mikulíšek

student architektury

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 30.7.2016  22:52
    40 let panic (2005)

133 min. verzi sestříhat o 40 minut.

• 11.11.2013  12:21
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Kombinace fantasy pohádky a intrikánské telenovely mírně okořeněná brutalitou a softpornem je čirou esencí seriálového zla a promyšlený atak na divákovi nejnižší pudy. Právě proto si seriál vytváří u diváků rychlou latentní závislost, právě proto je tak koukatelný. Na zážitku mi ubírá jen to televizní zpracování, kdy místo výpravného fantasy dobrodružství ve stylu Pána Prstenů zažívám jen lepší seriál, jehož komornost občasné rozostřené cgi pohledy na reálie nezachrání.

• 21.7.2013  11:26

Očekával jsem nekonečné patriotské drama, ale místo něj film nabízí povedený mix retro akce a humoru. Přirozenost s kterou vážné dramatické scény přechází v humor, který si v ničem nezadá s Rychle a zběsile 5 a 6 je kouzelná. Inspirace akčňáky 80. a 90. je někdy až moc zjevná, ale proč si nepřipomenout to dobré. Celkově je na dnešní poměry osvěžující oddechovou záležitostí pro milovníky akce. Jediné co mi výrazněji vadilo, byly nepřesvědčivé CGI scény (hlavně přelety vrtulníků) a obsazení dcery hlavního hrdiny.

• 21.7.2013  11:07
    Nevědomí (2013)

Zbytečný film s předvídatelným dějem a perfektním zpracováním. Problém je že sci-fi prvky na kterých mnohdy stojí celé filmy (např. Moon) jsou zde kombinovány takovým způsobem, že zbyde víc otázek než odpovědí. Zásadní dějové momenty jsou umožněny buď demencí lidí nebo hloupými nedostatky pokročilé techniky. Jediné, co film zachraňuje jsou nádherné futuristické designy a rozpočet, který umožňuje jedinečné vizuální potěšení.

• 4.6.2013  23:06

Film se snaží navodit iluzi, že se jedná o poctu retro videohrám a počítačovým hrám vůbec. Místo sofistikovaného příběhu z videoherních světů se jedná o běžný dětský animák z lízátkové země, kde se čas od času objeví něco/někdo ze světa her. Cítil jsem se nepříjemně oklamán, obzvláště, když celý film působí dost "holčičím" dojmem. Hrdinové se chovají ztřeštěně, takže děj občas nedává smysl, cukrové království působí monotonně, ale dětem se film bude patrně líbit. Lehkým překvapením byl emotivní a částečně překvapivý závěr, i když mám pocit, že jeho kvalita těží z bídy celého filmu. český dabing je fajn a hlavní hrdinka roztomile hláškuje. Pro děti super, na dospělého diváka je film příliš infantilní a lákadlo retro her je vyslovený podvod.

• 31.3.2013  16:15
    Taxi 4 (2007)

Tentokrát se bílé taxi do děje moc nehodilo, relativně úspěšná značka francouzských krimi komedií však ano, tak bylo taxi i s řidičem odsunuto do pozadí. Skoro jsem měl pocit, že Daniel i s taxíkem jsou takovým rodičovským dozorem, který dohlíží na dětskou hru na policajty a lupiče.

• 31.3.2013  16:09
    Bastardi 2 (2011)

Nezáživný televizní film, lákající na nadávající cikáňata. Bastardi by mohli být hutným dramatem nastavující zrcadla společnosti, chtějí být cool drsná podívaná, která vás nenechá klidné ale jsou vcelku nudní a nezajímaví, plní trapně napsaných a zahraných scén a nechtěného vtipu. Člověk by to chtěl filmu i odpustit, protože vypadá tak nezávisle, nízkorozpočtově, ale pak si uvědomí, že film je o ničem a spíš než seriál z produkce ČT připomíná Ordinaci v růžové zahradě.

• 28.3.2013  13:22

Snad nejnudnější díl série... první 2/3 se neděje víceméně nic zajímavého, pravděpodobně jde jen o to aby se divák znova sžil s postavami a jejich problémy... bohužel je to spíš přehlídka nechtěné vtipnosti. Závěrečná bitva včetně překvapivých zvratů předchozí nezajímavost filmu nezachrání, navíc bitva upírů a vlkodlaků s přístupností pro malé děti opět působí trochu legračně. Rozbřesk - 2. část je film především zbytečný (z Rozbřesků mohl být krásně jeden film) a uměle vytvořený, z čehož plyne spousta problémům, kvůli nimž je to pro nefanouška takřka nakoukatelný.

• 25.3.2013  14:50
    Rambo II (1985)

Oproti prvnímu dílu pořádná nálož bojové akce, bohužel moc okatě šitá v Rambův prospěch.

• 25.3.2013  14:46
    Jurský park (1993)

Ani po 20ti letech Jurský park neztratil úplně své kouzlo, ale o nestárnoucí film se také nejedná. Triky, na svou dobu nevídané, jsou stále koukatelné, jediná škoda je, že obsazení a kostýmy jsou obrazem 90. let a schází jim nadčasovost a že některé kulisy vypadají víc papundeklově než by se hodilo. To nejsou výtky, ale spíš povzdechnutí, protože všechno ostatní by mohlo obstát dnes i za dalších 10 let... Jurský park nelze sledovat bez jisté dávky sentimentu, přesto se stále jedná o výborný rodinný film, který má stále co nabídnout.

• 25.3.2013  14:34

Celý film je hloupým vtipem, tak hloupým, že to nemůže být nechtěné... Pokud se budete tímto ujišťovat, nebudete se tak stydět, že se na něco podobného díváte. P.S.: Ve srovnání s podobnými českými komediemi je díky své zhovadilosti tento film vcelku kvalitní

• 24.3.2013  12:46
    96 hodin (2008)

Filmu není snad co vytknout. Hodně podle mě přispěla evropská produkce, díky níž získává snímek svou atmosféru a syrovost. Jediné co mě extrémně štvalo bylo obsazení dcery. Místo toho aby působila jako 17ti leté trdlo, vypadá spíš jako retardovaná skoro třicátnice, která se snaží být roztomilá, ale zoufale jí to nejde. Naštěstí je ve filmu minimum času.

• 18.3.2013  10:29

Ani po 30ti letech Rambo neztrácí šťávu. Je to překvapivě napínavý a akční snímek, který má stále co nabídnout. Ačkoliv se v poslední třetině začíná přiostřovat a z hrdiny se stává právě ten Rambo, jakého každý zná, tak první část je vcelku realistickou, komorní a inteligentní podívanou.

• 18.3.2013  10:18
    Blade Runner (1982)

Tenhle kultovní snímek do starého železa patří. Debaty o hloubce a poselství snímku nezastřou fakt, že Blade Runner je esencí přelomu 70. a 80. let, nikoliv nadčasovou klasikou. Na dnešní poměry působí film nejen velmi nudně, ale i směšně, a tak se stal svou vlastní parodií.

• 17.3.2013  18:39
    Looper (2012)

S cestováním časem je ve filmech vždy potíž a málokdy se povede, vše nastavit tak, aby se divák nezačal před skončením zbytečně vyptávat. Buď je potřeba zvolit neprůstřelnou logiku, rychlý spád událostí a nebo prostě zvolit takový žánr, aby to bylo jedno. Z Loopera by mohla být skvělá povídka, nebo vcelku obstojný svižný sci-fi akčňák, bohužel od půlky filmu začíná docházet dech, resp. se objevují nové postavy a vše se zbytečně komplikuje. A pokud tempo zvolní, tak je víc času na přemýšlení a najednou i celá logika cestování v čase začíná pokulhávat... a kouzlo, které Looper nabízel je pryč. Na konci jsem si přišel skoro až podveden, jak velké bylo zklamání.

• 28.2.2013  16:21
    Mezi vlky (2011)

Naprosto skvěle fungující film, nad kterým se ale nesmí moc přemýšlet. Přesné dávkování akčních scén, postupné poznávání hlavních hrdinů, neustálé napětí... úžasné dobrodružné drama. Je škoda, že občas se hrdinové chovají nelogicky a z vlků se stávají takřka démonická stvoření... filmu to nevadí, naopak to pomáhá celkové atmosféře, ale pokud nad tím člověk víc uvažuje, tak to snímek může v očích diváka nespravedlivě srážet dolů.

• 25.6.2012  12:20

Princ z Persie ve světě Warcraftu. Tenhle sci-fi fantasy mix mě nezaujal. Je znát, že knižní předloha je stará (a působí ještě starší), takže kombinace dvou žánrů působí hodně naivně. Film je strašně dlouhý a nic se v něm prakticky neděje, proto působí ještě delší. Svět na Barsoomu (Marsu) je jediným lákadlem. Jednotlivé, proti sobě válčící frakce vládnou působivou technikou, nehumanoidní obyvatelé planety mají své osobité kouzlo a celkově je na co se koukat. O to výraznější je kontrast Carter - "barbara Conana", který do všeho vstupuje. Je až s podivem, jak hloupě některé věci působí (boj meči v prostředí střelných zbraní, gravitační skoky, hlavní hrdina v tarzanovské roušce, atd.). Z Johna Cartera by mohla být pěkná svižná trilogie, kde by byl prostor pro lepší prokreslení světa i hrdinů, v této formě je to jen dobře vypadající pohádková fantasy ve sci-fi světě.

• 24.6.2012  11:44
    Madagaskar 3 (2012)

Šílené pokračování které dělá další krok k čistokrevné animované grotesce. Z prvního dílu zůstala snaha dostat se do NY, z druhého jen vztah Melmana s Glorií. První třetina v podstatě odpovídá tomu co je v trailerech a jediný smysl je dostat hrdiny do cirkusu. Absurdní grotesknost se projevuje už od začátku a film tak nenavazuje na své předchozí díly. To je alespoň v počátcích dost matoucí. Lovkyně zvířat DuBoisová je značně nesympatická (není dostatečně cool, na to jak je drsná a její přítomnost je takřka obtěžující) a jejím jediným smyslem je hnát hrdiny kupředu ve svém putování. Naopak celá cirkusová část příběhu je naprosto úchvatně bláznivá. Extrémně zábavné šílenství je plné barev, fyzikální zákony neexistují, připomíná Speed Racera. Jednotlivé gagy stejně jako noví hrdinové jsou dobré. Madagascar 3 sází stejně jako jeho předchozí díl víc než na příběh na komické výstupy a daří se mu to skvěle.

• 24.6.2012  10:53

Skoro povedená gangsterka, která neurazí ani nenadchne. Jednotlivé části jsou cool a zajímavé, ale nějak to nepasuje dohromady. Film měl být buď delší a nebo neměl obsahovat tolik motivů a "podzápletek". Nejednou se stane, že se postava bez vysvětlení objeví, něco udělá a zase zmizí bez vysvětlení proč a jestli je důležitá. Příběh je zajímavý, možná až moc a nedůsledné vyprávění ničí všechno čím by film mohl být.

• 20.6.2012  11:52
    Iron Sky (2012)

Špatný, nelogický a zcela zbytečný film obsahující některé geniální pasáže. Škoda. Kdyby děj dával alespoň trochu smysl, mohl být film buď geniálně špatný, nebo alespoň výrazně snesitelnější. Některé scény a momenty jsou naprosto geniální a kvalitně humorné, problém je, že zbytek je až bolestně hloupý. Takřka všechny postavy se chovají naprosto dementně a je jim problém uvěřit motivaci k samotné existenci natožpak k nějaké akci. Celý snímek celkově nevypadá tak lacině aby to byla záminka k humoru, ale je evidentně dost laciný na to, aby se čas od času zvrhnul k amatérské trapnosti. Je to obrovská škoda, protože námět je velmi zajímavý. Opravdu bych si přál, aby někdo vymyslel pořádný scénář a natočil remake.

• 13.6.2012  10:30

Zajímavý příběh v hrubě nedostatečném podání. Hlavní problém filmu je, že z něj nějak zmizelo vysvětlení motivace hlavního hrdiny, což je, vzhledem k tomu co vyvádí a jaké to má dopady, zásadní problém. Všechny podstatné změny a rozhodnutí se dějí extrémně náhle bez pádného vysvětlení. Odpověď typu "Našel Ježíše" zní jak hloupý vtip. On celý příběh zní jak hloupý vtip a způsob jakým je vyprávěn, se snaží glorifikovat Sama Childerse, ale zároveň dává (možná nechtěně) tušit, že hlavní hrdina coby mesiáš zachraňující děti v Africe má duši a svědomí kriminálníka. Celý děj je jako zajímavá historka, kde si autor něco přikrášlil, něco zatajil a něco úplně změnil, aby se mu to víc hodilo. G. Butler se na roli moc nehodí (vypadá o dost jinak než S. Childers ve kterém se vidlácký motorkářský gangster nezapře) a snad kompletně všichni "afričani" hrají příšerně. Moje celková očekávání byla výrazně horší a minimálně je film svým námětem zajímavý.

• 12.6.2012  10:50

Naprosto nudné a hloupé. Připomíná to spíš Brainiac, nebo jiný zábavně naučný britský pořad plný stupidních "experimentů" založených na destrukci a výbuších, než osobitě humorný Top Gear. Je to tak nudné a zbytečné, že se to skoro nedá dokoukat.

• 11.6.2012  11:29

Úžasné dobrodružství v rozpačitém podání. Tintina a jeho příběhy neznám, možná že to co filmu vytýkám je pro Tintina příznačné i v literární předloze. Problém vidím ve ztvárnění, kdy se čistě komiksové prvky mísí se zjevně drsnou realitou. V jednom momentu někdo srandovně padá a předvádí typicky animákové kousky a o chvilku později po sobě lidé střílejí, rvou se a umírají. Ani děj není bez trhlin v logice. Většinou bystré uvažovaní se občas úplně vytratí, jen aby se děj mohl posunout. Vizuální stránka tuto rozpačitost podtrhuje. Reálná mimika obličeje na stylizovaném obličeji působí trochu strnule, reálně vypadající stroje v groteskních honičkách. Na jedné straně takřka fotorealistické prostředí na druhé stylizované postavy. Občas jsem měl pocit že se dívám na promo video ke grafické kartě, kde jsou trochu převýšené hodnoty efektů, takže se obraz zdá být "reálnější", plastičtější, a kontrastnější než by měl být, takže ani dojem animovaných postav ve skutečném prostředí nefunguje. Tintinova dobrodružství je dobrý film, ale působí celkově rozpačitým dojmem, na můj vkus se v něm neobratně mísí stylizovaná groteska s reálným (byť animovaným) dospělým dobrodružstvím.

• 11.6.2012  10:56

Šílená absurdní ptákovina se spoustou wtf momentů. Johnson s Cainem předvádí čas od času kvalitní humor, škoda jen že ostatní postavy nejsou úplně sympatické. Problém filmu je, že žene upřímnou naivitu až do extrému, z čehož sice pramení spousta zábavy, ale zároveň se z něj stává film úplně mimo realitu. Jako velebláznivá podívaná - 4*, některé momenty mají skoro kultovní potenciál, jako fantasy dobrodružství - 1*. Film podobně jako třeba Spy Kids 4D balancuje na hraně extrémního (zábavného a kvalitního) šílenství a naivně dětského hloupoučkého dobrodružství.

• 29.2.2012  11:20
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Viděl jsem jen pár dílů (dabing), tudíž nemám ucelený názor na celek. Někomu z pornobranže se líbilo 300 a Gladiátor, z třístovky si vzal styl a z Gladiátora prostředí a natočil seriál ve kterém je všechno a nic. Stylizované prostředí prostředí a v něm brutální zápasy překořeněné digitální proudy krve v podání heroických gladiátorů. Všeobecná lascivita, kdy se dočkáme občas i odhalených penisů, ale obvykle si seriál vystačí s ňadry zahalenými jen tak, aby nebyla zcela nahá. Vulgarita, která působí buď samoúčelně a nebo se pokusem o archaický jazyk legračně, resp. jako nadávka dětí ve školce. Kvůli tomuhle všemu je problém hledat nějaký smysluplný děj a následně jej brát vážně. Mám spíš dojem, že se jedná o chlapskou telenovelu pro dělnickou třídu, u které má smysl se dobře pobavit a zasmát v úsecích s přílišnou brutalitou a zbytek přeskočit. V tomto pojetí by vlastně nevadilo, kdyby občas seriál sklouznul do (soft)porna, což by nebojovým scénám dodalo na atraktivnosti. Podle ostatních komentářů jsou mnou popsané jevy signifikantní pro první díly, nicméně i to mě odrazuje od nějakého intenzivnějšího sledování.

• 28.2.2012  13:13

Naprosto zbytečný film (stejně jako první díl) o "Bean bondovi". Přišlo mi, že daleko lépe funguje film jako špiónská záležitost, než jako komedie, respektive hlavní hrdina je spíš bambula agent, než agentský komik. Pravdou je, že od Atkinsona budeme vždy čekat Beana vše ostní bude špatně, a protože zde není Bean ale J.English je tu i neoprávněná, ale všudypřítomná pachuť zklamání.

• 28.2.2012  13:07
    Mupeti (2011)

Úžasně zábavná a bláznivá podívaná s inteligentním humorem nejen pro děti. Skvělé obsazení živých herců a nesčetná odzbrojující camea. Protože to není film převážně pro dospělce, tak občas může být zdlouhavý a skoro až nudný, na druhou stranu jsou některé pasáže tak zábavné, že to všechny nepříjemné pocity hned rozptýlí. Není co vytýkat, jen si lze povzdechnout nad tím, že u nás Muppeti nejsou dost známí na to, abychom chápali jejich charaktery nad rámec toho co je ve filmu. Český dabing je dobrý, ale jeho obsazení je u některých živých herců zvláštní, nezvyklé a divné, většinou jsou na plátně loutky, takže to není kardinální problém. Zároveň je otázkou do jaké míry může být film zábavný v budoucnu, když značná část humoru je alespoň částečně založená na dnešních seriálových a filmových hvězdách. Perfektní film, který má svá neoddiskutovatelná "ale".

• 28.2.2012  12:48

Romantická komedie, v které chybí humor (nebo není vtipný) a romantika je v něm strojená a nezajímavá. Náhodou se potkají, pak s v průběhu let párkrát krátce setkají, aby si uvědomili, že se milují - tomu snad ani nejde uvěřit. Oba hrdinové mi přišli nesympatičtí, ona vypadá o dost starší, ani jeden nepředvádí ani humor ani dramatický výkon. Značně by pomohlo, kdyby film měl jen 90 minut, ale obávám se, že by to nic nevyřešilo.

• 28.2.2012  12:25

Film o životě ve vztahu, stejně tak zajímavý jako i nudný, prostě jako historka z krize vztahu lidí, které neznáte. Problém je, že sledujeme osudy vícero párů, které procházejí různými problémy v různých fázích svého vztahu, takže jsem nedokázal přilnout ani jednomu z hrdinů. Na filmu je hezké, že vypráví bez hodnocení, bez prvoplánovitého škatulkování. Nikdo není vinen, ale nikdo není bez viny. Člověk se v něm může hledat a nacházet, od čehož se pak může odvijet i to, jak vám film bude líbit. Pro mě je to nadprůměrně dobrý film o lásce a vztazích, který mě jednoduše nebavil.

• 28.2.2012  12:10

Ona je bezostyšná mrcha, která využívá/manipuluje všechny, včetně dětí, k tomu aby si obstarala nová prsa, díky nimž si našla bohatého manžela (např. Timberlakea) a mohla seknout s učením, která ve srovnání s americkou překorektní, usměvavou a milou skupinou ostatních učitelů vypadá jako sympaťačka. Bavil jsem se dobře a to i přes některé dost divné pasáže. Bavil jsem se tím, že záporná postava vyznívá lépe, než ty ultrakladné. Bavil jsem se tím, že hajzlovství je lepší než usměvavá přetvářka. Jason Sagel je filmu dost málo a ani by tam být nemusel. Timberlake je tam málo a jeho postava je divná a úchylná. Diazová stále umí vypadat dobře, ale ne tak dobře, aby zaujala teenage maldíky. Celkově příjemná zábava, příjemné překvapení.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6