Waterloo po česku (2002) odpad!

Waterloo po česku především není regulérní film. Jedná se o podivný slepec povídek, které nemohly fungovat ani v časopise, jenž byl vždy hlavně o obrázcích. Příběhy nemají žádný společný jmenovatel a nejsou ničím zajímavé. Měla to být labutí píseň zkušeného režiséra. Olmer však spáchal předčasnou uměleckou sebevraždu.

Cena za štěstí (2019)

Představa některých umělců o rodinných dramatech běžných lidí je úsměvná. Dlouho tady nebyl větší vztahový guláš. Vrcholem je samozřejmě soběstačná komunita plná drogově závislých mladistvých. Dabrowská by toho chtěla hrozně moc sdělit o stavu dnešních rodin, ovšem část linek ani není schopná dotáhnout do konce. Pleslův psychopat vyčnívá, ale ve finále se tam vlastně vůbec nehodí.

Tři kroky od sebe (2019)

Hvězdy jim znovu nepřály. Cystická fibróza je svým způsobem ještě zákeřnější než růžné formy rakoviny, takže o emočně vypjaté scény tady není nouze. Díky covidu jsem si sice částečně zvykl na respirátory, dezinfekce a sociální distanc, ale v kombinaci s depresivním nemocničním prostředím, je to stále těžko stravitelná záležitost. Hlavní dvojice utáhne i lehce naivní pasáže. Richardson je zlatíčko a charismatický Sprouse se v mládí učil od nejlepších.

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Mám štěstí, že mi vraha neprozradil židovský blb Hřebejk, takže jsem si alespoň užil hrátky s falešnými stopami. K žádnému velkému překvapení však nedošlo a rozuzlení bylo celkem banální. Herci mi také moc nesedli. Měli vybrat mladší dvojici, když mají dítě na základní škole. Grant už je bohužel děda a Kidman se sice snaží vypadat jako třicítka, ale množství botoxu značí opak. S1: 60%

Schumacher (2021)

Motorsport šel vždy mimo mě až na jednu výjimku. Formule 1 ve zlaté éře Ferrari se Schumacherem v čele. Když skončil, můj zájem opadl a Formule 1 začala bojovat o každého diváka. Mohl to být strhující dokument o úspěšné závodnické kariéře a tragickém životním osudu. Bohužel rodina nedala svolení. Mohlo se to podrobněji věnovat jednotlivým ročníkům, ale to by zase nepojmul celovečerní formát. Není to dokonalé, ale musel bych se stydět, kdybych dal nižší hodnocení. Díky Schumacherovi jsem totiž zažíval roky euforie, jejíž vzácnost doceňuji až s přibývající věkem.

Tady hlídám já (2012)

Přirovnal bych to ke školní besídce. Rodiče ví, že sledují bandu dětských amatérů, jejichž výkony jsou většinu času k smíchu, ale stejně se občas přistihnou, že jsou dojatí až k slzám. Věřím, že jako film pro mladou rodinu to může fungovat. Vaculík je frajer a Ježková zase slušná kost.

Letuška (2020) (seriál)

Něco tak povrchního bych čekal na Netflixu a nebýt seriál z uznávané dílny konkurence, tak to má ještě o 10% méně. HBO Max potřebovala na rozjed bombu, ale Letuška se příliš nepovedla. Cuoco stále hraje Penny, i když většina diváků předstírá, že to nevidí. Její promiskuitní alkoholička, která dělá jednu botu za druhou, je od začátku na pěst. U dalších postav můžeme také sledovat upocenou snahu o to být cool, ale nejsou o mnoho lepší. Kriminální linka je tak hloupá, že musela být schována za ujeté představy a srdceryvné flashbacky. Předloha musí být hrozný blábol. S1 - S2: 40%

Amnestie (2019)

Scény vzpoury v Leopoldově jsou natočeny skvěle a některé dokonce berou dech. Bohužel značná část filmu je vyplněna nudnou vatou. Hromada smyšlených a hlavně zbytečných postav zabírá místo těm skutečným a natahuje snímek do nesmyslné délky. Slovákům není rozumět, protože neumí mluvit a Vašutovi zase není rozumět, protože neumí slovensky.

Smečka (2020)

Překvapilo mě, kolik velkých jmen (Hašek, Hosták, Záruba) se dobrovolně podepsalo pod film, který jen suše konstatuje, že český hokej je v mládeži prolezlý úplatky a šikanou. Hrají ti, jejichž rodiče platí. Pokud někdo zažívá peklo v kabině, tak to nikdo nechce a možná ani neumí řešit. Smečka neukazuje nic nového a nenabízí řešení, takže potlesk není na místě.

Riverdale (2017) (seriál)

Městečko Riverdale je občas tajemné jako Twin Peaks, místy zamotané jako Gossip Girl a často směšné jako Beverly Hills. Zkušený divák postupem času objeví další motivy ze seriálů Sopránovi, Glee, Zákon gangu a True Detective. Zlatým hřebem jsou však pocty kultovním filmům jako Snídaňový klub, Mlčení jehňátek a Rocky. Hlavní postavy jsou dokonalé archetypy, nechybí jim charisma a nějaký ten crush je prakticky zaručen. Zkrátka je tam všechno potřebné a specifické atmosféře seriálu nejde odolat, i když kvalita postupně klesá. Povinnost pro všechny notorické vysedávače v EB diners. S1: 85% S2: 80% S3: 70% S4: 75%