Duna: Část druhá (2024)

No aj keď sama, ale neľutujem, že som na to išla. Austin Butler to zahral toho záporáka na pána. Vždy som si obľúbila len kladné postavy, ale realita tohto sveta je taká, že tie záporné nás vedia viac naučiť.

A máme, co jsme chtěli (2023)

Ďalšia komédia z doby komunizmu, vtipné momenty striedajú tragické udalosti, odohrávajúce sa v jednej rodine, takmer celý film v jednom byte. Zaujímavé je sledovať kostýmy, zariadenie bytu, takisto soundtrack, ktorý nás prenesie do 90.rokov. Historické udalosti sú tu zobrazené dokumentárne, čo umocňuje autentickosť a zasadzuje nás do presne vymedzeného času, kedy sa lámal rok 1992/93 a vznikla naša republika ako aj Česká.

Andy Warhol – americký sen (2023)

Andy Warhol nebol Slovák, bol to Američan s rusínskymi koreňmi. Hoci sa v rodnej dedinke jeho rodičov nachádza tabuľa s nápisom Miková - Rodná dedina rodičov Andyho Warhola, on sám sa narodil až v Pittsburgu a nikdy na Slovensku nebol.

Dokonalé dny (2023)

Film z prostredia Tokia, so známym soundtrackom. Film nie je rozhlasová hra, preto vidíme viac ako počujeme. Ticho je vo filme veľmi dôležité, viac ako rozhovory. Hlavná postava je mlčanlivý pán, ktorý vie ľuďom pomôcť, keď to potrebujú, hoci sám toho nemá veľa. Teší sa zo života, z prítomného okamihu, teší sa z dažďa rovnako ako zo slnečného dňa. Vie, že akákoľvek práca, ktorú vykonávas poctivo, ti dokáže robiť radosť. Teraz je teraz, potom je potom.

Dunaj, k vašim službám (2023) (seriál)

V seriály hovoria, že Lučenec je v Maďarsku takže z historického hľadiska, si myslím ze je to všetko podchytené.

Perinbaba a dva světy (2023)

Ešte ani neprišla do kín, už bolo počuť kritiku. Podľa mňa výber hercov je super. Lukáš sa mi v hlavnej roli páčil, Valéria tiež a navyše ona je aj v súkromnom živote, podľa rozhovor, čo som čítala, inšpiratívny človek. Hudba opäť krásna. Animácia podľa mňa vydarená, záver rozprávkový, ako má byť. Možno elitarsky kritici tam nájdu chyby v scenári a dramaturgii, ale to ja určite nie som, takže pre mňa super. Inak myslím, že to nie je celkom pre deti rovnako ako ani prvá Perinbaba, ale tak kino bolo plné detí.

Princ Harry: Vlastními slovy (2023) (pořad)

Harry kritizuje členov kráľovskej rodiny, kde je mottom mlčanlivosť. Mlčanie nazýva novodobou zradou. Harry povedal, prečo napísal knihu a rozpráva do televízie o svojej rodine, aj ked sa dohodli, že budú problémy riešiť v súkromí. Pretože jednoducho vždy, keď sa o to v súkromí pokúšal, niekto vyniesol informácie. Komunikuje teda ich vlastným spôsobom a rozpráva vlastnými ústami o tom, čo zažil. Hovorí o tom, že jeho otcovi a bratovi sa nepáči, čo robí pre Meghan, pretože oni dvaja nemali možnosť urobiť to isté pre svoje partnerky.