Djoker

Djoker

Rustin Cohle Jr.

okres Hradec Králové
dělník kanclu

220 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
  • 2.12.2018  22:21
  Rédl (TV seriál) (2018)
  ***

  Nebýt dokonale sehraného dua zmrdů v podání Novotného a Hofmanna, kteří baví i děsí zároveň, by Hřebejk mohl dále lézt kanály, protože se mu jinak zajímavě rozjetý příběh znovu rozpadl pod rukama. To už opravdu nebude náhoda.

  • 17.11.2018  17:51
  Show Jana Krause (TV pořad) (2010)
  ***

  Poslední roky už to zkrátka není ono. Stoupající kritiku navíc Kraus těžce neunáší, když agresivně exhibuje v prakticky každém rozhovoru. Naštěstí si to odpustí alespoň u skutečných osobností, které jednou za čas přijdou, ale až jednou ulétne i u nich, bude na čase skončit. Jen prakticky nulová konkurence dovolila pokračování jeho nudné show.

  • 14.11.2018  17:38
  Archer (TV seriál) (2009)
  ***

  Od začátku příliš nefunguje humor, potenciál agentského prostředí také nevyužit a nebýt originální animace, tak skutečně není důvod tomu dávat šanci. Archer je sice stylový dement, ale jedna hláška na epizodu není dobrá vizitka. 1. série: 50%.

  • 14.11.2018  17:22
  Brickleberry (TV seriál) (2012)
  ****

  Něco mi říká, že takové seriály už moc vznikat nebudou, proto jsem za každý podobný kousek velmi rád. Woody a jeho partička jsou neskutečná hovada a zaručeně pobaví. V rámci korektnosti dodávám, že se všemi zobrazenými projevy rasismu, xenofobie, sexismu a homofobie zásadně nesouhlasím. 1. série: 75%, 2. série: 80%, 3. série: 85%.

  • 3.11.2018  18:01
  Muzzikanti (2017)
  *

  Všichni jste možná tak buzzeranti! Rapoš po letech vylezl z kanálu a nenapadlo ho nic jiného než použít Šiškův blábol plný sebeklamu, že je česká rockstar a pořád má na to píchat mladý holky. Jako bonus ještě přihodili dron s Nohavicou a megafilm byl na světě.

  • 1.6.2018  17:08
  Survivor: Ghost Island (TV pořad) (2018)
  ***

  Spoilery. Pokud se vám zdálo, že skryté imunity nebyly nikdy dostatečně využívány, tak jste na správné adrese. Ghost Island je přímo zavalen všemožnými výhodami, které postupem času způsobí, že nikdo z hlavní aliance nemůže vypadnout a zároveň ani nemůže střílet do vlastních řad, protože je ve hře tolik výhod, že přestávají být účinné. Geniální! Probst na botoxu si tak může užívat skryté i falešné imunity, extra hlasy a jeho největší úchylku v podobě domlouvání se přímo na kmenovkách. Porota o deseti lidech překvapivě vykouzlila remízu a Jeff si znovu mohl označit další sérii za přelomovou. Ona by i mohla být, kdyby většinu času stylově přehrávající Dom jen nežvanil a měl koule na to zahodit imunitu, porazit sympaťáka Wendella v rozdělávání ohně a následně posbíral všech deset hlasů od poroty. Vzhledem k minulému přešlapu však pořád jde o slušný průměr. Favorit: Wendell, Oblíbenci: Domenick, Chris, Chelsea.

  • 19.5.2018  10:51
  Sinister (2012)
  ***

  Dokud hrají prim ujetá home videa s panem démonem a dětinské lekačky pro zastydlé puberťáky, tak se jedná o slušnou zábavu bez přidané hodnoty v podobě propracovaného příběhu. Ovšem po nástupu rádoby strašidelných dětiček, které začnou pobíhat všude kolem, vám nezbývá nic jiného než zívání a oči v sloup. K tomu samozřejmě film není potřeba.

  • 1.4.2018  22:33
  Nejsledovanější (2017)
  odpad!

  Možná jsou nejsledovanější, ale nejzábavnější jsou reakce na jejich film. Stále existuje množství jedinců, kterým fenomén youtuberů z nějakého důvodu unikl. Možná jen čekali, že jde o další blbost, která rychle skončí, ale teď zběsile hledají příčiny jeho vzniku a zatím nepřicházejícího konce. Dovolím si tedy odhalit to tajemství. Můžou za to ti malí neandrtálci, které má jistě řada z diváků doma. To oni denně s chutí hltají haldu hoven produkovanou výše uvedenými umělci, protože jejich život se zúžil na prostor mezi mobilem a tabletem. Někdo to stádo musel zabavit, a tak přišli oni. Youtubeři.

  • 28.3.2018  15:40

  Pohádka o tom, jak Petr "Freedom" Svoboda jednou ranou sestřelil sovětské okupanty a pomstil tak nejen svou rodinu, která na jeho emigraci doplatila, ale i tu část národa, jemuž minulý režim zkazil život. Zároveň krásná vzpomínka na dobu, kdy jsme v NHL měli nejlepšího brankáře i útočníka, nechyběli ani jedničky draftu a většina našich hráčů nebyla po celý ročník jednou nohou na farmě. V Naganu se toho sešlo tolik, že jeho zopakování je naprosto vyloučené. Poslední ZOH je toho krásným příkladem. Prohra našeho béčka s kanadským déčkem jen podtrhává výjimečnost 20 let starého úspěchu.

  • 24.3.2018  15:46
  Rapl (TV seriál) (2016)
  ****

  Raplovi sice chybí ten wow efekt, který měl při nástupu na scénu Bukowsky, ale každý Nestorův fanoušek musí uznat, že příhody detektiva Kuneše v pohraničí jsou přeci jen komplexnějším dílem. Pachl se tak dál veze na vlně úspěchu a jednou snad ukočíruje i to finále, kde znovu lehce ustřelil. 1. série: 85%.

  • 18.3.2018  20:39
  Bajkeři (2017)
  **

  Kolečko je frajer, zase napsal filmový scénář za víkend. Bohužel si musíme vystačit s jedním vtipem (idioti čumí do mobilu) pořád dokola. Vagnerovou začínám litovat. Její éra štěrbiny pro honimíry, frajírky i tatíky evidentně nekončí ani po překročení Kristových let. To vážně nemáme jinou mladou herečku, která by si troufla na bikiny a nesklidila posměch publika? Na Mišíkovi je zase vidět, že poprvé v životě seděl na kole. Docela bžunda, ale hlavně demence.

  • 10.3.2018  22:49
  25. Český lev (TV pořad) (2018)

  Komu celou dobu nebylo trapně za všechny vystupující kromě Adely, ať zvedne ruku. Nehlaste se všichni.

  • 10.2.2018  17:24
  Tvář vody (2017)
  odpad!

  Hlad filmového trhu po komiksových hovadinách způsobil pomatení mysli i režisérovi takového formátu, jakým del Toro ještě před pár lety bezpochyby býval. Okopíroval Aquamana, přihodil k tomu němou uklízečku, Rusáky, francouzskou hudbu a lidem v kinech se chce blít. Záplavě nominací na Oscara se vlastně ani nedivím. Akademii hrabe již slušnou řádku let. Vzkaz dementům lačnících po dalším nášupu komiksových paskvilů je však jasný. Jděte s tím už do hajzlu!

  • 5.2.2018  20:30
  Single Man (TV seriál) (2017)
  ***

  Z trojice seriálových pokusů, kterými se Playtvák pokusil dobýt český internet, točících se okolo budovy televize Óčko a vyplněných nováckými herci působí Single Man jako nejkvalitnější produkt rychlé spotřeby. Od začátku sice nejde dohromady název s hlavní postavou, která stále hledá lásku nebo co. Obsazení Taclíka vzhledem k zástupu krásných žen v čele s Germani také nedává příliš smysl, ale ve finále se ukáže, že celý projekt není tak blbý, jak se celou dobu zdálo.

  • 3.2.2018  14:47
  Lajna (TV seriál) (2017)
  ***

  Lajna trpí stejným syndromem jako její starší bratříček Vyšehrad. Po nabitém pilotu, který ze seriálu udělá hit internetu, je plný hlášek a zábavných scének, nastává úpadek a tvůrcům rychle dochází nápady, které by ho zase oživily. Lajna je přeci jen menším slepencem než Vyšehrad a nějaký vývoj postav se tady naštěstí uskuteční. K záchvatům smíchu zase dochází spíše při sledování dementa Laviho než trenéra Hrouzka. Lavický má to nejhorší z černých ovcí českého fotbalu jako Fenin, Limberský, Kulič a Pacanda. Přispěli mu i bezmozci Vácha a Bednář, kteří si tam dokonce zahráli. Tady je však hlavní postava napsaná podle jediného muže. Olympijský vítěz a úspěšný trenér Vladimír Růžička se po letech stal spíše svojí karikaturou (přítelkyně kurva, braní úplatků, tlačenka pro synátora) a teď i předobrazem pro buranského trenéra Hrouzka.

  • 1.2.2018  22:06

  Lepší než V Bruggách? Tak určitě! Ovšem pouze za předpokladu, že u filmu raději usínáte, než byste se bavili. Klasickou oscarovou pachuť naštěstí zdatně vyvažují Harrelson s Dinklagem, i když mnoho prostoru nedostanou.

  • 31.1.2018  16:14
  Sedmilhářky (TV seriál) (2017)
  ****

  V záplavě nadhodnocených seriálů posledních let, které skutečným velikánům nesahají ani po kotníky, to rozhodně patří k tomu nejlepšímu. Dokážu si i představit, že pro ženy v domácnosti, pro které jsou vrcholem umění často zmiňované Zoufalé manželky, skutečně může jít o přelomovou záležitost. Pokud však někdo naivně čeká, že dlouho připravované finále bude pecka, tak zůstane velmi zklamán. Stále se totiž bavíme o několika znuděných rodinách, které trpí ve svých domech u pláže. Navíc se mi zdá úsměvné, že se má někdo potřebu bít do prsou, když se mu podařilo určit zlomovou pointou daleko před jejím vyřčením. U podobných typů seriálů je to snad samozřejmostí. Hvězdnému obsazení kralují Reese a Nicole. Domácí násilí možná autentické, ale pro člověka s mozkem nepochopitelné. 1. série: 70%.

  • 24.1.2018  21:01
  Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

  Historie se opakuje. Kdo viděl v závěru hajlujícího buzeranta Voříška, jak vyzývá k národní hrdosti a vysoké volební účasti před publikem s IQ na úrovní fanoušků Baníku, ten jistě moc dobře ví, že podobně manipulované estrády v Německu před lety vedly k celkem velkým průserům. První následky uvidíme už brzy. Příště bych to viděl na Bureše.

  • 22.1.2018  21:01
  Comedy Club (TV pořad) (2016)
  ***

  Neviděl bych to tak bledě. Pokud někdo i po letech sere Maggi v kostkách z Na stojáka a teď předstírá, že je pod jeho úroveň sledovat komediální žumpu jménem Comedy Club, tak je sám trochu k smíchu. Úroveň jednotlivých výstupů je samozřejmě značně nevyrovnaná. Nechybí tady nejotravnější blb poslední dekády Pavlásek, který zářil už v Na stojáka, kde navíc často exhibovala i Pazderková a národ trpěl. Tady dostanou šanci osvědčená esa (Hynek, Knor, Vydra), nevyzpytatelní exoti (Tomeš, Vičar, Balažovič), nadějné nové tváře (Hovakimyan, Plhoň, Elbel) a nechybí ani naprostí zoufalci (Reitz, Cerman, Géryk). Člověk by tak musel být opravdu velký suchar, aby si v každém dílu nenašel svůj šálek kávy. Je třeba se však připravit na situace, kdy vám je trapně za všeobecně oblíbené komiky (Kočičková, Staněk, Žáček), kteří mají potřebu být u všeho, co právě teď letí, ale značně podcenili přípravu. Platí pro první sérii.

  • 19.1.2018  20:59

  Ještě horší, než jste čekali. Nikdy víc. Anders: 20%, Rockwell: 30%, Rodriguez: 50%, Tarantino: 40%.

  • 17.1.2018  17:22

  Přání, které jsem vyslovil po skončení české verze, mi překvapivě vyplnili bratři ze Slovenska. Vytvořili daleko rozsáhlejší dokumentární sérii a navíc několik let před námi, což jsem v době sledování nevěděl a byl bych zřejmě k naší variaci trochu přísnější. V obou případech platí, že je potřeba mít silný žaludek. Zatímco Češi se zaměřili především na 90. léta a největší případy, kde šlo hlavně o peníze a moc, tak Slováci mapují dobu mezi lety 1933 - 2003. Díky tomu můžeme vidět mnohem pestřejší paletu trestných činů. Vyčnívají epizody jako Leopoldovská vzbura a Teror na Ministerstve spravodlivosti. Prim však hrají klasické mordovačky a jistý fenomén, který může mít spojitost s minulým režimem. Kdo viděl celou sérii jistě chápe. Většinu případů spojuje alkohol. To asi není překvapení. Ovšem neustálá potřeba Slováků chlastat, zabíjet a znásilňovat (ano, pořadí je správně) je naprosto nechutná a jen potvrzuje, že komunismus je svinstvo. V takovém bordelu pak lítají tresty smrti jako na běžícím pásu. Prakticky každý díl je něčím zajímavý a děsivý. Ty nejbrutálnější zde vypsali ostatní. Každopádně vraždící ženskou v šátku můžou mít fakt jen na Slovensku. Já bych však vyzdvihl méně nápadný kousek Rozsudok smrť. Ten je o od začátku prezentován jako nějaká zamotaná povídka od Tarantina, kde absolutně nevíte, co se přesně bude dít, ale zároveň si moc dobře uvědomujete, že podobné akce se špatným koncem se mohou stát i ve vašem okolí. Hrané pasáže nečekaně neuráží. Škoda minimálního prostoru pro přímé či nepřímé účastníky, určitě by se jich ještě pár našlo. V tom jediném výrazně vedou naše Legendy kriminalistiky.

  • 4.1.2018  20:30

  Spoilery. Tak už i CBS má svého Jaromíra Soukupa. Probst se utrhl ze řetězu a v závěru série překročil všechny možné hranice. Američané milují vojáky a v kombinaci s PTSD, kterou Ben ochotně prezentoval a provolával slávu své rodině, z toho vyšel mix, který zase miluje Probst. Citové vydírání poroty a hlavně diváků je jeho dlouholetou vášní. Bohužel zapomíná, že show sledují i lidé mimo USA, lidé s mozkem. Ti všichni museli s hlavou v dlaních sledovat darování třech imunit a překroucení roky pevných pravidel, aby mohl voják postoupit do finále a vyhrát. Přitom série byla plná zajímavých postaviček. Klauni (Patrick, Joe), dementi (Alan, Cole), chcípáci (Ryan, Mike) a hlavně záplava silných ženských charakterů, která tady nebyla snad od HvsV. Ti všichni měli potenciál pro zábavnou hru. Bohužel vítěz byl předem určen. Při sledování nadšených diváků padají všechny iluze o inteligenci amerického publika. Vážně to nevidíte? Snad to 50. sérií skončí. Favorit: Chrissy, Oblíbenci: Ali, Jessica, Devon, Joe.

  • 28.12.2017  12:07
  Příběh služebnice (TV seriál) (2017)
  **

  Nemyslím, že je potřeba dělat z každé nové série přelomovou událost. Feministkám to určitě stačí, aby také ne, když je jim to dělané na zakázku. Srovnávání s 1984 je urážkou nejen samotného Orwella. Vytvořený svět je pouhý paskvil. Samotný "obřad", který nás má hrozně šokovat, je k smíchu, protože sere všechny zúčastněné a jeho zavedení tak nedává vůbec smysl. Mužská neplodnost je tabu. Děti řeší páry kolem 40 let. IVF je zakázáno, ale bordely vesele frčí dál aneb chceme být hrozně hardcore, ale samozřejmě jen tam, kde se nám to hodí. Slušná kamera a zářící Yvonne, jinak nuda. Snad příště, ženský. 1. série: 40%.

  • 20.12.2017  10:39
  Chirurgové (TV seriál) (2005)
  ****

  Černošská mamča Shonda stvořila svět, který nepřestává bavit. Není divu, že největší autoritou a primářem nemocnice je černoch a nejlepší postavou černá doktorka, která stejně jako její stvořitelka není žádnou modelkou, ale nápadníky musí odhánět. Dost bylo rasismu. Chirurgové netrpí klasickým neduhem mnoha seriálů, kdy čekáte na pár svých oblíbených postav a zbytek prozíváte. Nemá smysl někoho vyzdvihovat, skvělí jsou všichni. O to víc pak mrzí jejich odchody (za mě Addison a Preston). Naštěstí přicházejí noví. Jsou mladší a dělají kupy chyb v práci i ve vztazích, ale i tak jsou znovu úžasní jako jejich předchůdci. Snažit se popsat zlomové epizody, které přepisovaly historii televizní tvorby, snad ani není možné, to se prostě musí vidět. Tu pátou hvězdu si zatím šetřím, protože pevně věřím, že Shondaland ještě vytáhne další zábavné atrakce. 1. série: 80%, 2. - 6. série: 85%.

  • 13.12.2017  16:34

  Už je to nějaký ten pátek, co nám tady začala exhibovat generace šílenců, kteří se našli v příběhu Ježíše Krista a mají ujetou potřebu celý život trpět. Nízká mzda, ponižující pracovní podmínky, šikana na pracovišti, to jsou jen hlavní body, které se staly pevnou součástí jejich dnů. Měnit nic nebudou, nemají přece důvod. Trošku mě zaráží, že se o tomto problému začíná velkolepě debatovat až v roce 2017, když je všem snad jasné, že tzv. walking dead jsou mezi námi už dvě dekády a ten zkažený život už jim nic nevrátí. Každopádně lepší sonda z rychlíku od Rychlíkové v podání strašáka Sašy než se dál tvářit, že tady nikdo nežije jako zvíře. Opakuji, je rok 2017, brzy dokonce 2018. Teď vážně, proberte se.

  • 29.11.2017  17:16

  Předem domluvená komedie na diváka v podání páně Klusáka a ochotnického herce, který se zatím snažil ukojit své pudy hlavně na Youtube. Sdělení je zřejmé, záleží jen na vás, zda přistoupíte na režisérovu.hru. Nasazení nového přítele Daliborovy matky, z kterého se samozřejmě vyklube nácek, je strašně okaté. Skutečně by mě zajímala původní dohoda Klusáka s Krupičkou, která vzala za své při finále v Osvětimi. Dalibor je určitě nácek a hlavně dement, ale řekl bych, že původně mělo jít o další rádoby osvětu národa ve stylu žumpy TV Barrandov, kde ochotníci předstírají, že jde o reálné příběhy. Blb Krupička by z toho vyšel pouze jako další zoufalec, který touží být před kamerami v záři reflektorů.

  • 21.11.2017  15:53
  The Circle (2017)
  **

  Uznávám, za ten výraz na konci, to asi stojí. Divák čeká, že se ještě něco stane, ale závěrečné titulky jsou krutou realitou. Skutečně bych tomu nevěřil, ale kdejaká vánoční pohádka má drtivější finále než toto rádoby vizionářské sci-fi.

  • 1.11.2017  17:37
  Legendy kriminalistiky (TV seriál) (2017)
  ****

  Pevně věřím, že když už se ČT po letech podaří něco zajímavého, tak dojde i na další řadu. Jedná se především o případy z první dekády pro revoluci a jde skutečně o svinstva nejhoršího kalibru. Mnozí lidé si tady vyložili příchod demokracie a kapitalismu opravdu svérázným způsobem. Pojmy jako Orlické vraždy, Kolínský gang, Stodolovi nebo Roubal rezonují společností i po letech a při sledování záběrů rekonstrukcí z místa činu mrazí. Výpovědní hodnotu o stavu doby mají však i tématické díly o vraždách policistů či rodičů. Rozhodně by stálo za úvahu pokračovat i s méně známými případy.

  • 18.9.2017  17:03
  Vikingové (TV seriál) (2013)
  ****

  Možná to začne jako nízkorozpočtová pohádka ze severu, ale s přibývajícími bitvami, která jsou daleko za hranicí televizní dokonalosti, se Vikingové staví do pozice naprosto dominantního hráče dramatických seriálů. Zatímco postavičky Hry o trůny stále melou o ničem, případně jdou a melou o ničem, tak Ragnar a spol. neustále plánují, plují, intrikují a bojují. Prim zde samozřejmě hraje testosteron a nádherná příroda. Mezi nejlepší postavy se však řadí i dvě ženské. Nezkrotná Lagertha i éterická Helga jsou velkými taháky každé scény. Rozdělení děje na více linek ve stylu výše zmíněného seriálu moc bodů nepřineslo. Dalo se to čekat, nudu mnoho lidí nevyhledává. Čtvrtá série je skutečným oříškem na hodnocení. Velký prostor pro nové postavy, z nichž některé baví, některé vytáčí, znovu rozjetí děje na více linek, odstranění hlavní postavy, stažení linek do jedné a epické bitvy bez zbytečných efektů, zato s brutální hromadou komparzistů. Pokud se v závěrečné sérii podaří tvůrcům ospravedlnit dosavadní velký prostor pro naprosto neuchopitelnou postavu, mohlo by jít o velkou pecku. Vzhledem k charakteru postavy mám obavy, že se to nepodaří. 1. série: 80%, 2. série: 90%, 3. série: 85%, 4. série: 80%.

  • 16.8.2017  19:11
  Semestr (TV seriál) (2016)
  odpad!

  O dementech pro dementy. Gratulace všem stejně postiženým. Zívačka od začátku do konce.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace