Djoker

okres Hradec Králové

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 18.6.2017  10:48
    Jurský park (1993)

Jak hodnotit film, který mě v dětství na dlouhou dobu přitáhl k fenoménu dinosaurů? Jurský park byl prvním velkofilmem, který jsem v životě viděl a nadšení z něho bylo samozřejmě obrovské. Když ale odečtu na dobu vzniku přelomové triky a příběh, jehož banálnost sedne opravdu hlavně dětem, tak mi po letech zůstává pouze Williamsův parádní soundtrack a především nostalgie po dětství stráveném v knížkách o dinosaurech. Revoluční snímky se hodnotí vždy velmi složitě.

• 9.6.2017  18:50
    Survivor: Game Changers (TV pořad) (2017)

Spoilery. Pod epickým názvem Game Changers si většina z nás asi představí zajímavější sestavu, ale Probst to vem. I tak to díky účasti Sandry a Tonyho vypadlo na slušnou jízdu. Všem ale muselo být jasné, že tak velká zvířata ve hře dlouho nevydrží a moc by mě zajímala prémie pro Sandru za to, že šla dobrovolně na porážku, i když to neměla zapotřebí. Brzy tedy nebylo komu fandit, zůstaly jen vedlejší postavy a hra podle toho vypadala. Poslední roky se alespoň můžu bavit nad vlastní genialitou dojímajícím se Probstem. Šeptanda na kmenovkách se totiž brzy okoukala, záplava imunit dobrá, ale vyřazení Cirie bez jediného hlasu naprosto dementní a hlavně zůstává pachuť po domluveném divadýlku na kmenovce před odchodem Sandry. Nejpamátnějším momentem rozhodně zůstane Varnerovo pomatení jeho homosexuální mysli. Pouze ti největší hrdinové střílí do vlastních řad. Probst musel být na vrcholu blaha. Favorit: nikdo Oblíbenci: Ozzy, Sandra, Tony, Aubry, Troyzan.

• 7.6.2017  18:22

Pokud člověk viděl Nolanova Batmana dříve než jeho předchůdce z 90. let, tak je logicky hodně zklamán. První Burtonův Batman sází vše na hvězdnou auru Nicholsona, který i s tím málem, co ve finále předvede, v klidu zválcuje naprosto nevýrazného Keatona. V dalším filmu je konečně vidět i Burtonův rukopis, je temnější a hravější. Batman se stahuje do pozadí, což je dobře, protože Keaton i jeho postava znovu nemají co nabídnout. Všemu jasně vévodí Penguin a Catwoman. S příchodem Schumachera končí Burtonova temná pohádka. Z Gothamu je moderní neonové město. Kilmer je lehkým oživením pro komiksovou legendu, ale znovu je zastíněn. Tentokrát vládne bláznivý Carrey a také kouzelná Kidman. Paskvil jménem Batman a Robin je pak už jen posledním hřebíčkem do Schumacherovy rakve. Pokusy o trapné hlášky beru. Většina scén ale nedává smysl a z Batmana je neschopné tele. Navíc i tady hraje až druhé housle, protože jsou všichni vedle z účasti Arnolda a zatraceně sexy Thurman. Staří Batmani jsou bohužel myšlenkově na bodu mrazu a v porovnání s Nolanem jde skutečně jen o jednoduchou zábavu pro děti a dospělé, kteří potřebují vypnout.

• 23.4.2017  11:12

Nejhorší parta, nejnudnější Stifler, nejslabší díl, ale za to jednoznačně nejlepší holky. Dneska zasuneme!

• 20.4.2017  17:09
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Nemá cenu se moc rozepisovat. 7 dní před koncem zbývá ve hře 9 lidí. Já vím, já vím! Ani ta věta nedává smysl. Při sledování si člověk uvědomí, že Probst je možná hovado, ale v originálu nedovolí, aby se nic nedělo. Nebýt zábavného elementu v podobě Petry, jde o nekoukatelnou mutaci.

• 14.4.2017  18:43
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Mohlo jít o další internetovou perlu, s kterou bych neměl žádný problém. Bohužel projekt vznikl pod záštitou paskvilu jménem Obbod. Má jít o portál s ambicí konkurovat Streamu, nebo další mrdku typu Voyo? Kdo ví! Jejich strategie na Youtube je taky víc než zajímavá. Jasně, začneme to tam nahazovat, ale pak se na to v půlce vyserem! K čemu druhý příjem. Geniální! Možná nejhorší je, že tvůrci evidentně nebyli připravení na tak masivní úspěch pilotu a zřejmě mysleli, že bude stačit vydávat jeden díl za měsíc. To nahodilé vypouštění epizod působilo strašně amatérsky. A to se bavíme o pouhých pěti dílech. Dalších pět snad ještě na konci roku 2016 nebylo ani napsaných. Velká škoda, hlad po Lavim je obrovský a mělo by se toho využít.

• 19.3.2017  12:50
    Spojenci (2016)

Film, který stylově vzdává hold legendární Casablance a zároveň uzavírá Pittovu volnou trilogii v kosení nácků, snad ani nemůže být špatný. Nebýt přetlaku botoxu, tak nemám jedinou výhradu a krásná Marion je už jen takovým bonusem navíc.

• 20.2.2017  16:45

Podobné filmy už se netočí a je to velká škoda. Nic proti existenciálním dramatům plných deprese, rozvodů, nezaměstnanosti a rakoviny, které frčí v posledních letech, mám je vlastně docela rád. Ovšem čas od času neuškodí 90´ pohoda, která vám od všech těch straček luxusně vyčistí hlavu.

• 8.1.2017  16:54
    Survivor: Millennials vs Gen X (TV pořad) (2016)

Spoilery. Souboj dvou generací a dvou rozdílných přístupů k životu byl rozhodně dobrým nápadem, který přinesl několik zábavných situací. Bohužel skupina psychických trosek a homodějů mi k srdci nepřirostla a jejich hra ani příliš nebavila. Vítěz si navíc pomohl příběhem o rakovině v rodině, což ve finále, kde byli tři zoufalci, přeci jen mělo svou váhu. Favorit: nikdo, Oblíbenci: plážová čtyřka, Michaela.

• 10.12.2016  20:53
    Ronaldo (2015)

Ronaldo je herečka na hřišti i před kamerou. Kdo viděl jeho chování při zápasech, tak si rychle domyslí, o jaký charakter se jedná a není potřeba to slyšet přímo od něho, i když je dobré, že to bez okolků přizná. Žádný prostor pro bývalé trenéry nebo spoluhráče. Ani zmínka o zástupech jeho známostí. Pokračující mlčení ohledně matky jeho jediného dítěte. Obsahově velmi prázdné. Škoda, protože tak dominantní hráč tady nemusí být další dekádu a zasloužil by si dokumentární poctu. Nejlepší pasáží je tak Ronaldo na featu s Rihannou, což asi čekal málokdo.

• 16.11.2016  20:22
    Most (TV seriál) (2011)

Seveřané umí. Nejsem schopen říct, zda je lepší první nebo druhá série, ale druhá je přeci jen komplexnější. Celou dobu v ní rezonují následky předchozí série, velký prostor mají osobní linky ústřední dvojice a finále je přímo zdrcující. Na takový pojeb hlavních postav má koule málokdo. Ovšem velká škoda Martinova odchodu. Další série si najde nové tahouny, ale jeho charisma prostě chybí. 1. série: 80%, 2. série: 80%, 3. série: 75%.

• 29.10.2016  23:47

Baarová se vždy "zamilovala" do muže, který jí byl v tu chvíli nejvíce prospěšný. To je ale náhoda. Z jejího vyprávění je jasné, že měla ráda jediného člověka (sebe) a ztrátu života v luxusu či všemožných majetků stavěla na stejnou úroveň jako úmrtí v rodině. O její kráse se dá ještě spekulovat, i když mně nikdy nepřišla jako ukázková kráska z filmu, ale o jejím zvráceném charakteru snad pochybuje málokdo.

• 7.9.2016  20:29
    90210: Nová generace (TV seriál) (2008)

Vyrovnat se původní sestavě na adrese 90210 byl nadlidský úkol, jenže nová parta je svými excesy a pokřivenými charaktery místy skutečně dorovnává. Holky jsou boží úplně všechny a jedna hezčí než druhá, můj žebříček: Naomi, Adi, Annie, dlouho nikdo, Ivy, hodně dlouho nikdo, princezna Silver. Linky holek jsou přeci jen zábavnější, ale i takový dobrák Navid nebo rebel Liam pobaví. Ze starých známých se pořádně ukáže jen Kelly, ale už od začátku je jasné, že nová parta berličky potřebovat nebude a i ona rychle zmizí ze scény. První tří série na střední jsou jízda plná intrik, jak ji máme všichni rádi. Nástupem na vysokou se parta hodně rozsype a je vidět, že se hledají motivy dalších zápletek. Někdo si zkouší najít práci, někdo se zkouší udržet na škole, někdo hledá sám sebe a drive je najednou fuč. Ke konci série navíc přichází epizoda, která se k bezstarostnému seriálu plnému malicherností vlastně vůbec nehodí, ale o to více šokuje. Všichni jsou na dně, nemocní a dokonce blízko smrti. Finální série se i díky uměle vyhroceným vztahům slušně rozjede, i když to bohužel odnese postava Silver, z které se stane nejotravnější osoba seriálu. Ten už dávno táhne Naomi, která je v podání McCord jako uragán v každé scéně. 90210 předčasně vrcholí epizodou ve stylu Pařby ve Vegas, které znovu kralují holky. Tak si budu BH vždycky pamatovat. Emotivní, ale hlavně zábavné. 1. - 3. série: 90%, 4. série: 80%, 5. série: 85%.

• 1.9.2016  20:20
    Srbský film (2010)

Jeden z řady filmů, které pověst předchází na míle daleko, ale když se k nim divák konečně dostane, tak zjistí, že nic není tak horké, jak se na první trailer zdá. Ano, je to nechutně perverzní a zvrhlé daleko za hranou, ale zvracet a utíkat ze sále může pouze naprostý filmový laik. Navíc první hodinu žádnou prasárnu ani neuvidíte. Nakonec se ještě ukáže, že jedinou trefou do černého je nenápadná scéna setkání Milošovy manželky s jeho bratrem, která toho o údajném úpadku společnosti řekne mnohem víc než následná exploatace.

• 7.8.2016  10:36

Na jednu stranu je třeba říct, že historie LOH má mnoho velkých příběhů, takže můžeme být rádi, že Owens dostal svůj film, na druhou je potřeba uznat, že byl jedním z prvních hrdinů a dodnes se k němu přiblížil jen málokdo. Otázkou zůstává, jak by film dopadl, kdyby do něho napumpovali víc peněz, protože i tato chudší verze vlastně docela funguje, i když masy zřejmě neohromí. Až na konci života se mu dostalo uznání, takže filmovou poctu si jistě zaslouží. Většina diváků bude mít problém s obsazením Goebbelse, který je tady za hezouna a není vůbec slizký. Riefenstahlová je zase díky Carice van Houten až příliš sexy a ještě k tomu vykreslena jako čistě kladná postava, což se vzhledem k jejím týmovým barvám skousává dost těžko.

• 26.6.2016  11:12
    My všichni školou povinní (TV seriál) (1984)

Tzv. Vladykův paradox na sebe může aplikovat opravdu jen málokdo. V pětadvaceti za komára atlet a idol žen i v hadrech ze sekáče, krátce po revoluci ve svých nejlepších letech sešlý a ukňouraný pablb. Na samotném seriálu je pak nejlepší fakt, že i sebemenší štěky hrají herci, kteří ve filmech té doby měli hlavní role. Zařazením Sováka a Menšíka to nekončí. Kostka, Brejchová, Zázvorková, Kolářová, Vinklář, Kanyza, co vedlejší rolička, to hvězda. Ráža dal do kupy parádní sestavu. Zároveň tady můžeme vidět možná úplně nejhorší dětský herecký výkon v českém filmu, Janatová-Havlátová předvádí něco nepopsatelného.

• 8.6.2016  22:25
    Love (2015)

Zatím asi nejhorší porno, co jsem viděl a to jsem toho viděl opravdu hodně. Na jeden zátah nekoukatelné.

• 31.5.2016  18:50
    Survivor: Kaoh Rong (TV pořad) (2016)

Spoilery. Nebýt rekordního počtu evakuací (tzn. o jednu až dvě více než je obvyklé) a možnosti vykopnout někoho z poroty (tu bych raději početnější, když už je v plánu redukce, ale nejde o nijak závažnou probstovinu), tak se jedná o nejméně výraznou řadu vůbec. Ano, našly se i horší, jenže ty svou špatností alespoň vyvolaly nějaké emoce. V případě Kaoh Rong si už po týdnu nepamatuji jediného hráče a musím lovit na reality-show.eu. Casting tentokrát dokonale selhal, především kmen Beauty byl střelou úplně mimo. Michele a Julia jako krasavice řady? Obličej je dejme tomu subjektivní záležitost, ale jak se s jejich postavami mohly dostat zrovna do tohoto kmene, fakt nepobírám. Anna by v ostatních sériích možná tolik nevynikla, ale tady byla jasnou Miss ostrova. Zařazení Taie částečně chápu pro jeho "vnitřní krásu", ale tím pádem se do této série moc nehodí. Kmenem Brawns chtěli zřejmě přihřát polívčičku stereotypům podle hesla "co silák, to blbec", což se možná povedlo, ale důvod pro zařazení chcípáků jako Darnell a Alecia je stále neznámý. Brains měli jako vždy plnou hubu keců, ale to, co předvedli po sociální stránce exoti jako Peter nebo Debbie, bylo pro pamětníky velkých hráčů Survivora velmi smutné pokoukání. Joea asi ani nemá cenu komentovat, pasivněji už to opravdu nešlo. Vítězství Michele mě vlastně ani moc neuráží, její protivníci si tu potupu zaslouží. Ona je důkazem, že stačilo jen v klidu proplouvat a vyhrála i bez přesvědčivé závěrečné řeči před porotou. Aubry ji těžce zastínila. Taiovy vyjadřovací schopnosti také stály za to, vrcholné číslo měl na Reunionu s dalším retardem Siou. Favorit: nikdo, Oblíbenci: Anna, Liz, (Sia).

• 30.5.2016  17:24

Tady se asi něco nepovedlo. Pojem, který zná i ten největší zabedněnec, by si zasloužil pořádnou filmovou poctu. V Pakulově podání skoro hodinu a půl čekáme na skok do minulosti, kde dostaneme dvě lehce nadprůměrné scény a hned jsme zpátky v přítomnosti u magora Nathana, kterého ho už nemůžeme ani vidět. Přes dvě hodiny tedy čekáme na osudovou scénu a ta se najednou rychle sfoukne ve tmě někde na nádraží, aniž by se dále řešilo, proč se tak rozhodla.

• 24.5.2016  17:47

Německá trefa do barevného. Jednu výtku bych ale měl. Hitlera měl hrát někdo nižší. Z Masucciho šel respekt, ale hlavně díky jeho muskulatuře, jenže prim mělo hrát charisma. Kdyby byl v roli Hitlera vyzáblý chcípák s laserovým pohledem, tak je to bomba. Bohužel mě na casting nepozvali.

• 20.5.2016  21:15
    Super drbna (TV seriál) (2007)

Měl to být pouze předkrm před návratem do Beverly Hills v podání Nové generace. Vlastně až na tu dráždivou kombinaci Lively s Meester jsem na tom dlouhou dobu ani žádné větší lákadlo neviděl, jenže po třech sériích se od toho překvapivě nemůžu odtrhnout a jen potvrzuji, že koncept každý s každým pořád funguje a je skutečně geniální. Váš vysněný pár se totiž na 99% jednou skutečně objeví, chvíli budete na vrcholu blaha, a pak vás tvůrci tvrdě sestřelí na zem a to klidně několikrát za sezónu. Ostatně funguje to už od počátku 90. let. Přepálené finále třetí série prozatímním vrcholem. Doufám, že avizovaný sestup kvality nebude tak dramatický. Nebyl, ale je potřeba se připravit na největší seriálový mindfuck za hodně dlouhou dobu. V tomto ohledu je pátá série skutečně jen pro skalní fanoušky. Za úpadek může i neúčast původních tahounů. Jenny i Vanessa chyběly hodně. Finále možná nedává moc smysl, ale mohlo to dopadnout mnohem hůř. Jste chudí a myslíte si, že máte problémy? To jste ještě neviděli problémy těch bohatých! XOXO. 1. - 3. série: 90%, 4. série: 80%, 5. série: 70%, 6. série: 75%.

• 23.4.2016  21:49
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Politika nuda je a první série House of Cards na tom nic nezměnila. Spaceyho hvězdná aura, Fincherova záštita celého projektu a stylová úvodní znělka bohužel nestačí. Celé je to tak chladné, že emocionální dopad na diváka je prakticky nulový a třeba Frankovy promluvy do kamery mi těžce nesedly. Ten kultovní status přišel až moc brzy. Kate Mara je jedním z mála oživení, ale je zřejmé, že je další na ráně. 1. série: 60%, 2. série: 70%.

• 4.4.2016  22:42

Už od úvodní melodie budete mít jasno, jestli jste na stejné vlně jako film. Pokud nebudete, je potřeba ihned ukončit projekci pro zachování duševní pohody. To je velká výhoda, ale já na stejné vlně rozhodně byl. Totální úlet a Nina Dobrev jako třešnička na dortu. Co víc si přát?

• 3.4.2016  22:29

Beautiful Loser z větší části jen vykrádá několik hollywoodských trháků. Sice se tady stejně jako v jedničce najdou geniální momenty fekálního ražení, ale bohužel je jich o mnoho méně a hlavně to celé nedává absolutně žádný smysl. Spade jako scenárista brutálně selhal. Jedna pecka je čistě z nostalgie.

• 18.3.2016  15:36
    Nová holka (TV seriál) (2011)

New Girl je splněným snem pro všechny fanoušky Zooey Deschanel a zároveň logickým vyústěním její dosavadní kariéry. Žádná jiná herečka neumí zahrát střelenou, roztomilou a sexy holku od vedle tak přirozeně jako ona. Rozjezd seriálu je skutečně trošku rozpačitý, ale Damon Wayans naštěstí rychle zmizí ze scény a jeho náhradník přirozeně zapadne do party. Schmidt, jako židovská variace na Barneyho, si svoje uhraje s přehledem a životní nula Nick se zase rychle stala mým vzorem. Druhá série začne konečně pořádně tlačit na vztahovou notu, která společně s filmovým lookem (nejde o klasický studiový sitcom ve třech místnostech) posouvá New Girl hodně blízko vrcholu televizní komediální tvorby posledních let. 1. série: 80%, 2. série: 85%, 3. série: 80%.

• 23.2.2016  21:44
    Bylo, nebylo (TV seriál) (2011)

Ztraceni v pohádce. Nevěřil jsem jim ani trochu, ale hlad po Jenn byl až příliš velký a tak dostali šanci. První čtvrtina série potvrzovala moje obavy. Záplava postav řešila naprosté banality a odpovědi nepřicházeli. Kritizovaná vizuální stránka mě zase tak nepohoršovala. Vždyť naše televizní pohádky se stále dělají celé ve studiu bez jediného triku a u filmových je vrcholem, když se natáčí u lese. Po slabém úvodu se naštěstí ukáže síla seriálu, která není v akčních scénách ani vizuálních efektech, ale v navrácení sympatií k naivním pohádkovým hrdinům, kteří nás dlouho dobu nedokázali oslovit. Jediný problém mám se Sněhurkou. Pokud tvůrci chtěli střevo, tak měli zvolit typ Zooey Deschanel. Nic proti ošklivkám, ale Sněhurku v podání Goodwin strká do kapsy nejen Emma, Regina, Karkulka, Popelka, na minimální prostoru Belle, ale dokonce i její hlavní sokyně v lásce, což je, jak asi všichni uznají, příliš dlouhý zástup. Každopádně paralelní vyprávění na mě znovu platí, protože se mi většina postav stačila dostat pod kůži. Navíc se musím ptát, kde se sakra schovávala Lana Parrilla? Tak rajcovní zlo tady nebylo roky. 1. série: 70%, 2. série: 65%.

• 14.2.2016  00:12
    Pizza Boy (TV seriál) (2015)

Forma místy značně převyšuje obsah. Jednotlivé epizody Pizza boye jsou navíc dost nevyrovnané. Dokonalým příkladem je tandem Test věrnosti, který pro mě byl jasným vrcholem a následující zívačka o ničem v podobě Rakety. Škultéty ale znovu září, o tom žádná.

• 5.2.2016  18:17
    Hudební masakry (TV pořad) (2013)

Vítejte v Hudebních masakrech! Jarda Konáš má evidentně rád výzvy. Pořád totiž žijeme v zemi, kde je profesionální kritika brána jako urážení od lidí, kteří v daném oboru nic nedokázali. Po několika dílech Masakrů však většina musí uznat, že problém bude spíše na straně hudebních konzumentů než kritiků. Jak je vůbec možné, že se u nás muzikou živí takové množství neumětelů? To nám s Jardou hlava nebere. Jednotlivé díly mají mnohdy sotva tři minuty, ale málokdy jsem měl pocit, že něco nebylo řečeno. Konáš zásadně nesklouzává k urážení a výsměchu, i když je to často kvůli k té žumpě, kterou u nás lidé poslouchají, velmi složité a naopak se snaží popsat cestu, která by vedla ke zlepšení. Skvěle shrnuje i různé masakrózní fenomény (Kdo může chodit na revivaly?) v našem zatuchlém hudebním rybníčku a člověk jen žasne. Žraní hoven na festivalech, městských slavnostech a firemních večírcích zřejmě jen tak neskončí, což je vlastně dobrá zpráva pro mě a Stream. Tak příště.

• 4.2.2016  21:21
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

V první řadě pocta hrdinům padlým i přeživším. Zároveň to má blíže k dokumentu než návykovému seriálu. Většinu postav si divák podle jmen za celou dobu nezapamatuje. Vrcholem je předposlední díl, který je sice bez kulervoucí akce, ale za to plný emocí a otázek bez odpovědí. Winters i Nixon z toho vyšli jako neskuteční frajeři. 80%

• 22.1.2016  22:08

Rozhodně nejde o dokonalou love story, ale to, co chce sdělit, zobrazuje dokonale. V jednu chvíli můžete být i s holým zadkem ten největší frajer široko daleko, ale už o pár let později po vás neštěkne ani pes a vše, pro co jste žili, se začne bortit a je úplně jedno, jak moc se snažíte. Prostě se to jednou zesere všechno. Williams pro mě není žádná osudová holka od vedle, ovšem Gosling září v každé scéně, ten chlap může rozdávat charisma na potkání.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22