Ladíme! (2012)

Ok pekne spievaju a - pre to som si to aj pozrel. Pekne baby (ale to uz je v kazdom filme), zabavne momenty z skolskeho prostredia (kolko krat to tu uz bolo), a na pozadi celeho je sutaz o cosi - proste tvrdo sa trenuje, nejake nezhody skoro rozdelia cely team ale napokon sa daju dokopy a asi nikto nepochybuje ze zvitazia (fakt originalne). Proste dalsia teen komedia, co sa da pozriet a pekne hlasy je to jedine co zarucuje ze sa nestrati. Mate radi vsetky tie got talent a superstar relacie? Alebo aspon ste niekedy spievali? Tak Pitch Perfect mozem doporucit. Pre ostatnych to ale bude asi trosku nuda.

Crash (2004)

Vela postav - pribehy su tak nejak poprepletane a cele to ma mat akoze myslienku ze rasova neznasanlivost je zla a treba si pomahat. Ok ale - cele je to nejake nudne, pride mi to len ako variacia na (skvelu) Magnoliu, a koniec to nema uplne ziadny. Postavy su stereotypne, nic vynimocne - len to co by sa cakalo. Ako sa napokon vo filme ukaze ludia nie su az taki zli, ale - u mna to na dobry film nestaci. Herci su fajn, niektori velmi fajn ale - celkovo to ako film na mna dojem neurobilo. Vidim spustu kladnych hodnoteni a ovacii ale podla mna to je len priemerny film, ktory sa da pozriet ale nic vynimocne to nie je.

Fahrenheit 9/11 (2004)

ja moc tieto konspiracne teorie nemusim ale - dobry dokument mi nevadi. F 9/11 mi ako dobry dokument nepride lebo bol do zaciatku az dokonca jednostranne zaujaty, a na konci filmu som nemal pocit ze som sa dozvedel "pravdu" skor mi to prislo ze Michael Moore robi zo seba sasa a Bush v podstate nebol az tak zly (preco inak by mu museli robit takuto anti propagandu?) F 9/11 odporucam snad iba najvacsim milovnikom konspiracii.

Střílejte na Francouze! (2003)

ok, je tam Harvey Keitel a - je dobry. A to je asi tak vsetko nadpriemerne na tejto neamerickej krimi komedii. Je to komedia, ale mohlo byt aj vtipnejsie. Je to krimi ale - vela originalneho tu nie je. Par momentov ktore stoja za to, jeden fajn song v soundtracku a inak veru iba priemer. Stale vsak v podstate nevadi, a da sa pozriet.

Columbus Day (2008)

Val Kilmer ma to najlepsie uz za sebou, a aj v tomto filme stvarnuje taku nejaku postavu co ma to najlepsie uz za sebou. Takze ono v podstate ani nevadi ze to cele posobi takym lacnym TV/Video dojmom. Mne v podstate taketo filmy nevadia, ak sa nehraju na cosi velke. Columbus Day je maly film, a je to tak aj odprezentovane. Bez tychto velkych ocakavani sa to da celkom v pohode pozriet, v par momentoch sa zamysliet o com to je :) a - v podstate je to fajn film. Je mi jasne ze nie kazdemu to bude vyhovovat, ale ak si pamatate na filmy co chodili pred 15 rokmi po desiatej na VTV a nevadili vam, tak Columbus Day je film (aj) pre Vas.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Lord of the Ring je kult, proste dostojne spracovanie Tolkiena ktoreho som sice nikdy necital, a nie som ani velkym fanusikom filmu, ale - objektivne - ako film to bolo proste super. Hobita som cital (lahsie citanie :) a aj od filmu som cakal ze to bude lahsie pozeranie. Peter Jackson si vsak povedal ze klasickych 90 minut nestaci. Ani 169 minut ze nestaci a - planuje to spravit ako trojfilm??? (to som zistil az po tych 169 minutach v kine) Rozhodne sa na dalsie dva diely nechystam. Preco? Lebo Hobit neprinasa absolutne nic nove. Je to presne to iste putovanie ako v panovi prstenov, a aj ked je to cele prepracovane do najmensich detailov tak - od Pana prstenov preslo uz 10 rokov, cakal by som cosi prelomovejsie minimalne na urovni Avatara :) Ano - vraj to bolo natocene v high fps, ale ani tuto lahodku som si v nasom kine neuzil a trhalo to rovnako ako ostatne filmy. Mozno keby ziaden pan prstenov nikdy nebol Jacksnom nikdy natoceny, tak by som to vnimal inak, a mozno som neobjektivny (stale trochu nasrdeny na to ze - to myslia vazne ze im na ten pribeh, na tu knizku co som precital za poobedie, nestacilo 90 minut???), ale mna Hobit celkom dost sklamal, takze asi nefer ale u mna len 2 (mozno ak o par rokov zmenim nazor a pozrem celu trilogiu zmenim nazor. mozno)

Casablanca (1942)

Tak na 70 rokov stary film to nebolo vobec zle. Vlastne - aj dnes sa to da celkom v pohode pozriet. Je tam citit cely cas krasnu nostalgiu, exotiku, romantiku ale nechyba ani napatie, zakerny zloduch, frajersky kladny hrdina, femme fatale - Casablanca je proste taky spravny film so vsetkym co k tomu patri. Na dnesne pomery je to az prilis jednoduche tak neviem ake dalsie klady by som vypisal ale celkovo - je to veru pozeratelne aj dnes, a patri to k "povinnemu" pozeraniu kazdeho vaznejsieho filmoveho fanusika, tak ak ste Casblancu este nevideli - do toho.

Bathory (2008)

Slovensky epos - velke hype okolo toho, sam velky Jakubisko + vela "znamych" mien medzi hercami. Napriek tomu, vedel som ze je to len Slovensky film a tak som od toho zas az tolko neocakaval. Bathory vsak podla mna stale prijemne prekvapil - nebolo to zle, bolo to vlastne (na slovensky film) celkom dobre. Historicke filmy mi velmi nesedia, a (tak ako vsetci ostatni divaci asi som) cakal som ze to bude o niecom inom ale - Bathory sa da pozriet od zaciatku az do konca, a ma to take akurat tempo, nie je to prilis nudne ani prilis pomale. Stale vsak - celkovo to je take nejake nezaujimave, snad keby ta krvava pani bola ozaj krvava bolo by to lahsie predatelne. Patri sa pozriet to, podporit slovensku kinematografiu, ale objektivne - az tak vynimocny film to zas nie je.

Brouk (2006)

taky vlastne celkom fajn film - par postav dej sa odohrava viac menej v jednej izbe - no jasne! ono je to adaptacia divadelnej hry (a tu by som snad hodnotil vyssie). Cize dej fajn, gradacia ok (i ked koniec sa mi zdal az prilis nasilu), herecky fajne - len, ako film je to stale len taky priemer, snad trosku lepsi priemer. Rozmyslam ci odporucit dalej ale vlastne - preco nie. Je to ine, tak si to kludne pozrite...

Kalvárie (2004)

velmi vela som od tohto nezavisleho horroru necakal, vacsinou to byva velmi nezavisle a velmi divne. Ale predsa - co ak? Calvaire vsak neprekvapil, je to velmi slabe, ziaden psychologicky strach sa nekona, ziadne napate sceny, ziadne prekvapanie a vyskocenie zo stolicky - proste divny film, zlo ma podobu skupinky vidlakov ktori to maju v hlave trosku pomotane (kolkokrat sme uz videli tento motiv?) na konci sa ziadne prekvpanie nekona. Snad jedine tanecna scena stoji za to, a za to teda aspon 1 hviezda. Celkovo ale - ruky prec :)