Thor: Temný svět (2013)

Už od první pětiminutovky je jasné, že Thor podbízivě balancuje někde mezi Pánem prstenů a Hvězdnými válkami. Snaha o epickou story nefunguje, příběh je vytříštěný mezi nevyrovnané linky (Země naprosto zbytečná), nevyužívá potenciál vedlejších postav (ani hlavních) a závěrečný souboj je tragický. A Chris Hemsworth je polonahý asi pět sekund, což je naprosto netolerovatelný diletantismus. Vtípky jsou nicméně fajn a nebýt sterilní režie tak to v rámci předkopulačních popcornových manévrů není úplně zatraceníhodné. Kdyby se seškrtaly světelné meče, byla bych nicméně spokojenější. Mám pocit, že Thor by strašně chtěl být dalším Star Trekem, ale krom červené hmoty (která je sama o sobě ve škatulce wtf) s ním nemá společného nic.

Nic nás nerozdělí (2012)

Chvílemi pekelně hollywoodské (míjení se o vteřiny, náhodná setkávání), především tedy ke konci. Nicméně i tak režijní kvality značně převyšují průhledný a občas přitažený scénář. Především tedy ze začátku. Kamera a výborná práce se zvukem ostře odlišují Imposible od melodramatického kinoprůměru, emocionálně to funguje skvěle a Tom Holland je boží.

Kdo přežije - Krev není voda (2013) (série)

pět let po svém uvedení konečně dostává Redemption island smysl, bohužel opět zavčasu nemizí (merge), překvapivě super cast, kokosoví bandité, rustle feathers, Culpepperovic matematika, Aras, Hayden, Tyson, Gervase, Vytas a zabijácká Laura M

Neopouštěj mě (2010)

Brilantně nasnímaná budoucnost z alternativní minulosti, beznadejne melancholicka ale presto ne negativni. Krom dalsiho důležitého anglického útěkového mola (Boy A) nabizi nejintimejsi zazitek letosniho roku.

Život Adèle (2013)

Díky detailům velmi osobní, ale stále roztahaná a zbytečně dlouhá pseudosonda do života nudné a lehce retardované Adele. Neuveřitelně ploché charaktery a přehnaně dlouhé porno promo nudí, nepřehledné skoky časem taky nepomáhají. Hype roku. (ale teda horší než teplá hora to není)

Life at the Top (1965)

Partnerská krize let šedesátých a sen o Francii (btw je zajímavé, jak je Francie lákavá v roce 65 i 2008). Překvapivě otevřené, nadčasové a snad ještě lepší než Room at the Top.

Hněv Titánů (2012)

Připomnělo mi to Mumii3 - akce střídá akci v nepochopitelně nudné devadesátiminutové sekvenci Dodnes nechápu, jak se něco takového může stát. Absolutně nefunkční vztahy mezi postavami být jediný důvod nemůžou...

Final Cut (2004)

bohužel scénář zůstal daleko za potenciálem myšlenky o implantátech. Lehký nadprůměr který mohl předběhnout svou dobu.

Kdo přežije - Tocantins (2009) (série)

renesanční egomaniakální dobrodruh, samozvaný meteorolog, zabiják draků, budoucí tai chi master Coach a jeho nevyhoněný buznoasistent Tyson poprvé, jedinou záchranou tak zůstává Erinn, Sierra, Taj a Jeff

Kdo přežije - Gabon (2008) (série)

aliance velké cibule vs. tým retardů, Marilyn Sugar Monroe, zahořklý senior Melvin Randy Udall, nadržený geek Ken, starý skaut Bob a koncentrovaná nenávist v několika směrech