Jorge-Z

okres Opava
Student FTK UP v Olomouci

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 9.1.2016  13:18

Po dlouhé době zase píšu komentář k filmu. Quentin je opět ve vrcholné formě. Kapitoly, žluté titulky, drobnosti odkazující na jeho předešlé snímky (viz. tabák Red Apple), minimálně jeden správný negr, dlouhé dialogy, černý humor, oblíbení herci, Ennio Morricone a trocha toho násilí. Samuel L. Jackson nehraje nikdy tak mistrovsky, jako pod režijní taktovkou Tarantina. Jen mi přišlo, že Tim Roth zkoušel hrát tak trochu Christophera Waltze. Snímek, který jen nejlepší si pustit zrovna, když je venku zima a mráz. Jako nelatentní fanda Tarantina říkám Ano, tohle miluji.

• 10.9.2012  18:15

Okresní přebor je to co chybí českému filmu, poctivost a snaha o nehraní si na něco více. Hlášky, atmosféra vesnického fotbalového dění, výkony Krobota, Vetchého, Novotného a také Soboty. Děkuji za tenhle první český prequel.

• 10.9.2012  18:10
    Zvrácený (2002)

Tak abych citoval Postráneckého jako generála z Černých baronů: "Chce se mi zvracet!". Jedna hvězda za krásu Bellucci a šaška Cassela. Pokus o umění, který se nepovedl. Na ubití hasičákem a znásilnění v průchodu nezapomenu, jinak se na film zapomenout musí.

• 14.2.2012  09:24

Film o fotbalovém trénéru z anglického prostředí? To si nechám líbit. Spousta lidí tady srovnává postavy Briana Clougha a Josého Mourinha. Na jedné straně mají pravdu (sebevědomí na úrovni boha, superego, jistá arogance a charizma). Oba v tom ale uměli a umí chodit. Oba chtějí jen a jen vyhrávat. Ovšem pokud se na to podívám z pohledu fotbalového příznivce, tak jasně vede Brian Clough. Styl, který razil je mi sympatičtější (čistý a krásný fotbal, útočná hra) než ten Mourinhův (nezáživný fotbal krom angažmá v Realu, dbá hodně na taktiku, obrana je základ). Tom Hooper je nadaným řežisérem a jsem rád že se točí takové filmy. S Martinem Sheenem se poslední dobou setkávám stále častěji a musím říci, že jeho herecké výkony mě vždy nad očekávání překvapí (ta jeho britská angličtina nemá chybu). Jako věrný asistent zde vystupuje Timothy Spall, jako výborný skaut Peter Taylor, který měl velký podíl na Cloughově úspěchu. Za pousmání stojí hráči tehdejší Premier League, kteří bězně kouřili a pili v šatně před zápasem kafe, stejně jako jejich platy. Holt, dneska je ten fotbal někde jinde.

• 13.2.2012  09:33

Další setkání s Billym Wilderem a Jackem Lemmonem v romantické komedii, odehrávájící se na italském ostrově, Ischii. Na film jsem samozřejmě koukal v originálním znění, ovšem přesně ve 120 minutě mi film vyhodil chybu a tak jsem byl nucen zbytek dokoukat s českým dabingem, který byl naprosto katastrofální. Pojďme ale k filmu. Jack Lemmon přijíždí do Itálie pro tělo svého zesnulého otce. Zde se potkává s Juliet Mills, a tak dlouho se oba škádlí až... Nasmál jsem se u těch typických věcí pro Itálii, jako je čtyřhodinová siesta na oběd, kdy chtít po někom něco je zhola nemožné. Nebo scéna , kdy koroner razítkuje lejstra v barvách Itálie, byla takéž hodně zábavná. Výbornou postavou byl ředitel hotelu Carlo Carlucci, který byl svou taktností a loajalitou na výši a vždy tak nějak všechen ten italský binec dokázal ukočírovat. Film uběhl jako voda a člověk se ani nestačí divit, že je docela dlouhý. Končím s klasikou: "Permesso? - Avanti !"

• 13.2.2012  09:20

Tak, po druhém shlédnutím zvedám hodnocení na plný počet. Proč? Někdy prostě člověk musí dozrát, aby poznal klenot. A Králova řeč tím klenotem doopravdy je. Colin Firth jako Jiří VI. alias Bertie, podal určitě životní výkon a Oscara si právem zasloužil. Geoffrey Rush jako logoped Lionel Logue byl taktéž bez chyby, jeho logopedické metody, cvičení a humor byly fantastické. Obdivoval jsem jeho trpělivost k jeho významnému pacientu. A je čemu se divit, protože Bertie byl velice nestálým a sebekritickým mužem. Helena Bonham Carter taktéž potěšila a oběma Pánům zdatně sekunduje. Třešničkou na dortu celého snímku je Bertieho válečná řeč doprovázena Beethovenovou 7. symfonií. Těším se, až se na Královu řeč v budoucnu znova podívám.

• 13.2.2012  09:06

Tak s tímhle von Trierovým filmem jsem měl problém již od samého počátku. Asi půlroku jsem se dokopával ho zkouknout a mé podvědomí asi vědělo proč ho neustále odkládat. Celková délka nebyla až zas tak hrozná, teda u normálního filmu, jenže zde jsem se neskutečně trápil a sledoval hodiny každou chvíli. Výkon Emily Watson byl tím jediným kladným bodem filmu. Trier je kontroverzním mužem, a tohle nebyl můj šálek kávy. Prostě nemám rád, když se u filmů trápím.

• 6.2.2012  16:17

Přiznám se, že knihám příliš neholduju, ale po skončení snímku mám nutkání jít do knihkupectví a koupit si tento bestseller Stiega Larssona. Jít na film, který se odehrává ve studeném a depresivním Švédsku zrovna když jsou u nás ty největší mrazy, je brilantním nápadem mé mysli. Atmosféra celého filmu by se dala krájet, stejně jako to severské počasí. Dva příběhy, dvou lidí které dá osud podivně dohromady. Daniel Craig je výborným hercem (a nejlepším Bondem) a tady to prokazuje na plné čáře. Oproti němu neznámá Rooney Mara podala výkon snad ještě geniálnější. Její šílenost, ujetost a hackerství nemá obdoby. O ději se zmiňovat nebudu, protože by to tady býl samu spoiler. Celkové hodnocení? K dokonalosti fincherových majstrštyků (Sedm a Klub rváčů) chybí kousek, uvidíme co s hodnocením udělá druhé shlédhnutí.

• 6.2.2012  16:06
    Zodiac (2007)

Tohle je těžké téma. Ačkoli je Finchrem opravdovým géniem, tak tohle řadím mezi jeho nejslabší film. Příběh vraha, který si říkával nebo říká Zodiac, je stále nevyřešenou záhadou. David prostě dostal těžkou písemku.

• 6.2.2012  15:58

Neskutečně strující drama pana Wildera o temné stránce žurnalistiky. Kirk Douglas jako problémový novinář, který dostane odporný nápad jak vydělat na cizím neštestí.

• 6.2.2012  15:55

Coenovci už natočili ukecanou gangsterku a teď ukecaný western.

• 6.2.2012  15:53

Na tenhle film jsem se moc těšil ačkoli o co půjde je asi každému jasné již z názvu. Dylan a Jamie, pár jak vyšitý. On z Los Angeles, ona z New Yorku. On je uhlazený, má rád čaj a hraní "tenisu". Ona je drsná, ma ráda kafe a hraní "tenisu". O komediálnosti a talentu Justina nemá cenu pochybovat, protože se neskutečně vypracoval. Mila je jedna z nejkrásnějších (no jo, evropanka) hereček Hollywoodu, myslím že slovo teprve ještě dostane. Nicméně ti dva k sobě pasovali neskutečně a byla mezi nimi vidět opravdu ta pověstná chemie. Borcem celého filmu je pro mě osoba Woodyho Harrelsona, který gaye zahrál fantasticky (strictly dicktly), jeho názory jsou prostě ze života. Postelové scény byly tou největší legrací poslední doby. Scéna, kdy Justin tančí a rapuje Jump od Kris Kross, byla perfektní. Netradiční romantická komedie s krásnou ženou a komikem Timberlakem...jsem spokojen.

• 31.1.2012  10:37
    Drive (2011)

Drive, jediný film roku 2011 který má u mě doposud plné hodnocené. Já tohle prostě můžu. V prvé řadě začnu chválit hlavního hrdinu. Tohle bylo mé první setkání vůbec s Ryanem Goslingem, ale o to víc byli intenzivní. Jeho minimalistické hraní, neukecanost a činy stojí za to. Inu jak se říká: "Mluviti stříbrno, mlčeti zlato". Dalším faktorem je celková atmosféra, takovou jako už dlouho nepamatuju. Jsem velkým fandou do aut a mé srdce zaplesalo, když jsem viděl záběry nočního města a Ryana se svým Chevroletem Malibu ročník 73. Honička s Fordem Mustang GT a Chryslerem 300 byla taktéž výborná. Určitě velkým význam na celkový dojem má neskutečný soundtrack v čele s Kavinskym. Moc se mi líbilo ztvárnění zvláštní lásky mezi Řidičem a sousekou Irene, tak to má být. Vím, že je tohle tvrzení předčasné, ale z toho bude velký klenot.

• 31.1.2012  10:18
    Odcházení (2011)

Dost dobře nechápu tak velká negativa ohledně Odcházení. Velké množství našich předních herců sehnal dokupy prezident Havel a dal absurdnímu divadlu filmovou tvář. Mě osobně se nejvíce líbíly role Budaře, Macháčka a geniálního Duška. Ta absurdita je opravdu typicky havlovská a ne každému se bude líbit. Co u mě ztratilo body, nejvíce za to rockové intermezzo.

• 31.1.2012  10:12
    Vyšperkuj mi káru (TV pořad) (2004)

Xzibit a jeho tunění amerických kraksen.

• 31.1.2012  10:10
    Cashback (2006)

Abych přiznal barvu, tak jsem očekával typickou fekální komedii. Jenže jsem dostal hodně zajímavý snímek o lásce, s docela hlubšíma myšlenkama a trochu toho humoru. Opravdu velké překvapení.

• 31.1.2012  10:08
    VILOmeniny (TV pořad) (2002)

Tohle je možné opravdu jen na Slovensku.

• 31.1.2012  10:07
    2012 (2009)

Emmerich aka Pan Katastrofa se pustil do hodně diskutovaného tématu, skončení světa v roce 2012 podle Mayů. Musím pochválit efekty, celá zkáza působí vizuálně opravdu skvěle. Ovšem zbytek je jedna velká pohádka, plna samých otřepaných klišé. Asi nezbývá než aby každý kdo se chce letos zachránit začal šetřit tu miliardu €.

• 31.1.2012  10:00

Poměrně zamotaný a komplikovavý snímek Almódovara, kdy každý skončí s každým. Postava Viktora byla opravdu na ránu, ta jeho nevyrovnanost.

• 31.1.2012  09:59
    Top Gear: Polární speciál (TV pořad) (2007)

Další z brutálních výzev Top Gearu. Jeremy a James v Toyotě Hilux a chudák Richard se psy na lyžích podnikají závod o dobytí severního pólu. Šílenci jen v tom nejlepším.

• 31.1.2012  09:56
    Stalag 17 (1953)

Další z mistrovských kousků Billyho Wildera tentokráte z prostředí zajateckého tábora za druhé světové války. William Holder, jako seržant Sefton byl perfektní, stejně jako jeho všemožné kšeftíky. Určitě stejně výborný film jako Velký utěk.

• 6.1.2012  15:38
    Žert (1968)

Bohužel se zde potvrzuje, že kniha zůstane knihou.

• 4.1.2012  16:27

Woody Allen a fantasy? Se už vážně zcvoknul? Ale přesto se mi to páčilo. Owen Wilson určitě nepatří k mý oblíbencům ale tady se jeho hvězda rozzařuje (opravdu se chová, mluví a oblíka jako mladý Woody). Paříž a ty scénérie jsou užasné, stejně jako seznamovaní se s lidmi z minulosti (Buňuel, Dalí, Picasso, Hemingway, Fitzgerald). U scény, kdy Wilson školí pedantského Michaela Sheeena u obrazu Picassa, jsem si malém cvrknul do kalhot. Nemůžu si pomoct, ale hodně mi to připomínalo Járu Cimrmana, ležícího spícího, když se potkává s českými i světovýi velikány. K plusu také patří krása Marion Cotillard. Poselství filmu? Nesněme nad minulostí, žijme přítomností.

• 4.1.2012  16:15
    Pokání (2007)

A je to tady zase - Joe Wright, Keira Knightley a angličtí snobové. Příběh nenaplněné lásky dvou krásných mladých lidí odlišné vrstvy, zkažen ženskou (dětskou) namyšleností a arogancí. Musí říct že poprvé ve filmu, kde se objevily záběry z druhé světové války, jsem se nudil a absolutně ničím mě válka nedokázala emocionálně vykývat. Zbytečný kousek. Tak snad ty dvě za Keiru a Jamese.

• 4.1.2012  16:08

Norimberské zákony, ale také Norimberský proces. Ožehavý spor, zde řeší hlavní soudce Haywood. Proces ze soudci nemá v lidských dějinách obdoby, stejně tak to co se stalo před nimi. Člověk sedí a tři hodiny poslouchá názory jedné či druhé strany. Musí si také ujasnit, že právo nerovná se logickém myšlení. Jednu dobu jsem také řešil dilema, kdo má pravdu a na čí stranu se přiklonit. Jasno jsem si udělal stejně jako soudce Haywood. Vrcholn momentem byl výslech her Rolfa, který podobně jako nacista vyslíchal svědkyni. Burt Lancaster jako Ernst Janning se postupně vypracoval na toho nejvíce zajimavého a ke scéně na závěr ve vězení není třeba nic už říkat. Také zde můžete vidět počátky studené války a obavy američanů o ztracení přízně německých občanů. Ono je pravdou, že ne všichni němci byli nacisté. Ovšem doopravdy by mě zajíalo, to co padlo i ve filmu, zda němečtí občané či vojáci bojují na frontách o koncentračních táborech skutečně nevěděli.

• 4.1.2012  15:52

Animáky jsem si díky Pixaru moc oblíbil (Ratatoullie, Up, Wall-E). Teď tady máme animák od DreamWorksu (výborný první Shrek) o vikinzích a dracích. Dojemný příběh outloukánka Škyťáka a obávaného draka Bezzubky. Příjemný, opravdu moc příjemný snímek.

• 4.1.2012  15:45

Zase ten starouch dokazuje svůj smysl pro humor a výborné řidičské schopnosti. Závod 17ti litrového Brutusu (nebo kolik to bylo) proti BMW 1M byl vynikající. Jaké auto byste brali vy? 458...víc netřeba dodávat.

• 4.1.2012  15:43
    Falco (2008)

Falco, sakra kdo je ten Falco? Písničku Jeanny si pamatuji jako malé dítě, když jsme jezdili do Chorvatska na dovolenou, a pak jsme ji často slyšeli jako neméně vydařenou Džíny od kluků z Pokondra. Mě osobně se, až na tuto vyjímku falcova hudba nelíbí (snad proto že je ulítlá a zpívaná v němčině). Sám Manuel Rubey (trochu i připomínal Deppa) alias Falco říkal, že nemá talent zpěvu, ale spíše věci dotáhnout do perfekcinismu. Jeho život byl jako asi každého velkého umělce, plný drog, alkoholu a sexu. Jenže tady to bylo strašně monotonní (neustálé odchody jehho přítelkyně). Na druhou stranu jsem nechápal jak mohla píseň Rock Me Amadeus pobláznit i ameriku, páč ten klip byl kýč jak bič. Jinak zpěv a hraní Rubeyho byl opravdu vydařeným faktorem celého snímku. Avšak jen to mi nestačí.

• 22.12.2011  09:39
    Italian Job (1969)

Pohodová akční komedie z Anglie v čele s Michaelem Cainem o jedném velké loupeži přímo uprostřed italského Turína. Úniky s Mini Coopery je famozní, stejně jako začátek v serpentinách s Lamborghini Miurou.

• 22.12.2011  00:51

Máte-li krásný a ničím nerušený den a chcete si ho třeba nějak pokazit? Tak se posaďte, pusťte si Nouzový východ a utraťte dvě hodiny vašeho cenného času. A po skončení budete vědět, že vše co jsem teď napsal je pravdou. Do háje s tímhle filmem. Vůbec nic nového nepřináší. Tam, kde Americká krása bodovala, snímek zde jen propadává (krom hereckých výkonů a hudby). Jsem už alergický na maloměšťáctví, americký sen, uměle se chovající sousedy, rádoby herečky na které asi čeká celý svět, "utlačovaných" žen v domácnosti kterým se bortí život díky dětem. Ano, postava Franka není nejideálnější. Tím svým '"promluvme si o tom" trochu působí ne zrovna mužsky, je nudný, dělá práci kterou nesnáší, zahnul (ale přiznal se), velké ALE...miluje svou manželku a děti. Oproti tomu postava April, je kurevsky jiné kafe. "Herečka", které neumí hrát, neumí přijmout fakt že je zcela obyčejná, jen svými kecy si to nechce připustit. Žena, která pochybuje jestli je dobré že se jí narodily děti, není u mě matka. Nehledě na její kouření a chlastání v těhotenství. Poznámka: ke zplození dítěte musejí být většinou dva. Chvílema mi April přišla, že do psychiatrické léčebny patří ona a ne Michael Shannon. Samotný závěr dopadnout jinak ani nemohl, a já jsem za něj rád. Víte která postava z filmu jsem? Ten děda na konci, který si raději vypne naslouchátko, aby nemusel poslouchat ty přiblblé kecy okolo.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13