Djoker

Rustin Cohle Jr.

okres Hradec Králové

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 22.1.2018  21:01
    Comedy Club (TV pořad) (2016)

Neviděl bych to tak bledě. Pokud někdo i po letech sere Maggi v kostkách z Na stojáka a teď předstírá, že je pod jeho úroveň sledovat komediální žumpu jménem Comedy Club, je sám tak trochu k smíchu. Vyrovnanost jednotlivých výstupů je samozřejmě značně nevyrovnaná. Nechybí tady nejotravnější blb poslední dekády Pavlásek, který zářil už v Na stojáka, kde navíc často exhibovala i Pazderková a národ trpěl. Tady dostanou šanci osvědčená esa (Hynek, Knor, Vydra), nevyzpytatelní exoti (Tomeš, Vičar, Balažovič), nadějné nové tváře (Hovakimyan, Plhoň, Elbel) a nechybí ani naprostí zoufalci (Reitz, Cerman, Géryk). Člověk by tak musel být opravdu velký suchar, aby si v každém dílu nenašel svůj šálek kávy. Je třeba se však připravit na situace, kdy vám je trapně za všeobecně oblíbené komiky (Kočičková, Staněk, Žáček), kteří mají potřebu být u všeho, co právě teď letí, ale značně podcenili přípravu. Platí pro první sérii.

• 19.1.2018  20:59

Ještě horší, než jste čekali. Nikdy víc. Anders: 20%, Rockwell: 30%, Rodriguez: 50%, Tarantino: 40%.

• 17.1.2018  17:22

Přání, které jsem vyslovil po skončení české verze, mi překvapivě vyplnili bratři ze Slovenska. Vytvořili daleko rozsáhlejší dokumentární sérii a navíc několik let před námi, což jsem v době sledování nevěděl a byl bych zřejmě k naší variaci trochu přísnější. V obou případech platí, že je potřeba mít silný žaludek. Zatímco Češi se zaměřili především na 90. léta a největší případy, kde šlo hlavně o peníze a moc, tak Slováci mapují dobu mezi lety 1933 - 2003. Díky tomu můžeme vidět mnohem pestřejší paletu trestných činů. Vyčnívají epizody jako Leopoldovská vzbura a Teror na Ministrestve spravodlivosti. Prim však hrají klasické mordovačky a jistý fenomén, který může mít spojitost s minulým režimem. Kdo viděl celou sérii jistě chápe. Většinu případů spojuje alkohol. To asi není překvapení. Ovšem neustálá potřeba Slováků chlastat, zabíjet a znásilňovat (ano, pořadí je správně) je naprosto nechutná a jen potvrzuje, že komunismus je svinstvo. V takovém bordelu pak lítají tresty smrti jako na běžícím pásu. Prakticky každý díl je něčím zajímavý a děsivý. Ty nejbrutálnější zde vypsali ostatní. Každopádně vraždící ženskou v šátku můžou mít fakt jen na Slovensku. Já bych však vyzdvihl méně nápadný kousek Rozsudok smrť. Ten je o od začátku prezentován jako nějaká zamotaná povídka od Tarantina, kde absolutně nevíte, co se přesně bude dít, ale zároveň si moc dobře uvědomujete, že podobné akce se špatným koncem se mohou stát i ve vašem okolí. Hrané pasáže nečekaně neuráží. Škoda minimálního prostoru pro přímé či nepřímé účastníky, určitě by se jich ještě pár našlo. V tom jediném výrazně vedou naše Legendy kriminalistiky.

• 4.1.2018  20:30

Spoilery. Tak už i CBS má svého Jaromíra Soukupa. Probst se utrhl ze řetězu a v závěru série překročil všechny možné hranice. Američané milují vojáky a v kombinaci s PTSD, kterou Ben ochotně prezentoval a provolával slávu své rodině, z toho vyšel mix, který zase miluje Probst. Citové vydírání poroty a hlavně diváků je jeho dlouholetou vášní. Bohužel zapomíná, že show sledují i lidé mimo USA, lidé s mozkem. Ti všichni museli s hlavou v dlaních sledovat darování třech imunit a překroucení roky pevných pravidel, aby mohl voják postoupit do finále a vyhrát. Přitom série byla plná zajímavých postaviček. Klauni (Patrick, Joe), dementi (Alan, Cole), chcípáci (Ryan, Mike) a hlavně záplava silných ženských charakterů, která tady nebyla snad od HvsV. Ti všichni měli potenciál pro zábavnou hru. Bohužel vítěz byl předem určen. Při sledování nadšených diváků padají všechny iluze o inteligenci amerického publika. Vážně to nevidíte? Snad to 50. sérií skončí. Favorit: Chrissy, Oblíbenci: Ali, Jessica, Devon, Joe.

• 28.12.2017  12:07
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Nemyslím, že je potřeba dělat z každé nové série přelomovou událost. Feministkám to určitě stačí, aby také ne, když je jim to dělané na zakázku. Srovnávání s 1984 je urážkou nejen samotného Orwella. Vytvořený svět je pouhý paskvil. Samotný "obřad", který nás má hrozně šokovat, je k smíchu, protože sere všechny zúčastněné a jeho zavedení tak nedává vůbec smysl. Mužská neplodnost je tabu. Děti řeší páry kolem 40 let. IVF je zakázáno, ale bordely vesele frčí dál aneb chceme být hrozně hardcore, ale samozřejmě jen tam, kde se nám to hodí. Slušná kamera a zářící Yvonne, jinak nuda. Snad příště, ženský. 1. série: 40%.

• 20.12.2017  10:39
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Černošská mamča Shonda stvořila svět, který nepřestává bavit. Není divu, že největší autoritou a primářem nemocnice je černoch a nejlepší postavou černá doktorka, která stejně jako její stvořitelka není žádnou modelkou, ale nápadníky musí odhánět. Dost bylo rasismu. Chirurgové netrpí klasickým neduhem mnoha seriálů, kdy čekáte na pár svých oblíbených postav a zbytek prozíváte. Nemá smysl někoho vyzdvihovat, skvělí jsou všichni. O to víc pak mrzí jejich odchody (za mě Addison a Preston). Naštěstí přicházejí noví. Jsou mladší a dělají kupy chyb v práci i ve vztazích, ale i tak jsou znovu úžasní jako jejich předchůdci. Snažit se popsat zlomové epizody, které přepisovaly historii televizní tvorby, snad ani není možné, to se prostě musí vidět. Tu pátou hvězdu si zatím šetřím, protože pevně věřím, že Shondaland ještě vytáhne další zábavné atrakce. 1. série: 80%, 2. - 6. série: 85%.

• 13.12.2017  16:34

Už je to nějaký ten pátek, co nám tady začala exhibovat generace šílenců, kteří se našli v příběhu Ježíše Krista a mají ujetou potřebu celý život trpět. Nízká mzda, ponižující pracovní podmínky, šikana na pracovišti, to jsou jen hlavní body, které se staly pevnou součástí jejich dnů. Měnit nic nebudou, nemají přece důvod. Trošku mě zaráží, že se o tomto problému začíná velkolepě debatovat až v roce 2017, když je všem snad jasné, že tzv. walking dead jsou mezi námi už dvě dekády a ten zkažený život už jim nic nevrátí. Každopádně lepší sonda z rychlíku od Rychlíkové v podání strašáka Sašy než se dál tvářit, že tady nikdo nežije jako zvíře. Opakuji, je rok 2017, brzy dokonce 2018. Teď vážně, proberte se.

• 29.11.2017  17:16

Předem domluvená komedie na diváka v podání páně Klusáka a ochotnického herce, který se zatím snažil ukojit své pudy hlavně na Youtube. Sdělení je zřejmé, záleží jen na vás, zda přistoupíte na režisérovu.hru. Nasazení nového přítele Daliborovy matky, z kterého se samozřejmě vyklube nácek, je strašně okaté. Skutečně by mě zajímala původní dohoda Klusáka s Krupičkou, která vzala za své při finále v Osvětimi. Dalibor je určitě nácek a hlavně dement, ale řekl bych, že původně mělo jít o další rádoby osvětu národa ve stylu žumpy TV Barrandov, kde ochotníci předstírají, že jde o reálné příběhy. Blb Krupička by z toho vyšel pouze jako další zoufalec, který touží být před kamerami v záři reflektorů.

• 21.11.2017  15:53
    The Circle (2017)

Uznávám, za ten výraz na konci, to asi stojí. Divák čeká, že se ještě něco stane, ale závěrečné titulky jsou krutou realitou. Skutečně bych tomu nevěřil, ale kdejaká vánoční pohádka má drtivější finále než toto rádoby vizionářské sci-fi.

• 1.11.2017  17:37
    Legendy kriminalistiky (TV seriál) (2017)

Pevně věřím, že když už se ČT po letech podaří něco zajímavého, tak dojde i na další řadu. Jedná se především o případy z první dekády pro revoluci a jde skutečně o svinstva nejhoršího kalibru. Mnozí lidé si tady vyložili příchod demokracie a kapitalismu opravdu svérázným způsobem. Pojmy jako Orlické vraždy, Kolínský gang, Stodolovi nebo Roubal rezonují společností i po letech a při sledování záběrů rekonstrukcí z místa činu mrazí. Výpovědní hodnotu o stavu doby mají však i tématické díly o vraždách policistů či rodičů. Rozhodně by stálo za úvahu pokračovat i s méně známými případy.

• 18.9.2017  17:03
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Možná to začne jako nízkorozpočtová pohádka ze severu, ale s přibývajícími bitvami, která jsou daleko za hranicí televizní dokonalosti, se Vikingové staví do pozice naprosto dominantního hráče dramatických seriálů. Zatímco postavičky Hry o trůny stále melou o ničem, případně jdou a melou o ničem, tak Ragnar a spol. neustále plánují, plují, intrikují a bojují. Prim zde samozřejmě hraje testosteron a nádherná příroda. Mezi nejlepší postavy se však řadí i dvě ženské. Nezkrotná Lagertha i éterická Helga jsou velkými taháky každé scény. Rozdělení děje na více linek ve stylu výše zmíněného seriálu moc bodů nepřineslo. Dalo se to čekat, nudu mnoho lidí nevyhledává. Čtvrtá série je skutečným oříškem na hodnocení. Velký prostor pro nové postavy, z nichž některé baví, některé vytáčí, znovu rozjetí děje na více linek, odstranění hlavní postavy, stažení linek do jedné a epické bitvy bez zbytečných efektů, zato s brutální hromadou komparzistů. Pokud se v závěrečné sérii podaří tvůrcům ospravedlnit dosavadní velký prostor pro naprosto neuchopitelnou postavu, mohlo by jít o velkou pecku. Vzhledem k charakteru postavy mám obavy, že se to nepodaří. 1. série: 80%, 2. série: 90%, 3. série: 85%, 4. série: 80%.

• 16.8.2017  19:11
    Semestr (TV seriál) (2016)

O dementech pro dementy. Gratulace všem stejně postiženým. Zívačka od začátku do konce.

• 12.8.2017  14:46
    Mystérium sexu (TV seriál) (2013)

Ve zlaté éře záporných seriálových postav přišel Showtime s kontroverzním doktorem Mastersem. Mělo jít o další jasnou trefu do černého. Byl jsem u toho a vlastně poprvé jsem si uvědomil, že jednou ten přešlap musel přijít. Předchozím záporným charakterům jsem fandil, ale Mastersova postava měla být tak moc záporná, až to začalo být otravné. Jeho chování ani jeho práce v divákovi žádné sympatie nevyvolají a Sheen zase nedodá potřebné charisma. Nebýt božské Lizzy Caplan, tak mnoho důvodů ke sledování člověk nenajde. Hodně to zachraňují i zajímavé vedlejší postavy, protože každá minuta bez Masterse je dar. První série byla pro mě i konečnou. Po třech letech jsem si vzpomněl, že bych mohl seriál ohodnotit. To asi hovoří za vše. 1. série: 60%.

• 25.7.2017  11:00

Vorlovo vykoupení z věznice depresí a hlavně návrat mezi českou režisérskou elitu. Film, který potřebovali vidět tisíce lidí a kasovní úspěch to jen potvrzuje. Až jednou Vorel natočí snímek s podobně silnou myšlenkou a zároveň se vykašle na postsynchrony přímo od Trošky, půjde konečně o naprostou dokonalost.

• 23.7.2017  23:24

Konečně vím, jak se cítí divák při sledování Harryho Pottera bez znalosti předlohy. Rowlingová znovu nabízí gejzír nápadů i mnoho postav, zvířat, kouzel a zajímavých míst, jenže dvě hodiny na jejich prezentaci jsou zatraceně málo. Pak dochází k situacím, kdy někdo zřejmě významný říká něco zřejmě důležitého, ale člověk to nepobere, protože mu to Yates předhodí dosti nevybíravým způsobem. Naštěstí mám ještě pár kouzelnických pojmů v paměti, takže jsem nehořel úplně celou dobu.

• 22.7.2017  23:44

Tentokrát už tam zůstaly opravdu jen oteklé psí koule, ale překvapivě je to zábavnější než dvojka, která vsadila vše na britskou strojenost a snobství, což úplně nevyšlo. Pokračovatel rodu Wilderů však i zde dostane nepříjemné soupeře v podobě víry, abstinence, vojenské poslušnosti a sexuální zdrženlivosti, které samozřejmě stylově rozmetá. Jelikož jsme zpátky na americké půdě, tak se série vrací ke kořenům a nechybí brutální nálož koziček a fekalit všeho druhu.

• 21.7.2017  23:59

Návrat legendárního Van Wildera se bohužel nekoná. Z původního castu zbyl pouze Kal Penn a jako bonus oteklé psí koule. Taj se od svého mentora hodně naučil, takže většina filmu stojí jen na jeho nabytém sebevědomí. Divák si tak musí vystačit se stále lehce nesmělými krůčky před kamerou v podání Lauren Cohan, které však stačí provětrat svoje hlavní přednosti.

• 20.7.2017  23:06
    Sexy párty (2002)

Kdo neprodlužoval studium na vysoké škole, to prostě nemá šanci pochopit. Absolvování jako trest pro studenta? Geniální!

• 11.7.2017  12:32
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Počkat ono to stále běží? Tak to je humus. Seriálová žumpa jménem Ordinace se časem stala především trafikou pro bývalé moderátory Novy (Rychlý, Dolinová, Slavíková, Štěpánová, Gondíková atd.), kteří tak mohli "oživit" své herecké kariéry a zároveň si v klidu splatit hypotéky a další dluhy, což v jednom rozhovoru potvrdil i Radim Fiala. To samé však můžeme říct i o hromadě skutečných herců - zoufalců, kteří se jinde než v nekonečných seriálech nemají šanci uchytit. Ordinace a její sledující mají tedy značný vliv na úspěšné splácení hypoték a tím pádem i finanční stabilitu ČR. Jak vidíte, stačí se k Ordinaci jen přiblížit a také začnete produkovat hovna, která budete vydávat za umělecké a přínosné dílo.

• 9.7.2017  10:47

Název dokumentu je lehce zavádějící. Stone nepřináší nic úplně nového. Jen vytahuje fakta, která po letech zapadla a zručně je dává do souvislostí. Místy kvůli tomu až příliš skáče v čase a vzhledem k soustu, které si ukousl, nepotěší ani určitá zkratkovitost. Levičácký a hlavně proruský pohled na věc možná chvílemi trhá uši, ale zaslouží respekt, protože z pozice slavného amerického režiséra jde o věc nevídanou. Snad všichni už dávno vědí, že USA se z 2. světové války nepoučily a naopak měly neustálou potřebu se srát do cizích zemí a ještě tam válčit. Vidět postupně chyby amerických prezidentů (od blba Trumana) a jejich spolupracovníků je skutečně výživné. Když se o jejich válečných výpadech a agresivní zahraniční politice začínají točit dokumenty, které mapují skoro celé století, možná je na čase si konečně přiznat, že někde bude problém a je třeba zvolit jinou cestu.

• 18.6.2017  10:48
    Jurský park (1993)

Jak hodnotit film, který mě v dětství na dlouhou dobu přitáhl k fenoménu dinosaurů? Jurský park byl prvním velkofilmem, který jsem v životě viděl a nadšení z něho bylo samozřejmě obrovské. Když ale odečtu na dobu vzniku přelomové triky a příběh, jehož banálnost sedne opravdu hlavně dětem, tak mi po letech zůstává pouze Williamsův parádní soundtrack a především nostalgie po dětství stráveném v knížkách o dinosaurech. Revoluční snímky se hodnotí vždy velmi složitě.

• 9.6.2017  18:50
    Survivor: Game Changers (TV pořad) (2017)

Spoilery. Pod epickým názvem Game Changers si většina z nás asi představí zajímavější sestavu, ale Probst to vem. I tak to díky účasti Sandry a Tonyho vypadlo na slušnou jízdu. Všem ale muselo být jasné, že tak velká zvířata ve hře dlouho nevydrží a moc by mě zajímala prémie pro Sandru za to, že šla dobrovolně na porážku, i když to neměla zapotřebí. Brzy tedy nebylo komu fandit, zůstaly jen vedlejší postavy a hra podle toho vypadala. Poslední roky se alespoň můžu bavit nad vlastní genialitou dojímajícím se Probstem. Šeptanda na kmenovkách se totiž brzy okoukala, záplava imunit dobrá, ale vyřazení Cirie bez jediného hlasu naprosto dementní a hlavně zůstává pachuť po domluveném divadýlku na kmenovce před odchodem Sandry. Nejpamátnějším momentem rozhodně zůstane Varnerovo pomatení jeho homosexuální mysli. Pouze ti největší hrdinové střílí do vlastních řad. Probst musel být na vrcholu blaha. Favorit: nikdo Oblíbenci: Ozzy, Sandra, Tony, Aubry, Troyzan.

• 7.6.2017  18:22

Pokud člověk viděl Nolanova Batmana dříve než jeho předchůdce z 90. let, tak je logicky hodně zklamán. První Burtonův Batman sází vše na hvězdnou auru Nicholsona, který i s tím málem, co ve finále předvede, v klidu zválcuje naprosto nevýrazného Keatona. V dalším filmu je konečně vidět i Burtonův rukopis, je temnější a hravější. Batman se stahuje do pozadí, což je dobře, protože Keaton i jeho postava znovu nemají co nabídnout. Všemu jasně vévodí Penguin a Catwoman. S příchodem Schumachera končí Burtonova temná pohádka. Z Gothamu je moderní neonové město. Kilmer je lehkým oživením pro komiksovou legendu, ale znovu je zastíněn. Tentokrát vládne bláznivý Carrey a také kouzelná Kidman. Paskvil jménem Batman a Robin je pak už jen posledním hřebíčkem do Schumacherovy rakve. Pokusy o trapné hlášky beru. Většina scén ale nedává smysl a z Batmana je neschopné tele. Navíc i tady hraje až druhé housle, protože jsou všichni vedle z účasti Arnolda a zatraceně sexy Thurman. Staří Batmani jsou bohužel myšlenkově na bodu mrazu a v porovnání s Nolanem jde skutečně jen o jednoduchou zábavu pro děti a dospělé, kteří potřebují vypnout.

• 23.4.2017  11:12

Nejhorší parta, nejnudnější Stifler, nejslabší díl, ale za to jednoznačně nejlepší holky. Dneska zasuneme!

• 20.4.2017  17:09
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Nemá cenu se moc rozepisovat. 7 dní před koncem zbývá ve hře 9 lidí. Já vím, já vím! Ani ta věta nedává smysl. Při sledování si člověk uvědomí, že Probst je možná hovado, ale v originálu nedovolí, aby se nic nedělo. Nebýt zábavného elementu v podobě Petry, jde o nekoukatelnou mutaci.

• 14.4.2017  18:43
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Mohlo jít o další internetovou perlu, s kterou bych neměl žádný problém. Bohužel projekt vznikl pod záštitou paskvilu jménem Obbod. Má jít o portál s ambicí konkurovat Streamu, nebo další mrdku typu Voyo? Kdo ví! Jejich strategie na Youtube je taky víc než zajímavá. Jasně, začneme to tam nahazovat, ale pak se na to v půlce vyserem! K čemu druhý příjem. Geniální! Možná nejhorší je, že tvůrci evidentně nebyli připravení na tak masivní úspěch pilotu a zřejmě mysleli, že bude stačit vydávat jeden díl za měsíc. To nahodilé vypouštění epizod působilo strašně amatérsky. A to se bavíme o pouhých pěti dílech. Dalších pět snad ještě na konci roku 2016 nebylo ani napsaných. Velká škoda, hlad po Lavim je obrovský a mělo by se toho využít.

• 19.3.2017  12:50
    Spojenci (2016)

Film, který stylově vzdává hold legendární Casablance a zároveň uzavírá Pittovu volnou trilogii v kosení nácků, snad ani nemůže být špatný. Nebýt přetlaku botoxu, tak nemám jedinou výhradu a krásná Marion je už jen takovým bonusem navíc.

• 20.2.2017  16:45

Podobné filmy už se netočí a je to velká škoda. Nic proti existenciálním dramatům plných deprese, rozvodů, nezaměstnanosti a rakoviny, které frčí v posledních letech, mám je vlastně docela rád. Ovšem čas od času neuškodí 90´ pohoda, která vám od všech těch straček luxusně vyčistí hlavu.

• 8.1.2017  16:54
    Survivor: Millennials vs Gen X (TV pořad) (2016)

Spoilery. Souboj dvou generací a dvou rozdílných přístupů k životu byl rozhodně dobrým nápadem, který přinesl několik zábavných situací. Bohužel skupina psychických trosek a homodějů mi k srdci nepřirostla a jejich hra ani příliš nebavila. Vítěz si navíc pomohl příběhem o rakovině v rodině, což ve finále, kde byli tři zoufalci, přeci jen mělo svou váhu. Favorit: nikdo, Oblíbenci: plážová čtyřka, Michaela.

• 10.12.2016  20:53
    Ronaldo (2015)

Ronaldo je herečka na hřišti i před kamerou. Kdo viděl jeho chování při zápasech, tak si rychle domyslí, o jaký charakter se jedná a není potřeba to slyšet přímo od něho, i když je dobré, že to bez okolků přizná. Žádný prostor pro bývalé trenéry nebo spoluhráče. Ani zmínka o zástupech jeho známostí. Pokračující mlčení ohledně matky jeho jediného dítěte. Obsahově velmi prázdné. Škoda, protože tak dominantní hráč tady nemusí být další dekádu a zasloužil by si dokumentární poctu. Nejlepší pasáží je tak Ronaldo na featu s Rihannou, což asi čekal málokdo.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23