Jorge-Z

okres Opava
Student FTK UP v Olomouci

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 9.1.2016  13:18

Po dlouhé době zase píšu komentář k filmu. Quentin je opět ve vrcholné formě. Kapitoly, žluté titulky, drobnosti odkazující na jeho předešlé snímky (viz. tabák Red Apple), minimálně jeden správný negr, dlouhé dialogy, černý humor, oblíbení herci, Ennio Morricone a trocha toho násilí. Samuel L. Jackson nehraje nikdy tak mistrovsky, jako pod režijní taktovkou Tarantina. Jen mi přišlo, že Tim Roth zkoušel hrát tak trochu Christophera Waltze. Snímek, který jen nejlepší si pustit zrovna, když je venku zima a mráz. Jako nelatentní fanda Tarantina říkám Ano, tohle miluji.

• 13.2.2012  09:20

Tak, po druhém shlédnutím zvedám hodnocení na plný počet. Proč? Někdy prostě člověk musí dozrát, aby poznal klenot. A Králova řeč tím klenotem doopravdy je. Colin Firth jako Jiří VI. alias Bertie, podal určitě životní výkon a Oscara si právem zasloužil. Geoffrey Rush jako logoped Lionel Logue byl taktéž bez chyby, jeho logopedické metody, cvičení a humor byly fantastické. Obdivoval jsem jeho trpělivost k jeho významnému pacientu. A je čemu se divit, protože Bertie byl velice nestálým a sebekritickým mužem. Helena Bonham Carter taktéž potěšila a oběma Pánům zdatně sekunduje. Třešničkou na dortu celého snímku je Bertieho válečná řeč doprovázena Beethovenovou 7. symfonií. Těším se, až se na Královu řeč v budoucnu znova podívám.

• 31.1.2012  10:37
    Drive (2011)

Drive, jediný film roku 2011 který má u mě doposud plné hodnocené. Já tohle prostě můžu. V prvé řadě začnu chválit hlavního hrdinu. Tohle bylo mé první setkání vůbec s Ryanem Goslingem, ale o to víc byli intenzivní. Jeho minimalistické hraní, neukecanost a činy stojí za to. Inu jak se říká: "Mluviti stříbrno, mlčeti zlato". Dalším faktorem je celková atmosféra, takovou jako už dlouho nepamatuju. Jsem velkým fandou do aut a mé srdce zaplesalo, když jsem viděl záběry nočního města a Ryana se svým Chevroletem Malibu ročník 73. Honička s Fordem Mustang GT a Chryslerem 300 byla taktéž výborná. Určitě velkým význam na celkový dojem má neskutečný soundtrack v čele s Kavinskym. Moc se mi líbilo ztvárnění zvláštní lásky mezi Řidičem a sousekou Irene, tak to má být. Vím, že je tohle tvrzení předčasné, ale z toho bude velký klenot.

• 31.1.2012  09:59
    Top Gear: Polární speciál (TV pořad) (2007)

Další z brutálních výzev Top Gearu. Jeremy a James v Toyotě Hilux a chudák Richard se psy na lyžích podnikají závod o dobytí severního pólu. Šílenci jen v tom nejlepším.

• 31.1.2012  09:56
    Stalag 17 (1953)

Další z mistrovských kousků Billyho Wildera tentokráte z prostředí zajateckého tábora za druhé světové války. William Holder, jako seržant Sefton byl perfektní, stejně jako jeho všemožné kšeftíky. Určitě stejně výborný film jako Velký utěk.

• 20.12.2011  09:59

Poválečný Berlín, mladý student a zajímavá Kate Winslet. Předčítač začíná velmi něžně a postupem času přechází v cosi silnějšího. Milostné scény, jsou zvládnuty na absolutorium, vlastně celá ta atmosféra je úžasná. Líbíla se mi zároveň ráznost, ale také něha a cit pro literaturu Hanny. Následný soudní proces člověku dá trochu důvod zapřemýšlet, že soudit lidi jako celek nemůže skončit dobře. Syndrom kolektivní viny a denacifikace je velmi ožehavým tématem. Po shlédnutí si člověk uvědomí, jak krátký je jeho život a to krásné co v něm je není napořád. Ralph Fiennes je asi tím nejcharizmatičtějším evropským hercem co znám a spolu s Kate Winslet jsou velkými tahouny. Ve filmů je tolik momentů, které vám vyrazí dech. Nemá cenu o tom mluvit, to se musí vidět.

• 29.11.2011  09:08
    Dogville (2003)

Moje první setkání s Von Trierem dopadlo hned na výbornou. Ta jeho fiktivní scéna zapadlého městečka někde v horách nemá obdoby. Dogville postupem poodhaluje své obyvatele z obou stran, jak z té dobré tak z té zlé. Perfektně tím poukazuje a kritizuje lidské chování. Postava Toma, rádoby spisovatele a filozofa, mě neskutečně štvala díky jeho "moudrým" řečem a nečinností k dané situaci. Nicole Kidman osobně považuji za velice prkennou herečku, ovšem zde mě převědčila o opaku. Ani ta digitální kamera mi nevadila, vlastně k této formě sedla jako prdel na hrnec. Závěrečná 9. část je opravdovým vyvrcholením celého tohoto majstrštyku. Já osobně jsem vlastně pro takový konec, který Grace chtěla.

• 2.11.2011  18:10

Aneb Věřte - Nevěřte aneb Na každém šprochu, pravdy trochu. Opravdu k zamyšlení.

• 1.11.2011  09:43
    JFK (1991)

Tímto smekám kloubouk a hluboce se skláním před Oliverem Stonem, že měl koule natočit snímek, pro američany s hodně palčivým tématem. Někdo film může považovat za snůčku konspiračních teorií, druhý za hodně blízkou skutečnost. Já se přikláním na stranu druhou. Vše okolo JFK mě nikdy nebralo, nyní jsem tím zaujat a chtěl bych vědět jak to doopravdy bylo (jednou se to sand všichni dozvíme). Kevina Kostnera vidím po dlouhé době zase ve formě. Neskutečně silný zážitek, kde nebudou vadit ani ty tři hodiny.

• 24.10.2011  09:53
    Planeta opic (1968)

Planeta opic, film který jsem ani nechtěl shlédnout. Vybavuju si z dětství ty opice a popravdě mě to děsilo. Teď jsem se k tomu odhodlal a zjistil jsem že na svou dobu je to hodně drsný film. Absurdita jako blázen, ze které vám jde hlava kolem. Jenže když na konci slyšíte co všeho je schopen člověk zač, ani se tomu všemu nedivím. Charlton Heston zahrál svou roli na výjimečnou. A na konci jen nechapavě kroutím hlavou.

• 17.10.2011  08:39
    Vůně ženy (1992)

Al Pacino zase dokazuje jak výjimečný je to herec. Jako slepý plukovník Slade je naprosto ohromující, ten jeho hlas fascinuje. K tomu mu zdatně sekunduje mladičký Chris O'Donnell. Příběh, který ihned zaujme a vtáhne diváka, zcela ohromí, pobaví ale také dojme. Když Al Pacino tančí tango s mladou dámou, jen potutelně se usmívám. Stejně jako když slepý řídí po ulicích New Yorku svou druhou největší lásku na světě po ženách...Ferrari (tou třetí láskou byl asi John Daniels, ehm vlastně Jack Daniels). Opravdu skrytý filmový klenot.

• 11.10.2011  13:06
    Clarkson: Italský nářez (TV film) (2010)

I když bez Maye a Hammonda, i tak plný počet. Clarskon je prostě automobilový nadšenec par excelance i slušný závodník. Akorát nevím co bych si vzal já? Mercedes-Benz SLS AMG, Ferrari 458 Italia anebo Lamborghini Gallardo? Fakt nevím :-)

• 11.10.2011  13:02

Jedno z největších a nejpříjemnějších překvapení poslední doby. Reitman si mě získal na svou stranu hned od začátku s doprovodem hudby Rolfeho Kenta. Postava Ryana Binghama mi byla již od počátku velmi sympatická (létaní, životní styl, ironie a nadhled vůči okolí) a Clooneymu prostě maximálně sedla na tělo. Ten jeho usměv a hlas snad musí každého pohladit na duši (krom vyhozených lidí z práce). Opravdu excelentní snímek.

• 9.8.2011  08:57
    Senna (2010)

Neuvěřitelný životopis asi jedno z nejlepších jezdců Formule 1, který kdy jezdil po planetě. Doporučuji sehnat uncut verzi. Jinak ten Alain Prost byl lhář jak blázen a Balestre hajzl nadruhou.

• 5.8.2011  09:47
    Top Gear (TV pořad) (1978)

Nejlepší seriál o autech co znám. Geniální trio Clarkson-Hammond-May se neskutečně doplňuje, jsou to ti nejvtipnější britové co znám. Za zmínku stojí také jejich speciály (hlavně Polární, Botswanský, Vietnamský, Bolívijský, Vánoční východní a Indický), které jsou vrcholem dokumentárního automobilismu. No co dodat, jejich práce je nejlepší na světě. Jen tak dál chlapi! Oblíbené hlášky: Jeremy Clarskon: "How hard could it be?", James May: "Hello" a Richard Hamond: "Porsche Nineeleven - The best sports car ever"

• 5.8.2011  09:29

Neskutečná paráda s Jackem Nicholsonem v čele. Atmosféra, která se točí okolo celého snímku je brilantní.

• 20.3.2011  14:55
    Dexter (TV seriál) (2006)

Nejlepší kriminální seriál všech dob, nejlepší kladný-záporný seriálový hrdina všech dob, nejlepší intro všech dob. Tohle je dámy a pánové Dexter. Ještě nikdy v životě (seriálovém či filmovém) mě nic nepohltilo jako Dexter. Kdo by řekl že budu fandit masovému vrahu? Už jen samotná psychologie Dextra Morgana je něco výjimečného. A soundtrack je také vynikající. Tonight's the night...

• 20.3.2011  14:43

Nemám slov po shlédnutí. Opravdu jsem nepomyslel že by mě dostal film o baletu. Ale opak je pravdou, díky Darrenu Aronoskemu a Natalii Portman. Je to prostě nepopsatelné co dokáže Aronofsky vytvořit. Jeho kamera a střih dokážou udělat mistrovský kousek snad i z té nejnudnější šachové partie. A výkon Natalie Portman je snad její životní. Navíc erotické scény na mě zapůsobily mocně. Jasný plný počet hvězd.

• 4.2.2011  10:00
    127 hodin (2010)

Rok 2011 pro mě začíná boylovým snímkem 127 hodin. Příběh Arona Ralstona jsem asi kdysi zaslechl, ovšem netušil jsem jak to ve skutečnosti opravdu bylo. Co zmíním jako první je digitální kamera která mi ani na vteřinu nevadil, spíše ještě více film umocňovala. James Franco se opravdu vytáhl a za svou autentičnost si právem zaslouží uznání. Co vlastně říct? Je toho tolik, pocity beznaděje, touha přežít a nezemřít, ohlédnutí se zpátky a promítání svého života, nádherná příroda. Jeden z nejsilnějších okamžiků nastal, kdy Aron na samém pokraji zoufalství udělal sám ze sebou interview, vtipné, sarkastické a přitom tak kruté. Druhý silný okamžik snad ani nemusím vypisovat, díval jsem se na to, ale tlak mi klesl na nízkou hodnotu jak už dlouho ne. Ruku na srdce, kdo z nás by to dokázal udělat (ještě k tomu tupým čínským, a ne švýcarským)? Já opravdu ne! Chvíle kdy Aron vidí svého syna a ta chuť žít v něm tryská naplno, mě úplně odrovnaly. Po skončení jsem nebyl schopen vydat a ze sebe slova, jen jsem zaraženě koukal na plátno a nechtělo se mi ze sedadla vstát. Danny Boyle to opět dokázal. Natočit jiným film, plný lidskosti, života a naděje.

• 24.1.2011  16:38

Woody Allen poprvé mimo Manhattan a hned výborně. Film mi trošku zaváněl jeho Zločiny a poklesky, ovšem i tak se mi moc líbil. Má oblíbenkyně Scarlett snad nikdy nezklame. Brilantní snímek.

• 5.1.2011  14:58
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Opravdu geniální seriál z prostředí geeků. Stačí jeden díl kdy Sheldon zaperlí a strčí celé IT Crowd do kapsy. Sheldon je opravdu hodně impozantní seriálová postava. Jeho genialita, jeho místo, umíněnost a "smysl pro detaily" (Monica z Přátel je proti němu hadra), komiksová trička či memorabilie z filmů snad nemá obdoby. Každým dílem se seriálu dostávám pod kůži víc a víc (asi si koupím xbox 360 a začnu pořádat Halo večery). Z postav se mi pak dále nejvíc líbí Rajesh "Mocca" Koothrappali. Je tichý, nemluví se ženami, šeptá Howardovi do ucha, ale co z něho vypadne to fakt stojí zato, ještě k tomu ten úsměv a indický přízvuk. Ovšem i ostatní postavy mají co říct a určitě nejsou do počtu (Penny bych bral). Jinak pokud se chcete opravdu zasmát a ocenit rétoriku Shledona, nepouštějte si dabovanou verzi, přijdete o hodně. Hodně velká konkurence pro můj žebříček v seriálech, leč Přátelé jsou asi nedostižní. A nějakou hlášku na závěr? Je jich tolik, že nevím kterou bych upřednostnil. Bazinga!

• 5.1.2011  10:01
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Tak takhle si já představuji nového Sherlocka Holmese. Na rozdíl od Ritchieho filmu, je tento seriál úplně někde jinde. Moc se mi líbí jak režiséři nám ukazují dokonalou sherlockovu metodu dedukce. Opravdu, Sherlock je asociální, vyhýbá se ženám a nedělá to pro peníze. Jeho myšlenky a dedukce jsou úchvatné a někdy jsem ho opravdu nestíhal. Všechny tři díly mají správnou atmosféru, střih a vynikající hudební podklad. Ovšem ten (doufám zatím) poslední díl byl ohromující. Pevně věřím že se v budoucnu můžu pokochat geniálností Holmese. Opravdu skvělý nápad reinkarnovat Doylovo dílo do dnešního moderního Londýna.

• 15.12.2010  12:41
    Earth (TV film) (2007)

Proč je tento film na 13. místě v žebříčku ČSFD? I když tento snímek nemá chybu, nechápu proč není zařazen mezi dokumenty. Snímky jsou excelentní, kochám se na naší Zemi každou minutou. Rozesmál jsem se nejvíce, když ty malé, teď nevím co to bylo, asi kachny vylétavaly ze stromů a padaly dolů do listí. Stejně tak tučnáci byli boží. Souboj malé gazely a geparda byl ohromující. Člověk se opravdu musí zamyslet nad krásou a jedinečností naší Štastné planety. A jak vše pravděpodobně skončí nám ukázali lední medvědi. Holt musíme si uvědomit co naším jednáním způsobujeme.

• 8.12.2010  13:57
    Dotek zla (1958)

Až doposud jsem Orsonu Wellesovi neuměl příjít stoprocentně na chuť, to se ovšem díky Doteku zla naprosto změnilo. Naprostá genialita tkví v každém detailu a minutě. Sám Welles hraje celý film jako Pán a strhává hodně pozornosti na sebe, to mi ovšem ani v nejmenším nevadilo. Ta obětavost udělat pro roli cokoliv snad v kinematografii nemá obdoby. Stejně jako už tehdy ten geniální střih. Naprostý vrchol noir tvorby.

• 18.11.2010  17:22

Strhující drama s krásnou a sexy Elizabeth Taylor a snad ještě s charizmatičtšjším Paulem Newmanem. Ono už to tak bývá, že ty nejlepší rodiny mají své velké, ne-li obří mouchy. Ovšem vystát jsem nemohl Gooperovu manželku Mae, která by zasloužila jen pytel na hlavu. Scéna ve sklepě, kdy spolu Newman a Ives konečně rozmlouvají jako otec ze synem, byla ta nejlepší. A ten romantičtější závěr mě také dostal.

• 16.11.2010  18:10

Hodně drsný snímek o praktikách statní bezpečnosti v NDR. Nabízí se srovnání s Kachyňovým Uchem. Co říct? Snad jen, že se z tohoto lidstvo poučí.

• 16.11.2010  15:16

Opravdický majstrštyk Billyho Wildera. Charles Laughton jako nejlepší britský advokát přímo exceluje, jeho smysl pro každý detail, odhodlání a láska k brandy a doutníkům byly nezapomenutelné. Psát o čem film je nemá moc smysl, protože by tady byl jeden spoiler za druhým. Raději se na to podívejte. Spolu s Dvanácti rozhněvanými muži jedno z nejlepších soudních dramat.

• 4.11.2010  23:17
    Bio Ráj (1988)

Výjimečný klenot. Tyto dvě slova vystihují Nuovo cinema Paradiso. Nádherný film o lásce k filmu. Malý Toto jako malý byl naprosto úžasný a svým projevem musí vyloudit úsměv na tváři snad každého. To, jak malý kluk hltá kino a promítání filmů s kamarádem Alfrédem, nemělo chyby. Jestě nikdy se mi toto nestalo, ale celých posledních 30 minut jsem nedokázal udržet oči suché. Z čeho? Z nenaplněnné lásky? Možná. Spíše více kvůli sentimentu a nostalgii. To jak dospělý Toto kouká na film sestříhaný Alfrédem pak už mluví za vše. Až mi bude opravdu špatně, vím co si pustím. Tleskám a utírám slzy.

• 4.11.2010  22:57

Tomu já říkám romantická komedie s nápadem a stylem. Nevím, který jiný herec by se tady hodil lépe než Bill Murray. Každý den pořád to samé, no nevím jestli bych to chtěl sám zažít.

• 29.10.2010  20:07

Naprosto brilatní snímek s excelujícím Dustinem Hoffanem. Muž, které se vzdá úspěchu kvůli svému synovi. Maryl Streep zahrála ženu, kterou ze srdce nenávidím a která mi svým chováním je odporná. Utéct od svého dítěte, dobrovolně se jej vzdát a za nějaký čas ho chtít vysoudit pro sebe. Záporák filmu jak vyšitý. A ještě se u soudu hájí tím, že je matka. Závěrečné scény, kdy otec vysvětluje svému synu že jej ztratil a opékaní toustů mě dohnaly k slzám. Nejhorší na tom je, že vše vždy odnesou děti.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13