giaruj

okres Trnava
kukač

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 13.11.2020  17:07

Po dlhom, dlhom,d lhom období som sa odhodlal k tomuto skvostu. Tak okato evidentné triky, bábky až sa to úplne bralo vážne. Normálne som mal miestami strach. Hororovú atmosféru okoronenú komédiou to teda malo poriadne.

• 31.10.2020  20:52
    Jesus Christ Superstar Live (divadelní záznam) (2018)

A to mám ten muzikál veľmi rád. John Legend to ťahá dole, ťažšie veci spieva o oktávu dole...

• 2.8.2020  11:16
    Smrt ve tmě (2016)

Viackrát som film začal pozerať. Nedávno v TV znudene s krížovkami asi až do 3/4. U mňa lineárne predvidateľné, bez nevšedného korenia...

• 30.7.2020  22:52

Fajn pri hľadaní ešte nevidených starých klasických muzikálov ale obísť tvorbu Webbera je hrubá chyba.

• 19.1.2020  19:48

Videné s deťmi v kine, čo značne ovplyvnilo moje hodnotenie. Scenáristicky náročné a nápaditejšie ako jednotka. Aj druhýkrát sa oplatí vidieť, najmä preto, že film sa neobmedzuje len na mesto. Vykročíme aj na vidiek medzi ovečky, kravičky, moriaky, prasiatka, svoje dostáva kritika týrania zvierat v Cirkuse či takmer kovbojka - naháňačka na vlaku.

• 1.12.2019  22:58

Ako tatko piatich dcér som si ho musel ísť vychutnať do kina. Dojmy? Keby nebolo tak silnej značky ako je Anna, Elsa, Olaf, tak pokračovanie ide na DVD a nenaťahujete sa s ním v kine. Detskému divákovi však stačia tieto postavy, ktoré sú v celkom scenáristicky dotiahnutom príbehu. Svedčí o tom plné kino aj po týždni od premiéry. Olaf nesie bremeno gagov a odľahčenia situácii a trocha mi bolo ľúto, že bol v roli šaša a na komunikáciu s detským divákom sám. Dej sa najviac motá okolo Elsy. Tá nemá druhého parťáka, tak ako Anna, Krištofa, čo pridáva príbehu smerovku na solitérnu hru, pretože. Anna okrem Krištofa má dosť priestoru s Olafom. Krištof je najslabšia postava príbehu, dostával som kŕče v jeho piesni (paródia na Bohemian Rapsody potešila) a spievajúci zbor sobov a nasladkasté narážky na boybandy ma dávali do kolien. Nové postavy nabehli dosť neskoro a veľmi nezaujali. Dokonca celá zápletka sa točila okolo filmov ako Inception, fantasy zápletka bola príliš prepracovaná na publikum okolo škôlky a prvého stupňa. Prekvapením, v pozitívnom slova zmysle boli piesne. V podstate neprišlo na nové kúsky, ale povyťahovali sa motívy z Frozen I. Mal som deja vu ako pri počúvaní albumov od Oldfielda Tubular bells II, či Return to Ommadawn, kedy sa autor vrátil k pôvodnému konceptu, kde pôvodné nápady urobil úplne inak. Je to v podstate trendy, podobne ako staré piesne nahrať v novom štýle. Tu som bol celkom spokojný... Film je však často prázdny, urozprávaný, na piesne sa čaká príliš dlho a dej je na silu naťahovaný dialógmi. Nevadí mi zápletka so štyrmi živlami, skôr jej spracovanie v kosoštvorcoch. Ktovie, pre aké publikum a kontinent film vyrábali, no u dospelých má kosoštvorec divné narážky. Hlavne vo filme, kde sú ústrednou postavou ženy. A to podstatné. Na Frozen, čiže Ľadové kráľovstvo tu máme príliš málo snehu. Celému filmu dominuje jeseň ani nie teplá ani chladná, pretože Olaf sa roztopí z úplne iného dôvodu. 3 hviezdičky z 5 na to že kino a vlastné deti.

• 21.9.2019  23:03

Bezpodmienečných päť hviezdičiek.

• 20.8.2019  23:41

Za zápletku hviezdičky dolu - akokoľvek je z realneho základu. Za zobrazenie hviezdička hore.

• 8.8.2019  17:13

Videné v kine s deťmi - zaslúžených 5 *. Kto vie čo s filmom urobí prach repríz v TV. Toy story je hlavná jazda Woodyho. Zo starej partie dostáva každý málo, niekto až primálo miesta. Dej je postavený na nováčikoch a funguje to. Náznaky hororu nepresiahli temnotu Toy Story 3, čo je pre detského diváka fajn. Jemné náznaky na 50 roky minulého storočia (sci fi monster filmy a horory na túto tému) veľmi potešili a kto vedel, vychutnával si ich. Kúsoček ducha Annabelle to malo. Dojemnosť záverečnej scény skúšala či to zvládneme v kine, v domácom prostredí pohodlia gauča asi vyznie pridlho a vatovo.

• 30.7.2019  02:19
    Vetřelec (1979)

Po viacerých pokusoch som sa prehrýzol prvou polhodinou filmu, ktorá má u mňa 2*. Ďalšia hodinka a pol príjemná a v mnohom napísala budúce klišé scifi. Nakoniec, spokojnosť.

• 30.7.2019  00:11

Zatiaľ videná prvá časť. Film potešil, najprv som sa bál spracovania do akej miery pôjde o recsiu či láskavý humor. Vydanie sa mimo Poľsak už strácalo tú iskru. Predsalen komédia o druhej svetovej vojne od Poliakov v Poľsku by bola už náročnejšia vec, ale i tak pobavil tento vojenský komediálny roadmovie oldschool.

• 11.7.2019  23:07

Au, bolia ma oči. Strata času!

• 3.7.2019  20:08

Kniha bola lepšia:-)

• 3.7.2019  20:05

Neskutočne veľakrát čítané deťom z leporela... Aj v tomto prípade - kniha bola lepšia:-)

• 3.7.2019  20:03

Celovečerná jazda s krtkom. Tuším videné v detstve v kine:-)

• 3.7.2019  20:02

To bola iná jazda. Sexuálna výchova v podaní krtka!!!

• 11.11.2018  22:56

Nahlodali ma reakcie ľudí, recenzentov ale aj vysoké hodnotenie na CSFD. Predpokladal som, že to bude taký Amadeus o Fredym Mercurym. Historické nezmysly, ale skvelé kino. Bolo to niečo podobné, len viac nadupané. Hardardrockový zvuk je predsalen iný ako Mozartove party. V princípe film fungoval. Prvá polovica bola kvázi jednoduchá, nudná, miestami priamočiara ako šablónovitý príbeh skupiny, ktorá začína od nuly, ako klišeovitý príbeh umelca, pre ktorého rodina nemá pochopenie. Dosť dialógov, neúplné piesne, resp. iba ich torzá, ale azda prvý film, kde mi to neprekážalo. Veľmi ma zaskočil skok z ranných začiatkov kapely do roku nahrávania prvého albumu. Bolo v ňom niečo nedopovedané. Napríklad mi chýbalo potvrdenie alebo vyvrátenie legendy o zvuku domácky vyrobenej gitary Briana Maya. Práve Brian bol vo filme najlepšie herecky zobrazený. Jadro, nahrávanie A Night at the Opera bolo úsmevné, bavilo, poukázlo na nápaditosť a bolo si čo vychutnať. Veľa sa spomínala I'm In Love With My Car, tá vo filme nodznela. Škoda, že priestor nedostalo innuendo, aj som ho čakal, keď Fredy zvolával párty. Druhá polovica bola na tom oveľa lepšie, až mi napadlo, prečo príbeh o Queen neurobili ako dvojdielny film. Nemuseli by utrpieť faktografické nezrovnalosti, ktoré spozoruje aj nefanúšik a záverečné (famózne natočené) vystúpenie vo Wembley, mohlo byť v plnej dĺžke.

• 9.10.2018  22:13

Ako sa na túto časť pozerajú tí, ktorí nepoznajú predošlé série. Ktovie, či AHS ešte funguje tak ako v začiatkoch. Každý diel samostaný príbeh a v celku to dáva dobrý prepletený dej. Tento diel je príliš čarodejnícky.

• 9.10.2018  22:08
    Muška (1967)

Film hodný druhého či následného pozretia. Aj po desaťročia so silou rozprávania, silou atmosféry, silou obrazu. Preto nadhodnotených 5.

• 14.8.2018  00:05
    Noc na Zemi (1991)

Keby všetky poviedky mali tempo a šťavu z prvej a druhej, bol by to plný počet.

• 9.8.2018  22:48

Na toto treba mať čas. More času!

• 20.7.2018  00:00
    Carrie (2013)

Vydarený remake. Ale tam kde to mohlo byť ešte lepšie - scéna na plese - sa to rozbehlo a končilo v kŕči. Oproti predlohe celkom fajn zvládnutá aktualizácia s kyberšikanou.

• 18.7.2018  23:55

Neskutočné spomienky na detstvo. Vďaka tomuto filmu viem, čo je najdokonalejší uspávací prostriedok.

• 18.7.2018  23:04

Dosť nuda...

• 17.7.2018  22:15
    Hex - Vetroň (hudební videoklip) (1997)

Pamätám sa na premiéru. Vetroň, mimoriadne úspešný rádiový hit HEXu, dostal po roku svoju videoverziu, ktorá nemala veľa spoločné s piesňou a jej textom. O synchronizácii hudby s obrazom ani nehovoriac. Mohlo to byť lepšie...

• 17.7.2018  20:51
    Premier - Hrobař (hudební videoklip) (1994)

Prvá pieseň, ktorú som sa naučil hrať na gitare.

• 17.7.2018  20:51
    Bajo la Rosa (2017)

Zaujímavý príbeh s pointou troch (?) tajomstiev v štvorčlennej rodine. Zbytočne sa v násilných scénach tlačilo na pílu a prišlo mi to zbytočne prehnane realistické. Mládež však na druhej strane potrebuje dostať facku z lekcie šikanovania (mierny spoiler) ale zhliadnutie tohto filmu mi nepríde ako sugestívna prevencia. Nápad fajn, scény dotiahnuté až smerom ku gore mi vôbec nesedeli.

• 27.6.2018  21:22
    Uteč (2017)

Veľké sľuby, mnoho balastu, ktoré na začiatku prehliadavame, lebo hrozí skvelá pointa. Prvá tretina sľubný záver, druhá tretina psycho evokujúce Kocku a záver, tretia tretina, nudné a nenapínavé finále...

• 19.5.2018  23:50
    Druhá strana (TV film) (2011)

Sú filmy určené na totálne vypnutie.

• 5.5.2018  12:40
    Plácek (1993)

Sú zbytočnosti, sú filmy, ktoré je zbytočné sledovať a filmy, pri ktorých môžete poškuľovať okom, lúštiť krížovku a nemáte pocit zbytočnosti. Tento má z každého trocha.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7