Alvin a Chipmunkové (2007)

Největší problém filmu je, že padouch není dostatečně zlý a hodný hrdina, není úplně hodný. Reálné postavy se chovají dospěle a chipmunkové jsou děti, chovají se jako děti, zlobí a všechno jde mimo ně a až když se blíží konec filmu, tak prostě procitnou. Zkrátka není komu fandit. Chiipmunkové pořád něco povídají, zpívají a jejich hlásky se prostě nedají moc vydžet (Důvod proč bych film nepouštěl dětem - co kdyby pak chctěli soundtrack a nebo se koukat pořád dokola?!). Na druhou stranu některé vtípky jsou dobré a zábavné, Jason Lee je od pohledu sympaťák a vizuální zpracování je také na úrovni.

Artype (1966)

Něco mezi Speed Racerem a pohledem do stroboskopu. Hypnoticujícm způsobem neodbytně návykové. Jen škoda, že to člověk nemůže vidět s těmi "správnými" lidmi a vidět jak mladé intelektuálky vlhnou blahem, intelktuálové hlasitě vykřikují "to jeono! bravo! to tu scházelo již od počátků".

A-Team: Poslední mise (2010)

Čím jsou romantické komedie pro ženy, tím je tento film pro muže. Nereálná podívaná o lidech "žijící" naše romantické sny. Škoda jen, že hlavní zápletka (která pro film není moc důležitá) je trochu zamotaná a napřehledná, ale ono stačí vědět kdo je na které straně a to stačí. Nejde o to, že film je prostě blbost, jde o to, že je velmi zábavná a koukatelná blbost (čímž nechci říct nechtěně vtipná), prostě "Hannibalovi andílci".

Barbar Conan (2011)

Tenhle druh fantasy mě moc nebere. Osvalenci se řežou, kouzelníci kouzlí, nevinné panny a světy se zachraňují. Celé je to taková upocená pohádka, která nemusí dávat moc smysl a taky nedává. Ve fiktivním světě, který je jako katalog zájezdů, z kterého ochutnáme jak zasněžené velehory, tak nekonečné pouště (vše rychle pěšky nebo koňmo), fandíme někomu kdo cestou za pomstou loupí, přepadává a vraždí a to podle klíče, že zabití jsou nutně zlí, osvobození hodní, aby využil nevinou holku ke své pomstě a mimoděk zachránil svět. Při tom všem je hlavní hrdina líčen jako spravedlivý a odvážný dobrodruh, ale chová se jako hloupý nelítostný řezník. Mimochodem, vše by se zjednodušilo, kdyby onu nevinnou pannu zapíchnul sám, čímž by zachránil svět s podstatně menší kill score. Celkově vzato mi není sympatický tenhle druh filmů a prázdný zážitek z tohoto snímku mě v tom utvrzuje

Bastardi 2 (2011)

Nezáživný televizní film, lákající na nadávající cikáňata. Bastardi by mohli být hutným dramatem nastavující zrcadla společnosti, chtějí být cool drsná podívaná, která vás nenechá klidné ale jsou vcelku nudní a nezajímaví, plní trapně napsaných a zahraných scén a nechtěného vtipu. Člověk by to chtěl filmu i odpustit, protože vypadá tak nezávisle, nízkorozpočtově, ale pak si uvědomí, že film je o ničem a spíš než seriál z produkce ČT připomíná Ordinaci v růžové zahradě.

Batman (2022)

the Batman je temnější a syrovější, než jsme byli doposud zvyklí a zaujme především hutnou atmosférou. Ponuré detektivní vyprávění a nová stylizace Batmanovi sluší. Vizuálně zajímavý film, má bohužel řadu nedostatků, které celkový dojem kazí. Škoda neúprosné délky filmu - 3 hodiny jsou příliš. Robert Pattinson je přesvědčivý Batman, ale už ne tak dobrý Bruce. Obsazení Alfreda a Seliny také úplně nesedlo.

Bitch Slap (2009)

Ve filmu se bohužel skoro nic neděje a vnady hlavních hrdinek prostě celý film neutáhnou. Pokud se však něco dít začne, a především konec je akcí a zvraty nabytý, pak vězte, že je to tak blbé, až je to vlastně geniálně zábavné. Triky jsou tak špatné, že to snad ani nemůže být myšleno vážně. Je to jako pornofilm, kde si odmyslíte všechno porno a zůstane jen absurdní "scénář". Škoda jen, že se toho ve filmu neděje víc, pak by se jednalo o skvělý snímek ve stylu grindhouse. (vzhledem k množství flashbacků, které nám nejen osvětlují osudy jednotlivých postav, ale víceméně se v nich dovídáme, co postavy vlastně dělají v přítomnosti, není možné si vychutnat třeba pouze konec, který je sám o sobě báječný a nabytý stupidními zvraty.)

Blade Runner (1982)

Tenhle kultovní snímek do starého železa patří. Debaty o hloubce a poselství snímku nezastřou fakt, že Blade Runner je esencí přelomu 70. a 80. let, nikoliv nadčasovou klasikou. Na dnešní poměry působí film nejen velmi nudně, ale i směšně, a tak se stal svou vlastní parodií.

Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda (2003) odpad!

Zatímco Blbý a blbější 1 je kultovní sofistikovaná stupidita s cíleně dávkovaným humorem, Blbý a ještě blbější předvádí další rozměr trapnosti, který je za hranicemi lidského chápání. Vydržel jsem se dívat asi do třetiny filmu s nadějí, že se z něj stane oplzlá high-school komedie s nahými nadry a problémy co s nimy, která i když nepředstavuje dostatečnou intelektuální potravu nabízí obvykle debilnost nižšího řádu.

Burák v Tokiu (2008)

Očekával jsem něco více "japonštějšího", než jen rychle a zběsile. Ale každopádně fajn.