wohna

wohna

Tomáš Vohnický

okres Praha
Filmy a seriály? Jo to by šlo.

homepage

Twitter: vohna10

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 22.4.2016  02:17

De Niro ve formě hláškuje po celej film! Jen si mohl nechat hipsterskou vizáž s vousama celou stopáž, bylo by to o něco stylovější.

• 29.3.2016  22:39

Kdyby si hned poprvé řekli, že se jejich matky jsou Marthy, mohl být film o hodinu a půl kratší, což bych docela ocenil. Kdybych za to musel platit, tak bych si snad ty peníze vyprosil na zpět.

• 1.11.2015  14:00
    Matroš (2015)

Nadchlo mě to ze začátku a už se mě to nadšení nepustilo. Vtipné. Stylové. Příběh, co baví a nakonec i překvapí. Ústřední geekovská trojice famózní. Soundtrack je snad ten nejlepší, co jsem v poslední době slyšel. Prosím víc takových filmů!

• 16.7.2015  11:01
    Ant-Man (2015)

Ant-Man se opravdu snaží, ale jeho výchozí pozice mu to ani trošku neusnadňuje. Dostat do MCU novou postavu, na které může v budoucnu stavět, je sakra přetěžký úkol. Po všech peripetiích kolem filmu se určitě vytěžilo z filmu vše, co se dalo. Pro příznivce to může být málo, nezaujatým fanouškům to naopak může stačit. Já jen doufám, že se Marvelu, hlavně bratrům Rusooům, povede Ant-Mana zasadit do marvelovského univerza tak, jak si tato postava zaslouží. A je mi jedno, zda-li to bude v Občanské válce či v Infinity Wars, kde doufám postava Ant-Mana bude, hlavně ať má pořádně využitý potenciál. Když se ale tak zpětně podívám, tak se tento film poměrně vydařil, po všemožných aspektech. Od humoru, přes akci až po vizuální stránku. Myslím si, že postupem času, a hlavně po shlédnutí v originálním znění, ocením Ant-Mana ještě více. Prozatím si více jak 70 % nezaslouží, ale budu jedině rád, pokud budu moci své hodnocení v blízké budoucnosti změnit. Více zde: http://nafilmu.cz/2015/07/recenze-ant-man-2015-mravenci-muz-poprve/

• 30.5.2015  00:38

Sam Rockwell rocks!

• 28.4.2015  14:30

Mohl se s dvojkou Avengers popasovat režisér Joss Whedon o něco lépe? Nemyslím si. Whedon natočil film zejména pro fanoušky, kteří ho za to musí milovat ještě více. Ve filmu je téměř vše, co si každý zarytý komiksový fanda může přát. To ale neznanemá, že by si na své nepřišli i ostatní. Pokud dáte filmu šanci a půjdete na něj do kina, určitě neprohloupíte. Odnesete si skvělý filmový zážitek, který můžeme v klidu zařadit mezi nejlepší komiksové adaptace vůbec. Více na: http://nafilmu.cz/2015/04/recenze-avengers-age-of-ultron-2015-tymovka-superhrdinu-podruhe/

• 30.3.2015  23:38
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

Nerad hodnotím po pár dílech, ale lidi, dyť je to Saul Goodman! Kdo jiný si zaslouží plný počet než právě on?

• 23.2.2015  19:42

Měl jsem takové nutkání po konci filmu vstát a začít tleskat. Matthew Vaugh ví, jak na mě. Kingsman má vše, co si jen může divák přát!

• 4.2.2015  19:06

One man show Billa Murrayho? Ne! Two men show. Bill Murray a Jaeden Lieberher naprosto famozní! Jeho závěrečný proslov ve škole byl neskutečný.

• 4.2.2015  03:11
    Slídil (2014)

Postupná proměna postavy Lou Blooma mě fascinovala. Výkon Jakea Gyllenhaala se mi velice líbil a byl pro mě překvapením. Po režijní a scénáristické stránce také bez výtek. Nevím přesně co, ale něco mi na Nightcrawlerovi prostě chybělo. Možná kdyby byl líp dotažen konec filmu, plné hodnocení by mu neuteklo.

• 8.1.2015  03:50
    Agent Carter (TV seriál) (2015)

Nejdříve jsem to bral pouze jako výplň k mému oblíbenému seriálu Agents Of S.H.I.E.L.D., ale nakonec začnu brát Agent Carter jako plnohodnotný seriál se vším všudy. První dva díly ukázaly, že Marvelu jdou kromě filmů i seriály. Doufejme, že seriál bude mít vzrůstající kvalitu jako AoS. Peggy Carter je nádherná a má strašné charisma, což ukázala i v prvním díle Kapitána Ameriky. Budeme svědky toho, jak se SSR změní v S.H.I.E.L.D. a u toho všeho bude právě Peggy? Máme se na co těšit.

• 27.12.2014  04:46
    Zmizelá (2014)

Pane Finchere, tleskám Vám ve stoje. To, co se Vám povedlo teď, je opravdu neskutečné. Velkou zásluhu na tom určitě má knižní předloha Gilliana Flynna, to určitě, ale režisér David Fincher prostě umí. Už zpočátku geniální příběh se postupem času stává ještě geniálnějším. Přijdou i chvíle kdy jen zíráte s otevřenou pusou a říkáte něco ve smyslu:"Jako fakt? Opravdu?"

• 27.12.2014  04:43
    42 (2013)

Filmy se sportovní tématikou mám velice rád, ať už je to americký fotbal nebo baseball. 42 je dobře zvládnutý film, který táhne hlavně Chadwick Boseman, jemuž tyto filmy nejspíše opravdu sedí. Ve filmu Draft Day na mne docela zapůsobil, ale teď si mě opravdu získal. Nesmíme opomenout i Harrisona Forda, který se s rolí popasoval taky poměrně dobře. K tomu připočtěte jen silný příběh, který se točí hlavně kolem rasové segragace. Jen tak dál Ameriko. Víc takových filmů.

• 24.12.2014  13:20

Občas se člověk i zasmál, to jo. Třeba scény ve vodním parku docela pobavily. Ale oproti prvnímu filmu a seriálu to je opravdu horší. Snad to timhle dílem skončí.

• 6.11.2014  22:37
    Interstellar (2014)

Od Interstellaru musí člověk prostě očekávat hodně. Nolan, Zimmer, McConaughey. Jména, která budí respekt filmového světa. Film by ale mohl být klidně o několik minut kratší, téměř tříhodinová stopáž je opravdu dlouhá. Možná, kdybych měl větší ponětí o kvantové fyzice, teorii relativity, gravitaci, cestování časem a červích dírách, film bych si více užil a možná i lépe zpracoval. Dle mého názoru až moc překombinované, nicméně film si po celou dobu udržuje velice vysoko technický standard, kvalita obrazu v IMAXu je opravdu neskutečná. Rád bych také vyzdvihl výkon Matthewa McConaugheyho. Další plusový bod za originální pojetí robotů, kteří jsou po celý film jednoduše dokonalí. Osobní hodnocení: 85%.

• 4.11.2014  18:46

Fury rozhodně není klasický válečný film. Rád jsem si připomněl hodiny dějepisu a viděl Němce, jak se snaží o poslední zoufalé útoky a jak už jsou na dně. David Ayer na tomto filmu ukázal ty největší detaily války. Tento film je prozatím jeho klenot, ať už z hlediska režijního či scénáristického. A že už toho má za sebou opravdu hodně. Bitvy jsou autentické a do detailu propracované. Ať už se jedná o souboje tanků, či jak znepřátelené vojska útočí na obrovské obrněné kolosy. Spolupráce s několika válečnými veterány byla na místě. Postavy byly napsány přímo na míru, ať už se jedná o Brada Pitta, Michaela Peňu či Johna Leshera. Na jejich herecké výkony bylo radost pohledět, hlavně na posledního jmenovaného. David Ayer si na tomto filmu prostě vyhrál a ve výsledku udělal jeden z nejlepších válečných filmů všech dob.

• 20.6.2014  18:42

No, žádná sláva. Dvě hvězdy za dvě krásný prsa Evy Green.

• 24.5.2014  13:29
    Kronika (2012)

Hvězda dolů za kameru, jinak perfektní snímek! Proměna postav, efekty, děj. Všechno se vyvedlo!

• 16.5.2014  20:28
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

Ke konci to prostě bylo TOP! Nemohl jsem se dočkat dalšího dílu a odpočítával jsem dny do americké premiéry. Phil Coulson a jeho tým mě nadchl. Co teprv crossover s Captain America: Winter Soldier. Nemůžu se už teď dočkat druhý řady a jiných Marvelovských seriálů, jako třeba Agent Carter :)

• 9.5.2014  21:41

Víc akce, méně romantiky a bylo by to super. Takhle je to jen průměr. Od prvního Amazing Spider-Mana žádný posun, film je pořád na stejné vlně. Každopádně postava Electra v podání Jamieho Foxxe tomuto filmu přidala na kvalitě.

• 1.5.2014  03:02
    Bernie (2011)

Hvězda za Matthewa McConaugheyho. Jinak hrůza.

• 3.4.2014  22:56

Nového filmu s Captainem Americou jsem se nemohl dočkat. Náležitě jsem se na to připravil. Před projekcí jsem se podíval na první film. Pročetl si všechny možné články, podíval se na trailery, na záběry z natáčení. Víc jsem pro to snad udělat nemohl. Každopádně první, co mě nějak zaskočilo, bylo to, že novinářská projekce byla s dabingem. Nic proti českému dabingu, to rozhodně ne, jsme v něm jedni z nejlepších, ale u takových filmů ho prostě nemám rád. Chci si užít film v originálním znění, ať už s českými titulky nebo bez. Další co mě zaskočilo, to už ale dříve, je samostatný překlad filmu. Originální název Captain America: Winter Soldier je přeložen na Návrat prvního Avengera, což je dosti zcestné. Důvod, proč tomu tak je, je na dlouhé rozepisování. Co se týče samotného filmu, dostal jsem přesně to, co jsem očekával.Od první do poslední minuty (ano, úplně do poslední, i na závěrečné titulky jsme zůstali) jsem se bavil a bylo mi dopřáno vše, s čím jsem do kina šel. Byl jsem opravdu nadšen výtečně propracovaným scénářem a zápletkou. Občasné špatné prolínání 3D obrazu a některé velmi těžko rozeznatelné akční scény filmu na kvalitě neubírají. Bratři Rusoové se tohoto filmu ujali poněkud “jinak“ a popasovali se s tím na výbornou. Spolupráci s nimi si pochvalovali všichni herci, takže je vidět, že na place panovala skvělá atmosféra. Můžete si myslet, že se všemi těmi pozitivy přeháním. Může to být pravda, protože Marvel je pro mě srdcová záležitost, ať už se jedná o samotné postavy, filmy, seriál či komiksy. Já si ale myslím, že ne. Rozhodně každému doporučuji, aby se na film šel podívat, přinejlepším v originálním znění. Já jen budu doufat, že si ho užijete tak jako já!

• 7.3.2014  02:02
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Rustin Cohle mě totálně fascinuje! Zbožňují tu postavu, zbožňuju McConaugheyho! Tenhle seriál nemá chybu. Nechci aby to skončilo, nechci aby to mělo pauzu mezi řadami. Prostě ne. PS: Tenhle seriál mi nevezmete!

• 5.3.2014  15:17

David O. Russell znovu nezklamal. Tentokrát s retro krimi filmem, který se rozhodně neztratí! Několik nominací na Oscara mluví za sebe. Sice neproměnil ani jednu, ale i samotná nominace je úspěch. Skvěle doplňující se postavy. Nelze říct, kdo vyčníval, kdo propadl, podle mě se všichni tak famozně doplňovali, že z toho vznikly herecky vyvážené výkony. Nádherné Amy Adams a Jennifer Lawrence, charismatický Bradley Cooper, Christian Bale je kapitola sama o sobě, kapitola která nikdy nezklame. A Jeremy Renner jako třešnička na dortu. Kostýmy taky nádherné. Výprava taktéž. Rozhodně žádný propadák, ba naopak. Po několika ne úplně kladných recenzí jsem se bál, ale po zhlédnutí jsem si řekl, že nebyl důvod se bát.

• 10.2.2014  16:58

Jsem rád, že jsem se dostal do kina Lucerna na promítání tohoto filmu, za to že jsem na vlastní oči viděl Wese Andersona, Tony Revoloriho, Saoirse Ronan a Jeffa Goldbluma. Od začátku do konce mě ten film bavil. Pro mě zatím nejlepší film Wese Andersona. Počínaje předfilmem s Jasonem Schwartzmanem, konče filmem, kde hrál prim Ralph Fiennes. Pro mě prozatím překvapení roku.

• 25.1.2014  01:26

Tohle je přesně to, co filmový fanoušek chce! Dvě hvězdy ve skvělém akčním filmu! Nejdřív Expendables, teď Escape Plan. Jen tak dál. PS: Dost zajímavej džob, co Ray Breslin vykonává, to se musí nechat.

• 24.1.2014  02:25
    Chima (TV seriál) (2013)

Jelikož mám malýho bráchu a nějak je ve věku, kdy má rád Lego, tak jsme koupili skoro celou sadu Lego Chima. Pěkně si vyhrajeme, a když jsme unavený, jdeme koukat na seriál. Je to fajn. Hezká grafika, fajn postavy. Docela i nějaká ta zápletka. Malé děti pobaví, větší nenadchne, ale dívat se na to dá.

• 22.1.2014  00:06

Bavilo mě to o něco víc než Roastování Charlieho Sheena. Skvělí roasteři, jeden lepší než druhej. Kdo neviděl, doporučuji. Jakým stylem se pouští do Jamese Franca, a i sami do sebe navzájem, to je prostě něco neskutečnýho.

• 18.1.2014  02:19

Když byla ústřední čtveřice oblečena v dosti výstředních oblecích, vypadalo to velice stylově! Každopádně všichni čtyři jsou prostě klasa, hlavně Kline, De Niro a Freeman, Douglas nezaujal. Lehce předvídatelný, ale přesto docela povedený.

• 13.1.2014  19:00

Milé překvapení! O něco lepší než jednička. Více nápadité. Skvělá slovní spojení "zvířat" (tacodile,...)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10