• Hudební

Krtek o Vánocích (1975)

Pomsta čiernej vrane. A v závere Tichá noc v podaní Krtka a Myšky. Krtek rulez:-)

Krtek a autíčko (1963)

Na ´65. rok žije krtko v slušnom veľkomeste a autá sa pohybujú v troch pruhoch jednosmerne. Pre deti absolútna pecka aj po pol storočí!!!

28 dní poté (2002)

"Každá doba má takých zombie, akých si zaslúži." sľubujú tvorcovia filmu. S veľkou nedôverou som pristúpil k filmu. Úvodná scéna vyzerala na potvrdenie priemernej snímky. Čo však nasledovalo po nej, bolo skvelé. Doslova som chcel, aby zachytená prázdnota Londýna trvala čo najdlhšie... V najlepšom treba prestať, hovorí sa. Filmík pokračuje štandardom, ale znova, po kvapke krvi z visiacej mŕtvoly film padne doslova do oka. Málokedy ma zaujme hudba k filmu. Azda som ju ani nikde nekomentoval (pokým nešlo o hudobný film), no naháňačka podladené nádhernou hudbou patrí k druhým vrcholom filmu. Čo vtedy bolo lepšie? Hudba, scény? Opäť som pocítil tú hutnú atmosféru ako pri kultoch a legendách s kultovou a legendárnou hudbou. 101 horror movies you must see before you die

Cesta do zatracení (2002)

Nakoniec áno... Veľmi krehkých päť hviezdičiek, ale zaslúžených. Veľmi pekné, príjemné, dojímavé, miestami výchovné a humorné. Realistické, bez zbytočných teatrálnych a patetických strieľačiek. Proste len nutnosť prežiť zadosťučinenie, nie pomstu.

Najmenší hrdinovia (1985) (seriál)

Kto nevlastnil v tej dobe stavebnicu z rozprávky, vlastnil minimálne Mercur, či plastové mozaikové obrázky. Večerníčku patrí plus za nápaditosť a vnútorné charaktery animovaných postáv. Tento seriálik si večerníčkoví maniaci nemôžu nechať ujsť:-) Čakám na reprízy.

Pozrite sa! (1983) (seriál)

Ďalší polozabudnutý kultový večerníček z osemdesiatych rokov. Hlavné postavy - Mach a Uľa v podvečer ožívajú z výkresu pána maliara a s nimi ožíva celý farebný svet. Aj po takmer troch desaťročiach si rozprávočka zachovala všetko to krehké krásne a nápadité. Pozerám znova a nemôžem inak. Hudbu k rozprávočke skomponoval Karel Svoboda.

Zypa Cupak (1976) (TV film)

Čím to je, že za každým si nenechám tento TV film ujsť? Akosi patrí do povinnej výbavy sviatočného programu STV, no vôbec mi to nevadí. A nevadia mi gýčové spomalené zábery. Dokonca mi nevadí ani okato odfláknuté predabovanie, tak populárne v 70 rokoch. Proste sa na ňom bavím. Hlášky padajú ako huby po daždi... Námet čisto slovenský a úplne blízky i dnešným časom. Chlapík ide na svadbu svojmu synovčekovi - sirotke, ako jediný najbližší príbuzný. Ako to môže skončiť, keď synovček si berie dcéru ministra? Ženu nechá doma, tá mu dodá rozumy i živého kohúta na cestu. A pohárik nesmie chýbať. Šedá eminencia slovenskej komédie:-)

Bean 2: Vzrušující kousky pana Beana (1996) (video kompilace)

Prvýkrát, kedy mi prišlo trpko z komédie a ľutoval som, že taká zábavná postavička musí raz na svoju pošahanosť doplatiť. Keď Beanovi prešiel tank po autíčku, mal som slzičku na krajíčku. Achinko, ochinko...

Mr. Bean - Pan Bean znovu jede (1991) (epizoda)

Veľmi šťavnaté skeče hodné bruchabôľu spôsobeného smiechom:-) Prisediaci vo vlaku je najlepšia vec z troch príbehoch.

Počátek (2010)

Nebudem písať o kladných stránkach filmu. Počas celého filmu som zvažoval medzi absolútnym hodnotením a hodnotením dobrým. Znižovalo to príbuznosť filmu s dosť známymi snímkami. Matrix - príbuznosť nespochybniteľná. Samotný režisér priznáva inšpiráciu v tomto kultovom filme. Svet vo svete, dej v deji, sen vo sne. Prekliaty ostrov. DiCaprio hrá a pôsobí rovnako. Dokonca má podobný problém so ženou a dvoma deťmi. Titanic. Nemohol som uveriť dialógom, keď Cobbova žena chcela skočiť z okna. Už chýbala len replika z Leovej strany : "Ak skočíš ty, skočím aj ja." Aljaška v plameňoch. V zasneženom sne som už len čakal, kedy sa vynorí Steven Seagal.