giaruj

okres Trnava
kukač

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 13.11.2020  17:07

Po dlhom, dlhom,d lhom období som sa odhodlal k tomuto skvostu. Tak okato evidentné triky, bábky až sa to úplne bralo vážne. Normálne som mal miestami strach. Hororovú atmosféru okoronenú komédiou to teda malo poriadne.

• 21.9.2019  23:03

Bezpodmienečných päť hviezdičiek.

• 8.8.2019  17:13

Videné v kine s deťmi - zaslúžených 5 *. Kto vie čo s filmom urobí prach repríz v TV. Toy story je hlavná jazda Woodyho. Zo starej partie dostáva každý málo, niekto až primálo miesta. Dej je postavený na nováčikoch a funguje to. Náznaky hororu nepresiahli temnotu Toy Story 3, čo je pre detského diváka fajn. Jemné náznaky na 50 roky minulého storočia (sci fi monster filmy a horory na túto tému) veľmi potešili a kto vedel, vychutnával si ich. Kúsoček ducha Annabelle to malo. Dojemnosť záverečnej scény skúšala či to zvládneme v kine, v domácom prostredí pohodlia gauča asi vyznie pridlho a vatovo.

• 3.7.2019  20:03

Celovečerná jazda s krtkom. Tuším videné v detstve v kine:-)

• 3.7.2019  20:02

To bola iná jazda. Sexuálna výchova v podaní krtka!!!

• 9.10.2018  22:08
    Muška (1967)

Film hodný druhého či následného pozretia. Aj po desaťročia so silou rozprávania, silou atmosféry, silou obrazu. Preto nadhodnotených 5.

• 16.2.2018  22:28
    Oasis - Stand By Me (hudební videoklip) (1997)

Skvelý klip!

• 20.7.2014  12:28

Film, ktorý v pozeranej chvíli absolútne sadol do môjho psychologického rozpoloženia. Som na dovolenke a pozerám za radiátor. Povinné pozeranie pre budúcich a novopečených otcov v hnusnom stereotypnom gete.

• 2.5.2014  20:09
    Mimi a Líza (TV seriál) (2011)

Po niekoľkonásobnom zhliadnutí s deťmi 5/5. Po vysokom ocenení malými deťmi sa inak sa ani nedá:-)

• 30.3.2013  22:15
    Atentát na kulturu (TV film) (1977)

Veľmi dôležité na uhle pohľade. Znajúc skutočnú pravdu, mrazivé...

• 23.6.2012  21:41

Koľko hudobných filmov sa na Slovensku (naposledy) natočilo? A koľko tanečných? Kto iný mohol prísť s takýmto projektom ako syn Martina Ťapáka a tanečníci SĽUKu? A keď už vytvoriť world and etno film, kto iný mohol spolupracovať na jeho hudbe ako skupina Banda? Film je takmer bezdejový, vyskladaný z osudov muža v zrelom veku. Rečou filmu - z osudov našich otcov, dedov a pradedov a ich synov, vnukov a pravnukov. Jednotlivé "historické" etapy spája tanec a čo je silou i slabinou filmu, etapy nie sú radené chronologicky. Divák sa tak ocitá raz na pálení jánskych ohňov a hneď na to v súčasnosti, v bare s hudbou z jukeboxu . Film sa prezentuje ako folklórny, ale príde i na step či tango. Tiež je peknou ukážkou pestrosti slovenského folklóru a jasným dôkazom, že do folklóru nepatria len piesne z 18. storočia. Slabinou filmu sú hovorené texty, ktorých autorom je Daniel Hevier. Prehnane patetické a naivnolyrické, škoda. Tvorcom by som pri chystaní DVD odkázal pridať titulky k piesňam. Nie každý dokáže dešifrovať východoslovenské, stredoslovenské, rumunské či goralské nárečie... Konečne viac exteriéru (a nádherného exteriéru) ako interiéru, menej ukecaných hláv a menej dokumetarizovania .Po dlhom období slovenský film, ktorý sa oplatí vidieť v kine. Aj preto slabších ale poctivých slovenských 5*

• 18.11.2011  13:03
    Slovíčka (TV pořad) (1990)

Skvelá, porevolučnou náladou dýchajúca relácia. Štúdio Košice hosťuje Karla Kryla. Je zaujímavé počuť pána Kryla rozprávať po slovensky. Je zaujímavé, že ľudia poznali Krylove texty piesní naspamäť napriek 20 komunistickej cenzúre. V relácii odzneli piesne ako Irena, Morituri te salutant, Bludný holanďan. ..

• 1.11.2011  14:11

Krásny, komorný a veľmi upokojujúci diel. Asi kvôli jesennej nálade, všadeprítomnej tajomnej gaštanovo zelenej farbe... Táborákovému záveru už chýba len pokojná lesná opekačka:-)

• 1.11.2011  14:09

Krtko v lese objaví veľa plechoviek s farbami... Ktovie, prečo? A ktovie prečo Krtko spadol do červenej farby. Žeby Krtko komunista? Chudák lišiak outsider to nemal ľahké. No netreba zbytočne hľadať veci, ktoré v príbehu nie sú. Tento diel nie je zrovna eko a green, ale haluz dobrá...

• 8.10.2011  21:40

Skvelý a nádeherný film - horor, ktorý sa právom dostal na zoznam Stojedničky. V úvode mu veľmi neveríte a čakáte hollywoodske klišé. Potom však zistíte, odkiaľ čerpajú inšpiráciu tvorcovia filmových príbehov motív hry na mačku a myš. Zo všetkých spomeniem napríklad film Misery nechce umrieť (1990). Mrazivé a napínavé... Surové a vypointované... 101 horror movies you must see before you die

• 24.9.2011  22:43
    Vij (1967)

Nesmierne som sa bavil od prvej minúty a až do konca som bol plne rozhodnutý dať päť hviezdičiek. V záplave filmov, ktoré prebehnú kinom, telkou a inými médiami bol Vij veľmi dobrým osviežením. Až schválne "zle" natočené. Toľko strihových nezmyslov som ešte nezažil. Príliš veľa sa vo filme pije. Nie litre, ba hektolitre vodky. Efekty na dobu nevídané. Kde sa napríklad chytá Noc oživlých mrtvol? Na ruský film treba ísť úplne inak a potom to stojí za to. 101 horror movies you must see before you die

• 9.9.2011  09:33
    Pramen panny (1960)

Krásny film... Filmový archetyp...Pozornosť neopustila ani chvíľu. Dialógy nechajú na diváka aby si sám dopovedal podľa svedomia.

• 8.9.2011  18:11

Pomsta čiernej vrane. A v závere Tichá noc v podaní Krtka a Myšky. Krtek rulez:-)

• 8.9.2011  18:09

Na ´65. rok žije krtko v slušnom veľkomeste a autá sa pohybujú v troch pruhoch jednosmerne. Pre deti absolútna pecka aj po pol storočí!!!

• 5.8.2011  09:38

"Každá doba má takých zombie, akých si zaslúži." sľubujú tvorcovia filmu. S veľkou nedôverou som pristúpil k filmu. Úvodná scéna vyzerala na potvrdenie priemernej snímky. Čo však nasledovalo po nej, bolo skvelé. Doslova som chcel, aby zachytená prázdnota Londýna trvala čo najdlhšie... V najlepšom treba prestať, hovorí sa. Filmík pokračuje štandardom, ale znova, po kvapke krvi z visiacej mŕtvoly film padne doslova do oka. Málokedy ma zaujme hudba k filmu. Azda som ju ani nikde nekomentoval (pokým nešlo o hudobný film), no naháňačka podladené nádhernou hudbou patrí k druhým vrcholom filmu. Čo vtedy bolo lepšie? Hudba, scény? Opäť som pocítil tú hutnú atmosféru ako pri kultoch a legendách s kultovou a legendárnou hudbou. 101 horror movies you must see before you die

• 18.7.2011  10:49

Nakoniec áno... Veľmi krehkých päť hviezdičiek, ale zaslúžených. Veľmi pekné, príjemné, dojímavé, miestami výchovné a humorné. Realistické, bez zbytočných teatrálnych a patetických strieľačiek. Proste len nutnosť prežiť zadosťučinenie, nie pomstu.

• 5.5.2011  22:42
    Najmenší hrdinovia (TV seriál) (1985)

Kto nevlastnil v tej dobe stavebnicu z rozprávky, vlastnil minimálne Mercur, či plastové mozaikové obrázky. Večerníčku patrí plus za nápaditosť a vnútorné charaktery animovaných postáv. Tento seriálik si večerníčkoví maniaci nemôžu nechať ujsť:-) Čakám na reprízy.

• 5.5.2011  22:37
    Pozrite sa! (TV seriál) (1983)

Ďalší polozabudnutý kultový večerníček z osemdesiatych rokov. Hlavné postavy - Mach a Uľa v podvečer ožívajú z výkresu pána maliara a s nimi ožíva celý farebný svet. Aj po takmer troch desaťročiach si rozprávočka zachovala všetko to krehké krásne a nápadité. Pozerám znova a nemôžem inak. Hudbu k rozprávočke skomponoval Karel Svoboda.

• 25.4.2011  15:57
    Zypa Cupak (TV film) (1976)

Čím to je, že za každým si nenechám tento TV film ujsť? Akosi patrí do povinnej výbavy sviatočného programu STV, no vôbec mi to nevadí. A nevadia mi gýčové spomalené zábery. Dokonca mi nevadí ani okato odfláknuté predabovanie, tak populárne v 70 rokoch. Proste sa na ňom bavím. Hlášky padajú ako huby po daždi... Námet čisto slovenský a úplne blízky i dnešným časom. Chlapík ide na svadbu svojmu synovčekovi - sirotke, ako jediný najbližší príbuzný. Ako to môže skončiť, keď synovček si berie dcéru ministra? Ženu nechá doma, tá mu dodá rozumy i živého kohúta na cestu. A pohárik nesmie chýbať. Šedá eminencia slovenskej komédie:-)

• 1.4.2011  10:48
    Bean 2: Vzrušující kousky pana Beana (video kompilace) (1997)

Prvýkrát, kedy mi prišlo trpko z komédie a ľutoval som, že taká zábavná postavička musí raz na svoju pošahanosť doplatiť. Keď Beanovi prešiel tank po autíčku, mal som slzičku na krajíčku. Achinko, ochinko...

• 1.4.2011  10:43

Veľmi šťavnaté skeče hodné bruchabôľu spôsobeného smiechom:-) Prisediaci vo vlaku je najlepšia vec z troch príbehoch.

• 12.3.2011  13:09
    Počátek (2010)

Nebudem písať o kladných stránkach filmu. Počas celého filmu som zvažoval medzi absolútnym hodnotením a hodnotením dobrým. Znižovalo to príbuznosť filmu s dosť známymi snímkami. Matrix - príbuznosť nespochybniteľná. Samotný režisér priznáva inšpiráciu v tomto kultovom filme. Svet vo svete, dej v deji, sen vo sne. Prekliaty ostrov. DiCaprio hrá a pôsobí rovnako. Dokonca má podobný problém so ženou a dvoma deťmi. Titanic. Nemohol som uveriť dialógom, keď Cobbova žena chcela skočiť z okna. Už chýbala len replika z Leovej strany : "Ak skočíš ty, skočím aj ja." Aljaška v plameňoch. V zasneženom sne som už len čakal, kedy sa vynorí Steven Seagal.

• 21.1.2011  14:09

Bezpochyby najlepší slovenský film. Metaforickosť poínt jednotlivých poviedok je úžasná, herecké výkony veku primerané, slovenská príroda úchvatná, Machata ako nacistický učiteľ marzivý. Mrazivých momentov je viacero: strieľanie na učiteľa - zbeha, koledovanie v poviedke Vianočný dar, výbeh na mínové pole krátko po vojne. Film patrí k povinnej výbave každého diváka.

• 21.1.2011  13:58

Bez váhania osobná TOP snímka. Po všetkých stránkach. Skvelá téma, hudba, výkony, réžia, dej, ktorý plynie... Ozaj ako dlho, sekundu, deň, rok? Ako fanda by som vyčítal jedine absenciu skladby Hey, You...

• 21.1.2011  10:51

Bezpochyby najlepší mix bábkovej animácie a muzikálu. Bábkam a ich jednotlivým svetom niet čo vytknúť. krajina Halloween, krajina Vianoc, ľudský svet sú perfektne vybudované s citom pre detail. Osobné sympatie si získala bábika Sally:-)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7