Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi
  • Horor

MR 73 (2008)

Kriminálka v esenciálním smyslu slova - stará a poctivá, načichlá noirovým kouřem cigaret a pachutí včerejší kocoviny let devadesátých.

Stmívání (2008) odpad!

Celovečerní tragédie s obludným příběhem plným logických nesmyslů, postrádající jakoukoliv gradaci i herce. Ale i tak stále věřím, že je v tomto ohledu kniha ještě povedenější. A Robetr Pattinson se celý film tváří, jak kdyby měl v prdeli koště...

16 bloků (2006)

Richard Donner našel černocha s nejprotivnějším hlasem současnosti, Bruce Willise obsadil do role samozvaného zachránce a natočil oldschoolovou detektivku plnou klišé, která se na začátku sice rozběhne kupředu slušným tempem, ale už ve třetině závodu jí podkopne nohy totálně retardovaný scénář. Přičtěte k tomu dorty a je hotovo

V moci ďábla (2005)

Oproti německému podání více hororové, ale přesto zhruba stejně kvalitní. Soudní dějová linie adekvátně zábavná, nicméně víc scén s Jennifer Carpenter by neškodilo.

Spider-Man 3 (2007)

Sam Raimi se topí ve své megalománii a ve snaze zachránit co se dá vrství do potápějící se lodi jménem Spiderman páté přez deváté. Vzniká z toho uspěchané a možná právě proto tak nesnesitelně dlouhé nic, které Spideyho posílá neúprosně ke dnu. Na sobotní megafilm na nově stále dost dobré, jako pokračování Spidermanovské série krajně nedostačující.

plakát

Zastav a nepřežiješ (2006)

Není to až tak zlé, ale klipovitost i Statham se okoukají až nakonec začnou lézt na nervy. Pár dobrých scén a určitá našlápnutost tomu ale odepřít nejde. (tepláky hlásí comeback či co? wtf)

Strach(y) ze tmy (2007)

Rádoby intelektuální monolog v jehož pozadí se hýbou rádoby zajímavé černobílé obrazce provádí pěticí rádoby mysteriózních příběhů. Nudné, nenápadité a úplně pitomě vypointované příběhy, které nejsou schopny v člověku pořádně vyvolat ani nudu, natož cokoliv jiného. Za průměrný poslední příběh hvězdička navíc, ale jinak je to slabé až na půdu. Zkrátka a dobře - "Deset světoznámých komiksových tvůrců oživilo odvěký strach ze tmy a vytvořilo jedinečný animovaný film.". Jsem ráda, že jsem o žádném z nich nikdy neslyšela.

Nebezpečná známost (2005)

Sedmdesátiminutová lehce úchylná, psychedelická a atmosferická halucinace, ve které se během první čtvrthodiny ztratíte stejně dokonale, jako hlavní hrdina v sousedním bytě.