Ronee

Slovensko

homepage

1 3 5 6 7 8 následující >>
    • 9.7.2010  21:02

Život dvoch zamilovaných ľudí začal naozaj krásne, až rozprávkovo. Učiteľka Dora sa stretáva so zábavným čašníkom Guidom a je z toho veľká láska. Majú spolu krásneho syna. Lenže Guido má židovský pôvod a jedného dňa je donútený nasadnúť do vlaku, spolu s jeho malým synom, ktorým sa vezú ľudia bez spiatočného lístka. Dore sa tento strašný osud vyhne, no ona ich má oboch príliš rada... Napriek námetu, ktorý spracúva hrozné vojnové činy, je to aj zábavný príbeh o tom, ako otec a syn dokážu prekonávať nástrahy väznenia a nútenej práce v koncentračnom tábore. Je to úžasne dojemný a ostro protivojnový film, ktorý ukazuje, aký je život krásny, keď človek miluje a žije v miery. Jeden z filmov, pri ktorých mám pocit, že sa pozerám na geniálne dielo po všetkých stránkach.

• 9.7.2010  20:36
    Kid (1921)

Kid je úžasný film, rada sa naň pozerám, smejem sa a obdivujem všetky nápady, ktoré Charlie a jeho malý pomocník vymýšľajú. Miluem scénku s naháňačkou s policajtom, rozbíjanie okien a nenápadné podvody, ktoré spolu títo dvaja tuláci robia. A ako sa majú radi, je to dojemné, roztomilé, aj zábavné. Okrem toho sa mi páči aj hudba, ktorá výborne dopĺňa to, čo sa deje vo filme. Kamera a kulisy sú tiež skvelé, nehovoriac o hereckých výkonoch. Jackie Coogan už v siedmych rokoch skvele hral a bolo ťažké uveriť tomu, že to je ten istý herec, čo stvárnil strýka Festera v Adamsovcoch z roku 1964. Čiernobiele filmy, aj z nemej éry ma veľmi priťahujú, fascinujú a myslím, že tento je jeden z najlepších z tej doby. Je to jednoducho legendárny film a stojí za to si ho pozrieť. Zaslúžených 5* a môj obľúbený film. Videné na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=6GjgoYFw4Gw

• 8.7.2010  16:19

Na tomto filme je najvýraznejšia podľa mňa atmosféra. Je ponurá, tmavá, nemohla som odtrhnúť oči od plátna, pretože ma fascinovalo prímorské prostredie, dážď, dom pri mori s obrovskými oknami, kde žili ľudia odrezaní od sveta. Ewan McGregor zahral svoju rolu výborne. Vzťahy medzi postavami neboli od začiatku jasné, takmer každý ukrýval nejaké tajomstvo. Napriek vážnej téme, sa našli aj vtipné miesta. Film ukazuje zákulisie politickej činnosti, všetko je však vyrozprávané z pohľadu muža, ktorý nie je verejnosti známy-je v tieni, pozná premiérov život, dokonca jeho manželku možno lepšie ako on sám. Bolo zaujímavé sledovať prácu tohto spisovateľa, ktorý má napísať knihu o živote premiéra. Ten má až príliš veľa odporcov a tiež tajomstiev. Ich postupné odhaľovanie ma bavilo, v závere sa však všetko rozuzlilo ešte inak, ako som očakávala.

• 7.7.2010  23:40
    Křik (1963)

Nová vlna je nová vlna. Pre mňa sú to filmy na najvyššej priečke medzi filmami, neskutočne ma fascinujú tým, ako sa hrajú s filmovým jazykom. Vyhovujú mi neznáme tváre v nich-neherci, ktorí sú veľmi prirodzení a autentickí. Aj film Krik je taký, je snový, emocionálny i hlboký a zároveň veľmi jednoduchý vo svojej podstate. Myšlienkovo bohatý. To je to, čo mám na filmoch rada.

• 7.7.2010  23:18
    Proti proudu (2009)

Z tohto filmu sála príjemné teplo (a nielen kvôli zápletke medzi dvomi mužmi) ale vďaka prímorskému prostrediu, krásnej pláži, úžasným záberom. Príbeh bol dojemný, tvorcovia sa dokázali odpútať od plytkosti telenoviel a vzišiel z toho emociálne silný film o čistej láske, ľudskej slabosti, ale aj sile. Veľmi dramatické, s troškou umeleckej pornografie. Herecky veľmi presvedčivé.

• 7.7.2010  22:47

V úvode ma prekvapila asynchrónnosť, ktorá však bola zrejme zámerom. To, čo ma na filme tak zaujalo, je jeho umelecké poňatie, realistické/dokumentárne zobrazenie, formálna dokonalosť, dokonale vykreslený vnútorný svet postáv, ich rozdielne charaktery, ich jedinečný výraz a prejav. Ďalej prostredie hlavného mesta, rande na streche, antény, slnko, zatmenie slnka, kontrasty medzi rôznymi svetmi postáv, fotografie a ľudia. Tento film bol v tej dobe určite "modiš", pretože zachytáva rozmach televízie (pole antén), súdobý slang a aj odevnú módu. Dnes nám Belin účes pripomína účes žien okolo šesťdesiatky, tranzisťáky sú už prekonané, žatevné brigády v podstate tiež, ale odhliadnuc od týchto dnes už nemoderných vecí, je to film, ktorý odzrkadľuje život tej doby a dáva dnešnému divákovi jedinečnú možnosť, preniesť sa do "zlatých šesťesiatych". V tomto filme sa dá neskutočne vyžívať v objavovaní metafor a konotácií, ktoré doň tvorcovia vložili. Klobúk dole.

• 7.7.2010  20:13

Pre mňa dosť predvídateľné.

• 7.7.2010  10:06
    Pokání (2007)

Akoby film bol knihou a divák netrpezlivo očami hltal každé jedno jej písmenko. Táto veta z recenzie film úplne vystihla.Pri jeho sledovaní som sa cítila, ako keď čítam také tie divné japonské básničky haiku. Tiež tam išlo o detail.Klepot písacieho stroja, brknutie, výkrik, kroky, dych, ťukot hrany listu. A tieto reálne zvuky sa miešali s hudbou. Film by sa dal opísať ako namaľovaný obraz, pretože tiež v ňom išlo o vizuálny efekt, o dokonale detailné zábery, drobné veci v obraze, ako včela, sponka...občas to bolo narušené predlžovaním záberov, ktoré odpútavali pozornosť diváka od vnútorného sveta postáv a dávali mu možnosť nazerať na realitu aj z určitého nadhľadu. Napriek tomu, ma však hlbšie zaujala len scéna vo fontáne, ktorú sme mali možnosť vidieť najprv z pohľadu z okna a potom aj priamo.Tu bolo krásne vidieť, ako si niektoré veci, ktoré len vidíme a nepočujeme alebo nie sme priamo pri nich, môžeme nesprávne vysvetliť.Hovorí sa, že dá sa veriť len tomu, čo vidím na vlastné oči, ale v tomto filme to neplatí.

• 7.7.2010  10:03
    Fígle (2007)

Krásny, jednoduchý, milý a vtipný príbeh, odohrávajúci sa v jednom zaspatom obyčajnom meste, kadiaľ stále prechádzajú vlaky a v ktorom práve malý Stefek aj s jeho sestrou Elkou, prežívajú letné prázdniny.Obaja pomáhajú osudu rôznymi fígľami.Obaja žijú len s matkou.. Páčila sa mi letná ospanlivá atmosféra mesta, v ktorom akoby boli len staré socialistické ošarpané budovy a počmárané nástupište, čo bol ale zámer tvorcov, aby príbeh pôsobil realistickejšie.Krásna hudba,citlivý a pozitívny príbeh.Stefkova detská naivita bola vtipná,vedel si ňou nakloniť ľudí. Naozaj krásna tragikomédia, no možno až príliš jednoduchý dej.

1 3 5 6 7 8 následující >>