Finskej

Twitter: finskej
LinkedIn: finskej

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 9.2.2020  18:06

Arnold 5*, zbytek 1*. Myšlení scénáristů je naprosto nepochopitelné a jeden žasne, že to mohli vymyslet a myslet vážně a nemlátit přitom hlavou o zeď.

• 9.2.2020  15:16

Bomba. Konečně zas jednou Terminátor, který JE Terminátor.

• 9.1.2020  09:05
    O šesti labutích (TV film) (2012)

Poměrně solidní pohádka s hororovou příchutí, lepší než průměrné německé grimovky obvykle bývají.

• 8.1.2020  12:42
    Ivanhoe (1971)

Ze scénáristického hlediska slátanina, která má s původní předlohou společný právě jen ten název.

• 27.1.2019  04:34

Snad nejzbytečnější film o ničem ever.

• 28.12.2018  19:22
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Slušně řečeno, to se moc nepovedlo. Asi nejhorší z nepovedeného je neuvěřitelně stupidní scénář, který v té stupiditě dosahuje hodnot až neobvyklých. Aby pokoušená pohádková postava vzápětí sama "vědecky shora" zhodnotila právě proběhlé dění "snažila ses mě dostat na zlo", to už je hodně mimo mísu. Velké mixle v pixle, kdy se jazyk snaží být "pohádkově literární" a přitom neustále ujíždí do současných civilních ležérních vyjádření, až chvílemi i hlodů, taky moc nefunguje. Vlastně ani k zasmání to není. A tak dále a tak dále... Člověk se možná ani některým z herců nediví, ono se s tím fakt nejspíš nedalo moc co dělat. (Výtky ostatních uživatelů na nevalné výkony a očima koulení platí i tak, samozřejmě.)

• 22.12.2018  13:18
    Královská zima (TV film) (2017)

Solidně natočená a zahraná nenáročná, nekomplikovaná a odpočinková červená knihovna jak vystřižená ze vzorového muzeálního exempláře červené knihovny. Takže kdo hledá, co je nabízeno, příjemně si odpočine, zbytek má ovšem smůlu, nicméně to není chyba filmu.

• 27.11.2018  20:02

Vždycky jsem si myslel, že nejkamenější ksicht měl Terminátor Arnie. Mýlil jsem se.

• 4.8.2018  22:08

V zásadě hrozná blbost, na kterou moc nemá smysl koukat kvůli žádnému z možných hledisek: nedává to smysl, reálie jsou nehorázné, zápletka absurdní a bojové scény vykrádají Matrix a jsou tak zpomalené a rozložené, že se nakonec rozložíte a zpomalíte i vy. Film typu "pokud jeden opravdu, ALE OPRAVDU neví co s časem..."

• 22.5.2018  19:47
    Spirit (2008)

WTF? WTF! WTF WTF WTF... Cenný dokument o tom, jak se to dělat nemá. Myslím, že je to asi dobrý dokument, protože podchycuje všechny aspekty.

• 4.7.2017  14:23

Moderní politická korektnost ve výrobě filmů je zkrátka peklo. A když logika pláče a herecký výkon se scvrkne na "uáááááááá! vpřed!", ani dynamický rokový klip to nezachrání, ani "fuuuuj! had!" to nevylepší.

• 12.2.2017  13:59
    Král ozvěny (TV film) (1999)

Mírně slaboduché. Vzhledem ke jménům Dušan Klein a Karel Šiktanc je ta slaboduchost až překvapivá.

• 30.1.2017  02:22

Nemálo podceněná pohádka :-) Dulava má hrát krátkozrace opatrnického krále - a hraje ho sakra dobře a Blanka Bohdanová v roli přehnaně opatrnicko-protektivní chůvy mu skvěle sekunduje. A že Jiří Langmajer, je-li mu dána role záporáka, dobře zahraje záporáka, to se taky dalo čekat - ovšem že bude mít do páru stejně slizkého Karla Dobrého, to je další bonus. Zkrátka, v této pohádce je hlavní záporák nikoli akční hrdina, ale jen pronajímatel záporáků druhých čili vezdejších - a všichni dotyční to zvládli. Je to sice poněkud neobvyklá stavba, ale funkční a míra nepochopení mě poněkud překvapuje :-)

• 9.1.2017  03:21
    Angelika (2013)

Velice jsem se tohoto remaku bál – a nekonečně příjemně jsem byl překvapen. Snad jedna z nejkrásnějších a zároveň nejerotičtějších i nejkřehčejších milostných scén v posledních letech. Smekám.

• 26.12.2016  02:38

Napřed opravíme několik drobných nepřesností v obsahu: neunese princeznu, ale kněžnu. Není to zlý, ale jen drak. Neuvězní ji na hradě, protože žádný není. Ne v kleci, ale v jeskyni. Ne jménem, ale "kterého si pojmenuje". Ne až příliš pozdě, ale postupně. A poslední věta je taky blábol. Zkrátka, gratulujeme, popis jest dokonale zbodán. A teď již vlastní hodnocení: je to celé neuvěřitelně zábavná podívaná. Je to svým způsobem chvílemi tak roztomile absurdní a má to tak nehorázný zvrat a změnu atmosféry uprostřed děje na část děje, že divák žasne a nevěří zároveň. Možná by se chvíli chtěl zlobit, ale pak zjistí, že ho to ukrutně pobavilo. A závěr, což po tom všem překvapí ještě víc, je vysloveně epic, což naředí sladké romantično do snesitelna. A některé vizuální a trikové nápady jsou ve filmu vysloveně dobré. A na závěr poznámka k názvu: opět gratulujeme, uvedený anglický název i oba přeložené, jak český, tak slovenský, jsou taky blbě. Kdo to zas vymýšlel, to radši nevědět. Film se totiž jmenuje On - Drakon, tedy He is a Dragon, tedy On je drak. Jéje.

• 24.12.2016  10:25
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Nutno přiznat, že jak jsou "moderní pohádky" občas poněkud slabé, tato je slabá velmi a nemalou zásluhu na tom má Martin Kraus. To si režisér fakt nedokázal všimnout nepřehlédnutelné skutečnosti, že projevy odvahy a neohroženosti hlavního hrdiny ukapávají klackovitou pubertální rádobydrsností a jeho mluva se nese ve stylu: "Bacha, vole, největší frajer na diskošce jsem tady já, kapišto?" A jak se tak s blížícím koncem občas spokojeně a vítězně, ehm, umekne, je to již dosti retardované... Jinými slovy, MK v podstatě působí většinu doby trochu jako debil. Když to zkombinujeme s prostoduchým příběhem, nenápaditými dialogy a chabým hlavním záporákem, vychází z toho právě ta jedna * věnovaná dvojici Abrhám – Šafránková, která to ovšem nevytrhne, protože ani nemůže.

• 23.12.2016  20:05
    Začarovaná láska (TV film) (2007)

Tři hvězdičky jen proto, že moderní pohádky jsou vesměs tragédie. Kdybychom se drželi standardů "starých klasických pecek", bylo by to tak 2,5 hvězdičky maximálně.

• 16.10.2016  12:36

Nic moc. Celé je to postavené na rádobyopodstatněném morálním konfliktu a ten jako nosná linie namísto skutečného příběhu a zápletky nepostačí. A rádobycool Spiderman je tak protivně vlezlý, že konkuruje náhle zpitoměvšímu a už jen druhy vtipnému Starkovi. V okamžiku, kdy jsem se dozvěděl, že musíme brát věc vážně, protože to je sakra OSN, o kterém mluvíme, jsem pochopil, že věc je ztracena a po zbytek filmu taková i zůstane... Zůstala.

• 17.7.2016  19:50
    Růže a prsten (TV film) (1971)

Vtipná a zábavná záležitost. I některé pohádky ve studiových kulisách mají něco do sebe :-)

• 19.6.2016  13:32
    O Šípkové Růžence (TV film) (2006)

Scénárista či režisér (anebo oba dva) zjevně usoudil, že mu klasická pohádka nestačí, a tak scénář „obohatil“. Bohužel zcela hloupě, takže výsledek je prošpikován topornými moralismy, i novou zápletkou a motivy, jejichž nemohoucnost je, bohužel, nepřehlédnutelná. Kdyby se ti dva nenamáhali s „obohacováním“, mohla to být průměrná pohádka. Takto je výsledek dosti tristní a nespasí to ani snahy osvědčených starších herců...

• 24.5.2016  18:55

Málo známý, ale zato klasický skvost velkého formátu. Má to tak skvělou hudbu a herci tak vynikající projev a úchvatnou dikci (vše staré páky, z nichž většina už dnes ani nežije – prostě, narozdíl od dnešního smutně pokleslého standardu, hrají), že člověk vůbec nevnímá, jaké je to z technologického hlediska retro. A co víc, ono je to tak dobře udělané, že ani staré a dnes již překonané techniky vůbec, ale vůbec nevadí. Jeden si jich po chvíli i přestane všímat. Kdo neznáte, napravte. Je to pecka.

• 24.5.2016  18:12
    Kočičí princezna (TV film) (2005)

Trio Adamovská – Mrkvička – Somr z principu ani špatné být nemůže, tudíž v nich problém není. Jen zkrátka ani řečená trojice úctyhodných veličin nemůže zachránit to, čemu se říká "moderně pojatá pohádka", s níž scénáristická slaboduchost (jak už to tak u "moderně pojatých" pohádek nezřídka bývá) mlátí ode zdi ke zdi...

• 28.2.2016  12:25
    Beowulf: Návrat do Shieldlandu (TV seriál) (2016)

Politická korektnost skutečně je hnus a spolehlivě ničí prakticky libovolný pokus o jakékoli alespoň-trochu-přiližné prostředí starých evropských mýtů a ság či prostředí jimi inspirované. Ne, skutečně ne, strčte si to někam, ale v místech, kdy žili Beowulf a Grendel, žádní černoši a národové orientální nebyli. Ne, fakt ne. Snad jeden otrok kdesi, ale tím to hasne. A ne, žádné silné nezávislé ženy – kovářky a ženy – drsné kovoslévačky ani nic jiného takového se nevyskytovalo. A když, milí korektní scénáristé a producenti, pohnojíte tuto základní vrstvu věrohodnosti, tak už vám nepomůže vůbec, ale vůbec nic, je mi líto. Je to zkrátka úplně stejná blbost jako černoch – strážce Bifröstu v Thorovi: bolí z toho mozek.

• 28.12.2015  15:47
    Sen o krásné panně (TV film) (1995)

O něco lepší než první adaptace http://www.csfd.cz/film/284604-zlata-panna/komentare/, ovšem zjevná zakomplexovanost a hysteričnost princova činí z toho stále obtížně nestravitelný kousek. Člověk pochopí, že pohádkovými postavami musí občas cloumat vášně, ale někdy se to přehání.

• 28.12.2015  15:45
    Zlatá panna (TV film) (1980)

Je to tak příšerné, že jsem nikdy nepochopil, proč se to natočilo dvakrát: http://www.csfd.cz/film/116190-sen-o-krasne-panne/prehled/ Pomine-li člověk celkovou prkennost a topornost situace, scény i hraní, nedokáže přejít skutečnost, že princi zcela zjevně v dětství spadl na hlavu těžký kámen, a proto ze sebe trousí neuvěřitelné hlody doprovázené několika více či méně hysterickými komplexy. Pojem "televize Brno" je patrně synonymem pro "prastaré temné zlo"...

• 28.12.2015  15:22

Klasifikace "pohádka" je v tomto případě příznakem slabomyslnosti, protože tento surový fantaskní horor naprosto není vhodný pro děti a traumata z jeho zhlédnutí v útlém věku mohou přetrvávat roky. Jako horor pro dospívající a dospělé diváky celkem ujde.

• 28.12.2015  13:46
    Černokněžník (TV film) (1997)

Jiří Bartoška = *. Jinak se to moc nepovedlo a to v různých rovinách: ústřední mladí hrdinové jsou poněkud toporní, scénář místy rovněž. A dialogy občas poněkud... zvláštní. Na jednu pohádku je toho nedotaženého až moc.

• 24.12.2015  13:12

Naprostá genialita. Dřevění herci hrají líp než leckterý živý současník.

• 18.12.2015  19:45

Dětina ve mně byl šťasten, takže scénáristickou slabost odpustím a zahluším cukrovou vatou "laserového starwarstva". Co ale odpustit nechci a nemohu, je převzetí modelu "hlavní záporák = hysterickej pubescent", u něhož se člověk nechvěje obavou, ale potlačovanou chutí řezat na zadnici v duchu "chováš se na 14, ale blbý je, že je ti už 18"... Tento aspekt z nové trilogie přebírat nemuseli, ach jo. Hrabě Dooku, s láskou vzpomínám, jakejs bejval štramák.

• 2.11.2015  12:38

Vpravdě neuvěřitelná pitomost, při níž člověku nutně vybuchne mozek – nedívá-li se jediným úhlem pohledu, jímž lze toto veledílko sledovat: očima masochistického fanouška videoBéček (až Céček až Déček) osmedesátých let, tedy očima diváka, který na veškeré požadavky na příčetnost *vědomě* rezignoval :-)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9