Djoker

Rustin Cohle Jr.

okres Hradec Králové

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 1.11.2017  17:37
    Legendy kriminalistiky (TV seriál) (2017)

Pevně věřím, že když už se ČT po letech podaří něco zajímavého, tak dojde i na další řadu. Jedná se především o případy z první dekády pro revoluci a jde skutečně o svinstva nejhoršího kalibru. Mnozí lidé si tady vyložili příchod demokracie a kapitalismu opravdu svérázným způsobem. Pojmy jako Orlické vraždy, Kolínský gang, Stodolovi nebo Roubal rezonují společností i po letech a při sledování záběrů rekonstrukcí z místa činu mrazí. Výpovědní hodnotu o stavu doby mají však i tématické díly o vraždách policistů či rodičů. Rozhodně by stálo za úvahu pokračovat i s méně známými případy.

• 18.9.2017  17:03
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Možná to začne jako nízkorozpočtová pohádka ze severu, ale s přibývajícími bitvami, která jsou daleko za hranicí televizní dokonalosti, se Vikingové staví do pozice naprosto dominantního hráče dramatických seriálů. Zatímco postavičky Hry o trůny stále melou o ničem, případně jdou a melou o ničem, tak Ragnar a spol. neustále plánují, plují, intrikují a bojují. Prim zde samozřejmě hraje testosteron a nádherná příroda. Mezi nejlepší postavy se však řadí i dvě ženské. Nezkrotná Lagertha i éterická Helga jsou velkými taháky každé scény. Rozdělení děje na více linek ve stylu výše zmíněného seriálu moc bodů nepřineslo. Dalo se to čekat, nudu mnoho lidí nevyhledává. Čtvrtá série je skutečným oříškem na hodnocení. Velký prostor pro nové postavy, z nichž některé baví, některé vytáčí, znovu rozjetí děje na více linek, odstranění hlavní postavy, stažení linek do jedné a epické bitvy bez zbytečných efektů, zato s brutální hromadou komparzistů. Pokud se v závěrečné sérii podaří tvůrcům ospravedlnit dosavadní velký prostor pro naprosto neuchopitelnou postavu, mohlo by jít o velkou pecku. Vzhledem k charakteru postavy mám obavy, že se to nepodaří. 1. série: 80%, 2. série: 90%, 3. série: 85%, 4. série: 80%.

• 16.8.2017  19:11
    Semestr (TV seriál) (2016)

O dementech pro dementy. Gratulace všem stejně postiženým. Zívačka od začátku do konce.

• 12.8.2017  14:46
    Masters of Sex (TV seriál) (2013)

Ve zlaté éře záporných seriálových postav přišel Showtime s kontroverzním doktorem Mastersem. Mělo jít o další jasnou trefu do černého. Byl jsem u toho a vlastně poprvé jsem si uvědomil, že jednou ten přešlap musel přijít. Předchozím záporným charakterům jsem fandil, ale Mastersova postava měla být tak moc záporná, až to začalo být otravné. Jeho chování ani jeho práce v divákovi žádné sympatie nevyvolají a Sheen zase nedodá potřebné charisma. Nebýt božské Lizzy Caplan, tak mnoho důvodů ke sledování člověk nenajde. Hodně to zachraňují i zajímavé vedlejší postavy, protože každá minuta bez Masterse je dar. První série byla pro mě i konečnou. Po třech letech jsem si vzpomněl, že bych mohl seriál ohodnotit. To asi hovoří za vše. 1. série: 60%.

• 25.7.2017  11:00

Vorlovo vykoupení z věznice depresí a hlavně návrat mezi českou režisérskou elitu. Film, který potřebovali vidět tisíce lidí a kasovní úspěch to jen potvrzuje. Až jednou Vorel natočí snímek s podobně silnou myšlenkou a zároveň se vykašle na postsynchrony přímo od Trošky, půjde konečně o naprostou dokonalost.

• 23.7.2017  23:24

Konečně vím, jak se cítí divák při sledování Harryho Pottera bez znalosti předlohy. Rowlingová znovu nabízí gejzír nápadů i mnoho postav, zvířat, kouzel a zajímavých míst, jenže dvě hodiny na jejich prezentaci jsou zatraceně málo. Pak dochází k situacím, kdy někdo zřejmě významný říká něco zřejmě důležitého, ale člověk to nepobere, protože mu to Yates předhodí dosti nevybíravým způsobem. Naštěstí mám ještě pár kouzelnických pojmů v paměti, takže jsem nehořel úplně celou dobu.

• 22.7.2017  23:44

Tentokrát už tam zůstaly opravdu jen oteklé psí koule, ale překvapivě je to zábavnější než dvojka, která vsadila vše na britskou strojenost a snobství, což úplně nevyšlo. Pokračovatel rodu Wilderů však i zde dostane nepříjemné soupeře v podobě víry, abstinence, vojenské poslušnosti a sexuální zdrženlivosti, které samozřejmě stylově rozmetá. Jelikož jsme zpátky na americké půdě, tak se série vrací ke kořenům a nechybí brutální nálož koziček a fekalit všeho druhu.

• 21.7.2017  23:59

Návrat legendárního Van Wildera se bohužel nekoná. Z původního castu zbyl pouze Kal Penn a jako bonus oteklé psí koule. Taj se od svého mentora hodně naučil, takže většina filmu stojí jen na jeho nabytém sebevědomí. Divák si tak musí vystačit se stále lehce nesmělými krůčky před kamerou v podání Lauren Cohan, které však stačí provětrat svoje hlavní přednosti.

• 20.7.2017  23:06
    Sexy párty (2002)

Kdo neprodlužoval studium na vysoké škole, to prostě nemá šanci pochopit. Absolvování jako trest pro studenta? Geniální!

• 11.7.2017  12:32
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Počkat ono to stále běží? Tak to je humus. Seriálová žumpa jménem Ordinace se časem stala především trafikou pro bývalé moderátory Novy (Rychlý, Dolinová, Slavíková, Štěpánová, Gondíková atd.), kteří tak mohli "oživit" své herecké kariéry a zároveň si v klidu splatit hypotéky a další dluhy, což v jednom rozhovoru potvrdil i Radim Fiala. To samé však můžeme říct i o hromadě skutečných herců - zoufalců, kteří se jinde než v nekonečných seriálech nemají šanci uchytit. Ordinace a její sledující mají tedy značný vliv na úspěšné splácení hypoték a tím pádem i finanční stabilitu ČR. Jak vidíte, stačí se k Ordinaci jen přiblížit a také začnete produkovat hovna, která budete vydávat za umělecké a přínosné dílo.

• 9.7.2017  10:47

Název dokumentu je lehce zavádějící. Stone nepřináší nic úplně nového. Jen vytahuje fakta, která po letech zapadla a zručně je dává do souvislostí. Místy kvůli tomu až příliš skáče v čase a vzhledem k soustu, které si ukousl, nepotěší ani určitá zkratkovitost. Levičácký a hlavně proruský pohled na věc možná chvílemi trhá uši, ale zaslouží respekt, protože z pozice slavného amerického režiséra jde o věc nevídanou. Snad všichni už dávno vědí, že USA se z 2. světové války nepoučily a naopak měly neustálou potřebu se srát do cizích zemí a ještě tam válčit. Vidět postupně chyby amerických prezidentů (od blba Trumana) a jejich spolupracovníků je skutečně výživné. Když se o jejich válečných výpadech a agresivní zahraniční politice začínají točit dokumenty, které mapují skoro celé století, možná je na čase si konečně přiznat, že někde bude problém a je třeba zvolit jinou cestu.

• 18.6.2017  10:48
    Jurský park (1993)

Jak hodnotit film, který mě v dětství na dlouhou dobu přitáhl k fenoménu dinosaurů? Jurský park byl prvním velkofilmem, který jsem v životě viděl a nadšení z něho bylo samozřejmě obrovské. Když ale odečtu na dobu vzniku přelomové triky a příběh, jehož banálnost sedne opravdu hlavně dětem, tak mi po letech zůstává pouze Williamsův parádní soundtrack a především nostalgie po dětství stráveném v knížkách o dinosaurech. Revoluční snímky se hodnotí vždy velmi složitě.

• 9.6.2017  18:50
    Survivor: Game Changers (TV pořad) (2017)

Spoilery. Pod epickým názvem Game Changers si většina z nás asi představí zajímavější sestavu, ale Probst to vem. I tak to díky účasti Sandry a Tonyho vypadlo na slušnou jízdu. Všem ale muselo být jasné, že tak velká zvířata ve hře dlouho nevydrží a moc by mě zajímala prémie pro Sandru za to, že šla dobrovolně na porážku, i když to neměla zapotřebí. Brzy tedy nebylo komu fandit, zůstaly jen vedlejší postavy a hra podle toho vypadala. Poslední roky se alespoň můžu bavit nad vlastní genialitou dojímajícím se Probstem. Šeptanda na kmenovkách se totiž brzy okoukala, záplava imunit dobrá, ale vyřazení Cirie bez jediného hlasu naprosto dementní a hlavně zůstává pachuť po domluveném divadýlku na kmenovce před odchodem Sandry. Nejpamátnějším momentem rozhodně zůstane Varnerovo pomatení jeho homosexuální mysli. Pouze ti největší hrdinové střílí do vlastních řad. Probst musel být na vrcholu blaha. Favorit: nikdo Oblíbenci: Ozzy, Sandra, Tony, Aubry, Troyzan.

• 7.6.2017  18:22

Pokud člověk viděl Nolanova Batmana dříve než jeho předchůdce z 90. let, tak je logicky hodně zklamán. První Burtonův Batman sází vše na hvězdnou auru Nicholsona, který i s tím málem, co ve finále předvede, v klidu zválcuje naprosto nevýrazného Keatona. V dalším filmu je konečně vidět i Burtonův rukopis, je temnější a hravější. Batman se stahuje do pozadí, což je dobře, protože Keaton i jeho postava znovu nemají co nabídnout. Všemu jasně vévodí Penguin a Catwoman. S příchodem Schumachera končí Burtonova temná pohádka. Z Gothamu je moderní neonové město. Kilmer je lehkým oživením pro komiksovou legendu, ale znovu je zastíněn. Tentokrát vládne bláznivý Carrey a také kouzelná Kidman. Paskvil jménem Batman a Robin je pak už jen posledním hřebíčkem do Schumacherovy rakve. Pokusy o trapné hlášky beru. Většina scén ale nedává smysl a z Batmana je neschopné tele. Navíc i tady hraje až druhé housle, protože jsou všichni vedle z účasti Arnolda a zatraceně sexy Thurman. Staří Batmani jsou bohužel myšlenkově na bodu mrazu a v porovnání s Nolanem jde skutečně jen o jednoduchou zábavu pro děti a dospělé, kteří potřebují vypnout.

• 23.4.2017  11:12

Nejhorší parta, nejnudnější Stifler, nejslabší díl, ale za to jednoznačně nejlepší holky. Dneska zasuneme!

• 20.4.2017  17:09
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Nemá cenu se moc rozepisovat. 7 dní před koncem zbývá ve hře 9 lidí. Já vím, já vím! Ani ta věta nedává smysl. Při sledování si člověk uvědomí, že Probst je možná hovado, ale v originálu nedovolí, aby se nic nedělo. Nebýt zábavného elementu v podobě Petry, jde o nekoukatelnou mutaci.

• 14.4.2017  18:43
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Mohlo jít o další internetovou perlu, s kterou bych neměl žádný problém. Bohužel projekt vznikl pod záštitou paskvilu jménem Obbod. Má jít o portál s ambicí konkurovat Streamu, nebo další mrdku typu Voyo? Kdo ví! Jejich strategie na Youtube je taky víc než zajímavá. Jasně, začneme to tam nahazovat, ale pak se na to v půlce vyserem! K čemu druhý příjem. Geniální! Možná nejhorší je, že tvůrci evidentně nebyli připravení na tak masivní úspěch pilotu a zřejmě mysleli, že bude stačit vydávat jeden díl za měsíc. To nahodilé vypouštění epizod působilo strašně amatérsky. A to se bavíme o pouhých pěti dílech. Dalších pět snad ještě na konci roku 2016 nebylo ani napsaných. Velká škoda, hlad po Lavim je obrovský a mělo by se toho využít.

• 19.3.2017  12:50
    Spojenci (2016)

Film, který stylově vzdává hold legendární Casablance a zároveň uzavírá Pittovu volnou trilogii v kosení nácků, snad ani nemůže být špatný. Nebýt přetlaku botoxu, tak nemám jedinou výhradu a krásná Marion je už jen takovým bonusem navíc.

• 20.2.2017  16:45

Podobné filmy už se netočí a je to velká škoda. Nic proti existenciálním dramatům plných deprese, rozvodů, nezaměstnanosti a rakoviny, které frčí v posledních letech, mám je vlastně docela rád. Ovšem čas od času neuškodí 90´ pohoda, která vám od všech těch straček luxusně vyčistí hlavu.

• 8.1.2017  16:54
    Survivor: Millennials vs Gen X (TV pořad) (2016)

Spoilery. Souboj dvou generací a dvou rozdílných přístupů k životu byl rozhodně dobrým nápadem, který přinesl několik zábavných situací. Bohužel skupina psychických trosek a homodějů mi k srdci nepřirostla a jejich hra ani příliš nebavila. Vítěz si navíc pomohl příběhem o rakovině v rodině, což ve finále, kde byli tři zoufalci, přeci jen mělo svou váhu. Favorit: nikdo, Oblíbenci: plážová čtyřka, Michaela.

• 10.12.2016  20:53
    Ronaldo (2015)

Ronaldo je herečka na hřišti i před kamerou. Kdo viděl jeho chování při zápasech, tak si rychle domyslí, o jaký charakter se jedná a není potřeba to slyšet přímo od něho, i když je dobré, že to bez okolků přizná. Žádný prostor pro bývalé trenéry nebo spoluhráče. Ani zmínka o zástupech jeho známostí. Pokračující mlčení ohledně matky jeho jediného dítěte. Obsahově velmi prázdné. Škoda, protože tak dominantní hráč tady nemusí být další dekádu a zasloužil by si dokumentární poctu. Nejlepší pasáží je tak Ronaldo na featu s Rihannou, což asi čekal málokdo.

• 16.11.2016  20:22
    Most (TV seriál) (2011)

Seveřané umí. Nejsem schopen říct, zda je lepší první nebo druhá série, ale druhá je přeci jen komplexnější. Celou dobu v ní rezonují následky předchozí série, velký prostor mají osobní linky ústřední dvojice a finále je přímo zdrcující. Na takový pojeb hlavních postav má koule málokdo. Ovšem velká škoda Martinova odchodu. Další série si najde nové tahouny, ale jeho charisma prostě chybí. 1. série: 80%, 2. série: 80%, 3. série: 75%.

• 29.10.2016  23:47

Baarová se vždy "zamilovala" do muže, který jí byl v tu chvíli nejvíce prospěšný. To je ale náhoda. Z jejího vyprávění je jasné, že měla ráda jediného člověka (sebe) a ztrátu života v luxusu či všemožných majetků stavěla na stejnou úroveň jako úmrtí v rodině. O její kráse se dá ještě spekulovat, i když mně nikdy nepřišla jako ukázková kráska z filmu, ale o jejím zvráceném charakteru snad pochybuje málokdo.

• 7.9.2016  20:29
    90210: Nová generace (TV seriál) (2008)

Vyrovnat se původní sestavě na adrese 90210 byl nadlidský úkol, jenže nová parta je svými excesy a pokřivenými charaktery místy skutečně dorovnává. Holky jsou boží úplně všechny a jedna hezčí než druhá, můj žebříček: Naomi, Adi, Annie, dlouho nikdo, Ivy, hodně dlouho nikdo, princezna Silver. Linky holek jsou přeci jen zábavnější, ale i takový dobrák Navid nebo rebel Liam pobaví. Ze starých známých se pořádně ukáže jen Kelly, ale už od začátku je jasné, že nová parta berličky potřebovat nebude a i ona rychle zmizí ze scény. První tří série na střední jsou jízda plná intrik, jak ji máme všichni rádi. Nástupem na vysokou se parta hodně rozsype a je vidět, že se hledají motivy dalších zápletek. Někdo si zkouší najít práci, někdo se zkouší udržet na škole, někdo hledá sám sebe a drive je najednou fuč. Ke konci série navíc přichází epizoda, která se k bezstarostnému seriálu plnému malicherností vlastně vůbec nehodí, ale o to více šokuje. Všichni jsou na dně, nemocní a dokonce blízko smrti. Finální série se i díky uměle vyhroceným vztahům slušně rozjede, i když to bohužel odnese postava Silver, z které se stane nejotravnější osoba seriálu. Ten už dávno táhne Naomi, která je v podání McCord jako uragán v každé scéně. 90210 předčasně vrcholí epizodou ve stylu Pařby ve Vegas, které znovu kralují holky. Tak si budu BH vždycky pamatovat. Emotivní, ale hlavně zábavné. 1. - 3. série: 90%, 4. série: 80%, 5. série: 85%.

• 1.9.2016  20:20
    Srbský film (2010)

Jeden z řady filmů, které pověst předchází na míle daleko, ale když se k nim divák konečně dostane, tak zjistí, že nic není tak horké, jak se na první trailer zdá. Ano, je to nechutně perverzní a zvrhlé daleko za hranou, ale zvracet a utíkat ze sále může pouze naprostý filmový laik. Navíc první hodinu žádnou prasárnu ani neuvidíte. Nakonec se ještě ukáže, že jedinou trefou do černého je nenápadná scéna setkání Milošovy manželky s jeho bratrem, která toho o údajném úpadku společnosti řekne mnohem víc než následná exploatace.

• 7.8.2016  10:36

Na jednu stranu je třeba říct, že historie LOH má mnoho velkých příběhů, takže můžeme být rádi, že Owens dostal svůj film, na druhou je potřeba uznat, že byl jedním z prvních hrdinů a dodnes se k němu přiblížil jen málokdo. Otázkou zůstává, jak by film dopadl, kdyby do něho napumpovali víc peněz, protože i tato chudší verze vlastně docela funguje, i když masy zřejmě neohromí. Až na konci života se mu dostalo uznání, takže filmovou poctu si jistě zaslouží. Většina diváků bude mít problém s obsazením Goebbelse, který je tady za hezouna a není vůbec slizký. Riefenstahlová je zase díky Carice van Houten až příliš sexy a ještě k tomu vykreslena jako čistě kladná postava, což se vzhledem k jejím týmovým barvám skousává dost těžko.

• 26.6.2016  11:12
    My všichni školou povinní (TV seriál) (1984)

Tzv. Vladykův paradox na sebe může aplikovat opravdu jen málokdo. V pětadvaceti za komára atlet a idol žen i v hadrech ze sekáče, krátce po revoluci ve svých nejlepších letech sešlý a ukňouraný pablb. Na samotném seriálu je pak nejlepší fakt, že i sebemenší štěky hrají herci, kteří ve filmech té doby měli hlavní role. Zařazením Sováka a Menšíka to nekončí. Kostka, Brejchová, Zázvorková, Kolářová, Vinklář, Kanyza, co vedlejší rolička, to hvězda. Ráža dal do kupy parádní sestavu. Zároveň tady můžeme vidět možná úplně nejhorší dětský herecký výkon v českém filmu, Janatová-Havlátová předvádí něco nepopsatelného.

• 8.6.2016  22:25
    Love (2015)

Zatím asi nejhorší porno, co jsem viděl a to jsem toho viděl opravdu hodně. Na jeden zátah nekoukatelné.

• 31.5.2016  18:50
    Survivor: Kaoh Rong (TV pořad) (2016)

Spoilery. Nebýt rekordního počtu evakuací (tzn. o jednu až dvě více než je obvyklé) a možnosti vykopnout někoho z poroty (tu bych raději početnější, když už je v plánu redukce, ale nejde o nijak závažnou probstovinu), tak se jedná o nejméně výraznou řadu vůbec. Ano, našly se i horší, jenže ty svou špatností alespoň vyvolaly nějaké emoce. V případě Kaoh Rong si už po týdnu nepamatuji jediného hráče a musím lovit na reality-show.eu. Casting tentokrát dokonale selhal, především kmen Beauty byl střelou úplně mimo. Michele a Julia jako krasavice řady? Obličej je dejme tomu subjektivní záležitost, ale jak se s jejich postavami mohly dostat zrovna do tohoto kmene, fakt nepobírám. Anna by v ostatních sériích možná tolik nevynikla, ale tady byla jasnou Miss ostrova. Zařazení Taie částečně chápu pro jeho "vnitřní krásu", ale tím pádem se do této série moc nehodí. Kmenem Brawns chtěli zřejmě přihřát polívčičku stereotypům podle hesla "co silák, to blbec", což se možná povedlo, ale důvod pro zařazení chcípáků jako Darnell a Alecia je stále neznámý. Brains měli jako vždy plnou hubu keců, ale to, co předvedli po sociální stránce exoti jako Peter nebo Debbie, bylo pro pamětníky velkých hráčů Survivora velmi smutné pokoukání. Joea asi ani nemá cenu komentovat, pasivněji už to opravdu nešlo. Vítězství Michele mě vlastně ani moc neuráží, její protivníci si tu potupu zaslouží. Ona je důkazem, že stačilo jen v klidu proplouvat a vyhrála i bez přesvědčivé závěrečné řeči před porotou. Aubry ji těžce zastínila. Taiovy vyjadřovací schopnosti také stály za to, vrcholné číslo měl na Reunionu s dalším retardem Siou. Favorit: nikdo, Oblíbenci: Anna, Liz, (Sia).

• 30.5.2016  17:24

Tady se asi něco nepovedlo. Pojem, který zná i ten největší zabedněnec, by si zasloužil pořádnou filmovou poctu. V Pakulově podání skoro hodinu a půl čekáme na skok do minulosti, kde dostaneme dvě lehce nadprůměrné scény a hned jsme zpátky v přítomnosti u magora Nathana, kterého ho už nemůžeme ani vidět. Přes dvě hodiny tedy čekáme na osudovou scénu a ta se najednou rychle sfoukne ve tmě někde na nádraží, aniž by se dále řešilo, proč se tak rozhodla.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23