Finskej

homepage
Twitter: finskej

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 4.7.2017  14:23

Moderní politická korektnost ve výrobě filmů je zkrátka peklo. A když logika pláče a herecký výkon se scvrkne na "uáááááááá! vpřed!", ani dynamický rokový klip to nezachrání, ani "fuuuuj! had!" to nevylepší.

• 12.2.2017  13:59
    Král ozvěny (TV film) (1999)

Mírně slaboduché. Vzhledem ke jménům Dušan Klein a Karel Šiktanc je ta slaboduchost až překvapivá.

• 30.1.2017  02:22

Nemálo podceněná pohádka :-) Dulava má hrát krátkozrace opatrnického krále - a hraje ho sakra dobře a Blanka Bohdanová v roli přehnaně opatrnicko-protektivní chůvy mu skvěle sekunduje. A že Jiří Langmajer, je-li mu dána role záporáka, dobře zahraje záporáka, to se taky dalo čekat - ovšem že bude mít do páru stejně slizkého Karla Dobrého, to je další bonus. Zkrátka, v této pohádce je hlavní záporák nikoli akční hrdina, ale jen pronajímatel záporáků druhých čili vezdejších - a všichni dotyční to zvládli. Je to sice poněkud neobvyklá stavba, ale funkční a míra nepochopení mě poněkud překvapuje :-)

• 9.1.2017  03:21
    Angelika (2013)

Velice jsem se tohoto remaku bál – a nekonečně příjemně jsem byl překvapen. Snad jedna z nejkrásnějších a zároveň nejerotičtějších i nejkřehčejších milostných scén v posledních letech. Smekám.

• 26.12.2016  02:38

Napřed opravíme několik drobných nepřesností v obsahu: neunese princeznu, ale kněžnu. Není to zlý, ale jen drak. Neuvězní ji na hradě, protože žádný není. Ne v kleci, ale v jeskyni. Ne jménem, ale "kterého si pojmenuje". Ne až příliš pozdě, ale postupně. A poslední věta je taky blábol. Zkrátka, gratulujeme, popis jest dokonale zbodán. A teď již vlastní hodnocení: je to celé neuvěřitelně zábavná podívaná. Je to svým způsobem chvílemi tak roztomile absurdní a má to tak nehorázný zvrat a změnu atmosféry uprostřed děje na část děje, že divák žasne a nevěří zároveň. Možná by se chvíli chtěl zlobit, ale pak zjistí, že ho to ukrutně pobavilo. A závěr, což po tom všem překvapí ještě víc, je vysloveně epic, což naředí sladké romantično do snesitelna. A některé vizuální a trikové nápady jsou ve filmu vysloveně dobré. A na závěr poznámka k názvu: opět gratulujeme, uvedený anglický název i oba přeložené, jak český, tak slovenský, jsou taky blbě. Kdo to zas vymýšlel, to radši nevědět. Film se totiž jmenuje On - Drakon, tedy He is a Dragon, tedy On je drak. Jéje.

• 24.12.2016  10:25
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Nutno přiznat, že jak jsou "moderní pohádky" občas poněkud slabé, tato je slabá velmi a nemalou zásluhu na tom má Martin Kraus. To si režisér fakt nedokázal všimnout nepřehlédnutelné skutečnosti, že projevy odvahy a neohroženosti hlavního hrdiny ukapávají klackovitou pubertální rádobydrsností a jeho mluva se nese ve stylu: "Bacha, vole, největší frajer na diskošce jsem tady já, kapišto?" A jak se tak s blížícím koncem občas spokojeně a vítězně, ehm, umekne, je to již dosti retardované... Když to zkombinujeme s prostoduchým příběhem, nenápaditými dialogy a chabým hlavním záporákem, vychází z toho právě ta jedna * věnovaná dvojici Abrhám – Šafránková, která to ovšem nevytrhne, protože ani nemůže.

• 23.12.2016  20:05
    Začarovaná láska (TV film) (2007)

Tři hvězdičky jen proto, že moderní pohádky jsou vesměs tragédie. Kdybychom se drželi standardů "starých klasických pecek", bylo by to tak 2,5 hvězdičky maximálně.

• 16.10.2016  12:36

Nic moc. Celé je to postavené na rádobyopodstatněném morálním konfliktu a ten jako nosná linie namísto skutečného příběhu a zápletky nepostačí. A rádobycool Spiderman je tak protivně vlezlý, že konkuruje náhle zpitoměvšímu a už jen druhy vtipnému Starkovi. V okamžiku, kdy jsem se dozvěděl, že musíme brát věc vážně, protože to je sakra OSN, o kterém mluvíme, jsem pochopil, že věc je ztracena a po zbytek filmu taková i zůstane... Zůstala.

• 17.7.2016  19:50
    Růže a prsten (TV film) (1971)

Vtipná a zábavná záležitost. I některé pohádky ve studiových kulisách mají něco do sebe :-)

• 19.6.2016  13:32
    O Šípkové Růžence (TV film) (2006)

Scénárista či režisér (anebo oba dva) zjevně usoudil, že mu klasická pohádka nestačí, a tak scénář „obohatil“. Bohužel zcela hloupě, takže výsledek je prošpikován topornými moralismy, i novou zápletkou a motivy, jejichž nemohoucnost je, bohužel, nepřehlédnutelná. Kdyby se ti dva nenamáhali s „obohacováním“, mohla to být průměrná pohádka. Takto je výsledek dosti tristní a nespasí to ani snahy osvědčených starších herců...

• 24.5.2016  18:55

Málo známý, ale zato klasický skvost velkého formátu. Má to tak skvělou hudbu a herci tak vynikající projev a úchvatnou dikci (vše staré páky, z nichž většina už dnes ani nežije – prostě, narozdíl od dnešního smutně pokleslého standardu, hrají), že člověk vůbec nevnímá, jaké je to z technologického hlediska retro. A co víc, ono je to tak dobře udělané, že ani staré a dnes již překonané techniky vůbec, ale vůbec nevadí. Jeden si jich po chvíli i přestane všímat. Kdo neznáte, napravte. Je to pecka.

• 24.5.2016  18:12
    Kočičí princezna (TV film) (2005)

Trio Adamovská – Mrkvička – Somr z principu ani špatné být nemůže, tudíž v nich problém není. Jen zkrátka ani řečená trojice úctyhodných veličin nemůže zachránit to, čemu se říká "moderně pojatá pohádka", s níž scénáristická slaboduchost (jak už to tak u "moderně pojatých" pohádek nezřídka bývá) mlátí ode zdi ke zdi...

• 28.2.2016  12:25
    Beowulf: Návrat do Shieldlandu (TV seriál) (2016)

Politická korektnost skutečně je hnus a spolehlivě ničí prakticky libovolný pokus o jakékoli alespoň-trochu-přiližné prostředí starých evropských mýtů a ság či prostředí jimi inspirované. Ne, skutečně ne, strčte si to někam, ale v místech, kdy žili Beowulf a Grendel, žádní černoši a národové orientální nebyli. Ne, fakt ne. Snad jeden otrok kdesi, ale tím to hasne. A ne, žádné silné nezávislé ženy – kovářky a ženy – drsné kovoslévačky ani nic jiného takového se nevyskytovalo. A když, milí korektní scénáristé a producenti, pohnojíte tuto základní vrstvu věrohodnosti, tak už vám nepomůže vůbec, ale vůbec nic, je mi líto. Je to zkrátka úplně stejná blbost jako černoch – strážce Bifröstu v Thorovi: bolí z toho mozek.

• 28.12.2015  15:47
    Sen o krásné panně (TV film) (1995)

O něco lepší než první adaptace http://www.csfd.cz/film/284604-zlata-panna/komentare/, ovšem zjevná zakomplexovanost a hysteričnost princova činí z toho stále obtížně nestravitelný kousek. Člověk pochopí, že pohádkovými postavami musí občas cloumat vášně, ale někdy se to přehání.

• 28.12.2015  15:45
    Zlatá panna (TV film) (1980)

Je to tak příšerné, že jsem nikdy nepochopil, proč se to natočilo dvakrát: http://www.csfd.cz/film/116190-sen-o-krasne-panne/prehled/ Pomine-li člověk celkovou prkennost a topornost situace, scény i hraní, nedokáže přejít skutečnost, že princi zcela zjevně v dětství spadl na hlavu těžký kámen, a proto ze sebe trousí neuvěřitelné hlody doprovázené několika více či méně hysterickými komplexy. Pojem "televize Brno" je patrně synonymem pro "prastaré temné zlo"...

• 28.12.2015  15:22

Klasifikace "pohádka" je v tomto případě příznakem slabomyslnosti, protože tento surový fantaskní horor naprosto není vhodný pro děti a traumata z jeho zhlédnutí v útlém věku mohou přetrvávat roky. Jako horor pro dospívající a dospělé diváky celkem ujde.

• 28.12.2015  13:46
    Černokněžník (TV film) (1997)

Jiří Bartoška = *. Jinak se to moc nepovedlo a to v různých rovinách: ústřední mladí hrdinové jsou poněkud toporní, scénář místy rovněž. A dialogy občas poněkud... zvláštní. Na jednu pohádku je toho nedotaženého až moc.

• 24.12.2015  13:12

Naprostá genialita. Dřevění herci hrají líp než leckterý živý současník.

• 18.12.2015  19:45

Dětina ve mně byl šťasten, takže scénáristickou slabost odpustím a zahluším cukrovou vatou "laserového starwarstva". Co ale odpustit nechci a nemohu, je převzetí modelu "hlavní záporák = hysterickej pubescent", u něhož se člověk nechvěje obavou, ale potlačovanou chutí řezat na zadnici v duchu "chováš se na 14, ale blbý je, že je ti už 18"... Tento aspekt z nové trilogie přebírat nemuseli, ach jo. Hrabě Dooku, s láskou vzpomínám, jakejs bejval štramák.

• 2.11.2015  12:38

Vpravdě neuvěřitelná pitomost, při níž člověku nutně vybuchne mozek – nedívá-li se jediným úhlem pohledu, jímž lze toto veledílko sledovat: očima masochistického fanouška videoBéček (až Céček až Déček) osmedesátých let, tedy očima diváka, který na veškeré požadavky na příčetnost *vědomě* rezignoval :-)

• 9.7.2015  02:20

Jediná věc, kterou jsem nikdy nepochopil, je, proč je tento film veden jako "komedie" - správný label zní "naučný dokument".

• 3.5.2015  17:35

Bohužel dost nuda. A exemplární důkaz stále patrnější skutečnosti "ne, jen čím dál tím dokonalejší triky a epická hudba sama o sobě nestačí."

• 25.4.2015  11:42
    Dresden (TV seriál) (2007)

Od literární předlohy se seriál skutečně odchyluje, ale lze to přežít - a to říkám jako maniak, který zlouskal všech 15 knih. Prostě je to něco *blízkého, ale trochu jiného* a dá se na to koukat. Hodnocení ***, za výborný výkon Paula Blackthorna, kterého celá záležitost evidentně nesmírně baví, je ta čtvrtá *. Škoda, že to po první sérii utli.

• 19.10.2014  14:44
    Hunger Games (2012)

Batoru rowaiaru politically correct.

• 1.7.2014  13:22

Archetypální exemplář "klasického westernu". Nezapomenutelný životní zážitek to není, špatný film rovněž ne, takže jeden hezký večer pro milovníky starých věcí...

• 28.6.2014  15:44
    Panoptikum Města pražského (TV seriál) (1987)

Slabší než předchůdce (http://www.csfd.cz/film/71551-hrisni-lide-mesta-prazskeho/), přesto ale stále dobře koukatelné. Snad jen "bodrá" úvodní znělka v podání svého času prakticky všudypřítomného Pavla Zedníčka se záhy stane nesnesitelně vlezlou...

• 17.5.2014  18:23

Z jedné části animace slavného komiksu = good. Z druhé navíc přidaná "dějová zápletka s příběhem" = úplně zbytečná, škrtnout. Kdy se už lidi *konečně* naučí, že převádějí-li do filmu něco, co samo o sobě je skvost, nemají si laskavě nic "přimýšlet", chytráci?

• 3.4.2014  01:26
    Sharpovi střelci (TV film) (1993)

Přelom století! Sean Bean hraje kladného hrdinu NEzmítaného pochybnostmi a NEzemře! To tu ještě nebylo.

• 17.2.2014  02:50

V zásadě taková srandička na klidný podvečer. Cokoliv v tom hledat nemá smysl. Nic tam není.

• 11.2.2014  14:25
    Jezdci purpurových stepí (TV film) (1996)

Těžko říct. Hlavní linie předlohy zůstala zachována, ale je to takové nijaké: neurazí a nevadí, ale ani nijak vlášť nezaujme. Skončí a člověk zapomene, že film viděl. Snad jedinou zajímavostí je mladičká agentka Lisbonová v jedné z vedlejších rolí. Méně zajímavé už je, že hlavní hrdinka Amy Madiganové, dle předlohy celkem krasavice, je taková mamina, a Ed Harris rovněž nemusel být tak plešatý. Ale jelikož se manželský pár Madiganová + Harris podílel na produkci, asi nebylo vyhnutí.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8