Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Animovaný
  • Fantasy

Oblíbené filmy (10)

Amélie z Montmartru

Amélie z Montmartru (2001)

Kouzelná Amélie, nádherná atmosféra a ten soundtrack! Taky jste po tomto filmu tak nějak melancholičtí? Pro popis nemám slova, jsou to jen pocity.

Nedotknutelní

Nedotknutelní (2011)

Tady není s hodnocením nad čím přemýšlet. Láska na první pohled/poslech?Začít mým oblíbeným Ludovicem, to je těžký kalibr (to, že je podepsán pod soundtrackem jsem zjistila až posléze). Ach!! To už je pak navození atmosféry nočního města hračka. A jsem tam. Jeho hudba se mě vždycky tak dotýká, až se mi svírá srdce. Emoce. Abych to dlouho neprotahovala... zklamání či nadšení. Zvítězilo jednoznačně to druhé. Oba herci v hlavních rolích byli VÝBORNÍ a rozhodně nedoporučuju dívat se na tento film pozdě večer, protože potom musíte dusit smích do polštáře, jinak byste vzbudili celý barák. :)

Deník Bridget Jonesové

Deník Bridget Jonesové (2001)

Postava Bridget ať už díky knize nebo právě díky tomuto filmu se pro mnohé lidi stala kultem anebo třeba inspirací. Pro mě je asi obojí a já na tuhle tak trochu šáhlou blondýnu nedám dopustit. Renée je podle mě s těmi kily navíc šmrcovnější, než v normálu. Dva oblíbení herci v hlavních rolích - nikdy se nemůžu rozhodnout, kdy fandit parchantovi Danielovi nebo slušňáku Markovi ( i když samozřejmě vím, jak to dopadne). Tenhle film je skvělá zábava, která mi přivodila nejeden záchvat smíchu a zároveň je vtipnou sondou do života jedné single lady a jejího světa bez přítele, zato s mindráky z postavy a jiných nedokonalostí. Jenomže právě to, že je Bridget nedokonalá jí dělá tak skvělou a skutečnou. Tenhle film si vždycky s chutí pustím a věřím, že mě neomrzí. :)

Láska nebeská

Láska nebeská (2003)

Lásku nebeskou jsem poprvé zahlédla jen úplnou náhodou, když jsem přišla na návštěvu a ono to prostě jelo v televizi (vtrhla jsem jim do promítání). Po chvíli jsem se konverzace úplně přestala účastnit a prostě jen koukala na film. Podruhé jsem ho už viděla celý a v klidu a je prostě... kouzelný! Od té doby si ho dávám "povinně" o vánocích a zatím mě ještě neomrzel. Ani trošku.

Čokoláda

Čokoláda (2000)

Výborný film s kouzelnou atmosférou, který Vás natolik vtáhne do děje, že si ani neuvědomíte jak rychle ty dvě hodiny stopáže utečou. Juliette Binoche jako Vianne je skvělá! Nádherná a silná, stojící na molu ve svých červených botách, kdy ji severní vítr láká na další a další cesty. Roux krásný a pyšný, přesně jak to má být. A co teprve malé městečko se všemi svými lidmi, nešvary, bolestmi i radostmi, nad kterým drží pevnou ruku osamělý hrabě, který se tolik bojí přijít o svou moc. Opravdu výborné!

P.S. Miluji Tě

P.S. Miluji Tě (2007)

Musím dát plnou palbu. Protože tohle je ta správná dávka emocí! A taky protože je mi Hilary Swank z nějakého důvodu nesympatická, ale tady ji zkousmu klidně i několikrát. Je to jeden z mála filmů, které jsou podle knižní předlohy (kterou jsem četla), události jsou překopané (zůstává jen hlavní linka) a přesto!! se mi líbí. Prostě to funguje. Je to sladké jak marmeláda, krapek smutné, krapet veselé a proto doporučuji mít kapesníky při ruce! :)

My Fair Lady

My Fair Lady (1964)

Klasika nad klasiku s báječnou dvojkou Hepburn-Harrison. Osobně na muzikály moc nejsem, ale pro tento mám velkou slabost. Výborná hudba, krásný a vtipný příběh.

Persepolis

Persepolis (2007)

Příběh mi učaroval. Nebudu předstírat, že jsem bůh ví jak znalá historie a problematiky, kterou se film zaobírá…. a tím pádem jestli je zkreslený, nebo není. Každopádně je to jeden z pohledů, jeden příběh člověka, který to zažil a který to vnímal (a vnímá) takto. Nechybí zde smích, drama, ironie, příležitost k slzám. Osobně mám radši první třetinu příběhu (před odjezdem do Evropy), snad díky dětské naivitě, víře v dobré konce a pozdější rebelii (,,ABBA je pro sralbotky!“). Tísnivá atmosféra a vědomí, že se může stát prakticky cokoliv, neb už v prvních minutách vám film ukáže, že se nebojí smrti natož zvěrstev, které si dokážou lidi dělat navzájem, jsou jedny z věcí, které vás nutí dívat se dál. O to hůř když si uvědomíte, že se právě díváte do skutečné historie (byť velmi stručně předkládané). Některé postavy jsou černobílé (například babička, otec i matka Marjane jsou líčeni jako veskrze kladné postavy) sama Marjane ne – SPOILER podle mě patří část kdy, kvůli odpoutání od své vlastní osoby, dostane do problémů cizího člověka, patří k těm nejsmutnějším. Později, kdy se film odklání od války a Marjane se dostává do Evropy, kde jí má být lépe, vidíme i pohled "obyčejných lidí zvenku" na ztraceného člověka, který víc než co jiného potřebuje někam patřit. Vídeň ji však přijme velmi chladně (,,V Evropě tě nechají zdechnout na ulici.") a je smutné, že se nejedná o světlejší chvilky v životě vlastně už dospělé dívky a ona raději volí návrat do vlasti za svou rodinou, kde se dostává z deprese (říkám si, jak silní lidé dokáží být). Člověk se u tohoto filmu zamýšlí nad podmínkami k životu které má a ve kterých by mohl žít, uvědomí si, co všechno má a třeba si toho neváží a hlavně - svoboda (kdy ženy jsou limitovány o to víc: ,,Nesmíte běhat... při běhu se vám jaksi necudně natřásají půlky!") No...nedokážu tento komentář nějak smysluplně ukončit, to už bych tu odvyprávěla celý film. Každopádně podle mě je výborný, doporučuji vidět. Nejspíš se neubráním pozdější koupi komixu. (A už ho mám :P)

Léto s kovbojem

Léto s kovbojem (1976)

Film nabitý neuvěřitelným množstvím hlášek. Daniela Kolářová je tu podle mě okouzlující, i když hraje trochu prkennou psycholožku Doubravku (byla a stále jsem tím jménem okouzlena), z které je ale vidět jak si letní lásku užívá. Jaromír Hanzlík je tu za fešného kovboje/playboye a Oldřich Vízner boduje v roli Boba. Jeho natvrdlost a naivita jsou fascinující. Mám ten film opravdu ráda!

Zatímco jsi spal

Zatímco jsi spal (1995)

Ty jo, fakt se divím, že mě tohle tolik let míjelo. Měla jsem o tom povědomí, ale žádný zájem se podívat. A ještěže jsem to napravila. Opravdu milá romantika v jemném vánočním kabátku. Líbilo se mi to moc! /// 9.12.2020 Jelikož se dneska hodlám dívat v týdnu už potřetí (co to dávaj v televizi), tak zvyšuji hodnocení. :-) Asi je to můj oblíbený film nebo co.

Ovládací panel
6 bodů

Reklama

Reklama