ondrin

ondrin

Ondra Palán

okres Karlovy Vary
Student


ICQ: 372520479

7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Útěk do divočiny (2007)

  Film, který se skvěle doplňuje s knižním titulem J.Krakauera, je pro mě jedním z nejsilnějších filmových zážitků vůbec. Chris McCandles, zasněný idealista, jenž čerpá sílu a inspiraci z románů Jacka Londona, realizuje s nebývalou odvahou svůj životní sen a zároveň uniká před rodiči, jimiž opovrhuje. Při cestě na Aljašku si Chrise McCandlese buď zamilujete, a nebo jím budete opovrhovat. Byl to pošetilý blázen s nedůvěrou k lidem nebo mladík plný ušlechtilých ideálů s toužící poznat pravou podstatu života? Já mám jasno. Vyzdvihuji životní výkon Emila Hirsche a hudbu Eddieho Veddera.

 • poster

  Adaptace (2002)

 • poster

  Gattaca (1997)

  Velmi aktuální téma s výstrahou do budoucna. Sice se jedná o scifi, ale neni až tak nereálně, že bychom se jednou rodili pod dohledem genetických inženýrů. Tak či onak, nakonec je nejsilnější hybnou sílou člověka vůle a sen. Citlivé, dechberoucí drama se silně kritickým podtextem.

 • poster

  Stud (2011)

  Shame je intimní drama muže, který podléhá posedlosti sexem. Zřejmě touží po duševním naplnění, ale chtíč je jeho prokletím a vězením zároveň. Je to film plný detailů a pomalu plynoucích scén, kdy každý vnímavý člověk plně nasaje výjimečnou atmosféru filmu. Jedná se o nejen výjimečný filmařský kousek, ale i o věrné sociální zrcadlo mnoha z nás.

 • poster

  Strom života (2011)

  Strom života je pro mě filmem roku, přesto mě neudivuje, že nedošel patřičného uznání. Myšlenka filmu je jakoby v protikladu s dnešní společností. Kdo dnes přemýšlí, zda je je lepší cesta života přirozenost nebo ušlechtilost? Kdo spatřuje krásu i ve věcech, které nepřináší pouze hmatatelný požitek? Kde je pravda, co je věčnost? Tohle skvostné umělecké dílo se povznáší nad všecky malichernosti dnešního světa. Každý obraz filmu v sobě nese velkou hloubku, po jednom zhlédnutí se nedá vše vstřebat. Je to poezie v pravém slova smyslu, můžete se k ní vracet a stále objevovat nové.

 • poster

  Half Nelson (2006)

 • poster

  Oddělen (2011)

 • poster

  Babí léto (2001)

  Mimořádně povedená sonda do stáří, která pobaví i dojme. Postava pana Brodského ukazuje, že i ve stáří se dá být svěží. Ustaraná manželka je pak věrným obrazem většiny starších lidí. Vím, je to těžké období, kdy radostí je čím dál méně, ale jakési pouhé přežívání bolest akorát znásobuje. Obrovská poklona za fantastický výkon Vlastimilu Brodskému i Stelle Zázvorkové. Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších českých filmů.

 • poster

  21 gramů (2003)

 • poster

  Leaving Las Vegas (1995)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace