seth. Řekla bych, že seriál si drží laťku už jen podle toho, jak jsem se u něj nasmála. // Čtvrtá řada super, i když mě dost rozladilo, že tam nebude Kelly, a vlastně ani Seth. Leč co se dá dělat! Nově příchozí jsou fajn, nejvíc se mi líbí Jess, ta mi hned padla do oka. U Finna, Alexe a Abbey mám zatím rozporuplné pocity. Těším se na pátou řadu!

• 22.2.2012  20:43
    Tootsie (1982)

,,Chtěla bych aby vypadala přitažlivější. Posuňte trojku dál." - ,,To vycouvám na chodbu." Tootsie je důkaz, že skvělé komedie prostě existují! A nemusí být sprosté, postavy se nemusí znemožňovat navzájem a přehnaně parodovat kde co. A přiznejme si... kde by celý film byl bez vynikajícího Dustina Hoffmana!

• 21.2.2012  13:00

Nolstalgie z dětství, kdy jsme si tuto pohádku pouštěli s bratraci a sestřenicí snad pořád. Tehdy mi stačilo k extázi snad jen to, že tam byli koně :) ne... je to krásný příběh a velrybu, fénixe a konečné kotle mám vryté do šedých buněk mozkových... takže to pro mě je něco výjimečného. Ráda se podívám i dnes.

• 18.2.2012  23:08
    Persepolis (2007)

Příběh mi učaroval. Nebudu předstírat, že jsem bůh ví jak znalá historie a problematiky, kterou se film zaobírá…. a tím pádem jestli je zkreslený, nebo není. Každopádně je to jeden z pohledů, jeden příběh člověka, který to zažil a který to vnímal (a vnímá) takto. Nechybí zde smích, drama, ironie, příležitost k slzám. Osobně mám radši první třetinu příběhu (před odjezdem do Evropy), snad díky dětské naivitě, víře v dobré konce a pozdější rebelii (,,ABBA je pro sralbotky!“). Tísnivá atmosféra a vědomí, že se může stát prakticky cokoliv, neb už v prvních minutách vám film ukáže, že se nebojí smrti natož zvěrstev, které si dokážou lidi dělat navzájem, jsou jedny z věcí, které vás nutí dívat se dál. O to hůř když si uvědomíte, že se právě díváte do skutečné historie (byť velmi stručně předkládané). Některé postavy jsou černobílé (například babička, otec i matka Marjane jsou líčeni jako veskrze kladné postavy) sama Marjane ne – SPOILER podle mě patří část kdy, kvůli odpoutání od své vlastní osoby, dostane do problémů cizího člověka, patří k těm nejsmutnějším. Později, kdy se film odklání od války a Marjane se dostává do Evropy, kde jí má být lépe, vidíme i pohled "obyčejných lidí zvenku" na ztraceného člověka, který víc než co jiného potřebuje někam patřit. Vídeň ji však přijme velmi chladně (,,V Evropě tě nechají zdechnout na ulici.") a je smutné, že se nejedná o světlejší chvilky v životě vlastně už dospělé dívky a ona raději volí návrat do vlasti za svou rodinou, kde se dostává z deprese (říkám si, jak silní lidé dokáží být). Člověk se u tohoto filmu zamýšlí nad podmínkami k životu které má a ve kterých by mohl žít, uvědomí si, co všechno má a třeba si toho neváží a hlavně - svoboda (kdy ženy jsou limitovány o to víc: ,,Nesmíte běhat... při běhu se vám jaksi necudně natřásají půlky!") No...nedokážu tento komentář nějak smysluplně ukončit, to už bych tu odvyprávěla celý film. Každopádně podle mě je výborný, doporučuji vidět. Nejspíš se neubráním pozdější koupi komixu. (A už ho mám :P)

• 12.2.2012  14:33

Výborné. Knihu jsem nečetla ani jednu, tak nemůžu podupávat a bručet co vše bylo špatně a co dobře. Nehledě na úžasné prostředí, ve kterém se film odehrává, musím vyzdvihnout především skvěle zvládnutou roli Lisbeth herečkou Noomi Rapace. Věřila jsem jí naprosto všechno, byla úžasná. Příběh byl dobře vystavěný, napínavý a zajímavý. Vše do sebe tak nějak zapadalo. Za mě pět.

• 4.2.2012  21:34

Moje první "disneyovka" na kterou mám matné vzpomínky z kina (dost možná prvního, ve kterém jsem kdy byla). Miluju ji! A ta krásná hudba - dokonce bych řekla, že naše české verze písní mají kvalitnější hlasy než verze původní.

• 7.1.2012  20:24

Musím dát plnou palbu. Protože tohle je ta správná dávka emocí! A taky protože je mi Hilary Swank z nějakého důvodu nesympatická, ale tady ji zkousmu klidně i několikrát. Je to jeden z mála filmů, které jsou podle knižní předlohy (kterou jsem četla), události jsou překopané (zůstává jen hlavní linka) a přesto!! se mi líbí. Prostě to funguje. Je to sladké jak marmeláda, krapek smutné, krapet veselé a proto doporučuji mít kapesníky při ruce! :)

• 27.12.2011  21:05
    Nebe a dudy (1941)

Dívám se pokaždé, když to zahlédnu v televizním programu. Milý příběh, ve kterém je nám naservírován výborný pan Plachta, kterému tahle role sedla jak prd*l na hrnec a pan Marvan si s ním v ničem nezadá. Samozřejmě se ve výčtu dobrého obsazení nemůžu nepozastavit nad roztomilými dvojčaty aneb: ,,Nám je to jedno, nám je to jedno, my peníze nemáme. Ten kdo má peníze, ten má hezkou paní a ten kdo je nemá, ten mu chodí za ní!"

• 27.12.2011  16:07
    Medium (TV seriál) (2005)

Jelikož mě tento seriál v 95% vždycky donutí sednout na zadek a dívat se, jak to bude dál, nemůžu jinak. A to i přesto, že jednotlivé scénáře dílů jsou jak z kopíráku - sen, nedůvěra, pátrání, uvěření a (někdy jo a někdy taky ne) happy end. Nutno podotknout, že občas se sny vyrovnají leckterým hororům. Díl, kdy se Allison zdá o podivném motivačním kurzu? kde se chlápek ptá, co všechno jste schopni pro svou věc udělat, mi leží v hlavě ještě teď.

• 27.12.2011  13:55
    Čokoláda (2000)

Výborný film s kouzelnou atmosférou, který Vás natolik vtáhne do děje, že si ani neuvědomíte jak rychle ty dvě hodiny stopáže utečou. Juliette Binoche jako Vianne je skvělá! Nádherná a silná, stojící na molu ve svých červených botách, kdy ji severní vítr láká na další a další cesty. Roux krásný a pyšný, přesně jak to má být. A co teprve malé městečko se všemi svými lidmi, nešvary, bolestmi i radostmi, nad kterým drží pevnou ruku osamělý hrabě, který se tolik bojí přijít o svou moc. Opravdu výborné!

• 17.12.2011  20:51

Knihy miluju! A proto jsem se docela bála, jak tohle všechno dopadne. Dobře. Ačkoli mi herec, co hraje Mikuláše moc nesedí, bohatě to kompenzují Jáchym, Albín, Celestýn, Vendelín, Viktorín a úžasný Kryšpín. Účast učitele zpěvu ze Slavíků je milý bonus.

• 17.12.2011  20:49

Neviděla jsem ani Harold a Maude, ani Rushmore či jiný film s kterým bych mohla sronávat a proto se mi líbil moc. Skvělá kamera, střih, dialogy, soundtrack. Člověk musí být ve střehu, protože sice máte nějaké ponětí, kam to všechno povede, ale už vám dělá problém předpovědět JAK. Prostě film podle mého gusta.

• 17.12.2011  20:45
    Na vlásku (2010)

S čistým srdcem můžu prohlásit, že ti co ještě náááhodou neviděli rozhodně prohloupí, když se nepodívají. Protože já se skvěle bavila. Výborná parta legračních postaviček, od úžasného koně s vlastnostmi psa, přes zlodějského kasanovu a drsňáckého chameleona, až po stařečka notorika, co v převlečení za Amora rozdává chlípné pusinky. Nejlepší hláška: Šemíka nééé!

• 17.12.2011  20:37
    Zoluška (1979)

Popravdě nechápu, jak může někdo dát tomuhle krátkému dílku odpad. Klasický příběh, příjemné zpracování (že by je právě toto natolik iritovalo?).

• 17.12.2011  20:32
    Mrtví jako já (TV seriál) (2003)

Opravdu výborný seriál, který by si zasloužil trochu lepší ukončení (a ten podivný -a stejně tak otevřený- film nepočítám). Herecké obsazení je výborné. Georgina v podání Ellen Muth je pro mě hodně provokativní, Rube má tu správnou dávku autority, Mason je feťák k sežrání, Daisy neskutečně protivná a Roxy vás pozvolna dostane na svou stranu. Tak.. na koho si sáhnem dneska?

• 17.12.2011  20:07
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

Nejspíš čiště ženská záležitost. Čtyři Newyorčanky probírají všední témata žen na celém světě... ať už to jsou připitomělé, nebo vážné věci, probíráme je všechny. A nejspíš proto to prostě funguje!

• 27.11.2011  21:42
    Moje rodina (TV seriál) (2000)

Miluju Bena Harpera! Je to venku. Toho uštvaného muže, který má být hlavou rodiny, ale moc se mu to nedaří. Bojuje nejen s dětmi, ale i s manželkou. O kousek životního prostoru, o peníze, o svou mužnost. A já se u toho královsky bavím.

• 27.11.2011  21:38
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Dost těžké k tomuto seriálu říct něco originálního. Něco víc, než že je to super a seznámení s Jen, Royem a Mossem stojí za to. Takže nic originálního vymýšlet nebudu a jen podotknu, že podle mého názoru se budete opravdu bavit.

• 13.9.2011  19:48
    Black Books (TV seriál) (2000)

Bernard... Bernard, Bernard, Bernard! Nabručený Ir, velké dítě...ničemnej parchant! Fran je výborně asexuální a svým způsobem zvrhlá ženská, která mě moc baví a Many? Musím to psát? Spousta vína, cigaret, ironie. Seriál u kterého prskám smíchy na obrazovku. :)

• 13.9.2011  19:43
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Pro mě už navždy jeden z nejoblíbenějších seriálů. S bratrem jsme na něj schopni koukat pořád. Plný výborných hlášek, veskrze sympatické postavy. Myslím, že jen velmi málo lidí si jej nezamiluje. :)

• 28.12.2017  22:01
    Hitchcock (2012)

Mně se to líbilo. Kus života pana Hichcocka jeho ženy Almy, v době se natáčel jeho nejslavnější film. Příjemná kamera, dva skvělí herci a zajímavý děj. Co víc si může jedno děvče přát?

• 23.12.2017  16:45

Dvojka se mi líbila dokonce trošku více jak jednička. Ale už mi tam chyběla ta opravdová pohádkovost, spíš bych to přirovnala k rodinnému filmu, nebo k něčemu mezi těmito dvěma žánry. Jediné, co mě fakt prásklo přes oči byl ten propastný rozdíl (vzhledově) mezi matkou a dcerou (asi po tatínkovi ;), zkrátka bych tyto dvě herečky dohromady nedávala, ale to je nepodstatné. Kerekes tam propašovala trochu lascivnosti, podle mě se do pohádek moc nehodí, ale pořád to bylo lepší, jak v Dešťové víle. Jinak ale proti ní vážně nic nemám :D Zimní pohádky jsou prostě super.

• 19.12.2017  20:24

Nikdy... nikdy nebuď spící dítě! To už víme z Přátel ;)

• 19.12.2017  20:05

Galadriel mi to vzala z klávesnice (i když hodnotím o dost výš, jak ona): Nic se nezměnilo oproti prvnímu dílu.

• 19.12.2017  15:59

Musím se přiznat, že jsem se Švejkovi vyhýbala jak v literální, tak ve zfilmované podobě. A včera jsem to (díky tomu, že nebylo co dělat) konečně alespoň shlédla a byla jsem celkem příjemně překvapená. Švejk v podání pana Hrušínského pro mě není nijak zvlášť sympatická, nebo líbivá postava... ale rozhodně zajímavá a já se bavila hlavně vynikajícím Kopeckým a Benešem.

• 12.12.2017  20:39

Skoro je to na pět. Ben a Nick opět klasa!

• 12.12.2017  20:37

,,Pojď se přitulit jako lžičky." ;)

• 10.12.2017  20:15
    Moje rodina - Série 3 (série) (2002)

Ve třetí sérii už scénáristi rozjeli Susaninu povahu naplno a mě to většinou spíš dere nervy, než aby mě to bavilo. Chudák Ben (i když ten je s tím smířen). ;)

• 10.12.2017  20:14

Jaj, jak já mám ráda vánoční díly seriálů. :-) A kdyby Susan nebyla taková čůza a pan Bradley zůstal v důchoďáku, tak by to bylo i za pět!

1 2 3 4 5 6 7 10 18 27 35