draggo

son of stars

Skype: draggoczech

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 20.10.2017  00:26

Úžasná audiovizuální stylizace, zajímavej příběh, dobří herci... ale co z toho, když celej film trvá asi o hodinu déle, než by bylo žádoucí. Atmosféra šedivé budoucnosti, která byla zpočátku velmi silná, tak postupně začne vyprchávat. Příběh, jehož pomalé rozplétání jsem ze začátku hltal, mě ke konci už úplně přestal zajímat a vyvrcholení jsem odzíval. A ne, není to proto, že by postupem času klesala kvalita - spíše ve filmu není dost materiálu na to, aby udržel divákovu pozornost po celou dobu. Je tu zkrátka příliš mnoho scén, které jsou sice třeba vizuálně působivé, ale film by bez nich mnohem lépe odsýpal. Ve výsledku se tedy ty ze začátku tak opojné audiovizuální hrátky stanou dost ubíjejícími. Je to velká škoda, protože film svoje objektivní kvality nesporně má. Bohužel však nikdo zřejmě neměl odvahu do výsledku trochu říznout a sestříhat ho na délku, ve které by byl tím strhujícím sci-fi thrillerem, kterým měl být. /65% a 3*/

• 6.5.2017  00:11
    Akta X - Série 6 (série) (1998)

Šestou sérií jsem se prokousával docela dlouho. Na můj vkus zde bylo až příliš mnoho "experimentálních", "humorných" nebo "lehkovážných" dílů, což (jak už jsem zmiňoval dříve) mi k Aktům úplně nesedí - vrcholem pro mě byl díl Triangle, který z potenciálně zajímavého tématu Bermudského trojúhelníku udělal totální divnost, kterou jsem sledoval s pozdviženým obočím. A takových divnodílů tu bohužel bylo víc (Terms of Endearment, Rain King, Dreamland). Nebyly vyloženě špatné, ale už to prostě nebyly ty Akta co mě vždycky bavily. Naopak zhruba od poloviny série se opakuje vzorec z 5.sezóny - tedy, že úroveň dílů razantně roste, objevují se zajímavá témata a moje přestávky mezi jednotlivými díly se povážlivě snižují. Vyzdvihl bych mořské potvory přinesené hurikánem v Agua Mala, hrátky s časem (trochu ve stylu Na hraně zítřka) v Monday, povedený příběh uprchlého vězně v epizodě Trevor a psychohalucinační Field Trip. Co se mytologie týče - bohužel je to většinou dost slabé. Úvodní The Beiginning slušně navázal a rozjel příběh, nicméně SR819 působila naprosto odtrženě od celé konspirační linky a hlavní problém přišel ve dvojdílu Two Fathers / One Son. Tady se podle mě ukázalo, že největší sílu má (měla) hlavní linka Akt X v časech, kdy se celá ta konspirace spíše naťukává, zamotává a Mulderovi pořád uniká pravda mezi prsty - prostě série 1-4. V momentě, kdy se na scéně skutečně objeví ti, o kterých se X sérií jen šeptalo, ukazují se omezení doby a financí - prostě to nedokáže vyvolat ten kýžený silný dojem a celé završení příběhu Syndikátu tak působí dost rozpačitě. Celou mytologii v téhle sérii pak zachraňuje jen finální Biogenesis, která rozjela hodně zajímavý příběh, u kterého budu doufat, že ho pokračování v sérii sedmé zase nějak nezmrší. /75% a 4*/ Oblíbené epizody: Agua Mala, Monday, Trevor, Field Trip, Biogenesis

• 5.5.2017  23:45
    Akta X - Série 5 (série) (1997)

V páté sérii jsem měl poprvé pocit, že seriál už nešlape tak dobře jako dříve. Částečně za to může začátek mytologické linky navazující na zvrat z minula, který se podle mě prostě nepovedl a úvodní Redux I tak má nevděčnou roli dílu, který se s tím bordelem musí nějak vyrovnat. Navazující Redux II dojem hlavně díky několika dost emotivním scénám hodně vylepšuje, ale přesto se mytologická linka pořádně rozjede až v povedeném dvojdílu Patient X a The Red and The Black. Stejně tak jsem zaznamenal až příliš mnoho samostatných epizod, které mi přišly buď vyloženě nudné (Travelers, Kitsunegari) nebo zcela průměrné (Detour, Unusual Suspects). První vyloženě skvělá epizoda pro mě byl až kyberpunkový Kill Switch, jedenáctý v pořadí. Naštěstí pak se seriál už celkem vzpamatoval a i přes drobná zaváhání ve své druhé půlce přinesl několik opravdu dobrých epizod, ať už mytologických nebo samostatných. Samotný závěr The End pak byl po dvou neuspokojivých finiších minulých řad příjemným překvapením, neboť završil řadu zcela ukázkově a skvěle mě naladil na další pokračování. /80% a 4*/ Oblíbené epizody: Kill Switch, Patient X, All Souls, The End

• 5.5.2017  23:43
    Akta X - Série 4 (série) (1996)

Čtvrtou sérii jsem zhltnul během několika málo dnů a mohu jí jednoznačně pasovat na jednu z těch nejlepších. Až na jednu výjimku (viz níže) zde prakticky neexistují slabé díly, a napak nám tvůrci servírují jeden majstrštyk za druhým. Už s rozjezdem sezóny se rychle za sebou objeví brutální a děsivé Home, mimořádně znepokoijivý záporák z Unruhe nebo dojímavý příběh The Field Where I Died. Skvěle jsem se pak pobavil u Small Potatoes a potěšily mne epizody nořící se do myslí Muldera (Paper Hearts, Demons) a Scullyové (Never Again, Elegy). Mytologická linka pak v této sérii dostala opravdu hodně prostoru - celých 8 dílů plus několik dalších, kde se události z ní také rozebíraly. Trochu se zde opakuje schéma z řady třetí - v úvodním Herrenvolk se příběh neskutečně rozjede (a dá tak zapomenout na ne úplně uspokojivé finále 3.řady) a v dalších dílech se pokračuje v odhalování dalších střípků a částí celé té velké konspirace. Černý olej, vraždící včely, únosy mimozemšťany, havarovaná letadla - všechno se to objeví a zaplete do čím dál hrozivěji se jevícího plánu. Ale bohužel, tohle pozitivní neplatí pro závěrečnou Gethsemane, která začne hodně zajímavě, ale pak přijde během krátké doby s několika dost šílenými kotrmelci a skončí docela šokujícím cliffhangerem. To by samo o sobě nevadilo, ale podání se prostě moc nepovedlo a finále tak působí docela násilně naroubované na zbytek seriálu, aniž by tam logicky zapadalo. Přesto však tahle série obsahuje jak v mytologických, tak samostatných dílech tolik skvělých momentů, že prostě nemohu jít s hodnocením nějak níže. Vzhůru na pětku! /95% a 5*/ Oblíbené epizody: Home, Unruhe, Tunguska, Max, Small Potatoes

• 5.5.2017  23:41
    Akta X - Série 3 (série) (1995)

Třetí řada má oproti té druhé více dílů, které se neberou tak úplně vážně, což mi upřímně řečeno moc nevyhovuje, protože to podle mě k tomuhle seriálu nepasuje, ačkoliv třeba War of the Coprophages byla sama o sobě místy opravdu vtipná epizoda. Stejně tak mi nesedí styl scénáristy Darina Morgana, takže opravdu nedokážu docenit třeba Clydea Bruckmana, kterého spousta lidí vyzdvihuje jako jednu z nejlepších epizod vůbec, zatímco mě docela dost nudila. Ale jinak si většina dílů drží velice vysokou úroveň, byť je docela těžké je hodnotit nějak komplexně, páč je prostě každý jiný. Z těch samostatných bych vyzdvihnul skvěle gradovanou paranoidní konspiračku Wetwired, příběh o teenagerovi se superschopnostmi v D.P.O., děsivého záporáka z epizody Pusher nebo povedené zpracování legendy o lochnesce v Quagmire. Centrální příběhová linka o ufounech a vládní konspiraci je na začátku neskutečně rozjetá a během výtečné Paper Clip to vypadá, že už se opravdu blížíme k odhalení Pravdy. Další mytologické epizody pak trochu zvolní a spíše do celého příběhu zaplétají další aktéry jako kruté japonské doktory v Nisei a 731 nebo záhadný černý olej v Piper Maru a Apocrypha. Tyto dvojdíly se povedly, zvláště jejich druhé části byly v obou případech hodně silným zážitkem. O to víc mě mrzí, že mytologický závěr série Talitha Cumi v podstatě nic moc neukázal a navíc skončil cliffhangerem, takže nezbývá než doufat, že pokračování v sérii čtvrté bude lepší. /90% a 5*/ Oblíbené epizody: Paper Clip, D.P.O., Apocrypha, Quagmire, Wetwired

• 5.5.2017  23:40
    Akta X - Série 2 (série) (1994)

Skvělé. Oproti první řadě téměř zmizely slabší epizody (akorát Fresh Bones mi moc nesedla) a zároveň jsme se dočkali mnohem více epizod rozkrývajících ústřední vládní konspiraci ohledně mimozemšťanů. A tentokrát se neobjevují jen v podobě jednotlivých případů, ale jako více souvislý a navazující příběh. A to jako příběh řádně strhující, plný nečekaných zvratů a se skvělým závěrečným dílem, který skutečně dokáže navnadit na další pokračování. Nicméně ani samostatné epizody tentokrát nezaostávají. Je vidět, že oproti předchozí sérii bylo na tuto mnohem více peněz, což se hezky projevilo na kvalitě efektů. A některé epizody se opět dotýkají samotných vrcholů seriálového nebe - musím zmínit hlavně úžasně atmosférické Død Kalm (podle mě jedna z úplně nejlepších epizod celého seriálu) nebo děsivý The Host (ta příšera mě bude strašit ve snech ještě hodně dlouho). Takže vzhůru na třetí, tenhle seriál je prostě i dneska, na podzim roku 2014, naprostá špička. /95% a 5*/ Oblíbené epizody: The Host, One Breath, Død Kalm, F. Emasculata, Anasazi

• 5.5.2017  23:39
    Akta X - Série 1 (série) (1993)

Většinu dílů první řady jsem viděl již při některé z mnoha českých televizních repríz a její kompletní zhlédnutí pro mě bylo ve většině případů spíše takovým příjemným opakováním. Musím ale rozhodně ocenit, že i přesto, že je tahle řada zhruba stejně stará jako já, i po tolika letech je stále stejně skvělá a atmosférická. Většina samostatných dílů si drží hodně vysokou úroveň, a těch několik slabších kousků (např. Lazarus, Young at Heart nebo Shadows) je bohatě vyváženo několika díly skutečně mistrovskými (např. Squeeze, Ice, Beyond the Sea nebo Darkness Falls), které svým příběhem a atmosférou patří mezi to úplně nejlepší z mysteriózního/hororového žánru vůbec. Hlavní příběhová linka týkající se mimozemšťanů, Mulderovy sestry a vládní konspirace je v této řadě naťuknuta jen v několika dílech, které ale stejně jako několik výše zmíněných patří k vrcholům série a díl závěrečný naznačuje, že se skutečně máme na co těšit. A to, že Mulder se Scullyovou jsou asi nejsympatičtější dvojicí vyšetřovatelů v historii seriálů asi nemusím zmiňovat, že? :) /90% a 5*/ Oblíbené epizody: Ice, Beyond the Sea, E.B.E., Darkness Falls, The Erlenmeyer's Flask

• 17.4.2017  00:34

A víte co? Mě už to nebaví. Tuhle sérii jsem měl fakt rád, když ještě byla hlavně o rychlejch autech a závodech. Pětka to celý povýšila na plnokrevnej akčňák a bylo to super, ale od šestky dál akorát přibývaly efekty za miliony, a postupně ubývalo všechno ostatní. Když to vezmu zpětně, tak jsem šestku i sedmičku se čtyřma hvězdama dost nadhodnotil, a to hlavně proto, že mě to pořád i přes zvyšující se idiocii docela bavilo. Ale tady už fakt ne. Nečekal jsem to, ale Paul Walker tu jakožto sympatická postava fakt chybí, a jeho potenciální "náhrada" Scott Eastwood bohužel dostal trestuhodně malou a debilně napsanou roli, takže velkou část času plátno okupuje parta uřvaných neg... čer... hně... ehm, nepřizpůsobivých individuí, kterým člověk přeje tak akorát brzkej smrťák. Z hereckého obsazení tak lze vyzdvihnout zejména skvělou záporačku Charlize Theron, který člověk skoro až fandí a Jasona Stathama, který se vrátil jako o dost zajímavější postava než minule. Vin a Rock předvádí svůj standard, o pro jinak skvělého Scotta Eastwooda nepřejícím scénáři jsem už mluvil a zbytek obsazení je více či méně na zabití. Příběh je debilní, předvídatelný a nelogický, prostě klasika týhle série, ale ještě větší problém je, že tentokrát hodně drhne i humor - u mě většina hlášek který asi měly bejt vtipný vyšla naprázdno a jen jsem trpce obracel oči v sloup. Co se akce týče - nepopírám, že na CGI určitě padlo ještě víc peněz než minule, ale - já už tuhle bezinvenční megalomanii odzívávám. Od určitýho bodu mě prostě všechny ty digitální hovadiny přestávaj díky až moc velkýmu odtržení od reality bavit. Takže suma sumárum - s fanděním téhle sérii jsem skončil (upřímně, bylo načase už před drahnou dobou) a další díl v kině milerád vynechám. /40% a 2*/

• 4.12.2016  18:50
    Inferno (2016)

Po výborné Šifře a Andělech trpké zklamání. Na úvod musím podotknout, že můj dojem z filmu je jednoznačně ovlivněn tím, že Inferno je první "brownovka", kterou jsem viděl až po přečtení knihy a tudíž musím nevyhnutelně srovnávat. Kniha Inferno byla mnohými kritizována, že prý je to "pořád to samé", ale já jí osobně hodnotím hodně vysoko, zejména pro myšlenkově skvělý závěr (nebudu spoilerovat). A zrovna závěr, tedy tu nejzajímavější část knihy, film úplně zmršil. Místo nejednoznačného, nečekaného a docela inspirativního zakončení jsme dostali tupý hollywoodský happyend, který myšlenku celého příběhu totálně zničil, spolu s postavami Sienny Brooksové a Bertranda Zobrista, ze kterých udělal tuctové "zlouny" namísto propracovaných charakterů, kterými byli v knize. Film jinak není natočený špatně, většinu času celkem odsýpá (někdy až zbytečně rychle) a jako průvodce po italských památkách funguje pěkně. Stejně tak všechno ostatní, co máme na brownovkách rádi - hudba Hanse Zimmera, Tom Hanks a většina ostatních herců a vůbec celý ten konspiračně tajemný nádech, objevování záhad historie a tak. Je tedy velká škoda, že se tvůrci rozhodli zřejmě kvůli lepší přístupnosti změnit konec, čímž nakonec docílili toho, že film oproti knize zcela ztratil svůj smysl a po odchodu z kina zanechá akorát hořkou pachuť z promarněné příležitosti. /55% a 3*/

• 26.5.2016  01:24

Podle hodnocení jsem čekal naprostou žumpu, výsledkem je ale docela sympatické a zábavné béčko. Emzáci mi přišli docela originálně vymyšlení, film svižně odsejpal, obsazení v pohodě a potěšilo mě, že konečně jednou invaze ufounů postihla někoho jinýho než USA, prostředí Moskvy bylo osvěžující a ta parta ruskejch borců mě pobavila. Triky sice žádný veledílo, ale v pohodě snesitelný, vzhledem k rozpočtu šlo těžko očekávat další 2012. Hodně lidí si stěžuje v komentářích na příběh - ten mi osobně vůbec nevadil, pokud se člověk odprostí od toho, že jde o další variaci na klasické katastrofické téma, tak ho nemůže nic naštvat. Já osobně jsem se u sledování docela příjemně bavil, takže nemám problém Černou hodinu jako oddechový film doporučit. /70% a 4*/

• 12.3.2016  13:39
    Ostrov (2005)

Když se Michaelu Bayovi dostane pod ruku dobrý příběh, tak to skutečně stojí za to - a právě díky tomu mohu směle prohlásit Ostrov za jeho zatím nejlepší film. Všechny bayovské trademarky jako intenzivní akční scény, vymazlený vizuál a správná dávka přepáleného kýče tu jsou samozřejmě přítomny, ale tentokrát je dohromady spojuje napínavý příběh s hodně zajímavou myšlenkou a několika skvělými, nezapomenutelnými scénami - přičemž u mě jednoznačně vede závěr s nadpozemsky úžasnou hudbou Steva Jablonskyho. Michaele, vykašli se už na Transformers a natoč zase něco novýho! /95% a 5*/

• 27.2.2016  23:40

Slabší než velmi dobrá jednička, ale stále celkem povedené. Jsem rád, že příběh nijak nekopíroval první díl a pustil se na úplně novou půdu, ale na druhou stranu mi tu chybí ta nepředvídatelnost jedničky, kdy jsem většinu filmu vůbec netušil, co by se mohlo dít dál - tady to člověk dokáže odhadnout bohužel poměrně snadno. Pokud film ale něčím doopravdy trpí, tak je to určitá roztříštěnost a zkratkovitost, je zkrátka vidět, že spousta scén skončila v koši a celek tak místy působí jako několik ne zcela souvisejících scén nalepených na sebe. Nemohu ale popřít, že mě to většinu času bavilo - hlavně díky velmi dobrému obsazení a fenomenálnímu post-apo vizuálu. Ke konci mě dokázal strhnout i ten příběh, který se z počátku tak podivně potácel od nikud nikam, ale ve finále všechny kousky skládačky zapadly na své místo a já se nakonec docela těším i na ten třetí díl. /65% a 3*/

• 13.2.2016  15:02

Několik scén je doopravdy působivých, ale jako celek je film bohužel naprosto průměrný a nemám sebemenší touhu ho vidět znova. Dokud jsou v hlavních rolích rozbouřený oceán a lodě, šlape to velice pěkně, ale jakmile se na scéně objeví nějaké postavy, tak to jde do háje. Ani nevím, jestli mi víc vadil naprosto nevýrazný podpantoflácký hlavní hrdina, jeho otravně feministická snoubenka, jeho velitel s IQ tykve nebo politicky korektně obsazená posádka tankeru. Když se řeší samotná záchrana tak to ještě docela jde, ale co je vyloženě nesnesitelné, je celá ta romantická linka. Celkově průměrný, zapomenutelný film s trestuhodně odfláknutým 3D, na který se ale jednou podívat dá. /55% a 3*/

• 27.12.2015  01:08

Zklamání. To byl pocit, který mě zaplavil potom, co se objevily závěrečné titulky. Považuju se za fanouška Star Wars filmů (jak staré, tak i nové trilogie) a tak jsem byl logicky natěšený (byť ne nějak přehnaně). Zažil jsem ten neskutečný hype, viděl jsem jak to láme rekordy, a když to skončilo, říkal jsem si jen: Takovej humbuk kvůli TOMUHLE? Chci říct, špatný film to samozřejmě není, ale nějak na něm neneacházím nic, čím by byl výjimečný a v mém žebříčku SW filmů mu patří jednoznačně poslední místo. Proč? Zejména proto, že tu není takřka nic originálního nebo nového. Před premiérou TFA jsem si dal maraton všech šesti filmů a každý z nich přišel s novým příběhem a několika nezapomenutelnými scénami. Tady? Nic. Hranice mezi inspirací a vykradením je tenká a tady bohužel byla překročena - nejpozději v momentě, kdy se na scéně objevila už třetí hvězda smrti (pardon, "Hvězdovrah") a byla zničena opět úplně stejným způsobem. To jsem jenom protočil oči v sloup, a takových momentů tam bohužel bylo víc. Nemám nic proti tomu, když se v sérii opakují podobná témata, ale když se opakují zcela konkrétní scény, je prostě něco špatně. Další problém filmu vidím v tom, že je neskutečně uspěchaný a nic se neobtěžuje vysvětlit. V půlce filmu tak nová hvězda smrti odpálí několik planet, na kterých je údajně Republika. Zařve tak X milionů lidí, ale dopad na diváka logicky nulový, protože do té doby ani netuší, že nějaká Republika vůbec zase existuje. Objevují se tak otázky, proč sakra musí pořád existovat povstalci, kromě důvodu, že je diváci měli rádi v původní trilogii a tak je tam Disney nakázal narvat, bez ohledu na logiku. To je ostatně problém celýho filmu - snaha nacpat sem co nejvíc odkazů a scén ze staré trilogie je nadřazená všemu ostatnímu, což filmu strašně ubližuje - působí jen jako uspokojení "fanoušků", kteří chtějí znovu vidět starý známý a ne jako plnohodnotné pokračování. Toho se třeba Lucas v nových dílech nebál a i přes křik haterů (který jsem nikdy nepochopil) je prequelová trilogie té původní blíže, než ta sequelová. V prequelech byl svět SW rozvíjen, vysvětlila se zde spousta motivů postav ze starých dílů a dohromady tak těch 6 filmů tvoří skvělý celek. Tady se sice vizuál snaží vrátit k dřívějšímu stylu a kaźdá druhá scéna má pomyslně pomrkávat na diváka, ale víc nic tu není, točí se to v kruhu. Je to jen fan-service, žádný posun se nekoná. To spíš posun vzad. Prequelová trilogie vdechla do galaxie SW život - představila jí jako živoucí svět se spoustou různých ras, jako skutečné uvěřitelné univerzum. To tady mizí, zase má člověk pocit jako u koridorový videohry, kde okolní svět neexistuje. A výtek bych našel ještě víc a víc, ale nemám energii je sem všechny vypisovat (ve zkratce - mizerný casting Kylo Rena, žádný nový hudební motiv, politická korektnost při výběru nových hlavních představitelů - byť výsledek není tak špatný, jak jsem čekal). Ale jak vidíte, nad komentářem svítí tři hvězdy, takže všechno tu úplně špatně není. První hvězda je za vizuální stránku filmu, která je perfektní. Efekty působí uvěřitelně (chválím návrat k praktickým trikům) a 3D bylo po delší době opravdu povedené. Druhou hvězdu dávám za ten návrat starých známých postav - sice mě štve, jak moc film spoléhá na nostalgii, ale nemůžu popřít, že jsem rád, že jsem je po těch letech zase viděl. A třetí hvězda je za skvělou Daisy Ridley, která je oproti ostatním nováčkům naprostou castingovou výhrou a její postava Rey je asi nejzajímavější z celého filmu. Sice mi trochu vadí, jak rychle nabyla jediovský schopnosti, ale je to prostě neskutečně sympatická postava, která mě baví a zajimá a na rozdíl od kolegy Boyegy (který plní standardní úlohu "vtipnýho" černocha) se zde rozplynuly mé obavy z vynucené diverzity v podobě ženské hrdinky. Je taky jedním z hlavních důvodů, proč i přes všechno zklamání, který mi tenhle film přinesl, vyrazím za dva roky na osmičku. Snad pro ní vymyslí i nějaký nový příběh a nedočkáme se Prvního řádu, co vrací úder. /55% a 3*/

• 11.12.2015  18:19

V zásadě dobré, mise splněna. Oproti knižní předloze nebylo téměř nic opomenuto, ale pořád si myslím, že rozdělení na dva filmy tady nebyl úplně nejlepší nápad - film sice většinu času velice slušně odsejpá, ale závěrečných dvacet minut (které v knize fungovaly velmi dobře) se na plátně prostě vleče a bere to tak filmu vítr z plachet. Jinak je tu vše víceméně v pořádku, akční scény se povedly, herci hrají dobře, některé momenty jsou mrazivé (první past s mazlavou černou hmotou), jiné děsivé (mutové) a další zase smutné (závěr s padáky) - tak jak to mělo být. Kromě toho konce v zásadě není moc co vytknout, je to dobře odvedená práce, ale zkrátka z toho nemám tak nadšený pocit, jako když jsem před dvěma lety opouštěl kino po Vražedné pomstě, která pro mě zůstává nejlepším dílem série. Tohle bylo "pouze" dobré. /80% a 4*/

• 4.11.2015  00:09
    Avatar: Legenda o Aangovi (TV seriál) (2005)

Book One: Water Na tenhle seriál jsem narazil úplnou náhodou v době, kdy ho ještě v ČR skoro nikdo neznal a (zprzněná) filmová adaptace byla hudbou budoucnosti. Netušil jsem, jestli je to myšlené jako seriál pro děti nebo pro dospělé (až později jsem zjistil, že cílovka je údajně 6-11 let, ale většině fanoušků je tak minimálně 2x tolik). Ale bavilo mě to naprosto neskutečně. Pohltil mě ten svět čtyřech národů jednotlivých elementů, bavily mě postavy napsané lépe než ve většině "dospělých" seriálů a užíval jsem si skvěle vymakané akční scény (a brečel do polštáře, že ze mě nikdy nebude airbender :D). Ale především si mě zaháčkoval ten příběh o dvanáctiletým klukovi, kterej zjistil, že je posledním ze svého lidu a navrch má jako Avatar na svejch bedrech odpovědnost za celej svět. Střídají se tak momenty vážný a vtipný, a kupodivu to do sebe skvěle zapadá a celý je to jízda od začátku až do konce. S koncem finálové epizody jsem věděl, že jsem právě našel jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl. /95% a 5*/ Oblíbené epizody: Southern Air Temple, The Blue Spirit, The Fortuneteller, Siege of the North Book Two: Earth Druhá série nezůstává té první nic dlužna a i když se to zdálo nemožné, kvalitativně ji ještě překonala. Co mě dostalo asi nejvíc, byl vývoj všech postav, který za těch 20 dílů urazily neskutečnou cestu a třeba ze Zuka se stává možná nejzajímavější postava celýho seriálu. Příběh je tentokrát mnohem dospělejší, zamotanější a komplikovanější, a upřímně řečeno mi to už vůbec nepřijde jako seriál pro dětské publikum, které ATLA podle mě nemůže úplně pochopit. Druhá sezóna také znamená příchod několika nováčků, kteří do seriálu skvěle zapadli a spolu se starými známými se domanévrovali do finále, které svojí dokonalostí a emocionální silou překonalo veškerá má očekávání a potvrdilo, že jsem A:TLA nezařadil na absolutní seriálový vrchol omylem. /100% a 5*/ Oblíbené epizody: The Cave of Two Lovers, Zuko Alone, The Tales of Ba Sing Se, Crossroads of Destiny Book Three: Fire Třetí série završila tohle seriálové mistrovství tím nejlepším možným způsobem. Jako nit se jí táhne ten blížící se nevyhnutelný konec, přesto se ale opět najde čas na spoustu skvěle zpracovaných odboček a konečně se více pokročí v romantické lince, kterou seriál v předchozích řadách jen naťukával. Opět mě nepřestává překvapovat propracovanost a vývoj jednotlivých postav, epizody hýřící skvělými nápady, dokonalé akční sekvence a mimo jiné stále i dostatek humoru. Zkrátka tahle série mi utekla snad ze všech nejrychleji a vyvrcholila peckovým 4-dílným finále Sozin's Comet, které seriál naprosto dokonale završilo. A když jsem poprvé zíral na černou obrazovku potom, co skončily závěrečné titulky, cítil jsem ten vzácný pocit smutku, že něco skončilo, který mívám jen u těch největších majstrštyků. Klobouk dolů. /100% a 5*/ Oblíbené epizody: The Painted Lady, The Beach, Day of Black Sun, Sozin's Comet

• 1.11.2015  12:47
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

S01: Naprostá pecka a a jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl, klidně jsem koukal i na 5 dílů po sobě a pořád neměl dost. Napínavý děj postupně naťukávající záhady ostrova, spousta zajímavých a sympatických postav, na seriál úžasná výprava. Moc se mi líbí, jak seriál střídá dění na ostrově a flashbacky jednotlivých postav, aniž by to nějak brzdilo děj - naopak to dodává postavám pro mě dřív netušenou hloubku, takže i když jsou tu někteří, který fakt nemusím, tak je chápu a rozumím, proč se chovají tak a tak. Není tu prakticky žádná slabší epizoda, bavily mě naprosto všechny a mým oblíbencům jsem držel pěsti až úplně do konce, přičemž takový silný spojení s postavama ve mě žádnej seriál už dlouho nevyvolal. Závěrečná epizoda s cliffhangerem je pak jenom třešničkou na dortu, takže vzhůru na dvojku! /95% a 5*/ Oblíbené epizody: Solitary; Outlaws; Numbers; Do No Harm; Exodus S02: Začátek druhé série, kdy jsou první dva díly o tom samém, akorát z pohledu jiných postav, mi přišel docela rozpačitý a dost jsem se obával, jestli si seriál dokáže udržet úroveň první série. Naštěstí se to až na několik drobných zaváhání (naprosto debilní Fire + Water, nudná S.O.S.) povedlo. Příběh o tom, co se skrývá pod tajemným poklopem je opět napínavý a zvlášť ke konci skvěle vygradoval. Oproti minulé sérii trochu ubylo té snahy o přežití na ostrově a hlavní příběhová linka se soustředí spíš na odhalování záhad ostrova a jeho obyvatel, ale pořád mě to baví - doufám, že se v tom tvůrci příště nezamotají. Ačkoliv jsem se trochu obával příchodu nových postav, do seriálu nakonec dobře zapadli. Sice mě trochu štve, že se zvyšuje počet násilně odejitých postav (které podle mě mnohdy měly ještě co říct), ale ti hlavní a nejzajímavější tu stále zůstávají. Celkově je dvojka velmi silná série, sice ne tak dobrá jako skvělá jednička, ale více než dobrá na to, abych se pustil do trojky. /90% a 5*/ Oblíbené epizody: The Other 48 Days; What Kate Did; The Long Con; One of Them; Live Together, Die Alone S03: Prvních pár dílů bylo příšerných. Začalo se zase v úplně jiném stylu než minule, příběh byl děsně natahovaný a v zásadě nesmyslný, až jsem měl skoro chuť s celým seriálem seknout. Naštěstí jsem to ale přetrpěl a od cca 7-8.dílu začal seriál konečně nabírat zajímavější obrátky. Je potřeba se smířit s tím, že téma přežití na ostrově definitivně ustupuje, ale místo toho se začíná rozehrávat úplně jiný příběh zaměřený na záhady ostrova, jeho ostatní obyvatele a vytváří se tím spousta otázek - já jen doufám, že minimálně na většinu z nich mají tvůrci přichystané i odpovědi. Příběhy z minulosti jednotlivých přeživších se začínají po drobných náznacích z minula docela zajímavě splétat a já jsem opět zvědavý, co z toho všeho nakonec vyleze. Finále to totiž celé nakoplo úplně novým směrem, kde zbývá jen doufat, že scénáristé ví, co dělají. Celkově bych sezónu ohodnotil jako hodně ambiciózní, ale rozhodně ne bezchybnou, zejména kvůli nudnému startu plný počet dát prostě nemohu, ale našlápnuté je to zajímavě. /80% a 4*/ Oblíbené epizody: Flashes Before Your Eyes, Tricia Tanaka Is Dead, Left Behind, Greatest Hits, Through The Looking Glass S04: Série čtvrtá nasadila oproti té minulé doslova brutální tempo, možná i proto, že musela celý děj namačkat do pouhých 14 dílů. Měl jsem dojem, že tvůrci se tady už definitivně utrhli ze řetězu a servírují jednu šokoující záhadu za druhou, proplétají do sebe několik časových linií a vůbec posouvají seriál do míst, která bych si při první sérii vůbec nedokázal představit. Prakticky každý díl přichází s nějakým šokujícím odhalením, které vytváří spoustu dalších otázek - opravdu doufám, že tvůrci mají připravené i uspokojivé odpovědi. Zatím se jim daří budovat dojem obří a fascinující záhady, ale mám obavu, že pokud odpříště nezačnou jednotlivá vlákna splétat dohromady, začne se z Lost stávat krávovina. Nemohu ovšem popřít, že série je prakticky prosta slabších dílů a třeba taková "The Constant", které v sobě kombinuje divoké sci-fi teorie a dojímavou romantiku v tom nejlepším možném poměru, je pro mě jedním z naprostých vrcholů seriálu. Takže tentokrát za plný počet. /90% a 5*/ Oblíbené epizody: The Beginning of the End, The Constant, There's No Place Like Home S05: Někdy v průběhu páté série mi definitivně docvaklo, že se na tenhle seriál dívám už ne proto, že by mě vyloženě bavil a naplňoval, ale hlavně proto, že už to s ním táhnu tak dlouho a chci prostě vědět, co bude dál. Stejně jako v sérii čtvrté tu snad každá epizoda přijde s nějakým šokujícícm odhalením, ale mě se to upřímně řečeno začíná trochu zajídat, neboť odpovědí je pořád velice málo. Hrátky s časem, naznačené v minulé sérii, se tu vrací v ještě šílenější podobě, kdy se příběh rozehrává v několika rozdílných časových liniích a já poprvé začínám mít dojem, že se struktura příběhu začíná tvůrcům hroutit, neboť těch časových paradoxů začíná být trochu moc a při bližším zamyšlení bych objevil spoustu logických chyb. A hlavně se jednání postav defintivně přestává řídit logikou a místo toho se spousta věcí objasňuje "osudem", "voláním ostrova" a podobnými nevysvětlenými berličkami. NICMÉNĚ, přes všechnu kritiku mě seriál pořád baví sledovat a závěrečný dvojdíl "The Incident" hodně zvyšuje dojem z celé série. Především konečně objasní pár věcí, představí důležitou postavu, o které se už X sérií jenom mluvilo a hlavně přináší zakončení, které dává naději, že se z toho bordelu podaří tvůrcům ještě nějak vybruslit. Původně jsem chtěl se seriálem už seknout, ale právě to povedené finále mě přinutilo dát šanci i té závěrečné sérii. /75% a 4*/ Oblíbené epizody: Jughead, 316, The Incident S06: Jak je pro Lost obvyklé, i závěrečná sezóna byla úplně jiná než všechny předešlé. Časoprostorové hrátky ustoupily a místo nich se kupříkladu více odkrývá dávná minulost a mytologie ostrova (a ty epizody patří mezi nejlepší z celé série). Také se konečně dozvíme odpovědi na část otázek, ale mnoho jiných vyšumělo do prázdna a i ty odpovědi samotné jsou často docela neuspokojivé - zkrátka jsem na konci asi čekal nějaké velké vysvětlení toho všeho, které ale bohužel nepřišlo. S touhle sezónou také až na dvě výjimky mizí flashbacky/flashforwardy a jsou nahrazeny jakousi alternativní budoucností. To mi přišlo jako hodně dobrý nápad - vyvíjela se zajímavě a hodně sérii tahala nahoru, ale opět - závěrečný vysvětlení toho, co vlastně tahle alternativní budoucnost byla zač mě prostě neuspokojilo. Oproti tomu zakončení děje na ostrově bylo v rámci možností nakonec docela fajn (když si odmyslím všechny ty neobjasněné záhady). Každopádně musím dát částečně za pravdu těm, co tvrdí, že Lost postupně upadal. Když to vezmu zpětně, tak opravdu vynikající byla jen první série, druhá byla stále velmi dobrá, ale od třetí bohužel tvůrci rozehráli až příliš mnoho příběhů a záhad bez toho aby věděli, jak je jednou vysvětlí a zakončí. Je to škoda, ale přesto toho času strávenýho nad Lost nelituju. I přes všechny chyby v pozdějších sezónách to byla pořád zábava sledovat. /75% a 4*/ Oblíbené epizody: Dr. Linus, Ab Aeterno, Across the Sea

• 8.10.2015  00:33
    Sinister 2 (2015)

První díl zůstal nepřekonán, ale na druhou stranu, čekal jsem to mnohem, mnohem horší. Jednička stavěla na tom, že informace o tom, co se děje dávkovala hodně postupně a tak diváka udržovala v napětí, zatímco dvojka musí pracovat s tím, že už víme, o co jde a logicky tušíme, jak to asi tak dopadne. Takže příběh se tentokrát zaobírá snahou najít způsob, jak to všechno odvrátit a přidává několik vysvětlení, odhalujících, co se to vlastně celou dobu děje. Tahle část příběhu je docela zajímavá, stejně tak "dětská videa", ze kterých opět běhá mráz po zádech. Celé to trochu sráží "rodinná linka", která je dost otravná a zejména ten jejich táta se chová až příliš jako idiot na to, aby to člověk mohl brát vážně. Lekaček a scén s napjatou atmosférou tu bylo dost, ale kvůli rozmělněnému příběhu nevynikají tak moc jako dříve a film pro mě celkově nebyl zdaleka tak děsivý, jako první díl. /65% a 3*/

• 8.10.2015  00:25
    Insidious (2010)

Příběh zajímavý, vizuální zpracování super, obsazení povedené... tak kde se stala chyba, že jen za 3? Bohužel, tím problémem je tu pro mě atmosféra - já se u toho prostě skoro vůbec nebál. Pár scén, ve kterých přeběhl mráz po zádech nebo jsem se leknul tu bylo, ale na druhé straně je shazuje přemíra těch, u kterých jsem se spíš smál a zcela určitě to nebyl záměr tvůrců. Závěrečný cliffhanger očekávaný a zcela zbytečný (ale oslí můstek do dvojky musí bejt, ne?). /55* a 3*/

• 6.9.2015  01:06

Očekávání u prvního dílu Hobita byla obrovská, neboť ho snad každý srovnával a bude srovnávat s trilogií Pána prstenů, kterou osobně považuji za jeden z naprostých vrcholů kinematografie. Neočekávaná cesta nakonec tak vysoko nemíří, přesto je to ale stále povedený film. Příběh logicky trpí rozdělením na 3 části, takže se příliš daleko neposuneme a nejlepší momenty filmu jsou pro mě ty hned na začátku, kdy se Bilbo přidává k trpaslíkům, to jeho rozhodnutí opustit stávající pohodlný život a vydat se na výpravu za dobrodružstvím. Následný děj bohužel dost trpí docela očividným protahováním skrze přidávání scén a postav, které v knize nebyly, což je většinou docela kontraproduktivní, filmu by určitě prospělo větší zkrácení. Klíčová scéna v podobě setkání s Glumem a nalezením prstenu bohužel rovněž nevyzněla tak silně, jak bych čekal. Zato třeba obří hostina nebo závěrečné boje se povedly, byť skřeti tu bohužel nepůsobí tak hrozivě a odporně, jako v PP (masky > CGI). Triky jsou jinak samozřejmě na špičkové úrovni, stejně jako celý vizuál, páč novozélandská příroda je krásná i po 9 letech. Rovněž herecké obsazení bylo vybráno výborně, zvláště bych rád vyzdvihl Martina Freemana, kterému role Bilba doopravdy sedla. Soundtrack sice není tak různorodý a epický, jako v PP, ale silnou ústřední melodii má a píseň Misty Mountains patří k vrcholům celého filmu. Celkově se mi tu sice dost věcí nelíbilo, ale beru to tak, že je to rozjezd trilogie, která se snaží najít svou vlastní tvář při neustálém srovnávání se starším slavnějším bratříčkem. A v zásadě to nedopadlo vůbec špatně. /80% a 4*/

• 29.8.2015  03:02
    Precious (2009)

Film o tom, jak je na hovno, když jste tlustá, ošklivá, negramotná a těhotná černoška nakažená AIDSem, kterou šikanuje její vlastní podobně tlustá matka. A o tom, jak je fajn, když se vás ujme alternativní učitelka, která vám ukáže jak dál se životem. Pro dívky, které mají podobné atributy jako hlavní hrdinka (viz výše) je to asi fajn inspirace, pro všechny ostatní spíš utrpení. /40% a 2*/

• 20.8.2015  23:26

Poprvé dávám filmu od Ridleyho Scotta jiné hodnocení než 4 nebo 5 hvězd a dělám to moc nerad, ale takovýhle megafail jsem vážně nečekal. Vlastně jediné, co je na tom dobré je vizuální stránka, ale ani za ní už se mi nechce dávat nějak moc hvězd, protože jí beru u takhle drahého filmu jako standard. Každopádně všechno ostatní je v zásadě jedna velká žumpa. Film trvá úděsných 2 a půl hodiny, přičemž zhruba první polovinu se vleče jako smrad a nudí takovým způsobem, že by z toho jeden usnul (a udělal by dobře, vzhledem ke kvalitě). Pak už následuje jenom koláž strašlivě trpících židů, Ramsese co se chová jak kdyby měl IQ 50 a Mojžíše co si chodí čas od času pokecat s tím nejnesympatičtějším fakanem, kterej jakože reprezentuje Boha. A aby chudákům židům pomohl, tak zlikviduje běžnejm Egypťanům veškerou obživu, pošle na ně mor a pozabíjí jim prvorozený syny, ale židi s tím jsou OK. Tak odtáhnou pryč, jdou přes hory, moře, dostanou desatero a Egypťany mezitím ještě postihnou sesuvy půdy, tornáda a vlna tsunami (když už ustupujou), aby si jakože nedovolovali na nejmilosrdnějšího boha a jeho vyvolený národ. A zazvonil zvonec a příběhu (který se btw nikdy nestal) je konec. Zaplatit za to plný vstupný do kina, tak snad budu chtít vrátit peníze. Kdyby to natočil kdokoliv jinej, tak to pochopím, ale že se zrovna Ridley po majstrštycích typu Gladiátora nebo Království nebeské zaprodal týhle hypernudný ilustraci Bible, to fakt nepochopím. Stejně jako to, že "historickej" film s rozpočtem 150 mega se zmohl na JEDNU JEDINOU bojovou scénu (a to hned na začátku) a po zbytek stopáže nás týral biblickým blábolením. /25% a 1*/

• 13.8.2015  15:23

Neměl jsem vůbec žádná očekávání a i tak mě ten film zvládnul zklamat. Možná tak první půlhodinka ještě vypadala celkem zajímavě, ale pak se film velice rychle odebral přímo do prdele. Hodinu trvá než vůbec získají schopnosti, děj vypadá jako by z něj někdo půlku scén vystříhal, protože to celý vůbec nedává smysl, nic tu neni dotažený, logika odjela někam na dovolenou, humor se omezil asi na dvě trapný hlášky a vrcholem je závěr, kdy si nejspíš tvůrci uvědomili, že to musí rychle ukončit, a tak se během asi 15 minut obejví zloun kterej chce zničit svět (otázka proč, zůstává záhadou), F4 ho v JEDINÝ akční scéně celýho filmu zabije a je konec. Většinu času je to zoufalá nuda, kde jinak dobří herci nemají co hrát - s výjimkou Human Torche, jehož obsazení pro mě neznámým černochem je castingový úlet desetiletí (smrt politické korektnosti!) - vůbec se do role nehodí, toho frajírka mu člověk nevěří a vysvětlení, jak je možný že jeho ségra je bílá je tak debilní, že sem se až musel smát (poprvé a naposledy za celý film). Suma sumárum naprostej fail po všech stránkách (snad s výjimkou efektů, který byly standardně dobrý). A aspoň teď lidi možná docení předchozí filmy, který sice nebyly nijak zvlášť oduševnělý, ale jako pohodový zábavný filmy na odpoledne fungovaly docela dobře. Tohle je škoda peněz, času a elektrického proudu. /20% a 1*/

• 9.8.2015  20:38
    Sedmý syn (2014)

Průměrná a ničím zvlášť originální fantasy. Sice dávám tři hvězdy, protože se na to docela dalo koukat, ale v hodnocení musím hlavně kritizovat - příběh je předvídatelnej a nijak zvlášť zajímavej, digitální triky jsou sice povedený, ale akci strašně kazí PG-13 rating a tudíž absence jakékoli krve (vypadá to fakt divně). Obsazení není nic moc, radost mi udělala akorát Alicia Vikander (a to nikoliv svým hereckým uměním). Jinak Jeff Bridges je většinu filmu děsně nesympatickej, Ben Barnes je totální poleno a Kit Harington se odporoučí až příliš brzy. Každopádně i přes všechny chyby se na to docela dá koukat, nenudil jsem se u toho a na zabití času to docela ujde. /50% a 3*/

• 27.7.2015  16:47
    Rezistence (2015)

Oproti skvělé a zábavné jedničce jednoznačně slabší. První půlku jsem se docela nudil, příběh byl podivně rozvleklý a celkově nezábavný, akce průměrná a objevuje se až moc novejch postav, přičemž žádná z nich není nijak zvlášť zajímavá. Celý film se pořádně rozjede až v závěru při simulacích jednotlivých frakcí, které byly docela nápaditě udělané a film konečně začal pěkně šlapat a závěrečná pointa mi přišla celkem zajímavá. Na další díly se tedy podívám, ale díky rozdělení závěrečné knihy na dva díly nemám očekávání nijak přehnaná. Nemůžu se zbavit dojmu, že od té doby, co začal na konci jedničky rozpad systému frakcí, celá série jako by ztratila to, co na ní bylo tak zajímavý a zatím to nebyla schopná nahradit něčím jiným. /60% a 3*/

• 27.7.2015  16:38
    Jan Hus (1954)

I po 60 letech od vzniku má tenhle film svojí sílu. Hodně jsem se obával, jak moc do děje zasáhla tehdejší doba nejtvrdšího komunismu, ale i přes mírné odklony od historie mi to jako žádná rudá propaganda rozhodně nepřipadalo. A hlavně, většina toho, co Hus v podání výborného Zdeňka Štěpánka v tomto filmu říkal, má podle mě univerzální platnost dodnes. /80% a 4*/

• 9.7.2015  00:19
    Eragon (2006)

Mám rád fantasy a kniha Eragon se mi celkem líbila (spolu s Roranovým příběhem v Eldest, zbytek už za moc nestál). A měl jsem to štěstí/smůlu jí číst ještě před tím, než se do kin přiřítil tenhle film, takže jsem nevyhnutelně byl ovlivněnej předlohou a srovnával. A to srovnání nedopadá pro film vůbec dobře, slušně a mírně řečeno. Jako dá se pochopit, když adaptace vyškrtne nějakou míň důležitou postavu nebo vynechá některý nepodstatný události, ale aby ZCELA vypustili děj, který v knize zabíral cca 3/4 obsahu (tím myslím hledání ra'zaků), posbírali pár vedlejších událostí, ty slepili dohromady a udělali z nich scénář? Začátek filmu, kdy Safira jako mládě vylítne do mraků, párkrát bouchne hrom a najednou je z ní dospělej drak tak nějak hezky ilustruje, jak to s celým tímhle filmem je, všechno uspěchaný, nic nepořádně nevyzní a zanechává to pro mě jako čtenáře jenom trpkou pachuť, protože takhle snad ještě nikdo žádnou adaptaci nezprznil. Pro nečtenáře knihy to pak je průměrný fantasy, který je ale díky dobrým trikům a povedený hudbě docela i koukatelný. Za to ty dvě hvězdy, jinak je to napřesdržku a jsem rád, že nikoho nenapadlo se pouštět do dvojky. /45% a 2*/

• 9.7.2015  00:08

Bezpochyby parádně šílená akční jízda, jaká tu dlouho nebyla. Úžasnej audiovizuál, super stylizace a jedny z nejlepších akčních scén, který jsem kdy ve filmu viděl. A s tím jejich válečným vozem bych se nebál vyrazit ani na cestu do Calais za ubohými uprchlíky z Afriky, kteří se obvykle baví likvidací projíždějících kamionů. Tenhle film je vážně šílenej, přepálenej a přehnanej tím správným způsobem, je na tom vidět že si s tím tvůrci vyhráli - tím myslím všechny ty vytuněný auťáky s bodcema a výkonem 2000 koní (naše mocipány z Brusele jenom z představy kolik to vypouští emisí musel chytat infarkt), bíle pomalovaný šílence co si nastříkaj držku stříbrným sprejem když jdou na kamikadze, šílenej kytarista co hraje na nějaký kombo kytary a plamenometu, sexy kočky v bílejch šatech co se uprostřed pouště polejvaj vodou a odhazujou pásy cudnosti (nebo co to bylo) a tak bych mohl pokračovat do nekonečna, těžko se TO popisuje. Strašně rád bych dal 5 hvězd, ale po tom megahypu co kolem tohohle filmu byl jsem možná čekal ještě trochu víc. Možná trochu lepší příběh (ten tu fakt slouží akorát na propojení všech těch akčních scén), kterej by měl větší tah na branku. Jinak ale spokojenost veliká a po dalším zkouknutí možná aj tu pátou přihodím. /85% a 4*/

• 6.7.2015  02:30
    Interstellar (2014)

Nejlepší film Christophera Nolana, a za tím si stojím. Epické sci-fi dobrodružství, kterému nechybí vůbec nic a bylo pro mě jedním z vůbec nejsilnějších fimových zážitků, kterýžto dojem ještě umocnila projekce v IMAXu, která je podle mě tím nejlepším způsobem, jak Interstellar zažít. Plně si tak vychutnáte dokonalé, od reality nerozeznatelné triky, které ukáží červí díry, vzdálené světy, hi-tech vesmírné lodě nebo obří černou díru takovým způsobem, který jsem ještě nikdy předtím neviděl, a celý tenhle dojem je dotažený k dokonalosti osudovou dunivou hudbou Hanse Zimmera, který se po letetch zase vytáhnul a stvořil pro mě nezapomenutelný soundtrack, který si od té doby pravidelně pouštím. To nejlepší na Interstellaru je ale nakonec příběh - jednak ten o hrdinské výpravě do cizí galaxie za záchranou celého lidstva a i ten o vztahu otce a dcery, vyrůstající v ženu na umírající Zemi, které odděluje několik světelných let. A oba tyhle příběhy se v závěru propojí takovým způsobem, že jsem jen oněměle zíral, jak to do sebe všechno nakonec zapadlo, což je to, co máme na filmech Chrise Nolana všichni nejradši. Tentokrát to ale nezůstalo jen u skvělých zvratů a rozuzlení - spousta scén je tu tak neuvěřitelně silných, že si podle mě u filmu místy pobrečí skoro každý. A to se tu nijak netlačí na pilu, všechno je tu přirozená a nezbytná součást toho úžasného příběhu. Zkrátka pro mě je Interstellar jednoznačně filmem roku a i jedním z nejlepších filmů, které jsem měl kdy tu čest vidět, takže po dlouhé době měním složení své TOP10. /100% a 5*/

• 6.7.2015  02:14

Celkem logicky nejslabší díl série, byť to nakonec nedopadlo tak zle, jak jsem se původně po oznámení rozdělení závěrečné knihy do dvou filmů bál. Chybí tu výraznější zakončení, ale i přes to se zde naštěstí najde dostatek poměrně silných scén (návštěva 12. kraje, Hanging Tree a útok na přehradu atd.), které z filmu dělají překvapivě slušnou záležitost, byť hlavní dějovou linkou je zde jen snaha Katniss natočit dobrou TV reklamu. Jakožto čtenář knih mohu potvrdit, že téměř nic nebylo vynecháno nebo nějak zásadně změněno, což je na druhou stranu dobře. A i když tu tentokrát nemáme žádné Hladové hry, akce tu nechybí a dokazuje, že Francis Lawrence řemeslo ovládá a není důvod se bát, že by závěrečná (nejakčnější a asi i nejemotivnější) část měla dopadnout nějak špatně. /80% a 4*/

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15