Bez domova (2003) (TV film)

"Oželela by som to čo mám, keby mi to vrátilo rodičov."

Cesta na Měsíc (1902)

Videla som kolorovanú verziu s hudbou od Air. Je to krásne spravené a fascinuje ma aký je ten film starý.

Černobílý svět (2011)

Prečo by si tento film nezaslúžil päť hviezdičiek? Ja mu ich kľudne dám, ale nie preto, že to bol krásny film - mám problém s tým, že bol krásny, pretože bol o rasizme (ako môže byť niečo o rasizme krásne?) Dám mu ich, lebo herecké výkony boli skvelé, hudba, prostredie a spracovanie filmu tiež. Keby išiel film viac do hĺbky celého problému, určite by nebol taký humorný ani príjemný. A spomenula som si na knihu, ktorú som čítala a bola podobnej témy: Tajný život včiel od Sue Monk Kidd (odporúčam, zistila som, že je to o tých istých rokoch (60s)

Uprostřed nicoty (2008)

Uprostred ničoty je film o rodine, jednom lete, priateľstve, láske, drogách, osamelosti a hľadaní sa. Všetky prvky, ktoré vo filme sú, majú evokovať ničotu (prostredie malomesta, leto, kedy väčšina mladých ľudí „nemá čo robiť.“). S filmom sa dá, vďaka jeho reálnemu pôsobeniu, ľahko stotožniť. Zároveň film tak trochu pôsobí ako kritika byrokracie (scéna v škole) a toho, že v dnešnom svete vládnu peniaze, bez ktorých by sloboda akoby nebola možná. Mladí ľudia zisťujú, že na to, aby sa niekam dostali, potrebujú peniaze. Hľadajú vlastné šťastie - nachádzajú ho však nie v hmotnom vlastníctve, ale v harmonických medziľudských vzťahoch.Na mňa film pôsobil. Proste pôsobil. Vnímam ho ako zobrazenie začiatku skutočného žitia.„V živote nedostaneme to, čo si zaslúžime. Dostaneme to, čo očakávame. Takže zvýšme svoje očakávania.“

Phar Lap: Národní hrdina (1983)

To je on, môjho srdca šampiňón. Tento film som videla veľmi dávno, ešte v detstve a bol to možno prvý film, ktorý ma uchvátil a vtiahol do deja. Navyše som veľmi súcitila s úbohým koňom, ktorého ľudia využívali na ich hlúpe zábavky. Vryl sa mi do pamäti tak, že som ho po rokoch hľadala, no nevedela som si spomenúť na názov, vedela som len meno koňa a tak som ho našla:)

Andaluský pes (1929)

Videla som verziu s hudbou od Niny Simon a musím povedať, že to bol celkom zážitok. Nemôžem hodnotiť inak, než plným počtom, lebo keď chcem demonštrovať, o čom je surrealizmus, stačí, ak pustím tento film. Je v ňom podstata toho, čo tento umelecký smer priniesol do dejín umenia. Salvádor Dalí je very good.

Dita Saxová (1967)

Herecky skvelé. Hudba nádherná. Výborná prehliadka retro kostýmov. Určite si to pozriem ešte raz, ako všetky filmy, ktoré chcem hlbšie poznať.