Most do země Terabithia (2007)

Jako malá jsem tuhle knížku milovala a zároveň se nikdy neodhodla ji přičíst znova. Přišla mi moc smutná. Na film jsem se tak dívala dost rozpačitě. Ale byla jsem překvapena, kouzelná atmosféra byla ve filmu ztvárněna nápaditě a smutek se tak filtroval přes vizuální orgie.

Stud (2011)

Život Brandona zní jako idylka - výdělečná práce, skvělý byt, žádní otravní příbuzní, hezký zevnějšek, který naláká hezké slečny do postele (ke zdi, do auta...). Ale on to je ve skutečnosti dost depresivní kolotoč sexu a beznaděje, občas vystřídaného bezútěšností. Nic nekončí, vše se točí stále stejně. Moc se mi líbila poslední scéna z metra.

Farma zvířat (1954)

Kreslená Farma zvířat mi znělo jako šílený nápad, vhodný tak na soborní časné ráno. Ale opět se ukázalo, jak moc se dokážu mýlit. Kreslené postavičky se chovají stejně hnusně jako ty na papíře a mrazivá atmosféra knihy je poměrně dobře převedena na plátno.

Krakonoš a strašidlo (1980)

Díl o Krakonošovi a strašidle mě mírně zklamal. Žádné nadpřirozené triky a Krakonošovi ani jednou nezasvítí oči. No ale pro děti je to jistě poučné. Takže děti: krást se nemá.

Můj anděl (2004)

Osamělost a touha po jistotě spojuje dvě hlavní postavy - Colette a Billiho. Ale ani jeden z nich není schopen se svým životem něco zásadního udělat. Bohužel Vanessa Paradis roli ztracené prostitutky nezvládá. Vypadá věrohodně a síťované punčochy jí sluší, ale v několika scénách je prostě mimo. To Vincent Rottiers je ve své roli jistější, ale ani on nedokáže utáhnout celý film, a tak se ze stokrát ohraného tématu nemůže stát převratný film.

Lars a jeho vážná známost (2007)

Seznamte se s Larsem: je alergický na lidský dotek, má zvláštvní vkus na svetry a miluje erotickou pomůcku. Na druhou stranu je osamělý, citlivý a umí to s hračkama. Moc se mi líbily reakce lidí z městečka a samozřejmost, s jakou Lars Biancu představoval známým. Gosling byl jako Lars moc dobrý, obličejové tiky, které se projevovaly, když byl nervózní k němu přesně seděly. A doktorka, která ošetřovala Biancu byla hned po Larsovi tou nejlepší postavou. Její citlivý přístup a léčení Bianci i Larse bylo obdivuhodné.

Krakonoš a správce Markvart (1977)

Scéna při nákupu výbavy byla kouzelná. Snad v žádné loutkové pohádce nebyla tak dobře vykreslená romanticky zasněná nálada. Zamilovanost z Vítka a Violy přímo zářila. Opravdu moc pěkné. Oproti tomu Krakonošovi oči při kouzlení, to je něco otřesného. Blikají jak špatně utažená žárovka. Červená žárovka.

Wallace a Gromit: O chloupek (1995)

Gromit je prostě dokonalý, je to ten nejlepší pes ze všech neživých psů. Hrozně se mi líbí jeho vynálezy (nevěřím totiž, že vynálezcem je Wallace). Až tedy na Wallaceho ovčí puzzle, to ale nebyl vynález, "pouze" nápad. Geniální nápad. A vtípky okolo Wallaceovi posedlosti sýrem se mi nikdy neomrzí.

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

Nick Slaughter je opravdová ikona tv detektivek. Tech vtipů, co se na tohohle plážového seladona vymyslelo...Zbožňovala jsem Nickův culík a jepp a Silvia byla můj idol.

Columbo - Případ vysokého IQ (1977) (epizoda)

Tenhle díl mám snad nejraději. Vrahem je intoš, co si myslí, že chytřejší než poručík Columbo. Cha, to se přepočítal, Colombo zvládá vyšetřování s typickou lehkostí a předstíranou demencí. Nakonec samozřejmě zvítězí pravda a poručík ještě velmi originálně polichotí malé chytrolínce. Mile dojemné.