Rogue

geek pokřiveného charakteru

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 24.10.2017  23:14
    Crumb (1994)

Diky Zwigoffovu pratelstvi s rodinou vznikl nejpravdivejsi obraz smysleni nasilnika, ktery nenabidla ani fikce podle skutecnych udalosti (mozna Henry je na podobne urovni). Real life Freud.

• 23.10.2017  14:31
    Wind River (2017)

Atmosfera super, hudba taky, bohuzel zapletka a vetsina charakteru ma uroven indianskeho pomalovani (pokud teda tohle slovo v cestine pouzivame pro face paint) v podobe finske vlajky. Jak kdyby se nekdo zeptal desetileteho africkeho ditete, co si mysli, ze se deje ve Wyomingu.

• 13.10.2017  14:26

Deakins, Villeneuve, Veigovo nepostavené muzeum, déšť, několik dekád ztracená pomalost, ohlušující hudba, 70mm a 164 minut. Film roku.

• 10.10.2017  14:14
    Australian Survivor (TV pořad) (2016)

Obe dve nove sezony maji super cast a v obou bohuzel nejlepsi hraci povypadavaji tesne pred finisem. S01 stahl debilni twist, S02 se jim relativne vyhnula (az na ten swap - nenavidim, kdyz vylouceni hraci nejsou vylouceni, nastesti to celkove nezkurvilo hru). Druha sezona diky absenci vaty slape jeste lip, Survivor AU zacina dotahovat USA (navic vytahuje oldschoolove nekolikahodinove souteze o imunity) a prestava byt alternative universe. Jonathan je super.

• 1.10.2017  11:46
    Divoch (1953)

Romantická pohádka vystavěná na základě jedné velké chlastačky v Hollisteru 1947, pečlivě rozlišující mezi dobrými a zlými desperáty v čele s rozervaným ( = poloretardovaným) hrdinou Marlonem Brandem. Až na tři zábavné vstupy Lee Marvina je to jen další příčina bez rebela let padesátých.

• 18.9.2017  02:12

Dark souls vs Mc Gregor.

• 14.9.2017  19:14
    Sense8 (TV seriál) (2015)

Roztahany a plochy pseudoart ve kterem se az po deviti hodinach zacne neco dit. Svym zpusobem to ma hodne spolecneho s fenomenalnim shitem Jupiter Ascending.

• 20.5.2017  15:42
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

13 reasons why i'm stupid bitch. Filmarsky dobre odvypravene, ale prvnich 8 dilu je zavadejici nuda diky ktere averze k dvema hlavnim protagonistum naroste do obludnych rozmeru. Dospet k dilu 9 chce bud hodne nudy, nebo silnou vuli, alespon ze to tahne dobry soundtrack. Btw Clayova neochota pustit si kazety najednou nedava smysl (krom toho, zeby to znicilo cely koncept) . Plus bod za Joy Division a Arakiho.

• 14.4.2017  02:55
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Feministické zoufalé manželky s božím obsazením a super režií. Všechny jsou boží. Znát rozuzlení od třetího dílu naštěstí neubírá nic na poutavosti.

• 15.3.2017  10:00

Algiers In Cold Blood za zvuku Morriconeho minimalismu. Pecka.

• 1.3.2017  23:08
    Nicota (2016)

Genericka vykradacka, ale vzhledem k ambicim to prekvapive slape i pres splacany scenar.

• 5.2.2017  04:04

Straslive nedobrodruzny a nenahlaskovany

• 23.1.2017  21:36
    Zero Day (2003)

Elephant home video.

• 18.1.2017  14:06
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Kopirovani nesvaru Markyzi s prostrihama behem soutezi a plastenkama, ale vypada to vyrazne lip (hudba, kamera). Postprodukcni recitator z pohadky je strasnej a tolik jednodilnejch plavek jsem asi v zadny sezone nevidela. Prekvapive dobry challenge a super casting, kde vetsina prisla hrat, to drzej na urovni. V pulce to holandsky koncept zkurvi a ze slusneho pokusu se stava obycejny shit.

• 9.1.2017  08:59

Nejlepší černobílý film roku 2016.

• 8.1.2017  19:06
    The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

s01

• 12.11.2016  21:19
    Příchozí (2016)

Villeneuve definitivne prokazuje, ze BR bude bozi. Akorat zaverecna doslovna vysvetlovacka je otravna a dvacet minut nikoho napinat nemusela.

• 10.11.2016  20:42
    Rande (TV pořad) (1997)

Takže, co o tobě víme, milá dívko. Moc toho není, máš ráda fialovou barvu a koně.

• 15.9.2016  11:23
    Ostrov (TV pořad) (2016)

Za vyhru by som si kupila tazne kone ktore maji jen ve Francuzku. Bizar casting (Riso, Spanel, Marko, namisto typicke vegetarianky je tu nekdo, kdo ji jen kureci - nicmene ostatni ji stale rikaji veganka) typicky pro prostreno z vesnice v jeste horsi rezii a produkci (prostrihy rozhovoru do soutezi - wtf, spoilery, strasny moderator, zpraseny RI, zbytecne sceny a reci vedouci k trem dilum misto jednoho - ve kterych se narozdil od Australske mutace nic nedeje, pribor od mall.sk jako odmena, vypadavani mimo kmenovky, bizar). Druholigovy fail a totalni neschopnost okopirovat funkcni format (kterou nejlip vystihuji mikro papiry na kmenovce). A az zase nekdy reknu, ze RI je debilni, pripomente mi tuhle mutaci, chce se mi umrit smichy (a v tom dilu jeste posta pro Marka, totalne debilni soutez a navsteva medika jak ze Strepin - desaty dil je sen!). A btw, heslo slovenskeho ostrova je "porazit a prezit", coz vysvetluje vse. A rozdeleni vyhry, lol.

• 13.9.2016  21:39
    Love (2015)

After Midnight se vsim, co Adele chybi (a nemyslim penis).

• 2.9.2016  01:29

Napivana romance v holinach. S pravym tricitkovy destem a testosteronovym resenim sporu, vic si clovek nemuze prat.

• 2.9.2016  00:46
    LSD made in ČSSR (TV film) (2015)

Konecne chapu ty reci, ze za komunistu bylo lip. "Kdyby se nekdo z pracovniku tovarny omylem intoxikoval LSD, byla pripravena specialni relaxacni mistnost, kde zamestnanec mohl v klidu halucinovat"

• 20.8.2016  20:04

O 49 minut lepší než Schlesingerova ospalá romance. Ve výsledku to líp asi nešlo... naštěstí lze stále všechna špatná rozhodnutí vyřešit tím, že má člověk koně.

• 9.8.2016  14:30

Uvodni titulky jsou zhulenecky sen,ale ani celkove nechybi temer nic: zoldaci, nacek, obrneny vlak, souboj s motorovkou, opily doktor, diamanty, rozrusena blondyna... pecka. Dve civilni valky za cenu jedne.

• 4.8.2016  09:30
    Soudkyně Barbara (TV pořad) (2015)

Bez moznosti preskocit 'nudne' pasaze nebo rychloposuvu to muze byt docela challenge. A taky by se tim dal nekdo mucit. Kazdopadne fenomenalni.

• 21.7.2016  14:09
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

(Nejen) za Modern English ve druhem dile plna palba. Prevypraveny ET s milionem odkazu (Poltergeist, Jaws, Evil Dead, Thing, Alien...) a osmdesatkovejsim feelingem nez maji osmdesatky (predevsim uvodni znelka je dokonala). Skvele na tom vsem je, ze to nepusobi jako pocta osmdesatkam, ale jako samonosny serial, ktery byl tricet let ztraceny v archivech (ktery ve volnem case natocil Spielberg s Carpenterem zatimco je King zasoboval kokainem a vymyslel scenar).

• 19.7.2016  12:57
    Miracle Mile (1988)

Real-time jízda na atomové paranoie studené války. Neprávem zapomenutá romance.

• 10.7.2016  09:05

Sonda do českých svépomocí postavených domovů. Místy boží, místy průměrné."Chce to trochu trpělivost, ale zato je dobrej" vypovída o přednormalizační situaci a lidech toho času víc než dobové dokumenty.

• 6.7.2016  01:20
    River (TV seriál) (2015)

s01

• 6.7.2016  01:18
    High Rise (2015)

Jasné vítězství formy nad obsahem.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25