Bílý bílý den (2019)

Nevadí mi pomalé tempo vyprávění, když to má smysl. "Bílý,bílý den" není špatné drama, ale člověk nemusí být střihač aby si uvědomil, že minimálně 30% mělo jít pryč.

Diego Maradona (2019)

Nejlepší dokument o slavné osobnosti, jaký jsem kdy viděl. Od začátku strhující, dramatické, emotivní. Výborná práce.

Kořist (2019)

Popcornové Béčko jak má být.

Zkáza krásou (2016)

Baarová je nepochybně extra námět - dokument o jejím životě už z principu nemůže být nudný. Když odhlédnu od toho, že film vznikal neskutečně dlouhou dobu a je v něm pár faktických chyb - pořád je to neskutečně silné.

Český žurnál - Matrix AB (2015) (epizoda)

Všichni volají po objektivitě, ale jak to v případě dokumentu o politikovi udělat? Jak to udělat v případě Babiše? On sám by nejraději seděl před kamerou bez oponentů a povídal nám příběh o tom jak tu všechno vybudoval holýma rukama a všichni ostatní lžou. Když pominu výpovědi Rady, Slonkové, Kasla, rozvědčice Kleslové, loutky Krnáčové - nejvíc vypovídající je Babiš sám o sobě nebo při kontaktu s lidmi. Řeč těla a očí, slova - to všechno v tomhle dokumentu je a proto je objektivní. Každý si tak může položit otázku jestli této politické superstar věří nebo ne.

Divadlo Sklep: Böhmen und Mähren (2015) (pořad)

Některé skeče si nezadají se scénkami od Z.Trošky. Dvě hvězdy za to, že kdysi Sklepáci dělali skvělé věci, nekorektní a absurdní humor a měli nadhled jako málokdo.

Filmový dobrodruh Karel Zeman (2015)

Karel Zeman je bezpochyby top naší kinematografie. Jeho vrcholné snímky stárnou velice pomalu, protože poezie z módy tak nějak nevychází. Tento dokument je oslavou jeho nápaditosti a pracovitosti. Sestavený je citlivě a potěšil mě i nápad konfrontovat studenty filmové školy s jeho trikovými postupy. To že v dokumentu mluví i Gilliam či Burton příjemně zvedá kredit celému snímku. Paráda.

Jurský svět (2015)

Jurský svět není špatný blockbuster, ale ani náhodou se nevyrovná perfektně namíchanému koktejlu od Spielberga z r.1993. Sice mě potěšila závěrečná bojová scéna, ale stejně jako celý snímek - je založená jen na extrahování původního díla. Chriss Pratt je ok, ale je jen jeden z mála. Režie i kamera mě dokázala na několika místech potěšit, ale k čemu to je, když (opět) ty nejlepší scény jsou jen odkazy na první film? Proč si nevzít příklad spíš z toho, že v prvním filmu fungovala lidská chemie a každá scéna s dinosaury se stala kultovní? To v Jurském světě není. Mohlo to dopadnout hůř, ale taky o dost líp.

Kung Fury (2015)

Mišmaš alá 80.léta. Pokud rádi vzpomínáte na VHSky, Tekken a elektropop, tak to tu půlhodinku vydržíte s úsměvem na rtech.

Osm hrozných (2015)

Lapil mě hned prvním záběrem s úžasně dramatickou hudbou. Nesmírně ukecaný film, který mě ale ani na chvíli nenudil. Výborná atmosféra, herci, kamera. Nevím jestli v tomhle snímku skládá Tarantino víc poctu westernům nebo Hercule Poirotovi. Tak či tak - je to za jedna.