Sedm a víc (1973)

Díky jménu režiséra logicky někde mezi Bullitem a Spojkou, honička slušná, ale holt NY není Frisco. Dobré, ale nijak zásadně vrývající se do paměti.

Maratónec (1976)

Paraguay, maraton, nůž z Jamese Bonda a finále ve vodárně. Totální scenáristické peklo, diamanty, náckové a židé, konspirace, zlý cikán, scéna v opeře. Co půl hodiny nová postava, výbušný kočárek a slavný zubař. Naprosto nevypočitatelný vývoj vzniklý dějovou roztříštěností, přemírou vedlejších témat a absencí nosné zápletky. Bavila jsem se. (+ mám dojem, že jsem na stopě Schlesingerova trademarku zmatenosti)

Lip Service (2010) (seriál)

Čtyřprocentní Skins ve středním věku. Pochvala pro BBC za odvahu nekopírovat limonádové buznosračky z Ameriky.

Red Road (2006)

Poměrně dobře vystavěné a postupně odkrývající informace, což ale funguje jen, když je člověk chce vědět, žeano. Dogma styl sedne, anglický buranov mě opět vytáčí víc, než ten americký, nuda mě nenechává vzhůru a předkopulační mudrování o kusu dřeva tomu dává korunu. Závěrečné štěně a cover jsou pak vyloženě na facku.

Sněhurka a lovec (2012)

Pohádka-nepohádka kterých od dob slávy Princess Bride moc nebylo... Škoda, že zrcadlo je slepé a Kirsten opět dokazuje, že krom vzdychání nemá co nabídnout (a doufám, že se pletu stejně tak jako kdysi s Kate Beckinsale a latexem). Veskrze příjemné, ale pachuť nevyužitého potenciálu je silná. Nebýt Hvězdného prachu, jdu o hvězdu výš.

Strážce pořádku (2010) (seriál)

Kdyby celý den nebylo venku hnusně, nedostala bych se přes druhý díl. Laciná Eastwoodovská kopírka bez koulí a přesvědčivosti a trocha křesťanského fanatismu k tomu. Nevěrohodné aniž je to záměr, brokovnice jako standardní výbava domácnosti a ploché charaktery. Přitom potenciál tu je... paradoxně se seriál lepší s přibývající romantickou linií. Nic smutnějšího se při pokusu oživit osmdesátkový testosteron stát nemohlo. Edit: buď jsem si zvykla (ať už jde o nevěrohodnost či klobouk), nebo se něco změnilo (minimálně posun od epizodnosti k příběhu je velké plus. Nemluvě o zkvalitnění záporáků) a třetí sezóna mě vyloženě bavila.

Bůh masakru (2011)

Nevzpomínám si, kdy naposled divadelní prkna vrzala tak hlasitě. Ano, vidím, že Carnage chce zůstat přehrávaným představením, ale to bohužel neznamená, že to bude zábava. Slušná televizní oddechovka na jedno použití.

Prometheus (2012)

Mnohaúrovňový fail, ve své demenci naprosto odzbrojující. Hloupé charaktery jsou ospravedlněny úletovým žánrovým zlomem v polovině (Sunshine), radost z prozkoumávání neznámého ničí holografické záznamy a naprostá nesoudržnost je zalepená slizem. Krom taškařice na úrovni Cave za dvě stě mega nenabízí víc, než ukázkový příklad marketingu. Jediná otázka je, proč se to proboha pokouší tvářit hluboce, když se sekera nachází v záchranném modulu, zásoby kyslíku se chovají jak náboje v Arnoldově kvéru a jediný správný směr útěku je přímo za nosem. Celou dobu mě stejně nejvíc zajímalo, proč mají všichni tak divné spodní prádlo. Jsem tvá dcera, Luku.

Tajemný muž (2012)

Největší fuck off diváka od dob De Palmovy slávy.