Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Horor
  • Drama
  • Akční
  • Dobrodružný

Recenze (104)

plakát

Z Nation (2014) (TV seriál) 

Původně jsem k tomuto dílu psát komentář nechtěla, ale když si pročítám, to co tu píší jiní, tak prostě musím. Je mi líto těch co nepochopili, že tohle prostě není The Walking dead a odmítají se proto u toho bavit a hned hodnotí odpadem po jednom díle nebo pár minutách. A jsem na sebe velice pyšná, že já to chápu a proto jsem si to užila. Zombie pojaté trochu neobvykle, ale nicméně originálně a zábavně, postavy celkem sympatické a děj utíká svižně (to co by The Walking dead roztáhlo na dvě série je tady v jednom díle), díky tomu série utekla rychle. Je pravda, že pilot je trochu zaražený a musím přiznat, že jsem ho viděla, pak jsem si dala dlouhou pauzu a vrátila jsem se k němu celkem náhodou. Pak už to šlo ale svižně. Rozmýšlela jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale díky neobjektivním lidem, kteří viděli nanejvýš jeden díl, dávám čtyři. Ale vlastně mě to nepřekvapuje. Naučila jsem se brát hodnocení z velkým nadhledem, hlavně co se týče seriálů. Ale to bych se mohla dlouho vztekat a stejně by mi to k ničemu nebylo. 1 série 70%

plakát

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015) 

Tak tohle byla šílená jízda. Hned během úvodních slov jsem nadšením skoro nadskakovala na sedačce kina a celé dvě hodiny se to nezměnilo. Původní filmy jsem neviděla a vlastně jsem za to byla ráda, protože bych pak možná dopadla jako mí společníci (znalí předchozích dílů), kteří čekali film, který bude spíš remakem. Ona to částečně tedy byla moje chyba, protože jsem je úplně neinformovala, na co do toho kina vlastně jdeme. Já dostala přesně to, co jsem čekala a vlastně ještě mnohem víc. Málo kdy se mi u nějakého filmu stane, že vlastně nemám co negativního říct, až na to, že to nemělo tak rychle skončit. Apokalyptická a post-apokalyptická tématika je obecně moje velké guilty pleasure. Tohle určitě byl jeden z těch nejlépe vykreslených post-apokalyptických světů, který je na začátku filmu tak akorát načrtnout, aby měl člověk představu, ale zároveň mohla pracovat i jeho fantazie. Zbytek času je přesně, jak se to tu píše: Jedna šílená a dokonalá akční scéna, která jen upevňuje svou atmosféru, vším dotaženým do nejmenších detailů, jako jsou originální a různorodá auta a motorky a postavy (zvlášť ty záporné) a také všudypřítomná zpustošená a většinou písčitá krajina. Také jsem byla docela překvapena, proč se to jmenuje Šílený Max, když ten byl většinu času spíše v pozadí, což mě trochu mrzelo. Ale představitelé hlavních rolí, Tom Hardy, Charlize Theron i Nicholas Hoult byli nepřekonatelní a neumím si v jejich rolích představit někoho jiného. Skoro celý film mě šel mráz po zádech a bála jsem se podívat na hodinky, abych nezjistila, že už to bude končit. Hluboko uvnitř svého srdce doufám v pokračování, ale vím že by to už nebylo ono, tak to nechám na osudu. Jestli nejste rýpalové, co se jim nikdo nikdy nezavděčí a umíte ocenit doslova šílenou a zběsilou akci, určitě se na to podívejte. Nevím jak by toho někdo mohl litovat. Já se těším až se na to podívám znova.

plakát

Lžeš, zemřeš (2012) 

Čekala jsem to špatné. Ale bylo to ještě horší. Postavy se často v takových filmech chovají nelogicky, ale když jsou k tomu ještě nesympatické, tak to už fakt nejde. Chyběla zde alespoň špetka napětí. A prostě vůbec to nefungovalo. Poslední půl hodinu jsou projela zrychleně a na konci jsem byla ráda, že je po všem. Jedna hvězda za dobrý nápad, který bohužel nebyl vůbec dobře využit.

plakát

Avengers: Age of Ultron (2015) 

Původně jsem měla strach z délky, většinou u tak dlouhých filmů mám problém udržet pozornost.... Tohle rozhodně nebyl ten případ. Sice se tam vyskytovaly někdy docela nudné dialogy, které občas postrádaly ten ostrovtip prvního dílu, ale to všechno ostatní bylo tak úžasné, že to vůbec nevadilo. Při závěrečné bitvě jsem si dokonce přála, aby to ještě neskončilo. A bylo mi úplně ukradené, že děj byl pro mě občas zmatený a bez větší hloubky. Některé filmy jsou prostě skvělé i bez toho. Scarlet Witch a Quicksilver mě velice zaujali a určitě by si zasloužili svůj vlastní film, přesto mám ale nejraději trojku Iron Man, Kapitán Amerika a Thor a neumím si to bez nich představit, jsou prostě dokonalí (dost za to může fakt, že Evans, Downey Jr, a Hemsworth, jsou sympatáci a moc dobří herci). Nicméně jsem se konečně dočkala většího prostoru pro ty ,,vedlejší,, Avengery. Zvlášť pro Hawkeye, o kterém jsem se z jedničky nedozvěděla nic. Už se moc těším na další díly a doufám, že si to udrží stejnou latku i bez Josse Whedona, který to prostě umí. Trochu se bojím zvěstí, co jsem slyšela co se týče vývoje, které by se mi nelíbili. Nicméně nebudu panikařit a budu doufat, že to bude skvělé.

plakát

Průměrňákovi (2009) (TV seriál) 

V průběhu třetí série zvyšuji ze čtyř hvězd na pět. Naválím se u toho smíchy, ale nemůžu si pomoct a prostě to miluji. Postavy skvělé (až na otravnou Sue) a hlavně ve vztazích mezi sourozenci dost často vidím své zkušenosti. Nejraději mám sváteční díly, u kterých se vždy dobře pobavím. Já mám prostě slabost pro uječené seriály.

plakát

The Mindy Project (2012) (TV seriál) 

U mě to tady hlavně táhnou postavy, které jsou až na jednu velice sympatické a podle mě je nelze nemít rád a tak na to klidně koukám jen kvůli nim. Jediný koho nemám ráda je hlavní hrdinka. Nemůžu si pomoct, ale Mindy Kaling je mi velice protivná a její postava není ani moc vtipná. Nicméně kdo má rád velice nenáročné seriály, se sympatickými postavami, u kterých mu nevadí se spíše jen usmívat, než se popadat za břicho, tak doporučuji. Pilot trochu vázl, ale postupně se to vylepšilo.

plakát

Kingsman: Tajná služba (2014) 

Takhle jsem se hodně dlouho nebavila. Nemám absolutně nic, co bych tomu vytkla. Colin Firth a Taron Egerton naprosto dominovali. Firth ukázal naplno svoje charisma, Egerton se zdá jako velice nadějný herec. Celé dvě hodiny v kině jsem neměla ani jednou nutkání, podívat se na hodinky, což se stává málokdy, a na konci mi bylo líto, že už to skončilo. Nevěděla jsem, na čí film vlastně jdu, ale hned v první půl hodině jsem poznala, že tento malý klenot bude z Velké Británie. Skvělé vtipy, díky kterým se člověk směje ještě několik hodin po závěrečných titulkách. Velice se těším, až se na to budu moct podívat znova. Film přesně podle mého gusta. Kéž by takových bylo víc.

plakát

Casper a Wendy (1998) (TV film) 

Jako malá jsem to naprosto milovala. Ale i přes to, že k tomu cítím nostalgii, si to ty tři hvězdy zaslouží. Průměrný rodinný film, který je vlastně docela sympatický i dnes.

plakát

Midnight Movie (2008) 

Když přehlédnu tu nejdebilnější zbraň co jsem kdy viděla (i když oceňuji pokus o originalitu), oranžovou krev (a očividně malý rozpočet) a hlavně nerealistické a stupidní chování postav, tak mě to fakt bavilo. Líbil se mi nápad (ale jako horor to moc nefungovalo) a provedení (znova opakuji až na hloupé chování). A fakt netuším jak to ohodnotit. Asi za tři hvězdičky, protože ty čtyři už by byly nefér k jiným filmům.

plakát

V hlubinách země (2013) 

Děj plynul tak rychle, že mi to přišlo až moc rychle. A až na klišé konec, to byl horor/thriller s dokonalou klaustrofobickou atmosférou, kde hlavně na začátku mi běhal mráz po zádech a představovala jsem si, jak bych se hned na začátku otočila a utekla pryč. Sympatičtí herci a postavy, kde jsem si hrozně moc přála aby většina přežila. Ale nějaký krvák nebo tak nečekejte, řekla bych že to byl spíš ten thriller. A hlavně díky té atmosféře a hercům (postavám) nemůžu dát jinak než plný počet 90%, protože i přes to, že jsem ráno brzo vstávala, jsem to prostě musela dokoukat do konce.

Reklama

Reklama