HawkeyeSaw

Hawkeye Saw

okres Plzeň

<< předchozí 1 2
    • 23.5.2019  15:09
    Zažili skutečnou katastrofu (TV seriál) (2006)

5 hvězd za nejlepší dokumentární zpracování černobylské katastrofy.

• 10.5.2016  13:02
    Vaříme s Mírou (TV pořad) (2016)

Mimibazar v akci - luxusní doplnění Luxusu na talíři.

• 25.11.2015  21:04

• 25.11.2015  17:51

• 25.11.2015  16:30

• 23.9.2015  21:51
    Ex offo (TV film) (1998)

Životní příběh advokáta Kamilla Reslera je skvěle zpracován také v knize DRÁPAL, Jakub. Poslušen zákonů své země a svého stavu : Kamill Resler - obhájce K. H. Franka. Praha : Auditorium, 2014.

• 20.3.2015  09:46
    Jistě, pane premiére (TV seriál) (1986)

Nové prostředí, zajímavější témata a to stále se stejně kvalitní zpracování. Ideální doplněk ke studiu zákona o státní službě. Viděno v rámci nočního premiérského maratonu na Právnické fakultě.

• 8.1.2015  06:04
    Ron Clark Story, The (TV film) (2006)

Byť je konec příběhu až moc pohádkový, celý film je neuvěřitelně inspirativní a motivující. Skvělé nakopnutí před tím, než jdete učit :-)

• 31.10.2014  04:08
    Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

Skvělý seriál k zamyšlení nad funkcí a efektivním nastavením státní správy natočený s neuvěřitelně humornou nadčasovostí. Prvně viděn celý v rámci nočního ministerského maratónu na Právnické fakultě O:-)

• 14.8.2014  23:22
    Jízda (1994)

Mexická jízda ve formátu českých devadesátek v prostředí jižních Čech. Na jednu stranu z toho čiší úžasnej letní zážitek, ale čím víc se blíží konec filmu, tím je film tíživější v očekávání nevyhnutelného konce.

• 21.1.2014  02:10
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Po perfektním rozjezdu prvních tří dílů jsem byl nadšen. Následující díly zaměřené již více na jednotlivé postavy na úkor prostředí celého hotelu už trochu ubraly na působivosti, stále si ale udržely skvělou kvalitu díky hereckým výkonům představitelů Dejvického divadla. Trochu mě zklamal závěr, ale přesto za Ivana Trojana a poslední televizní roli Jana Kašpara nemohu jít pod Čtvrtou hvězdu!

• 20.1.2014  22:42
    Rozsudek (TV seriál) (2014)

Po několika málo úvodních dílech jsem si říkal, že je na scénáři zřejmý rukopis odborníka, i když výsledek je po právní stránce poněkud žalostný. Po shlédnutí dalších dílů jsem však již měl pocit, že tento pořad je ve své úrovni naprostro katastrofální a s reálným projednáváním soudních sporů nemá téměř nic společného. S přetrpěním dosledované poslední díly už spíše z důvodu očekávané komičnosti mě utvrdily v tom, že tenhle pokus ostravského studia neměl nikdy spatřit světlo světa. Výsledkem tohoto pokusu je naprostá degradace úrovně české justice, která je vyobrazena s neuvěřitelnou mírou amatérství. Veškeré dokazování výslechy svědků a obžalovaných je vedeno převážně nepřípustnými kapciózními a sugestivními otázkami, aniž by to někomu v jednačce vadilo; u civilního sporu jsou účastníci rozesazeni po vzoru řízení trestního a dala by se jmenovat řada i mnohem vážnějších prohřešků. I mimo jednací síně jsou dialogy psané naprostro nesmyslně a nereálně. Útěcha, kterou zde umínil Gemini o tom, že tam aspoň netlučou kladívkem, pak v kontexu vyznívá hodně slabě.

• 22.2.2013  02:36
    Bídníci (2012)

Při hodnocení tohoto filmu je nutné se oprostit od jeho poměřování s divadelní scénou, zároveň je však třeba brát v úvahu, že se nejedná o typické filmové zpracování, ale o převedení dokonalého Schönbergova muzikálového ztvárnění Bídníků na filmové plátno. Film je určen pro ty, kteří s tříhodinovou dávkou téměř nepřerušeného zpěvu počítají a kvůli které do kina jdou. Na celém zpracování je třeba hodnotit jako skvěle zvládnutou kameru a několikaminutové záběry bez střihu pojící se s vynikajícím hereckým výkonem. Fantinino utrpení a její I Dreamed A Dream je jedním z nejsilnějších zážitků filmu a herecký výkon Anne Hathaway považuji za skutečně nejrealističtější. Stejně tak scény, efekty a celková vizuální podoba je skutečně jedinečná, těžko překonatelná a dává příběhu rozměr, který mu není schopna dodat sebenákladnější divadelní scéna. V průběhu celého filmu však pro mě zklamáním a místy až utrpením bylo katastrofální nezvládnutí pěveckých výkonů, zejména ze strany představitelů mužských rolí a to obzvláště hlavní dvojice. Les Misérables je po pěvecké stránce jedním z nejnáročnějších muzikálů a účinkovat v něm nemůže jen tak někdo. V tomto případě pěvecké kvality herců při jejich výběru stály zjevně silně mimo kritéria ,,konkurzu". Samozřejmě nebylo nutné obsazovat hlavní role muzikálovými špičkami, hereckého výkonu zde bylo zapotřebí mnohem více než v divadelních inscenacích, nicméně elektronicky dotahované pěvecké ,,výkony“ u některých herců celé zpracování neuvěřitelně podkopávaly a působily velkým amatérismem až neschopností, což je obrovskou ranou pro celý muzikál, v němž prostě člověk, který zpívat neumí, nemá co pohledávat. I když někdo, jako například můj spolubydlící, může díky skvělým hereckým výkonům po pěvecké stránce lecos odpouštět, tak značná disproporce v hereckém a pěveckém výkonu je v případě takovéhoto muzikálu nepřijatelná. I přes to hodnotím plným počtem pro celkovou realizaci, pro sborové výkony a zejména pro sóla Fantine a Éponine.

• 13.2.2013  01:02
    EZO.TV (TV pořad) (2009)

Cikánka ,,generátor náhodných slov" Jolanda : ,,Neustále jste hrozně truhlila.",,Ze sraček můžete vytáhnout se." ,,Já ráda vařím, protože je to na mě vidět." ,,Nemám kaviáry a holubata nejezdím na Moalorku" / Slovo do křížovky: ,,Moje slovo je holák, holák, holák, to je slovo do křížovky holák, holák, holák, napište si to hulák, hulák, hulák!" / ,,Elektronicky upravená věrnost." A plno dalších hlodů... Lepší show na večery trávené s prokrastinací prostě neexistují 8-)

• 24.9.2012  00:13
    Kdo přežije: Thajsko (TV pořad) (2002)

Nemůžu se připojit k všeobecnému názoru, který tuto sérii označuje za nejslabší. Už samotný začátek odlišný od předchozích sérií tuto řadu rozjíždí poněkud novým způsobem a nejedná se o jedinou novinku, kterou tato řada přinese. Cesty loďkou pro pitnou vodu i na soutěže odehrávající se z velké části přímo na moři a obecně nádherné prostředí Andamanského moře dodávají této sérii jedinečnou atmosféru. Soutěže byly často zaměřené určitými způsoby do místního orientálního stylu a setkávání se s místní kulturou ke konci série bylo také perfektní. Pravda je, že leckteří soutěžící byly skutečně pro pořad slabí, ale zdaleka to neplatilo o všech a souboj dvou věkových skupin měl také něco do sebe. Celkově hodnotím jako jednu z nejlepších sérií.

• 7.9.2012  21:49
    Trosečník (TV pořad) (2006)

Nevidím důvod proč dávat odpad. Ano, soutěže byly slabší, v prvních dílech spíše katastrofálně slabé, ale v průběhu pořadu se dostaly na relativně průměrnou ,,survivorskou" úroveň, i když žádná soutěž, která by nějak nadchla se nekonala. Pokud srovnám s první sérií Kdo přežije - Borneo, česká banda měla tedy do začátku mnohem méně materiálu a surovin, pokud si neobstarala vlastní potravu, mohla si dovolit denně sotva pár hrstek rýže, určitě se jí soutěžící ale nemohli ládovat po miskách. Ke konci už skupinka přežívala hlavně na ovoci, po sjednocení týmů na novém ostrově nebylo co lovit, kde se schovat před deštěm a jak uniknout moskytům a krabům, takže soutěžící si zde také užili své, je také fakt, že ke konci začali být soutěžící spíše zdeptaní než navnazení pro závěrečný souboj. Co si však dle mého názoru zaslouží ocenění, je právě ukázka mentality této české skupinky, i když řada soutěžících neměla čím oslovit, několik charakterů se zde našlo a sledování Trosečníka bez předsudků dokázalo zaujmout.

• 6.9.2012  02:30

Závěrečný film skvěle zvládnutý a po první části tak nějak podle očekávání. Film je naplněn akčními scénami a na jiné zde téměř nezbývá místo, ale celá bitva o Bradavice je pojata skutečně působivě a velkolepě a závěr celého příběhu se zde dočká důstojného zakončení. Jako nejlepšího herce bych zde vyzdvihl Alana Rickmana, vstup do Snapeovo vzpomínek byl zahrán opravdu velmi dojemně. Dokonce až tak, že oproti úmrtím většiny postav, které film zachytil většinou jen tak jakoby mimochodem, se Snapeova láska k Lily stala tím nejsmutnějším z celého filmu.

• 6.9.2012  01:55
    Les Misérables in Concert (divadelní záznam) (1995)

Myslím, že se jedná o nepřekonatelné koncertní ztvárnění tohoto už tak dokonalého muzikálu. Text české části mezinárodní písně Valjeanů v podání Jana Ježka ,,chcem tady žít, už máme bídy dost i běd a svévolí" zasazený mezi norštinu a dánštinu,který se v závěru koncertu ozve, je skutečně jedinečným zážitkem k poslechu; především tedy zaslouží ocenění myšlenka organizátorů na sezvání 17ti světových představitelů Valjeana na jedno pódium.

• 6.9.2012  01:45
    Les Misérables - koncert z Londýna (divadelní záznam) (2010)

Dávám 4* jen pro srovnání s verzí z Royal Albert Hall (1995), která přeci jen v preciznosti a provedení koncertní formy 25té výročí předčila. O2 aréna jednak byla zkrátka slabším prostředím, počet členů company byl také výrazně nižší a na koncertní ztvárnění obsahovala scéna dle mého názoru až moc kulis a herecké stránky věci. Tím se inscenace dostala na pomezí klasického muzikálové provedení a nastíněný hybrid byl v tom směru zkrátka trochu slabší, než čistě (pouze) kostýmový koncert z roku 1995. Např. ztvárnění Konfrontace v podání Colma Wilkinsona a Philipa Quasta (1995) stojí proti verzi z tohoto koncertu o několik příček výš, právě kvůli tomu, že do ní nebyl vkládán herecký prvek z muzikálového jeviště, ale šlo čistě o precizní duet. Po hudební a pěvecké stránce jinak celkově i v této verzi naprostá dokonalost, těším na další výroční koncert.

• 4.9.2012  01:27

Filmové ztvárnění, zejména po herecké stránce, považuji za perfektní. Stavy sjetosti a zejména období odvykání zvládli dětští představitelé vskutku věrohodně. Nejsilněji na mě zapůsobilo první odvykání Christiany společně s Detlefem v jejím pokoji, které bylo podané velmi naturalisticky. Ve filmu mi oproti knižnímu příběhu trochu chyběl samotný náběh děje, který dostatečně nedal najevo zdeptanost dětí sídlištním životem a touhu po svobodě, volnosti a barvě, v čemž byl právě u Christiany skryt samotný začátek užívání různých prášků, kterými se dokázala zabavit v pestrých představách po létech strávených v betonových zapáchajících blocích. Chybělo mi zde také vylíčení pocitů z přátelství, lásky a hudby, které život v partě na lehkých drogách přinášel a umožňoval vnímat realitu Západního Berlína příjemněji. Sídlištní děti, které prožívaly své dětství útoky na svoji důstojnost z řad nejrůznějších autorit, žily život plný zákazů a omezení a ani rodinné zázemí neměla řada z nich zrovna růžové. Proto byly první zkušenosti s tripem a hašišem novými pocity, které dětem přinesly do života změnu ve vnímání okolí. Právě tato cesta z tripu a hašiše na efedrin, mandrax, valium, captagon a shit Christianu přivedla po měsících odmítání heroinu k první dávce ,,háčka", po které již nebylo ze spirály úniku. Film je zaměřen především na období prvních absťáků, odvykaček a opětovných návratů k drogám, které zpracovává výborným způsobem, ale chyběla mi zde ona cesta, která takto mladé jedince k tvrdým drogám přivedla.

• 3.9.2012  03:14
    Světla pasáže (TV seriál) (2007)

Přijde mi zbytečné tento seriál šmahem odsunout do odpadu, i když ho zároveň nechci označovat za nějak zvlášť kvalitní. V porovnání s většinou seriálů, které se podobným způsobem hrnuly a hrnou na obrazovky, tento poskytl alespoň zajímavou lokaci, interiéry a zkrátka trochu jiný kabát k jinak stejným dějovým liniím, jako ve všech podobných seriálech. Na druhou stranu by mě zajímalo, nakolik si za tímto dílem budou stát odborní poradci, se kterými scénáristé zjevně moc nespolupracovali. Parodie na advokátní zkoušky, nelogičnosti, chyby a někdy naprosto nemožné pojetí a řešení určité právní situace dokázalo z téhle skupinky advokátů vytvořit bandu, která práva neznalého diváka buďto totálně zmate nebo svou hrou na právníky spíše unudí. A člověk, který do problematiky alespoň trochu vidí, se může tak jedině bavit nad absurditami, které právní případy v tomto seriálu přinášejí. Ve srovnání s jinými seriály tohoto typu však zde jde alespoň o snahu zasadit děj do určitého zajímavějšího prostředí než je běžné.

• 3.10.2011  17:41

Velmi podivná spatlanina tří dílů C.D.Payenho příběhu, kterou scénáristé zakončili vlastní pointou, která se rozchází s celkovou myšlenkou původní předlohy. Největším omylem tohoto filmu je ale výběr představitele Nicka - ať už si lze slavného hrdinu ,,deníků" Mládí v hajzlu představit jakkoliv, k tomuto herci nesedí žádná ze zde realizovaných scén a o těch, které byly pro scénáristy zřejmě příliš odvážné, aby je přenesli na filmové plátno, to nelze říci už absolutně. Z původního dynamického díla, při jehož četbě téměř nelze odložit knihu, se zde stává nudný sled nekoncepčních pasáží.

• 26.9.2011  01:34

Celý příběh je téměř shodný s námětem filmu Requiem pro panenku, který mi s přihlédnutím k tomu, že jde o českou tvorbu a realizaci v poněkud jiné výši rozpočtu oslovil a zaujal mnohem víc.

• 26.9.2011  01:18

Na rozdíl od čistě komediálních studentských filmů z předválečného období se tento snímek vypořádává s konkrétní otázkou, a to způsobem výuky čistě teoretickou formou, podepřenou navíc prvorepublikovým extrémním důrazem na kázeň. Otázka stylu výuky však zůstává stále nadčasovou. Dá se říci, že většina českého školství se ze zde kritizovaných forem výuky dosud nevymanila, a po vzoru výuky zdejšího mladého profesora si mohou asi současní studenti obchodních akademií nechat stále jen zdát.

• 26.9.2011  01:02
    Česká soda (TV seriál) (1993)

Pořad měl, co se týče dokonalosti, určitý pozvolný vývoj; nakonec však některé (zejména střihové) scénky dosáhly takové úrovně, že se jim žádný ze současných českých televizních zábavních počinů nemůže rovnat.

• 23.9.2011  01:24

V kategorii seriálů a pořadů ze soudního prostředí dílo nedoceněné kvality. Česká televize tímto počinem nastolila porevoluční laťku velmi vysoko. Pohled do skryté podoby pomalu se rozdýchávající české justice devadesátých let má k reálnému předobrazu patrně nejblíže ze všeho, do čeho se produkce ČT pustila na právním poli později. Celkovou kvalitu neubírají ani některé prohřešky proti procesním postupům během vyšetřování a soudních jednání, které však nejsou tak fatální, aby kazily celkový dojem, jako tomu je bohužel u řady pozdějších děl. Devadesátá léta v tomto podání jako prostředí zoufalé neefektivnosti soudního vymáhání civilních rozhodnutí drtící tehdejší podnikatelské prostředí by měl vidět každý odpůrce přenesení výkonu rozsudků do rukou soukromých exekutorů.

• 25.4.2011  23:45

Na celý film/pohádku nejlíp pasuje termín vyslovený za dlouhé noci mým spolubydícím.. ,,lingvistické žrádlo" .. O:-)

• 4.12.2010  01:48

Scénář se tentokrát drží až příliš knižní předlohy, jedná se většinou o téměř detailní přepsání některých pasáží, což ale v důsledku způsobuje střídaní sekvencí jednotlivých odstavců předlohy, někdy bez smyslnějšího provázání. Samozřejmě pouhá půlka knihy v jednom filmu zde dala více prostoru pro takovéto rozvedení. Musím ale velmi ocenit scény, které byly scénáristy přidány nad rámec, ty byly v drtivé většině perfektní. Rozvleklý popis cestování po útěku z Doupěte odpovídá knize, ale ve filmu mohl být přeci jen o něco zestručněn. Skvěle je zpracovaná přeměna Bathildy Bagshotové. Pokud se ohlédnu po minulých dílech, nejlepší mi přišly právě ty, které šli trochu svou vlastní cestou, jako Fénixův řád nebo Vězeň z Azkabanu.

• 30.11.2010  19:50
    Smím prosit? (TV pořad) (2010)

Sice jsem viděl jen jeden díl, ale i tak musím říct, že tento pořad je daleko zajímavější a přínosnější než StarDance v podání České televize. Zatímco StarDance mi, kromě vždy jen několika vteřin, připadá neskonale nudná, tento pořad si udržel moji pozornost od začátku do konce. Věřím, že profesionální tanečníci by asi z tohohle nic neměli, ale mě osobně přijde daleko zajímavější sledovat jak se někdo z ulice pere s nějakým tancem od základu, z čehož lze i něco okoukat, než sledování ze dna vytažených celebrit, které se za velké peníze něco pro potřeby velké show naučí.

• 11.9.2010  22:14
    Frozen (2010)

Kolikrát jsem si při zastavení lanovky říkal, že je pode mnou taková propast, že bych se nikdy neodvážil seskočit. Myslím, že se už nikdy nepohrnu s takovou vervou k lanovce abych stihl ještě tu poslední sedačku před zavíračkou.. :D

<< předchozí 1 2