Kapybara

Kapybara

<< předchozí 1 2 3
    • 19.2.2009  16:15

Povrchní, předvídatelné, plné klišé, unylé, uspávací.

• 14.11.2008  10:13

Tak špatné to není. Nic objevného, ale celkem jsem se bavila. Do trapnosti, jakou představují Tak se krotí krokodýli, to má opravdu hodně daleko, a nechápu, jak to tu někdo může vůbec srovnávat.

• 14.11.2008  10:05
    Takmer ružový príbeh (TV film) (1990)

Zvláštní směska. Pohádkové sekvence pěkné, zbytek příběhu "vzestup Darinky navzdory krutému osudu" sračka - úděsný pokus o socialistický muzikál. Ač rok natočení 1990, vypadá to spíš, že příběh vznikal ještě na zakázku bývalého režimu. Jak tu píše Martyr, Kouka Kola, Marlborky a ingliš konverzejšn mě taky dorazily. Vypadá to, že tímhle snímkem započal Jakubiskův pád. //Všimněte si mladičkých Terezy Pergerové a Kateřiny Hrachovcové v úloze Darinčiných kamarádek.

• 14.11.2008  09:39
    Zapadlý vlastenec (TV film) (2001)

Vzhledem k tomu, že Vít Šlechta je můj obvodní lékař, nemohu jinak než dát pět hvězdiček. A znát ho osobně, nemohli byste také jinak. Taková figura se totiž jen tak nevidí. Škoda, že tu byly zachyceny jen jeho návštěvy pamětníků, angažuje se totiž i v řadě jiných aktivit, a šíře jeho zájmů je skutečně udivující. Jen koukám, že od natočení k uvedení do televize utekla pěkně dlouhá doba - ten časopis, co na konci rozdává, vyšel už před více jak dvěma lety...

• 22.8.2008  08:23
    Jeden svět nestačí (1999)

Tak jsem jednou zabloudila do vod, které mi nejsou vlastní, a můžu zodpovědně konstatovat, že už to asi radši znovu neudělám. Něco tak stupidního se jen tak nevidí. Nechápu, jak někdo může za podobný "skvost" vyhodit byť jen pár desítek korun v kině. Bohužel lidská blbost je věčná a dokud bude zájem ze strany diváků, budou se podobné slátaniny podle stále stejné šablony točit dál.Dejme tomu tupému stádečku, co očekává... Když Bond zestárne, nahradí ho jiný, mladší... Hrát bondgirl je "prestižní" záležitost... Hlavně smyslný obličejík a velký dudy, aby oko divákovo mělo na čem spočinout. Dialogy jsou věc vedlejší, proto není důležité, zda herci žvatlají jako děti ze školky. Hlavně, že to všude kolem bouchá, střílí se, objekty jsou vyhazovány do vzduchu, Bond neustále někoho pronásleduje... Prý se tomu říká "akce". Ovšem akce dost okoralá, když každý ví, že Bond je nesmrtelný, ze všech léček vyvázne a nakonec o***á tu kozatou babu, kterou si po právu zaslouží. Ale proti gustu... Jak už jsem psala, tupému stádečku to, co jeho jest...

• 17.11.2007  17:11
    Alpha Dog (2006)

Kterak partička vymaštěných grázlíků fušersky provedla "únos". Bohužel "oběť" svou hloupostí sama leze hrobníkovi pod lopatu, takže její smrt ani v nejmenším nedojme. Celé je to ohromně "cool", "fuck" (ještěže se tohle slovo dá do češtiny parafrázovat mnoha různými způsoby - ach, ta na nadávky chudá angličtina...), natahované, nudné a hlavně tupoučké až hrůza. Sharon Stone zapomněli v poslední hysterické scéně přebarvit zuby na žluto, aby byl výsledný nechutný dojem dokonán. Jako hnusná stará strhaná ženská s dokonale rovnými, bílými zuby, které přímo září, nepůsobí příliš věrohodně...

• 10.9.2007  17:29
    Indián a sestřička (2006)

Indián a sestřička nemusel dopadnout tak blbě (námět je celkem zajímavý), kdyby scénář nenapsal nějaký trotl, který si ani v nejmenším nelámal hlavu s nelogickým chováním postav a prapodivnými mezerami v ději (nebo snad ve střižně tak dlouho stříhali, až vystříhali všechno podstatné?) - např. "Indián" se v noci v návalu sebetrýznění pořeže nožem, kamarád ho najde v lese, v zápětí mu omývá rány u řeky a už je bílý den - to se nám tak rychle rozednilo? Ale tohle je jen malý detail, jiné věci bijí do očí víc. Hlavní hrdinka pracuje v nemocnici jako zdravotní sestra - mohla by se v noci klidně sebrat a odejít ze šichty, když jí kámoška slíbí, že to za ní vezme? Opravdu těžko, natož aby dala okamžitou výpověď a odjela si do Prahy (proč vlastně, to už se taky nedozvíme, závěr vyznívá naprosto nesmyslně - hlavní hrdinka se bez zavazadel stěhuje do Prahy? - Můžeme se jen dohadovat. Vypadá spíš, jako by si na odpoledne vyrazila na nákupy na Václavák). Vzhledem k tomu, že snímek se tváří jako závažná výpověď ze současnosti, jsou to dosti nelogické seky. Nehledě na to, že to vypadá, jako by se děj celého filmu odehrál během několika dnů, maximálně tak dvou týdnů, o nějaké lovestory nemůže být řeč vzhledem k jalovému chování hlavních postav (a nedozvíme se ani, jak daleko vlastně tento "vztah" zašel, zda Marie svému "bývalému" příteli - nebo co je vlastně zač, neboť se s ním nerozešla, ale chovala se, jako kdyby ano - lhala, když mu potvrdila, že spolu spali)... atd. atd. Škoda ztrácet slov.

• 26.4.2007  16:55

Vydařený seriál, některé záběry jsem měla před očima celý den a bylo mně z nich patřičně blivno. Avšak i přes značnou drastičnost se na to dá koukat, nejsem nijak silná povaha, horory nesnáším, ale tohle jsem zvládla bez větších problémů. Slováci se vytáhli. Něco podobného nám v Čechách chybí, materiálu by tu bylo dost... Jediné, co mi na seriálu vadí, že v něm není řečeno trochu víc o minulosti pachatelů a jejich obětí. Taky nahrané rekonstrukce mi občas připadají trochu neobjektivní (např. díl o vraždícím novináři - vypovídala proti němu jeho přítelkyně - spolupachatelka - rekonstrukce očividně vychází z jejího doznání a ona je v ní vykreslena spíše jako oběť, přinucená spáchat svým přítelem to, co sama udělat nechtěla - tomu se dost těžko věří... asistenci při vraždě si člověk už fest rozmyslí, pokud není úplný magor a ona asi takový charakter, jak ji tam vykreslují, přece jen nebyla...)

• 4.4.2007  21:13

Podle špatné knihy dobrý film natočit nelze... Těžko říct, co je zoufalejší, zda předloha nebo toto. Ale když to člověk vidí na plátně, tak je mu z toho přece jen trapněji.

• 23.3.2007  21:53

No těpic, ta dopadla...

• 20.3.2007  12:05

Závěr mi připadá příliš vyhrocený, Dostojevskij mě nikdy moc nebral a Americká tragédie taky ne. Navíc zhruba tak první hodina odehrávající se výhradně ve snobsky skleníkovém prostředí je dost nudná. Pak to nabere grády, bohužel až příliš. Kde je starý dobrý Woody a jeho nadhled? Scéna, ve které hlavní hrdina zdůvodňuje sám sobě, proč zvolil právě toto řešení, je zoufale mimo. Připadá mi to celé takové ohrané, neoriginální, snažící se vytěžit hloubku tam, kde žádná není. A hodně studené. Nicméně jsou stokrát horší filmy.

• 27.10.2006  21:42
    Rodinná pouta (TV seriál) (2004)

Sračka je to hrozná, ale u první série jsem se nadmíru bavila naprosto nesmyslnými dějovými zvraty a dementností (téměř) všech postav. Druhá série už tak zábavná není (chybí Evička+Adam) a všechno se moc opakuje. S třetí sérií se můžou jít zahrabat... Teď už na to dávno nekoukám, ale s nostalgií vzpomínám na úterní a čtvrteční večery strávené u bedny v objetí tohoto uslintaného skvostu... Za ty krásné vzpomínky dvě * dát musím, stavte se klidně všichni na hlavu, škarohlídi...

• 16.10.2006  09:53
    Benjamin Kvítko (TV seriál) (1989)

Nevtipné, nezajímavé, hloupé. Snad i ta nejmenší děcka u toho musí trpět. Slona odstřelit. Tu-dů!

• 30.9.2006  11:43

Nepochybuju o tom, že Moore to myslí upřímně a sám svým myšlenkovým vývodům zcela věří. Fakta, která předkládá, jsou ale dost chabá a celá jeho pracně zbudovaná konstrukce se záměrem prezentovat Bushe téměř jako diktátora je hodně chatrná a zbortí se, jakmile se nad tím vším člověk trochu zamyslí. Moore je šikovný manipulátor a zručný režisér a spojováním nijak spolu nesouvisejících faktů je schopný vyvolávat ve vás dojem, že "na tom něco je". Jenže není. Že je Bush hlupák, to jsme věděli už dávno, ale že je "chytrý hlupák", tak jak ho představuje Moore, o tom silně pochybuju. Bush si jednoduše v nejmenším neuvědomuje dosah svých činů - a to je vše. Moore tu předkládá podivný slepenec velmi zábavných momentů, prokládaných okamžiky, z kterých mrazí, vystupňovaných místy až k patosu a hysterii. Škoda, že je to tak mimo, ale tři hvězdičky dát musím - hodně jsem se nasmála.

• 28.9.2006  21:01
    O makové panence (TV seriál) (1972)

Maková panenka mi připadala jako dost impotentní zábava už v raném mládí - což svědčí o tom, že jsem byla očividně velmi uvědomělé děcko. Obzvláště Emanuel mě dráždil coby červená barva krocana - takový naparáděný floutek s motýlkem, fuj!

• 22.9.2006  16:35

Zoufalý pokus o rodinnou komedii ze současnoti dopadl naprosto katastrofálně. Trapnost nad trapnost. Komedie? Humor tu jaksi postrádám, navíc plytký děj a monumentální hudba sráží celý "snímek" do kategorie těch nejsračkojdnějších útvarů, které jsou mimo jakékoliv hodnocení. Ani nevím, která z postav tohohle hrůzného panoptika mě srala (chtěla bych napsat: štvala, ale to by byl příliš velký eufemizmus) víc, zda "vtipný" dědek alias Postránecký, Koudelka brnkající na city diváků či dementní učitelka v podání Konvalinkové. A co tam dělali ti dva frajeři - Nekonečný a Vojtek - to jsem teda vůbec nepochopila (rajcovní hudební vložky jsem rozdýchávala ještě řadu minut). Co dodat, hrozný úpadek. Vidět to v kině, požadovala bych vrácení vstupného, případně bych zvažovala žalobu za újmu na psychickém zdraví. Škoda, že za to nemůže být nějaký postih, tvůrce bych hnala bičem před soud!

• 31.8.2006  08:03
    Má je pomsta (2002)

Hnusné a kruté. Násilí je tolik, že pro mě tenhle snímek ztrácí jakoukoliv hodnotu. Ani špetka nadsázky, ani trocha vtipu, která (podobně jako u Oldboye) by mohla vytvořit dílko se zcela zvláštní atmosférou, díky níž bych byla schopná i ty nejhnusnější kruťárny tolerovat. Ale tohle je příliš syrové a navíc pomalé tempo filmu je dost ubíjející. Uznávám, že to není špatně natočené, ale - ať dělám, co dělám - obsah nejsem schopná strávit.

• 28.8.2006  07:52

Další příspěvek do řady českých teenagerských komediích o ztrátě panictví mi kupodivu po Snowboarďácích a hlavně Rafťácích nepřijde až tak hrozný. Příběh je uvěřitelnější, mluva hlavních hrdinů "normálnější", také to nejsou takoví vylízanci jako Kotek a Mádl (sorry, ale jejich role byly opravdu o poznání stupidnější) a u některých vtipů jsem se docela dobře zasmála. Díky zdejším ohlasům jsem čekala daleko větší hrůzu - a pak ke svému úžasu zjistím, že to celkem ujde...

• 24.8.2006  08:18
    To je vražda, napsala (TV seriál) (1984)

Tu babku by měli odstřelit, jakmile se někde objeví, hned tam někoho podřežou :-)

• 24.8.2006  08:09
    Doktor z hor (TV seriál) (1992)

Neškodná zábava pro starší generaci. Sice nuda, ale aspoň je to takové miloučké, hřejivé... A z každého dílu nám plyne hluboké morální poučení. Radši trochu oslizlého doktůrka z hor než vraždící monstra v uječených telenovelách. Toť můj názor.

• 23.8.2006  15:03

Za uslintaný závěr jsem byla v pokušení strhnout jednu *. Jenže zbytek filmu je natolik skvělý, že to nedokážu. A navíc by to nebyl maestro Spielberg, kdyby tam nakonec nenarval srdceryvnou rodinnou scénku, že? Pro mě moc příjemné překvapení a perfektní oddychovka, u které jsem se nenudila ani minutu.

• 15.8.2006  08:53

Velmi temný film, v kterém se toho zdánlivě až zas tolik nestane, ale přitom má neuvěřitelně nabitou, vibrující atmosféru, která mě úplně přikurtovala ke křeslu (vlastně k posteli, z které jsem se na něj dívala). Halle Berry nehrála ani mizerně, ani skvěle, myslím, že si s tím poradila celkem dobře, zahrála to jednoduše tak, jak by to zvládla i jakákoliv jiná herečka. Ta tolik vyzdvihovaná milostná scéna mně přišla trochu samoúčelná a nadbytečná, ale budiž. Celou dobu jsem jen měla hrůzu z toho, že řetězec nekončících katastrof nebude prolomen a v závěru dojde ještě k něčemu strašnému. Naštěstí se moje obavy nenaplnily a konec je tak normální, obyčejný, že lepší ani být nemůže. Opravdu silný zážitek.

• 14.8.2006  15:55
    Libertin (2004)

Dost mizerné a dobří herci to nespasí. Hned v úvodu filmu avizovaná nenávist vůči Johnu Wilmotovi se nedostaví, horší však je, že se nedostaví ani cokoliv jiného, v mém případě pouze naprostý nezájem o tu namyšlenou osobu se zažloutlým, nezdravě vypadajícím obličejem, která ze sebe co chvíli sype promyšlené a břitké odpovědi (koneckonců to má ve scénáři, jinak pochybuju, že by byl někdo schopný se neustále takhle vyumělkovaně vyjadřovat). Ten chlápek neměl charizma ani co by se za nehet vešlo, věčně ožralý a pokud jsem si stačila všimnout, tak žádný velký svůdník, jak se rád holedbal, taky nebyl, neboť klátil hlavně prostitutky, což zrovna příliš mnoho šarmu nevyžaduje. Tak jak ničil sebe, ničil život i ostatním a dopadl opravdu nezáviděníhodně. Ale chtěl to tak sám, panáček. A bylo docela dost úmorné ten jeho postupný rozklad sledovat. Hrozná nuda... Mě už prostě nebaví koukat na filmy, v kterých se arogance a cynismus povyšují na nějaké ctnosti. Leč konec moralizování - vynasnažím se být objektivní, přesto však vidím jen skoro samé zápory. Děj prakticky žádný, trochu zmatečný, nemůžu si vzpomenout na jediný opravdu silný moment (a to jsem to přitom dokoukala před čtvrt hodinou), dialogy jsou hodně šroubované, patetické a nezajímavé. Nevyhnu se srovnání s Quills: Perem markýze de Sade - a de Sade z toho vychází nesrovnatelně lépe. Libertin naprosto postrádá šťávu, John Wilmot mě ničím neupoutal. Jediné, co bych vyzdvihla, je melancholická a temná hudba, která si ale zasloužila mnohem zajímavější příběh.

• 11.8.2006  14:59
    Flákači (1995)

Za hromadnou masturbaci v padajícím letadle musím dát 2 *, jinak je to pěkná slabota.

• 11.8.2006  14:52

Tenhle film není špatný, dobří herci, dobrá kamera, dobrý scénář - všechno v pořádku, ale zásadní problém je přímo v námětu. Hlavní hrdina ve vás nevzbudí ani sympatie, ani soucit, ani jakékoliv jiné emoce - jak by taky bylo možné obdivovat nebo litovat člověka, který obětuje svůj život tvorbě stupidních televizních show, snaze dostat se všem na oči, být slavný a když se mu to zpočátku nedaří, tak vstoupí do služeb CIA jako profesionální zabiják? A navíc je většinu času strašně cool a nad věcí. Takových nýmandů je ve skutečném životě spousta, jenom se to jimi všude kolem hemží, ale naštěstí si nemají možnost vyhánět sebevědomí obdobnými způsoby. Jestli měl mít tenhle snímek nějakou hloubku, tak ji zoufale postrádám a jestli ve vás měl něco zanechat, tak ve mně zanechal jen pocit prázdnoty a zmaru. Zbytečný film o zbytečném člověku, ovšem celkem dobře natočený.

• 18.7.2006  08:37

Plytkost celého příběhu mi až tak nevadila - nic jsem neočekávala a třeba v Tygru a drakovi se o pořádném ději taky mluvit nedá. Co mě ale naprosto znechutilo je ta až neuvěřitelná "dokonalost". Nádherné barvy, choreografie soubojů vypadá jako tanec - na první pohled všechno jak má být. Jenže ono je to jaksi až příliš perfektní, dovedeno do naprostého extrému. Nejsem schopná překousnout předměty a lidi zcela vzdorující přírodním zákonům, dýky, které několikrát mění dráhu pohybu, a i ty křiklavé barvy nakonec působí hrozně kýčovitě. Také make-up Ziyi Zhang je neustále dokonalý, ač pobíhá po divočině bez škatulky s líčidly (v Tygru a drakovi byla aspoň trochu ukoptěná). Ani nevím, proč tomu dávám dvě *, možná leda protože jsem u toho vydržela? Na závěr ještě pěkná groteska v krajině náhle zapadavší sněhem - to už jsem se lámala smíchy. A jak to vlastně dopadlo s Klanem létajících dýk, to se nedozvíme...

• 15.7.2006  17:44

Proč jsou z toho skoro všichni tak vydřený? Hlavní myšlenka filmu - americký sen o svobodě - což znamená, že si můžu jít kam chci, koupit si co chci, splnit si svá životní přání - tak ta se mi vůbec nezamlouvá. Tohle má být svoboda? Otevřete oči!! Co budou ti dva na pobřeží dělat, žít tam šťastně až do smrti, ne? Navíc ani Morgan Freeman alias zmoudřelý černoch s velkým srdcem (jako vždy) nemá tu moc přesvědčit mě, že v jednom z nejtvrdších amerických vězení místní zbloudilci po čtyřicet let den co den litují svých bestiálních činů. Idylické až hrůza, vězni tu vypadají jako nevinné oběti kruté společnosti, která je drží pod zámkem a přitom chrání mnohem větší zločince, než jsou ti upřímní hošíci sebezpytující svědomí. A ten slaďoučký konec... Zlo je potrestáno, dobro zvítězí ;-)))))))))))))))))) Hmm, nudila jsem se u toho, místama hrozně. Víc jak dvě hvězdičky prostě dát nemůžu.

• 15.7.2006  11:14

O něco lepší než hodně nudná jednička, sice spousta trapných vtipů, ale sem tam se najde i něco povedeného (kung-fu zápas).

• 15.7.2006  11:07

Fuj tajbl, odkdy je kůň odvážné zvíře? Naprosto nereálný animovaný film, dost infantilní a přitroublý i pro malá děcka. A navíc v českém dabingu příšerný hudební doprovod.

• 14.7.2006  08:20

Naprostá šílenost a la Charlie Kaufman, jejíž podivný humor spoustě lidí nesedí. Příběh o chlupaté ženě, uprchnuvší do divočiny, o muži, který byl vychován jako opice a následně vycepován v téměř dokonalého snoba (zdůrazňuji: téměř), o neurotickém sociologovi, důsledně bazírujícím na používání předkrmové vidličky a o jeho francouzské milence, mě od začátku chytil. Říkejte si, co chcete, ale fantazii jako Charlie Kaufman má málokdo. Naše civilizace je zkažená a pokud někoho chytí, už ho nepustí. Ale - na druhou stranu - ani vzdělaný sociolog, snažící se neustále "správně" směrovat ostatní, není schopen potlačovat své primární pudy. Režie je výborná, děj má spád, nevím, proč se tu v tom skoro všichni tak pitvají a píší, že to za moc nestojí. Pro mě parádní záležitost, kterou kdykoliv zhlédnu ráda znovu.

<< předchozí 1 2 3