Jorge-Z

Student FTK UP v Olomouci

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 3.9.2009  13:38
    12 opic (1995)

Žánr sci-fi není můj nejoblíbenější, ale Gilliam mě zasáhl. Podle mého názoru nejlepší výkon Pitta v životě. Jsem nadšen! James Cole...na to jménu nikdy v životě nazapomenu.

• 4.2.2011  10:00
    127 hodin (2010)

Rok 2011 pro mě začíná boylovým snímkem 127 hodin. Příběh Arona Ralstona jsem asi kdysi zaslechl, ovšem netušil jsem jak to ve skutečnosti opravdu bylo. Co zmíním jako první je digitální kamera která mi ani na vteřinu nevadil, spíše ještě více film umocňovala. James Franco se opravdu vytáhl a za svou autentičnost si právem zaslouží uznání. Co vlastně říct? Je toho tolik, pocity beznaděje, touha přežít a nezemřít, ohlédnutí se zpátky a promítání svého života, nádherná příroda. Jeden z nejsilnějších okamžiků nastal, kdy Aron na samém pokraji zoufalství udělal sám ze sebou interview, vtipné, sarkastické a přitom tak kruté. Druhý silný okamžik snad ani nemusím vypisovat, díval jsem se na to, ale tlak mi klesl na nízkou hodnotu jak už dlouho ne. Ruku na srdce, kdo z nás by to dokázal udělat (ještě k tomu tupým čínským, a ne švýcarským)? Já opravdu ne! Chvíle kdy Aron vidí svého syna a ta chuť žít v něm tryská naplno, mě úplně odrovnaly. Po skončení jsem nebyl schopen vydat a ze sebe slova, jen jsem zaraženě koukal na plátno a nechtělo se mi ze sedadla vstát. Danny Boyle to opět dokázal. Natočit jiným film, plný lidskosti, života a naděje.

• 12.4.2010  23:54

Tohle byl ten nejnáročnější film, který jsem kdy viděl (zlatý Lynch). Neumím si představit jaký poprask musel tento snímek vyvolat v té době. Opravdu vynikající hudba a efekty, které se jen tak neviděly. Je opravdu těžké pochopit, co nám mistr chtěl říct, ale až si přečte o čem že to vlastně bylo, tak ta myšlenka je naprosto úchvatná (já to taky nepochopil, ale najděte mi někoho kdo ano). Každý detail má své opodstatnění a je jedinečný. Holt Kubrick je jen jeden.

• 31.1.2012  10:07
    2012 (2009)

Emmerich aka Pan Katastrofa se pustil do hodně diskutovaného tématu, skončení světa v roce 2012 podle Mayů. Musím pochválit efekty, celá zkáza působí vizuálně opravdu skvěle. Ovšem zbytek je jedna velká pohádka, plna samých otřepaných klišé. Asi nezbývá než aby každý kdo se chce letos zachránit začal šetřit tu miliardu €.

• 15.10.2009  13:12
    21 gramů (2003)

Příběh,jako rozbité zrcadlo s perfektním Del Torem.

• 2.11.2009  09:37
    2Bobule (2009)

Další film, který trpí dvojkovým syndromem. Z prvním filmem se nedá vůbec srovnat. Výkony Korna, Krampola a Švandové nelze ani nazvat hereckými. Potěší snad jen Langmajer, příslušníci Policie ČR a ta nádherná letní Jižní Morava.

• 3.9.2009  14:36

Skvělá vizuální podívaná. This is Sparta!

• 22.3.2010  11:50

Hodně zajímavý "romantický" snímek. Chvílemi jsem měl na Summer takovou zlost, že bych jí nejraději zabil. Takovou ženskou bych nebral. Nevím co na ní všichni viděli, navíc její hodnoty byly úplně mimo. Bylo mi toho chudáka chlapce vážně líto. Film ve mě trochu evokoval Amélii (vypravěč). Parádní byla scéna, kdy Tom vychází po "tom" z bytu, na všechny okolo se usmívá a zdraví je a následně pak jako v muzikálu tančí.

• 2.5.2010  16:05
    96 hodin (2008)

Našláplá akce s nekompromisním Liamem Neesonem. Je třeba psat více?

• 7.3.2010  23:16

Nádherná záležitost o citech a lásce, ve sci-fi filmu od Spielberga. Nejde se nad celou tou cestou Davida a Teddyho za maminkou nedojmout. Konec je opravdu tak emotivní, že musí dostat každého, a koho snad ne, ten asi nemá city. Výjimečný snímek.

• 4.10.2009  09:08
    Absolvent (1967)

Tak tady ani neváhám s hodnocením. Dustin Hoffman nemá jedinou chybu, herecký debut jak má být! Bravo

• 13.10.2010  12:32

Zase projednou severský zajímavý film. Adam prostě nemá chybu, ty jeho gesta a skoro nulová mimika, ďábel sám. Nejvíc jsem nemohl u scény, když ten arab střílel po ptácích na stromě a sestřelil i kocoura.

• 24.11.2009  15:14

Konečně film, který konkuruje a je i lepší než bondovky. Výkon Damona mě potěšil. Nemužu se dočkat dalšího filmu.

• 29.5.2010  17:15
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Další úžasný seriál od Grahama Linehana. Tohle bylo zase něco výjimečného. Britský humor miluji, stejně jako humor Mosse a Roye. Moss? Typický ajťák a přesně takový člověk je můj známý, který by ho mohl hrát z fleku. Vážně! Nezapomenu hlášku "IT oddělení. Zkoušel jste to zapnout a vypnout?" Fakt masakr!

• 3.9.2009  14:48

Cohen je skvělý komik, jeho skeče parodující hiphopovou kulturu je geniální, kterého mnoho lidí v tomhle filmu možná nepochopí. Respect Ali.

• 3.9.2009  14:31

"Kevine Kevine, tys to ale dopracoval", jsem si říkal po několika minutách. Film mi vyrazil dech již od humorného začátku až po tragický a pro mne nečekány konec. Ten Oscar je zasloužený!

• 26.5.2010  23:24

Nejlepší, nejdrsnější a také nejsyrovější film od Iñárrita. Škoda jen té prostřední povídky, jinak by to bylo za plná počet. Navíc ta hudba byl skvělá.

• 13.3.2010  23:33

Romantický a zárověň tragický příběh dvou lidí, kteří se do sebe zamilují v nesprávnou dobu. Dvě dějové linky lásky a skvělý výkon mého oblíbence Ralpha Fiennese. Moc dojemný film, u konce mi málem i ukápla slza. Já osobně mám slabost pro prostředí severní Afriky (například Casablanca). Jeden z nejromantičtějších filmů, co kdy vznikly.

• 5.1.2010  11:31

Průměrné krimi od Hitchcocka, bez větší zápletky a překvapení.

• 3.11.2010  12:34

U filmů Woodyho Allena se vždy nasměju, jenže tady se mi to tak často nestávalo. Přišlo mi to spíše jako paralela mezi vztahy Alvyho a Annie jako Woodyho a Diane. Nejvíc mě dostala hláška: "Masturbace je sex s osobou, kterou mám nejradši" Stejně jako scéna, kdy Alvy a Annie stojí v řadu v kině a poslouchají chlápka za sebou.

• 28.9.2009  22:25
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Takové hlášky se jen tak nevidí, Zdeněk tomu rozumí, kruciprdel!

• 4.9.2009  10:58
    Apokalypsa (1979)

Naprosté šílenství vietnamské války a války vůbec nám ukázal Coppola nejmistrněji a tak, jak to ještě nikdo nedokázal a asi nedokáže. Vrchol šílenství bylo surfování za bitvy, které řídil Duvall s následnou nesmrtelnou hláškou.

• 21.8.2010  23:47
    Austrálie (2008)

Lepší reklamu tento kontinent nemohl mít. Ale co samotný film? První půlhodinu jsem myslel, že si ze mě režisér dělá srandu. Totální ulet. Pak už to mělo jakýsi ráz. Ráz příjemného, ničím výjimečného, rodinného filmu na odpoledne. Jinak inspirací Pollackem (Vzpomínky na Afriku) byla více, než by bylo zdrávo.

• 16.2.2010  18:12
    Avatar (2009)

Film určitě dokonalý není, co si budeme nalhávat. Ovšem Cameron má kouzlo, jak film udělat výjimečným. A tím výjimečným určitě Avatar je. Po vizuální stránce je úžasný, ve 3D tak i ve 2D. Ovšem z děje jsem měl pocit, že je až moc okatě podobný Costerovu Tanci s vlky. Svět, který Cameron vytvořil mě tak ohromil, že jsem zapomněl i na svět Star Wars, který nyní může odejít do zaslouženého důchodu. Avatar je film, který se nevidí každý den a proto dávám plný počet.

• 19.2.2010  23:44
    Až na krev (2007)

Nic podobného jsem už dlouho neviděl, s takovou tématikou. Výkon Daniela Day-Lewise je na Oscara ještě málo. Pan herec prosím. Závěrečná scéna nemá obdoby, jak v pohodě a s grácií toho falešného proroka setřel.

• 27.4.2010  18:45
    Babel (2006)

Další z drsných, syrových filmů od Iñárrita. Trošku mi to připomínalo 21 gramů, díky propletenosti osudů zcela náhodných lidí, které propojila nešťastná událost. Brad Pitt i zde dokazuje, že není jen na okrasu, ale že poctivě hraje. Nejvíc jsem byl vytočený z příběhu chůvy a její cesty na synovu svatbu a pak jak se vše vyvrbilo. Z té historky jsm byl úplně nepříčetný a marně si lámal hlavu, proč to tak blbě udělala. Co bych vytkl, tak je nedotažení japonského příběhu, režisér ho měl buď vypustit nebo ho trochu více rozvést.

• 6.4.2010  21:31
    Barry Lyndon (1975)

Další z kubrickových masterpieců. Pohled na anglický dvůr a mentalitu je v jeho podání dokonalý. Asi nejlepší historický film. Jen nechápu, proč člověk všeobecně ne jenom Barry Lyndon, který žije v luxusu a má moře peněz chce vždy více a více, a pak ztratí vše a následuje pád. Proč člověku někdy prostě nestačí to co má?

• 5.12.2010  17:51

Nového Batmana od Nolana opravdu můžu. A to byl jen předkrm před Temným rytířem! "Proč padáme? Abychom se naučili znova vstávat!"

• 19.11.2009  23:15
    Big Lebowski (1998)

Dude válí. Bílý medvěd nemá chybu. Mimo výkony hlavních postav bych chtěl vyzdvihnout výkon Buscemiho, bez kterého by to snad nešlo. Další podařený film Coenů.

• 4.11.2010  23:17
    Bio Ráj (1988)

Výjimečný klenot. Tyto dvě slova vystihují Nuovo cinema Paradiso. Nádherný film o lásce k filmu. Malý Toto jako malý byl naprosto úžasný a svým projevem musí vyloudit úsměv na tváři snad každého. To, jak malý kluk hltá kino a promítání filmů s kamarádem Alfrédem, nemělo chyby. Jestě nikdy se mi toto nestalo, ale celých posledních 30 minut jsem nedokázal udržet oči suché. Z čeho? Z nenaplněnné lásky? Možná. Spíše více kvůli sentimentu a nostalgii. To jak dospělý Toto kouká na film sestříhaný Alfrédem pak už mluví za vše. Až mi bude opravdu špatně, vím co si pustím. Tleskám a utírám slzy.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13