giaruj

okres Trnava
kukač

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 17.11.2014  12:01

Slabšia, statickejši ale za to pokojnejšia disneyovka.

• 5.8.2011  09:38

"Každá doba má takých zombie, akých si zaslúži." sľubujú tvorcovia filmu. S veľkou nedôverou som pristúpil k filmu. Úvodná scéna vyzerala na potvrdenie priemernej snímky. Čo však nasledovalo po nej, bolo skvelé. Doslova som chcel, aby zachytená prázdnota Londýna trvala čo najdlhšie... V najlepšom treba prestať, hovorí sa. Filmík pokračuje štandardom, ale znova, po kvapke krvi z visiacej mŕtvoly film padne doslova do oka. Málokedy ma zaujme hudba k filmu. Azda som ju ani nikde nekomentoval (pokým nešlo o hudobný film), no naháňačka podladené nádhernou hudbou patrí k druhým vrcholom filmu. Čo vtedy bolo lepšie? Hudba, scény? Opäť som pocítil tú hutnú atmosféru ako pri kultoch a legendách s kultovou a legendárnou hudbou. 101 horror movies you must see before you die

• 26.4.2010  10:18
    Ako sa Vinco zaťal (TV film) (1977)

Prvé minúty som od filmu neočakával nič. A bál som sa, že úroveň snímky pôjde klesajúcou tendenciou. Aké milé bolo prekvapenie, keď z minúty na minútu film oslovoval a bavil. Krásna scéna s "minútou na rozmyslenie". Slovenská krčma a reálie pôsobia mierne sterilne. No psychologická rovina prekvapujúco zvládnutá na výbornú. Vhodný nie len na jedno zhliadnutie.

• 26.4.2010  10:29

Ako fanúšik seriálu som vôbec nebol sklamaný. Len škoda, že záhada nebola až takou "ducharinou" ako sme boli zvyknutí.

• 26.7.2011  15:48
    Aktualita (2000)

Animovaná paródia na filmové týždenníky a fašistickú propagandu. K dešifrovaniu posolstva sa však žiada komentár alebo anotácia. Ani do smiechu, ani do plaču...Snímok je zaradený na DVD Musíme si pomáhať ako predfilm.

• 9.10.2018  22:13

Ako sa na túto časť pozerajú tí, ktorí nepoznajú predošlé série. Ktovie, či AHS ešte funguje tak ako v začiatkoch. Každý diel samostaný príbeh a v celku to dáva dobrý prepletený dej. Tento diel je príliš čarodejnícky.

• 2.1.2013  21:55
    Anjel a čert (TV seriál) (1990)

Neverím, že tvorcovia Večerníčkov nefetujú!!!!

• 30.3.2013  22:15
    Atentát na kulturu (TV film) (1977)

Veľmi dôležité na uhle pohľade. Znajúc skutočnú pravdu, mrazivé...

• 17.7.2018  20:51
    Bajo la Rosa (2017)

Zaujímavý príbeh s pointou troch (?) tajomstiev v štvorčlennej rodine. Zbytočne sa v násilných scénach tlačilo na pílu a prišlo mi to zbytočne prehnane realistické. Mládež však na druhej strane potrebuje dostať facku z lekcie šikanovania (mierny spoiler) ale zhliadnutie tohto filmu mi nepríde ako sugestívna prevencia. Nápad fajn, scény dotiahnuté až smerom ku gore mi vôbec nesedeli.

• 13.10.2010  11:24
    Balada o sedmi oběšených (TV film) (1968)

Skvelá hodinová snímka. Má svoje psychologické rozmery. Najprv sa s nami pohrá v depresívnych interiéroch aby sa presunula na ešte depresívnejšie exteriéry. Dobovosť - koniec šesťdesiatych krokov- sa na filme odzrkadlil aj v dobrom, ale aj v zlom. Asi aj preto hodnotenie, ktoré vám zaručí skvelý zážitok aj po opakovaných zhliadnutiach.

• 1.4.2011  10:48
    Bean 2: Vzrušující kousky pana Beana (video kompilace) (1997)

Prvýkrát, kedy mi prišlo trpko z komédie a ľutoval som, že taká zábavná postavička musí raz na svoju pošahanosť doplatiť. Keď Beanovi prešiel tank po autíčku, mal som slzičku na krajíčku. Achinko, ochinko...

• 8.3.2011  10:34
    Bez servítky (TV pořad) (2009)

Bez servítky... Na tejto relácii je najlepšia reklama... Absolútny dôvod na prepnutie až vypnutie...

• 20.3.2012  18:56
    Blyskáčik a Hromotĺk (TV seriál) (1972)

Blyskáčik a Hromotĺk je pekne zaprášená rozprávka. Aj po rokoch ,ako dospelý, som mal chvíľu problém identifikovať, kto je kto... Postavičky inak roztomilé, sladučké a jemnučké, akoby boli upackané z marcipánu. Napriek tomu, že rozprávky mali byť pre odvážnych a silné povahy... Nostalgia...

• 24.4.2010  12:21

Najmä prvé diely sršia nápaditosťou. Najobľúbenejší diel 3. s kolobežkou. V slovenskej verzii dabuje Stano Dančiak.

• 11.11.2018  22:56

Nahlodali ma reakcie ľudí, recenzentov ale aj vysoké hodnotenie na CSFD. Predpokladal som, že to bude taký Amadeus o Fredym Mercurym. Historické nezmysly, ale skvelé kino. Bolo to niečo podobné, len viac nadupané. Hardardrockový zvuk je predsalen iný ako Mozartove party. V princípe film fungoval. Prvá polovica bola kvázi jednoduchá, nudná, miestami priamočiara ako šablónovitý príbeh skupiny, ktorá začína od nuly, ako klišeovitý príbeh umelca, pre ktorého rodina nemá pochopenie. Dosť dialógov, neúplné piesne, resp. iba ich torzá, ale azda prvý film, kde mi to neprekážalo. Veľmi ma zaskočil skok z ranných začiatkov kapely do roku nahrávania prvého albumu. Bolo v ňom niečo nedopovedané. Napríklad mi chýbalo potvrdenie alebo vyvrátenie legendy o zvuku domácky vyrobenej gitary Briana Maya. Práve Brian bol vo filme najlepšie herecky zobrazený. Jadro, nahrávanie A Night at the Opera bolo úsmevné, bavilo, poukázlo na nápaditosť a bolo si čo vychutnať. Veľa sa spomínala I'm In Love With My Car, tá vo filme nodznela. Škoda, že priestor nedostalo innuendo, aj som ho čakal, keď Fredy zvolával párty. Druhá polovica bola na tom oveľa lepšie, až mi napadlo, prečo príbeh o Queen neurobili ako dvojdielny film. Nemuseli by utrpieť faktografické nezrovnalosti, ktoré spozoruje aj nefanúšik a záverečné (famózne natočené) vystúpenie vo Wembley, mohlo byť v plnej dĺžke.

• 20.7.2018  00:00
    Carrie (2013)

Vydarený remake. Ale tam kde to mohlo byť ešte lepšie - scéna na plese - sa to rozbehlo a končilo v kŕči. Oproti predlohe celkom fajn zvládnutá aktualizácia s kyberšikanou.

• 8.2.2011  12:50
    Ceruzkine príhody (TV seriál) (1978)

Ani neviem, prečo som mal túto rozprávku ako dieťa rád. Snáď pre použité výtvarné techniky - vodové farbičky vs. ceruzky. Fakt je, že príbehy mi, okrem zvučky, nič nehovorili a nehovoria mi ani dnes. Skôr sa na Ceruzkine príbehy pozerám ako zaujímavý surrealistická počin:-)

• 30.3.2011  11:03

Napriek obrovskej glorifikácii filmu som nezažil niečo silné. Áno, film je skvelý, hudba tiež, ale úžasné? Ak šlo režisérovi o film pre deti, neodhadol nejak minutáž. Neviem si predstaviť, že by som to vo veku 11 rokov vydržal len kvôli tom, že je to pekné, krehké a metaforické. Azda sme pokazení americkými animákmi, pretože táto snímka, dovlečená na západ skrz Walt Disney, si vyžaduje úplne iný, nepopcornový prístup.

• 18.10.2012  22:05
    Chichi-chacha (TV seriál) (1984)

Ak decko v určitom období chytí akúkoľvek rozprávku, zhltne ju aj s navijakom. Z pohľadu rodiča je to asi najnudnejší večerníček. Už len z názvu Chichi chacha je zjavné, že pôjde o niečo smiešne, ale opak je pravdou. Dvaja šašovia každý večer objavia ďalekohľadom nejakú "veselú" planétu. Prídu tam a na nej nuda jak sviňa. Pozrú z ďalekohľadu na zem a hneď zistia, čo je to veselá planéta.... A hlas pána herca veselej atmosfére teda vôbec nepridáva....

• 24.4.2010  13:13

"Lepší film, než kniha!" Koľkokrát ste si to povedali? Urobte si, prosím, ďalšiu čiarku. Filmový chlapec je o dve hviezdičky ďalej než knižný. Kým v knihe sú postavy vyformované veľmi povrchne a o závere príbehu a pointe vypovedajú samotné názvy jednotlivých kapitol, vo filme je to naopak. Kniha je takým rýchlokvaseným bestsellerom pre puberťákov. Tvári sa vážne ale dospelému čitateľovi chýba to, čo má film: atmosféra. obrazy, napätie, dramatickosť a hlavne dôveryhodnosť vyrozprávania.

• 16.8.2012  21:42
    Cinka Panna (2008)

Páni kritici...Film nie je až taký zlý... Možno sa z čiernej diery hodnotení po rokoch vyhrabe. Faktom je, že režisérom je Dušan Rapoš. Naňho majú mnohí vďaka fontánam zlé srdce. Ale Rapoš už pochopil, ako sa robí hudobný film. Že sa pieseň nestrihá uprostred scény, že muziku treba nechať doznieť... Kto vydrží do konca, nemôže dať hodnotenie odpad. Áno, sterilný dabing cigánov, írečitá a čistá slovenčina v ich ústach trhá uši. Namaskovaní gadžovia do role cigánov kolú oči. Bratia Česi, ruku na srdce. Roaming dopadol rovnako, alebo ešte horšie. Teny by som si druhýkrát nepozrel. No film má svoje plusy a odpolovice celkom dobre odsýpa.Škoda, že bol určený do kinodistribúcie. To mu uškodilo. Cinka Panna dobre obstojí ako TV film a tak ho treba chápať. Tak som ho i dopozeral. V budúcnosti to vidím na celkom peknú backgroundovú TV reprízu.

• 8.10.2011  21:40

Skvelý a nádeherný film - horor, ktorý sa právom dostal na zoznam Stojedničky. V úvode mu veľmi neveríte a čakáte hollywoodske klišé. Potom však zistíte, odkiaľ čerpajú inšpiráciu tvorcovia filmových príbehov motív hry na mačku a myš. Zo všetkých spomeniem napríklad film Misery nechce umrieť (1990). Mrazivé a napínavé... Surové a vypointované... 101 horror movies you must see before you die

• 22.1.2011  14:36
    Creepshow (1982)

Poctivo zaslúžené hodnotenie. Očakávate spojenie komédie a hororu a ono sa naozaj dostaví. Hororu je viac, poviedky väčšinou udierajú na ošúchaný motív živých mŕtvol. Čuduj sa svete, nepôsobí parodicky, naopak, prekvapí mrazivosťou, či nečakanou ľakačkou. A to filmy, kde sa objaví Leslie som vždy bral s rezervou. Krásne a čisté osemdesiate, povinné pozeranie v žánri horor.

• 2.1.2013  21:58
    Deduško a pes (TV film) (1983)

Večerníček pre dospelých v podaní Viktora Kubala. V úvode nás privíta Bambuľka a upozorní, že pôjde naozaj o večerníček pre dospelých. A dôjde aj na "porno", hoci iba kreslené:-).

• 1.10.2010  12:06
    Drišľakoviny (TV pořad) (2003)

Ani z úcty k starej generácii nedám hviezdičku. Kto vie na čom sa budeme baviť my ako 50 ročný, ale takto dúfam nie.

• 19.5.2018  23:50
    Druhá strana (TV film) (2011)

Sú filmy určené na totálne vypnutie.

• 24.4.2010  10:55
    Dvaja a pes (TV seriál) (1985)

Veľmi podarený "večerníček". Patril a patrí medzi moje najobľúbenejšie.

• 26.11.2010  10:21

K top filmom pristupujem vždy s obavami... Hľadám, čo im chýba, pretože dokonalosť neexistuje. V tejto čiernobielej "pecke" sú obraz a slovo namiešané vyvážene, spravodlivo, s citom. Dej je všeobecne známy, no prerozprávať ho po zhliadnutí so všetkým podstatným, nie je až tak jednoduché. Muži, menej či viac presvedčení o svojej pravde, postupne lámu svoje rozhodnutie v prospech nevinny obžalovaného. Padajú všetky predsudky, zaužívané predstavy voči obžalovanému, padá absolútna dôvera voči očitým svedkom...Posledný zlom posledného muža mohol byť azda viac... dramatický? didaktický? tragický? empatický? Azda mal byť taký aký bol. Perfektne vypovedal o pozadí celého filmu, ktorý je vďačnou psychologickou témou.. Vzťah otca k synovi.

• 31.3.2010  20:03
    Dům hrůzy (1959)

Horor na ktorom sa prejavil zub času. Neviem, či desil v šesťdesiatych, ale dnes... môžeme sa len pousmiať. Motívov na dobré rozpracovanie je fajn, ale aj tak príbeh zakaždým končí v slepej uličke priemernosti. Dá sa dopozerať, s očakávaním a nádejou, že sa už konečne niečo stane. Nedeje sa nič. Akurát pred očami stále pobehuje pekná herečka ktorú pod oblečením neposlúcha podprsenka:-) Záver príjemne pobaví. Ženská jačí, z jamy plnej kyseliny vylezie kostra na šnúrke. ćoho sa báť? K odpadu má ďaleko, najmä pre svoju, ehm, historickú hodnotu.

• 31.3.2010  19:13
    Emil Pampúšik (TV seriál) (1994)

Jedna hviezdička za hlas Mariána Labudu, druhá za celkový šašovský nápad. Spracovanie slabučké, hudba povrchná, príbehy rozvláčne.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7