pekos

okres Nové Mesto nad Váhom

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 20.7.2018  14:11
    Siberia (2018)

Tak toto sa producentom nevydarilo. Film, odohrávajúci sa v Rusku, na Sibíri, by mohol byť celkom zaujímavý, no to by scenár musel napísať gramotný človek, so znalosťou ruskej reality. Je až neuveriteľné , koľko naivnosti, hlúposti, a regionálnych nezrovnalostí, prepojených s romantickou zápletkou, plnou sexu, sa zmestilo do tohto filmu. Už len predstava, že profesionálne sa tváriaci americký obchodník uzatvorí "deal s mužíkmi" na veľkú dodávku vzácnych diamantov je prinajmenšom naivná. Ak k tomu pridáme pracovníkov FSB, čiže KGB, ktorí sú vo filme na úrovni Mr.Beana, potom bude lepšie, ak sa tomuto filmovému skvostu oblúkom vyhnete. Ani taký charizmatický herec, akým je Keanu Reeves, nemôže byť v tomto prípade lákadlom. Celkový dojem z filmu je veľmi rozpačitý, pričom jeho úroveň zachraňuje snáď len posledná scéna, ktorá uplynie tak rýchlo, že sa nestihnete ani zorientovať, kto a z ktorej strany sa pohybuje v zábere kamery. 2* len za dobrý a logický záver príbehu. Škoda, na film som sa veľmi tešil.

• 26.6.2018  14:48

Hodnotiť tento film, jeho dejovú líniu, charakter postáv a celkový dojem z príbehu nie je možné, pretože nie je čo hodnotiť. Bezduchý dej je však našťastie doplnený skvelou grafikou a doplnený uveriteľnými scénami nádherne vymodelovanej prírody na ostrove, kde sa dinosaury voľne potulujú. Ako fanúšika sci-fi ma v závere potešil najmä jeho neukončený príbeh, pretože pevne verím, že dej budúceho príbehu bude už prepracovaný a zaujímavejší, v porovnaní s tým, čo poskytol Zánik ríše.

• 21.9.2017  13:06

Pridávam komentár k tomuto milému veľkému filmu s malým rozpočtom takmer 25 rokov po jeho vzniku. Čas tomuto filmu neubral nič ani po mnohých rokoch. Toto svieže dielo so skvelým námetom vďaka kvalitnej réžii, pohotovej kamere a tiež vďaka skvelým hereckým výkonom vytvorilo kultový film, z ktorého môžu čerpať viacerí tvorcovia komédií alebo sci-fi. Je to proste film, ku ktorému sa vraciam opakovane. Ak však nemáte radi komédie s fantasy zápletkou, s romantikou alebo bez akčných scén a´la Belmondo, potom nestrácajte čas. Nájdite si iné filmové skvosty.

• 31.10.2016  13:26

Sci-fi je žáner, na ktorý nedám dopustiť, najmä vtedy, ak za ním stoja osvedčení tvorcovia tohto žánru. Bohužiaľ, tentoraz sa nenaplnili moje očakávania, film skĺzol do jednej veľkej akcie, ktorá sa nezastavila takmer počas celého filmu, no záverom, pri odchode z kina človek žasol, že sa vlastne nič nové nedozvedel. Mimozemšťania ničím neprekvapili a prvý príbeh IndenpendenceDay z r. 1996 bol v porovnaní s ID 2 vrcholom filmárskeho umenia. Remeselne je nový ID 2, ako vždy u majstra Emmericha, na vysokej úrovni, no to ešte nerobí film filmom, zvlášť nie u scifi žánru. Pre milovníkov ID 1 je to však povinná jazda, keď nie v 3D kine, tak aspoň doma z DVD či BD.

• 17.10.2016  08:20

Filmy, v ktorých hrá Robert Carlyle sú vždy skvelé, práve pre herecké výkony tohto herca. V komédii B.T. dokázal, že poloha komického herca mu sedí rovnako dobre, ako úloha v dráme alebo v sci-fi. Scenár tohto filmu je poriadne pritiahnutý za vlasy, no spracovaním a režisérskym vedením postáv si zaslúži takmer absolutórium. Napriek tomu, že pri prvom vzhliadnutí filmu odhalíte zápletku, pri druhom sledovaní sa budete venovať hercom a ich mimike a budete si vychutnávať jednotlivé scény aj s dialógmi. Film pre dospelých.

• 21.7.2016  15:17

Nie je mnoho filmov, ktoré dokážu preniesť dospelého človeka do sveta rozprávok. Tvorcom filmu Bohovia Egypta sa podarilo vytvoriť atmosféru počiatku vekov, kedy bohovia žili s ľuďmi a vytvoriť fiktívny príbeh o láske, cti a spravodlivosti. Táto rozprávka pre dospelých nie je filmom, na ktorý budú stáť zástupy v kinách, no film mal spád, herci boli sympatickí, neprehrávali a očakávaný záver, kedy musí dobro zvíťaziť nad zlom sa dostavil. Príjemný film pre tých, ktorí sa nechajú radi unášať fantáziou a neskutočným svetom.

• 15.5.2016  14:59

Movie for searching. Príbeh rímskeho tribúna Clavia nie je dobrodružný film a už rozhodne nie je akčný. Je to príbeh o Ježišovi z iného uha pohľadu. Fantázia scenáristov bola veľká, no viedla v línii zachovaných textov evanjelií Nového zákona. Film zrejme nie je vrcholom dokonalosti filmárskeho umenia, no napriek tomu je to film, ktorý diváka vtiahne do svojho deja a donúti ho zamyslieť sa nad posolstvom idey lásky a večného života. A delenie na veriacich a neveriacich nejestvuje, pretože každý v niečo v živote verí - niekto v Boha, niekto v peniaze, niekto v sex a niekto, napr. v náhodné samostvorenie hmoty.

• 29.3.2016  09:24
    Titanic (1997)

Opakovanie neškodí, vidieť po mnohých rokoch tento film nebolo vôbec na škodu. Pozerať sa na utrpenie mnohých síce nie je romantické, no príbeh dvoch mladých ľudí v tomto filme bol viac ako romantický. Film natočený s maximalistickým prístupom autora a štábu je zaujímavou sondou do pocitov tých, ktorí katastrofu neprežili.

• 21.3.2016  13:13

Po mrazivom a skvelom The Thing z r. 1982 vznikol Prequel, ktorý sa pokúsil naznačiť, ako vznikli problémy amerických polárnych bádateľov. Scenár The Thing 2011 vznikol nezávisle od predlohy pôvodného filmu, no problémy s Vecou, tentoraz nórskych polárnikov, sú úplne rovnaké. Vizuál filmu nebol vôbec zlý, príbeh mal spád a keďže očakávať od monštra z vesmíru sa nedalo nič iné, vyvražďovačka polárnikov je v príbehu samozrejmosťou. Ku cti filmárov slúži fakt, že poslednou scénou ukončili príbeh tam, kde začínal pôvodný film z r. 1982. Mrazivo dobrý film na opakované použitie.

• 18.3.2016  09:44

Skvelý akčný sci-fi film s jasnou zápletkou. Napriek určitej predvídateľnosti konca príbehu je tento film a jeho 91 minút skvelou zábavou, opakovane pozerateľnou, najlepšie z BluRay disku.

• 14.3.2016  12:21
    Konečná (2013)

Film pre každého fanúšika Arnolda, takto je možné jednoducho charakterizovať tento snímok. Nemôžem sa ubrániť pocitu, že tento scenár písal niekto, kto myslel od začiatku, že policajta pred dôchodkom bude hrať práve Arnold. Ak si odmyslíte logické chyby a prijmete, že hlavnou úlohou tvorcov je zabaviť filmového diváka, je tento film skvelý pre oddych a je pozerateľný i viackrát. Rozhodne si ho nesmiete však zameniť s akčným filmom alebo thrillerom. Ale to asi každý po skončení filmu pochopí.

• 16.1.2016  22:50

Každý dobrý film je pohladením duše. Tento príbeh, jednoduchý ale priamočiary, so skvelými scénami a bez veľkých nákladov, zanechá v divákovi nezmazateľnú stopu, ktorá v ňom rezonuje ešte dlho po skončení filmu. Zaujímavý a citlivý príbeh, zakončený tým najlepším spôsobom, aký mohol autor zvoliť. Skvelé a jedinečné.

• 16.1.2016  22:38
    Pátá vlna (2016)

Hollywood chŕli postapokalyptické filmy jeden po druhom. V tomto príbehu nám ľudstvu už odzvonilo, pretože "tých druhých" nevieme rozoznať od ľudí, a tak nám hrozí vyhubenie. Škoda, filmy s mimozemšťanmi vedia byť zábavné, ale tento film, ktorý vsadil na malého a trochu staršieho diváka, mnoho akcie nepriniesol. Niekoľko digitálnych scén je síce pôsobivých, no sú krátke, odohrajú sa na začiatku filmu, a potom je to už len "prechádzka tmavým lesom". Pozitívom filmu je však dobrý herecký výkon dospievajúcej Chloe Grace Moretz, ktorá sa pre divákov do veku 10 rokov môže stať veľkým hrdinom. Filmu by možno prospelo, ak by ho natočil Quentin Tarantino.

• 2.1.2016  00:27
    400 Days (2015)

Zaujímavý film, ktorý dokázal udržať pozornosť až do samého konca. Rozhodne sa film nestane kasovým trhákom, no na jedno použitie je vhodný. Napriek mnohým "podivným" scénam, bez ktorých by sa príbeh nemohol ďalej posunúť, mal film dobrý spád a veľmi slušne spracovanú vizuálnu a najmä hudobnú stránku. Čas strávený pri tomto filme nepovažujem za stratený, druhýkrát si ho už však nepustím.

• 22.11.2015  13:35
    21 gramů (2003)

Je mnoho filmov, ktoré sa snažia byť originálne za každú cenu, nie vždy to však vo finále znamená originalitu. V tomto príbehu troch postáv a ich okolia v samom začiatku netušíte, čo autor mieni príbehom naznačiť, pretože scény z prítomnosti sa striedajú so scénami z budúcnosti i minulosti. Keď pochopíte, o čo tu vlastne ide, môžete si tento film vychutnať, predovšetkým skvelé herecké výkony jednotlivých postáv, ktoré stvárňuje špička Hollywoodu. Napriek rozpačitému úvodu a nepochopiteľne poprehadzovaným scénam, sa jedná o skvelú drámu, ktorá vo Vás zanechá v závere nielen zvláštny smútok, ale aj pocit, že v Hollywoode vznikajú dobré filmy, pre dospelých divákov.

• 13.11.2015  08:28
    Gattaca (1997)

V období, keď sa film dostal do kín, stvárnenie myšlienky nadradenosti geneticky dokonalých detí, s nadpriemernými výkonmi, na úkor ostatných, narodených prirodzenou cestou, sa táto myšlienka javila ako veľmi zaujímavá a neobyčajná. V dnešnej dobe sa genetika skloňuje vo všetkých oblastiach nášho života, počnúc potravinami a končiac klonovaním zvierat alebo i človeka, a tak pri hodnotení filmu si divák zákonite všíma jednotlivé detaily - výkony hercov, oblečenie, rekvizity, automobily. Takto prídete na to, že celý film sa nesie v duchu 60-tych rokov 20.storočia napriek tomu, že sa odohráva v budúcnosti. Príbehu to neuškodilo, no musíte sa zmieriť s tým, že film je bez akčných scén, postavený na myšlienke, náznakoch, alegóriách a predstavách. Toto zákonite nemusí byť na škodu filmu, no jediné, čo film v divákovi zanechá, je zvláštny, nedefinovateľný pocit. Ale asi o to išlo tvorcom filmu.

• 9.11.2015  13:29
    Continuum (TV seriál) (2012)

Niektoré seriály alebo filmy s obsahom cestovania v čase sú zaujímavé, iné zase dramatické a poučné, no všetky obsahujú sci-fi prvok, ktorý nie je zrealizovateľný. Zakrivenie času nie je v našom štvorrozmernom priestore možné, t.z., že vidieť minulosť alebo budúcnosť je pre nás nemožné, no to nebráni producentom produkovať filmy a seriály o posunoch v čase a nám konzumentom sci-fi tieto filmy pozerať. Zaujímavým filmom boli Návrat do budúcnosti (BTF) a Butterfly Effect (BE), ktoré sa snažili vložiť "logiku" do jednotlivých scén, či už s humorom (BTF)alebo s dramatickými prvkami (BE). Myslím, že i producent tohto seriálu Continuum čerpal z týchto zdrojov, pretože tento seriál sa snažil o "logiku" časových posunov a zmien podľa pravidla Motýlieho efektu, ktorý hovorí, že mávnutie krídel v jednej časti Zeme spôsobí katastrofu v inej časti Zeme. Seriál je zaujímavý, s primeranou akciou, vhodnou aj pre mladšieho diváka. Keďže herci hrajú prirodzene, bez afektov, je to seriál pre celú rodinu na nedeľné popoludnie. Aj samotné vyvrcholenie sa nesie v duchu pozitívneho a poučného rozuzlenia časovej zápletky a´la Disney Production. Tento seriál je opakovane pozerateľný, a napriek tomu, že poznám jeho záver, ktorý prišiel v 42. časti, rád sa k nemu vrátim.

• 28.10.2015  10:13
    Hybná síla (2015)

Film Momentum je scenáristicky zvládnutý, no celkový výsledok nie je rozhodne dobrý. Akcia strieda akciu a tento smrtiaci uragán sa zastaví až na konci filmu. Ak chcete prežívať napätie a uveriť v akčné scény tohto filmu, musíte odpustiť tvorcom naivitu a všadeprítomnú nevieryhodnosť mnohých scén. Napriek tomu tento film kategórie B zaujme, no po skončení si poviete, že stačilo raz.

• 23.10.2015  14:47

Po druhom vzhliadnutí filmu Paralelné svety som sa utvrdil v tom, že scenáristovi nešlo len o fantasy príbeh, jeho snahou bola aj prezentácia sociálneho názoru, podľa ktorého jestvujú dva svety v našom jednom svete. A práve paradox opačne postaveného sveta všetko vysvetľuje. Sociálne nerovnosti sú akoby "na hlavu postavené" a prinášajú rad nedorozumení a nepochopení. Film so skvelým vizuálom, so scenárom zodpovedajúcim prezentovanej myšlienke, doplnený slušnými hereckými výkonmi hlavných postáv filmu. Kedykoľvek opakovane pozerateľné.

• 20.10.2015  13:00

Fanúšikom sci-fi netreba zvlášť predstavovať film Osudový dotyk z r. 2004, ktorý príjemne prekvapil svojim poňatím presunu v čase. Project Almanac je jednoduchý príbeh niekoľkých tínedžerov, ktorým sa podarí cestovať v čase. Samotný príbeh je určite zaujímavý, natočený za minimálne náklady a s dobre načasovanou záverečnou pointou. Ak sa vyrovnáte s (ne)logikou cestovania v čase, čas strávený sledovaním tohto filmu nebudete ľutovať. Na druhej strane však neočakávajte bombastický film, ale iba príjemný akčný film s deťmi v hlavnej úlohe.

• 5.10.2015  12:56
    Dvojčata (TV seriál) (2015)

Hodnotiť komediálny seriál, napísaný pre TV, a to už po prvej časti, nie je práve najvhodnejšie. Andy Kraus po všetkých tých šialených seriáloch, ako sú Panelák, Divoké kone, Búrlivé víno a neviem ešte aké, ktoré sú plné násilia, abnormálnych vzťahov postáv a neskutočných scén, uviedol seriál s jednoduchými a jasnými vzťahmi u celkom obyčajných ľudí. Po odvysielaní 4. časti je možné konštatovať, že napriek tejto jednoduchosti sa seriál Dvojičky vyrovná podobnému seriálu, Horná Dolná. Snáď, a to len na okraj, úroveň a kvalitu seriálov Mafstory alebo Profesionáli však nedosahuje. Napriek tomu bude sledovanie na oko rozdielnych dvojčiat určite oddychom v sobotu alebo uprostred týždňa. Pán Sveťo Malachovský, ale aj ostatní účinkujúci, sú zárukou dobrej zábavy.

• 2.10.2015  11:53

Tvorcovia tohto filmu boli veľmi odvážni a rozhodli sa natočiť "remake" filmu z r. 1979, vtedy v hl.úlohe s Mel Gibsonom. Ten by sa rozhodne dokázal aj v dnešnej dobe fyzicky vysporiadať s náročnými scénami, no tvorcovia zrejme nechceli, aby boli oba filmy porovnávané, práve kvôli postave Mel Gibsona. Tento príbeh je veľmi odlišný od príbehu z r. 1979 a na rozdiel od neho je plný akcie, ktorá je takmer nepretržitá. Všetky scény sú natočené precízne a vlastne im nie je čo vytknúť. Snáď len fakt, že príbeh je až príliš jednoduchý a v priebehu filmu si nedokážete vytvoriť vzťah k jednotlivým postavám. Rozhodne však patrí tento film k tým lepším apokalyptickým víziám.

• 27.9.2015  22:30
    San Andreas (2015)

Katastrofické filmy sa nezaobídu bez riešenia rodinných vzťahov, ktoré dominujú aj v tomto snímku. Určite je správne, ak sa vzťahy rodičov vďaka katastrofe napravia, najmä ak už stoja pred rozvodom. Tento film je o najväčšom zemetrasení v histórii ľudstva, no filmu dominujú vzťahy hlavných hrdinov a tie zatienili aj hrôzu zemetrasenia. Film obsahuje zaujímavo natočené scény zemetrasenia, kvôli ktorým sa oplatí film vidieť. Rozhodne je to dobrý film pre obyvateľov L.A. a San Franciska a okolia, pretože keď príde k takémuto zemetraseniu, takto z blízka, a v tak dobrom uhle, ho už neuvidia.

• 23.9.2015  23:09
    Cargo (2009)

Cargo je film, ktorého scenár je miestami nezrozumiteľný, herci, okrem hlavnej hrdinky, sú podpriemerní a za zmienku stojí snáď len vizuál, ktorý je zaujímavý a pozerateľný. Chvíľami som mal pocit, že snahou tvorcov bolo vytvoriť atmosféru podľa Tarkovského Solarisu alebo podľa Votrelca Ridleyho Scotta. Táto ich snaha nebola naplnená a nie celkom vydarený príbeh je zakončený spôsobom, ktorému rozumel snáď len scenárista. Tento film stačí vidieť len raz. Fanúšikom sci-fi by však tento film nemal uniknúť.

• 23.9.2015  22:40

Skôr než som si pozrel pokračovanie Hunger Games, prečítal som si hodnotenia a nestačil som sa diviť ako fanúšikovia sci-fi zniesli tento film pod čiernu zem. Neveril som im, a ako verný fanúšik sci-fi & fantasy som si pustil tento film a čakal, čo sa bude diať. Nič. Už prvé scény naznačili, že čosi nie je v poriadku. Slaboduché konverzácie prerušovali prapodivné scény o natáčaní proklámacií alebo vystúpenia prezidentky kraja s primitívnymi preslovmi. Keďže herecké výkony, predovšetkým hlavnej hrdinky, boli viac ako podpriemerné, uvedomil som si, že Hollywood dokáže natočiť aj odvar sci-fi zo super kategórie A. Teraz budem s hrôzou čakať, aké podivnosti zakončia túto sériu vzájomnej nenávisti, lepšie povedané, nekonečnej naivnosti a tuposti.

• 17.9.2015  23:52

Filmy, natočené v 3D, umožňujú prežiť celý príbeh a akčné scény intenzívnejšie a určite vplývajú na celkové hodnotenie filmu. Druhé pokračovanie Labyrintu prinieslo zauzlenie príbehu a neodhalilo skutočné zámery Z.L.S.N., organizácie, ktorá sa javí ako nepriateľská a zločinecká. Film je plný akcie a napätia a vďaka menej známym hercom, ktorí tu podávajú skvelé herecké výkony, odpustíte tvorcom aj scény, ktoré sú na prvý pohľad nepochopiteľné. Pokračovanie Labyrintu je skvelým trhákom, a kto nepozná knihu, bude určite očakávať záverečné finále s rozuzlením. Pre fanúšikov sci-fi povinná jazda.

• 9.9.2015  10:55
    Noc v muzeu (2006)

Samotný nápad, nechať oživiť exponáty v múzeu, je rozhodne vtipný a zaujímavý. V konečnom dôsledku však nemôže vzniknúť z takéhoto námetu fantasy film alebo akčná dráma. Preto sa musíme uspokojiť s komédiou pre deti, ktorá je však miestami vtipná a možno aj poučná. Škoda len, že naše deti nepoznajú všetky historické reálie USA. Noc v múzeu je film aj na opakované použitie, ak máte doma malé deti.

• 9.9.2015  10:52

Pokračovanie bláznivého nápadu o oživlých exponátoch v múzeu nie je rozhodne zle natočený film. Jeho príbeh je obdobný, ako sme mali možnosť vidieť v 1. časti, a preto si deti opäť prídu na svoje. Ak ste videli 1. časť a nemali ste výhrady k jej spracovaniu, rozhodne si nenechajte ujsť aj pokračovanie. Zábava vhodná pre deti od 3 do 10 rokov.

• 22.8.2015  17:55
    Do útoku (1987)

V čase, keď som film videl, v 90.rokoch so simultánnym prekladom, som bol očarený Sly Stallonom a jeho rodičovským inštinktom a snahou o záchranu vlastného syna. Aj dnes sa tento film oplatí vidieť, ale rozhodne už nevyvoláva také emócie, ako v čase, keď bol tento film natočený a uvedený do kín.

• 22.8.2015  17:41

Americké filmy s rodinnou tematikou sú vždy o emóciách a aj tento príbeh je postavený na vzťahu otca a syna, resp. na ich odcudzení. Nemôžem sa zbaviť dojmu, ale som presvedčený o tom, že námet je okopírovaný z filmu "Do útoku" so Sly Stallonem a je len zasadený do budúcnosti, kde roboty v ringu bojujú za ľudí. Film držia nad vodou obaja herci, H.Jackman i Dakota Goyo, z ktorého vyrastie možno budúca filmová hviezda. Napriek americkému spôsobu riešenia vzťahov v rodine je film pozerateľný a môže ho sledovať celá rodina. Najlepšia scéna celého filmu sa odohráva na autovrakovišti, taká malá "čerešnička dorte". Aj pre túto scénu je film opakovateľne pozerateľný.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7