giaruj

Juraj Gonsor

okres Trnava
kukač

• 14.8.2012  19:49
    Pláž 33 (TV pořad) (2012)

Pri hodnotení tohto programu sa stretli asi všetci odporcovi Reality show a lá toto desaťročie. Videné rodinným prinútením. A túto zvrhlosť sledujú ľudia.... fuj!!!!

• 22.7.2012  21:32
    Oranžová schránka (TV seriál) (1979)

Ale áno... Celkom sa dá. Autor predlohy je Ján Štrasser a večerníček má všetko, čo dobrý večerníček zo 70 rokov má mať. Dokonca som si ho chvíľu predstavoval v modernej 3D podobe:-)

• 10.7.2012  13:05
    Čo rozprávala teta Srna (TV seriál) (1992)

S odstupom času musím prilepšiť hodnotenie o hviezdičku. Pamätám si na premiérové uvedenie Večerníčku začiatkom deväťdesiatych rokov a priznám sa, neoslovilo ma ako detského diváka. Povedal som si, niekoho určite osloví, ale pre mňa bol už vtedy detský. Pre celkom malého diváka to môže byť, s komentármi dospeláka, celkom sledovateľné. Jednotlivé obrazy medzi sebou veľmi nepreblikávajú, sú pekne naaranžované... Teraz celkom oddychovka.

• 3.7.2012  09:44

Čistá zhovadilosť, zvrátenosť, nelogickosť a tuposť. Od horšieho hodnotenia uchránilo film, to že som ho odtrpel pri 30 stupňových letných horúčavách v noci...

• 23.6.2012  21:41

Koľko hudobných filmov sa na Slovensku (naposledy) natočilo? A koľko tanečných? Kto iný mohol prísť s takýmto projektom ako syn Martina Ťapáka a tanečníci SĽUKu? A keď už vytvoriť world and etno film, kto iný mohol spolupracovať na jeho hudbe ako skupina Banda? Film je takmer bezdejový, vyskladaný z osudov muža v zrelom veku. Rečou filmu - z osudov našich otcov, dedov a pradedov a ich synov, vnukov a pravnukov. Jednotlivé "historické" etapy spája tanec a čo je silou i slabinou filmu, etapy nie sú radené chronologicky. Divák sa tak ocitá raz na pálení jánskych ohňov a hneď na to v súčasnosti, v bare s hudbou z jukeboxu . Film sa prezentuje ako folklórny, ale príde i na step či tango. Tiež je peknou ukážkou pestrosti slovenského folklóru a jasným dôkazom, že do folklóru nepatria len piesne z 18. storočia. Slabinou filmu sú hovorené texty, ktorých autorom je Daniel Hevier. Prehnane patetické a naivnolyrické, škoda. Tvorcom by som pri chystaní DVD odkázal pridať titulky k piesňam. Nie každý dokáže dešifrovať východoslovenské, stredoslovenské, rumunské či goralské nárečie... Konečne viac exteriéru (a nádherného exteriéru) ako interiéru, menej ukecaných hláv a menej dokumetarizovania .Po dlhom období slovenský film, ktorý sa oplatí vidieť v kine. Aj preto slabších ale poctivých slovenských 5*

• 10.5.2012  09:54
    Leningrad (2007)

Každopádne zaujímavá snímka. Rušivo pôsobili akurát tak spomalené zábery, ktoré vyvolávali viac patetickosť ako vzžitie sa s postavami a s situáciou vo vyhladovanom meste. Taktiež som sa chvíľami strácal v logike deja. Po zaokrúhlení dávam 4*, hoci si film zaslúži 3 1/2.

• 20.3.2012  18:56
    Blyskáčik a Hromotĺk (TV seriál) (1972)

Blyskáčik a Hromotĺk je pekne zaprášená rozprávka. Aj po rokoch ,ako dospelý, som mal chvíľu problém identifikovať, kto je kto... Postavičky inak roztomilé, sladučké a jemnučké, akoby boli upackané z marcipánu. Napriek tomu, že rozprávky mali byť pre odvážnych a silné povahy... Nostalgia...

• 1.1.2012  22:50
    Pink Floyd: 1967-2005 (TV film) (2011)

Hodinka na prierez tvorby Pink Floyd je žalostne málo. Dramaturgicky uvidíme vždy jeden videoklip z radových albumov skvelej formácie. Žiaľ, albumy Wish you were here a Animals dokument preskakuje. Tešil som sa na klip Welcome to the machine alebo Pigs on the wings. Veľa priestoru dostáva ranná tvorba, prelom 60. a 70. rokov a labutie piesene (High hopes, vystúpenie z L8).

• 28.12.2011  13:18
    Slovenské kino (TV seriál) (2011)

Ak očakávate faktografickosť, dokumentárnosť, chronologickú nadväznosť budete sklamaní každou časťou čoraz viac. Pri niektorých ukážkach z filmov je uvedený popis, pri niektorých absolútne nie. V záverečných titulkoch sú uvedené potrebné informácie, ale jadro je veľmi slabé. Taktiež mená niektorých komentujúcich sa objavia aj viackrát, pri niektorých ani raz. Dokument je čistou vatou. Zapĺňa chýbajúce medzery o slovenskom filme ale nič viac. Pritom nápad má / mal silný potenciál.

• 18.11.2011  13:03
    Slovíčka (TV pořad) (1990)

Skvelá, porevolučnou náladou dýchajúca relácia. Štúdio Košice hosťuje Karla Kryla. Je zaujímavé počuť pána Kryla rozprávať po slovensky. Je zaujímavé, že ľudia poznali Krylove texty piesní naspamäť napriek 20 komunistickej cenzúre. V relácii odzneli piesne ako Irena, Morituri te salutant, Bludný holanďan. ..

• 13.11.2011  19:53
    Kruh Osmi (2009)

Dobrý film vás neuspí aj keď ste unavení a nemyslíte si, že ste unavení. Toto dobrý film nebol a ja som sa naozaj necítil až taký unavený. Ale zaspať po usilovnom premáhaní sa? Veľmi usilovnom premáhaní. Dokonca ani sexi scény nepomohli. Balast na entú v 80 minútach. Z toho si odrátajte užitočné minúty úvodných a záverečných titulkov.

• 7.11.2011  22:34

Súčasná podoba príbehu Troch mušketierov sa dá porovnať najviac so súčasnou podobou Sherlocka Holmesa. Aj ten je moderný, akčný, strhujúci, objavuje sa v ňom žena hrajúca na všetky strany a hlavne - mimo predlohy. Film postavený na úspechoch a akcii od Pirátov z Karibiku cez Transformerov až po Tarantinove spaghetti westerny. Ako k filmu bude pristupovať ďalšia generácia? Skôr s úsmevom a nadvihnutým obočím.Z 3D toho mušketieri veľa nevyžmýkali. Vždy im to pokazil strih. Nevadí. Film na pukancovú zábavu ako stvrorený...

• 1.11.2011  19:09
    Zuzanka Hraškovie (TV film) (1991)

Filmová interpretácia nádhernej ľudovej balady. Interpretácia preto, lebo celý kratučký dej posunula do iných dimenzií. Absolútne inak sa pozerá na psychológiu každej z postáv. Otca, macochy, tetky, ba dokonca i (malého) Juríka. Ostatné postavy sú domyslené. V rámci svojho žánru - TV film - si zaslúži vyššie hodnotenie, i keď chvíľami som mal pocit, že sledujem film na prelome ´70tych a ´80tych rokov. Ku kvalite filmu, samozrejme, pridáva hudba Svetozára Stračinu. Podľa osobných odhadov bol film natočený v Múzeu oravskej dediny v Zuberci.

• 1.11.2011  14:11

Krásny, komorný a veľmi upokojujúci diel. Asi kvôli jesennej nálade, všadeprítomnej tajomnej gaštanovo zelenej farbe... Táborákovému záveru už chýba len pokojná lesná opekačka:-)

• 1.11.2011  14:09

Krtko v lese objaví veľa plechoviek s farbami... Ktovie, prečo? A ktovie prečo Krtko spadol do červenej farby. Žeby Krtko komunista? Chudák lišiak outsider to nemal ľahké. No netreba zbytočne hľadať veci, ktoré v príbehu nie sú. Tento diel nie je zrovna eko a green, ale haluz dobrá...

• 29.10.2011  21:38
    V chalúpke a za chalúpkou (TV seriál) (1986)

Pre veľký úspech večerníčka a jeho zvučky vznikol tento seriál. Milý, čistý, krásny s dávkou romantiky idylického života Dedka Večerníčka. Keďže príbehy napísal Ján Pavlovič, bolo jasné, že pôjde o vydarené dielko. Odporúčam malým i veľkým.

• 28.10.2011  19:15
    Legendy popu (TV pořad) (2011)

Varenie zo starej slávy poplegiend prelomu 80 a 90 rokov v štýle Hit storočia... Žiadna objektivita pri výbere 7 hitov konkrétneho interpreta, žiaden relevantný výstup a odkaz pre budúcnosť. Proste... varenie zo starej slávy

• 22.10.2011  22:50

Dlho som odolával tomuto filmu. Neveril som, že filmová "skutočnosť" môže byť dobrá. Žiaľ ale aj chvalabohu, každá dekáda má svoje "autentické filmové zábery" (Cannibal Holocaust, Zahada BlairWitch, Rec). Ale koho tým už dnes ohúrite? Snáď len pubertiakov, ktorí toho veľa nenapozerali a veria a boja sa... Paranormal Activity prebil úspešnejší, kvalitnejší Rec. Rec sa nehrá na smrteľne pravdivú realitu, len používa rovnaké prostriedky... Tento film je skutočná strata času a primitívne kopírovanie Záhady BlairWitch. Apropo, už len uveriť, že študentka anglického jazyka - budúca učiteľka - a živnostník vlastnia obrovský dom je ťažké. Nechodia.do práce, do školy len na oko, pripravujú sa na svadbu, ale výbavu majú ako najlepšie zarábajúci ľudia... Oj, treba ísť do Ameriky za učiteľa (študovať). Po verzii s 82 minútami (HBO) som sa dostal aj k verzii s dĺžkou 97 a je o kapánek lepšia. Napr. už len rozdielny záver, menej fantasy, viac realistickejší.

• 8.10.2011  21:40

Skvelý a nádeherný film - horor, ktorý sa právom dostal na zoznam Stojedničky. V úvode mu veľmi neveríte a čakáte hollywoodske klišé. Potom však zistíte, odkiaľ čerpajú inšpiráciu tvorcovia filmových príbehov motív hry na mačku a myš. Zo všetkých spomeniem napríklad film Misery nechce umrieť (1990). Mrazivé a napínavé... Surové a vypointované... 101 horror movies you must see before you die

• 24.9.2011  22:43
    Vij (1967)

Nesmierne som sa bavil od prvej minúty a až do konca som bol plne rozhodnutý dať päť hviezdičiek. V záplave filmov, ktoré prebehnú kinom, telkou a inými médiami bol Vij veľmi dobrým osviežením. Až schválne "zle" natočené. Toľko strihových nezmyslov som ešte nezažil. Príliš veľa sa vo filme pije. Nie litre, ba hektolitre vodky. Efekty na dobu nevídané. Kde sa napríklad chytá Noc oživlých mrtvol? Na ruský film treba ísť úplne inak a potom to stojí za to. 101 horror movies you must see before you die

• 14.9.2011  20:47

Stále sa snažím brať film v kontexte doby, no na to, že trvá niečo cez hodinu, som ho pozeral na trikrát!!! Horor ako žáner má svoj vývoj, no Neviditeľný muž mi vôbec neprišiel horový. Jeho filmoví hororoví vrstovníci, alebo aj starší kolegovia sú na tom lepšie. S dejom, strachom, napätím. Ak by si film priznal komediálnu a ironickú stránku, šlo by o lepšie hodnotenie. Jedine pred čím klobúk dolu sú zaujímavo zvládnuté efekty na tú dobu. Inak zub času... a poriadne hrdzavý.

• 9.9.2011  09:33
    Pramen panny (1960)

Krásny film... Filmový archetyp...Pozornosť neopustila ani chvíľu. Dialógy nechajú na diváka aby si sám dopovedal podľa svedomia.

• 8.9.2011  18:16

Haluz. Najlepšia hudba zo všetkých krtkovín. Hudobný motív slona je absolútne skvelý. Krtek rulez!!!

• 8.9.2011  18:11

Pomsta čiernej vrane. A v závere Tichá noc v podaní Krtka a Myšky. Krtek rulez:-)

• 8.9.2011  18:09

Na ´65. rok žije krtko v slušnom veľkomeste a autá sa pohybujú v troch pruhoch jednosmerne. Pre deti absolútna pecka aj po pol storočí!!!

• 8.9.2011  18:04

Až tu som pochopil hlášku kamaráta: "Myslím si, že niektorí tvorcovia kreslených filmov fetujú:-)" Pre mňa najslabší Krteček.

• 7.9.2011  12:41
    Rec 2 (2009)

Veľmi prekvapivé. Málokedy sa stáva, aby pokračovanie bolo lepšie než predchodca. Na primiešanie nábožeského fanatizmu do filmu si zvyknete. Vždy lepšie ako bezduchá jednotka na spôsob Blairwich, kde divák len odrátava mŕtvoly... Dvojka, okrem lepšie skombinovaných kamier, vlastní pointu, príbeh a prekvapenie. Na druhé pozretie odporúčam postiť si oba diely krátko za sebou.

• 24.8.2011  23:14
    Veselý strach (TV seriál) (1998)

Veľmi, veľmi zlé. Pri deťoch mi nedalo, ale stále som to mal na jazyku. Strašná ............ Asi si pán kameraman brával kameru domov a natočil čo mal doma. Otrasné herecké výkony, bez kúsky autenticity a invencie. Tento surový materiál "obohatila" nejaká študentka animácie. Byť zvieraťom, ktorý vystupuje v akejkoľvek epizóde, hanbím sa do konca života. Keby som bol herec, neviem... Radšej ani neexistujem. Ak by som bol na csfd zaregistrovaný ako 7ročný zo slušnosti by som odmenil 1 hviezdičkou. Pod všelijaké somariny sa podpísal Dušan Dušek, ale toto je megasomarina. Toto mohli splodiť len 90 roky STV. Hrôza.

• 12.8.2011  20:07
    Skautskou stopou (TV pořad) (1997)

Uff... To je dosť kruté. Normálne som neveril roku vydania.

• 5.8.2011  09:38

"Každá doba má takých zombie, akých si zaslúži." sľubujú tvorcovia filmu. S veľkou nedôverou som pristúpil k filmu. Úvodná scéna vyzerala na potvrdenie priemernej snímky. Čo však nasledovalo po nej, bolo skvelé. Doslova som chcel, aby zachytená prázdnota Londýna trvala čo najdlhšie... V najlepšom treba prestať, hovorí sa. Filmík pokračuje štandardom, ale znova, po kvapke krvi z visiacej mŕtvoly film padne doslova do oka. Málokedy ma zaujme hudba k filmu. Azda som ju ani nikde nekomentoval (pokým nešlo o hudobný film), no naháňačka podladené nádhernou hudbou patrí k druhým vrcholom filmu. Čo vtedy bolo lepšie? Hudba, scény? Opäť som pocítil tú hutnú atmosféru ako pri kultoch a legendách s kultovou a legendárnou hudbou. 101 horror movies you must see before you die