Jorge-Z

Jorge-Z

Jirka Janmický

okres Opava
Student FTK UP v Olomouci


11 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

  Co říct? Snad že je to nejlepší seriál všech seriálů a totální kult. Můžu se na to dívat stále dokola, a nepřestává mě to bavit. Nejvíc mě ale baví Ross, Chandler a Joey. Asi se na to mrknu znova od začátku.

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

  Nejlepší kriminální seriál všech dob, nejlepší kladný-záporný seriálový hrdina všech dob, nejlepší intro všech dob. Tohle je dámy a pánové Dexter. Ještě nikdy v životě (seriálovém či filmovém) mě nic nepohltilo jako Dexter. Kdo by řekl že budu fandit masovému vrahu? Už jen samotná psychologie Dextra Morgana je něco výjimečného. A soundtrack je také vynikající. Tonight's the night...

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

  Opravdu geniální seriál z prostředí geeků. Stačí jeden díl kdy Sheldon zaperlí a strčí celé IT Crowd do kapsy. Sheldon je opravdu hodně impozantní seriálová postava. Jeho genialita, jeho místo, umíněnost a "smysl pro detaily" (Monica z Přátel je proti němu hadra), komiksová trička či memorabilie z filmů snad nemá obdoby. Každým dílem se seriálu dostávám pod kůži víc a víc (asi si koupím xbox 360 a začnu pořádat Halo večery). Z postav se mi pak dále nejvíc líbí Rajesh "Mocca" Koothrappali. Je tichý, nemluví se ženami, šeptá Howardovi do ucha, ale co z něho vypadne to fakt stojí zato, ještě k tomu ten úsměv a indický přízvuk. Ovšem i ostatní postavy mají co říct a určitě nejsou do počtu (Penny bych bral). Jinak pokud se chcete opravdu zasmát a ocenit rétoriku Shledona, nepouštějte si dabovanou verzi, přijdete o hodně. Hodně velká konkurence pro můj žebříček v seriálech, leč Přátelé jsou asi nedostižní. A nějakou hlášku na závěr? Je jich tolik, že nevím kterou bych upřednostnil. Bazinga!

 • poster

  Black Books (TV seriál) (2000)

  Nejlepší britský seriál vůbec. Bernard Black, obchchodník kterého si musíte zamilovat, je ta nejlepší seriálová postava co jsem kdy viděl. Jeho ódy na víno a cigarety neměly chybu. Fakt paráda.

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

 • poster

  Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

 • poster

  Ajťáci (TV seriál) (2006)

  Další úžasný seriál od Grahama Linehana. Tohle bylo zase něco výjimečného. Britský humor miluji, stejně jako humor Mosse a Roye. Moss? Typický ajťák a přesně takový člověk je můj známý, který by ho mohl hrát z fleku. Vážně! Nezapomenu hlášku "IT oddělení. Zkoušel jste to zapnout a vypnout?" Fakt masakr!

 • poster

  Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Tomuto seriálu jsem přišel na chuť později, ale teď vím že je to skvělý předchůdce Black Books a IT Crowd. Nejvíc mě baví Lister a také Holly ale jako chlap (ženská Holly moc vtipu nepobrala), Magor Lister, největší Narcis Kocour a také Kryton. Kdyby mi někdo řekl, která scéna mi nejvíce utkvěla v paměti, tak mu řeknu že Rimmer jako generál voskové armády filozofů a pacifistů a jeho hlášky jako: "Gándhí, 50 kliků!"

 • poster

  M*A*S*H (TV seriál) (1972)

  Skvělé. Dokonce sám Alan Alda povyšil naši českou verzi MASHe o level výš než je ta původní.