giaruj

okres Trnava
kukač

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 20.8.2019  23:41

Za zápletku hviezdičky dolu - akokoľvek je z realneho základu. Za zobrazenie hviezdička hore.

• 8.8.2019  17:13

Videné v kine s deťmi - zaslúžených 5 *. Kto vie čo s filmom urobí prach repríz v TV. Toy story je hlavná jazda Woodyho. Zo starej partie dostáva každý málo, niekto až primálo miesta. Dej je postavený na nováčikoch a funguje to. Náznaky hororu nepresiahli temnotu Toy Story 3, čo je pre detského diváka fajn. Jemné náznaky na 50 roky minulého storočia (sci fi monster filmy a horory na túto tému) veľmi potešili a kto vedel, vychutnával si ich. Kúsoček ducha Annabelle to malo. Dojemnosť záverečnej scény skúšala či to zvládneme v kine, v domácom prostredí pohodlia gauča asi vyznie pridlho a vatovo.

• 30.7.2019  02:19
    Vetřelec (1979)

Po viacerých pokusoch som sa prehrýzol prvou polhodinou filmu, ktorá má u mňa 2*. Ďalšia hodinka a pol príjemná a v mnohom napísala budúce klišé scifi. Nakoniec, spokojnosť.

• 30.7.2019  00:11

Zatiaľ videná prvá časť. Film potešil, najprv som sa bál spracovania do akej miery pôjde o recsiu či láskavý humor. Vydanie sa mimo Poľsak už strácalo tú iskru. Predsalen komédia o druhej svetovej vojne od Poliakov v Poľsku by bola už náročnejšia vec, ale i tak pobavil tento vojenský komediálny roadmovie oldschool.

• 11.7.2019  23:07

Au, bolia ma oči. Strata času!

• 3.7.2019  20:08

Kniha bola lepšia:-)

• 3.7.2019  20:05

Neskutočne veľakrát čítané deťom z leporela... Aj v tomto prípade - kniha bola lepšia:-)

• 3.7.2019  20:03

Celovečerná jazda s krtkom. Tuším videné v detstve v kine:-)

• 3.7.2019  20:02

To bola iná jazda. Sexuálna výchova v podaní krtka!!!

• 11.11.2018  22:56

Nahlodali ma reakcie ľudí, recenzentov ale aj vysoké hodnotenie na CSFD. Predpokladal som, že to bude taký Amadeus o Fredym Mercurym. Historické nezmysly, ale skvelé kino. Bolo to niečo podobné, len viac nadupané. Hardardrockový zvuk je predsalen iný ako Mozartove party. V princípe film fungoval. Prvá polovica bola kvázi jednoduchá, nudná, miestami priamočiara ako šablónovitý príbeh skupiny, ktorá začína od nuly, ako klišeovitý príbeh umelca, pre ktorého rodina nemá pochopenie. Dosť dialógov, neúplné piesne, resp. iba ich torzá, ale azda prvý film, kde mi to neprekážalo. Veľmi ma zaskočil skok z ranných začiatkov kapely do roku nahrávania prvého albumu. Bolo v ňom niečo nedopovedané. Napríklad mi chýbalo potvrdenie alebo vyvrátenie legendy o zvuku domácky vyrobenej gitary Briana Maya. Práve Brian bol vo filme najlepšie herecky zobrazený. Jadro, nahrávanie A Night at the Opera bolo úsmevné, bavilo, poukázlo na nápaditosť a bolo si čo vychutnať. Veľa sa spomínala I'm In Love With My Car, tá vo filme nodznela. Škoda, že priestor nedostalo innuendo, aj som ho čakal, keď Fredy zvolával párty. Druhá polovica bola na tom oveľa lepšie, až mi napadlo, prečo príbeh o Queen neurobili ako dvojdielny film. Nemuseli by utrpieť faktografické nezrovnalosti, ktoré spozoruje aj nefanúšik a záverečné (famózne natočené) vystúpenie vo Wembley, mohlo byť v plnej dĺžke.

• 9.10.2018  22:13

Ako sa na túto časť pozerajú tí, ktorí nepoznajú predošlé série. Ktovie, či AHS ešte funguje tak ako v začiatkoch. Každý diel samostaný príbeh a v celku to dáva dobrý prepletený dej. Tento diel je príliš čarodejnícky.

• 9.10.2018  22:08
    Muška (1967)

Film hodný druhého či následného pozretia. Aj po desaťročia so silou rozprávania, silou atmosféry, silou obrazu. Preto nadhodnotených 5.

• 14.8.2018  00:05
    Noc na Zemi (1991)

Keby všetky poviedky mali tempo a šťavu z prvej a druhej, bol by to plný počet.

• 9.8.2018  22:48

Na toto treba mať čas. More času!

• 20.7.2018  00:00
    Carrie (2013)

Vydarený remake. Ale tam kde to mohlo byť ešte lepšie - scéna na plese - sa to rozbehlo a končilo v kŕči. Oproti predlohe celkom fajn zvládnutá aktualizácia s kyberšikanou.

• 18.7.2018  23:55

Neskutočné spomienky na detstvo. Vďaka tomuto filmu viem, čo je najdokonalejší uspávací prostriedok.

• 18.7.2018  23:04

Dosť nuda...

• 17.7.2018  22:15
    Hex - Vetroň (hudební videoklip) (1997)

Pamätám sa na premiéru. Vetroň, mimoriadne úspešný rádiový hit HEXu, dostal po roku svoju videoverziu, ktorá nemala veľa spoločné s piesňou a jej textom. O synchronizácii hudby s obrazom ani nehovoriac. Mohlo to byť lepšie...

• 17.7.2018  20:51
    Premier - Hrobař (hudební videoklip) (1994)

Prvá pieseň, ktorú som sa naučil hrať na gitare.

• 17.7.2018  20:51
    Bajo la Rosa (2017)

Zaujímavý príbeh s pointou troch (?) tajomstiev v štvorčlennej rodine. Zbytočne sa v násilných scénach tlačilo na pílu a prišlo mi to zbytočne prehnane realistické. Mládež však na druhej strane potrebuje dostať facku z lekcie šikanovania (mierny spoiler) ale zhliadnutie tohto filmu mi nepríde ako sugestívna prevencia. Nápad fajn, scény dotiahnuté až smerom ku gore mi vôbec nesedeli.

• 27.6.2018  21:22
    Uteč (2017)

Veľké sľuby, mnoho balastu, ktoré na začiatku prehliadavame, lebo hrozí skvelá pointa. Prvá tretina sľubný záver, druhá tretina psycho evokujúce Kocku a záver, tretia tretina, nudné a nenapínavé finále...

• 19.5.2018  23:50
    Druhá strana (TV film) (2011)

Sú filmy určené na totálne vypnutie.

• 5.5.2018  12:40
    Plácek (1993)

Sú zbytočnosti, sú filmy, ktoré je zbytočné sledovať a filmy, pri ktorých môžete poškuľovať okom, lúštiť krížovku a nemáte pocit zbytočnosti. Tento má z každého trocha.

• 10.3.2018  20:58
    To (2017)

Ak bu sa rešpektovala predloha do bodky mohol by z toho vzniknut dobry psycho seriál, trebárs aj v 12 častiach. Takto to máme v dvoch filmoch. Z knihy vybraná detská línia, mierne oklieštená a zjednodušená ale dobre natočená. Kto vie čo z detskej línie prezradí dvojka ale veľa toho asi nebude. Mierne sklamanie, keďže originál mám napočúvaný. Taktiež filmársky niektoré scény viac odkazuju na slávne béčka akoby mali byť samostatne príbehovo nosné.

• 10.3.2018  20:49
    Starman (1984)

Videné v detstve na malom farebnom televízore. Neskutočný zažitok. Dnes nielen nostalgia. Definuj láska...

• 16.2.2018  22:28
    Oasis - Stand By Me (hudební videoklip) (1997)

Skvelý klip!

• 24.9.2017  22:36

Za druhu polovicu:-)

• 21.1.2017  13:55

Kedysi som bol mad for it. Oasis, chápete. Ale tento ich dokument ma nejak nechytil, nejak to vyprchalo. Noelove veci uznávam, ale ako celok... Tri bodky ako tri hviezdičky, že ako od bývaleho maxifandu.

• 12.9.2016  00:27
    Strach (TV film) (2006)

Vobec nemam STRACH napisať, že ide o pseudoumeleckointelektualnu moralizujucu sračku!

• 16.3.2016  19:32

Film je miernym sklamaním. Po prečítaní dvadsiatich Dánoviek, môžu byť očakávania od filmu rôzne. Kvitujem, že tvorcovia filmu vopred upozornili na odlišnosti od knižnej predlohy. Očakávania boli veľké aj vďaka rozsiahlej koprodukcii. Viac priestoru mohli dostať detektívi, mohlo byť menej Krauza a jeho ctižiadostivej dokazovania si spravodlivosti. Dánovky obsahujú popri silnej línii aj vedľajšiu, osobitú. Škoda, že sa viac nerozvinul viac úvod s Ondrejom Rigom..Na románe sa mi osobne najviac páčil úvod na cintoríne . Sarkastický, ironický, cynický jednoducho skvelý. Vo filme dostal mizivý priestor. Škoda, že sa viac nepustilo do realistickej podstaty príbehu. Arcibiskup, ktorý v príbehu vystupuje má svoje románové meno, ktoré je silným odkazom na doteraz žijúcu postavu cirkevného hodnostára. Určite by bolo dobré siahnuť po ďalšom z námetov. Hodenou rukavicou môže byť dvojromán Mucha, Mucholapka... + za trafenie postavy Burgerea a Lagyela - absencia hudby, výrazná.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7