Červený trpaslík - Série 13 (2020) (série)

RD, hodinka třicet, až nezdravé množství vtipů a odkazů na předchozí díly seriálu, moje oblíbená parta, +napětí, +emoce. No pojď mi… Dodíval jsem se a rovnou jsem si i to dal znova. Pro milovníky RD je zbytečné něco psát, pro milovníky Britského humoru nutnost (tak jako celý seriál). Naprosto perfektní počin, děkuji tvůrcům.

Bony a klid 2 (2014)

Byl jsem varován přáteli,byl jsem varován hodnocením zde na CSFD.Přesto jsem tu dvojku musel vidět.Teď mám pouze dilema jak film hodnotit..mám být objektivní a brát tento film jakožto samotný subjekt a nebo ho mám přímo srovnat s prvním geniálním dílem?V prvním případě bych to bral jako prostě pokus o něco jako Bony klid v roce 2014.Jenže zde si Olmer dovolil použít právě názvu Bony a klid,navíc ta kampaň která mi třikrát přišla mailem ať se podívám jak dopadli aktéři mého oblíbeného filmu po 25ti letech...No asi tak na začátek nechápu hlavní postavu.Prachař tam se svýma brejlíčkama,básnička a demencí co dělat.Narozdíl od prvního dílu kde se "jedničkový Martin z MB" dostal k vekslákům protože jej okradli a jeho otec i přátele si mysleli že je okradl on.Zde si Prachař naseká dluhy,není schopný si najít práci ani v Praze a to jakoukoliv a klidně bez jakékoliv pohnutky vykrade byt.Zde si Olmer popletl naivitu s demencí a Prachař tam vážně hraje jen debílka.To tak na úvod,bohužel je to dál ještě horší.Buď mi něco uniklo (a je to možné jelikož film byl nudný až běda),ale nepochopil jsem jakýkoliv důvod aby zde byla postava nějaké Pamely a těch dvou noname skinheadů.Člověk by čekal že se vykulaná partička podvodníčků trošku zvedne a budou třeba ředit naftu a podobně,jenže někdo prostě chtěl jít až do korupce ve vysokých postech a těchto filmů tu máme plnou P...Zbytečně nafouknuté postavy které už nemají vůbec žádné charisma.Důkazem budiž role Slepejše který má ve filmu až na větu dvě jen citoslovce oslího hýkání.Přitom by stačilo trošku zmírnit a začlenit postavy do jiných rovin,ideálně třeba do podvodných podnikatelů po revoluci.To by hned byla jiná šupa.No dále jediné dobré záběry byly ty retro ukázky z jedničky.Taky stejné vtipy se tam ukazovat nemusely,i když ty nové rádoby vtípky jsou na úrovni kýblu se špinavou vodou.Krom toho že se nepovedl scénář a režie,tak aby toho nebylo málo a kameramanovi asi dali nějaké halucinogeny jinak si tu práci s kamerou a zbytečnými efekty s bublinou nedokážu představit.To samé si asi šlehnul Soukup,nové songy co do filmu zakomponoval se zde absolutně nehodí a ty staré pecky jsou u naprosto nehodících se scén.Prostě Olmer udělal ostudu vlastnímu výtvoru.Kdyby se to nejmenovalo Bony a klid dal bych za tři.Takhle jen za herce z jedničky a za to že zakomponoval Potměšilův handicap do filmu je to za jednu.Pokud se natočí třetí díl tak se mu vyhnu obloukem.Být panem režisérem tak se radši věnuji odteď paní Chytrové:)Je to kus:)

Želvy Ninja (2014)

Zoofilie - tvrdý anální rape nebohých želv...Jako děcko jsem měl rád seriál a ty dva staré filmy.Ovšem co se předvádí zde je nehoráznost.Dávám jednu hvězdu za vzhled tří želv,Třísky a celkem fajnový příběh.Z trhače udělali super mega cyber cirkulárku kterou ovšem klidně malinká Megan probodne v pohodě nožem.On to není až takový protivník,protože mu někdo zřejmě odoperoval mozek,jinak si nedokážu vysvětlit postup "zbiju želvu a nechám ji ležet dokud se neprobere a půjdu zatím do prdele"...a udělám to 2x.Proč taky když si želvák všimne až za půlkou filmu a půlhodině střílení že má neprůstřelný krunýř.Pobavilo i poděkování Megan Fox že nikomu o želvách nepověděla,to proto že to řvala každému na potkání až ji opička whoopi vyhodila z práce.Klan foot vypadá jak banda teroristů a z Donatela je přihřátý geek.Teda pardon Donieho,jelikož kvůli ekšn scénám asi nebyl čas na mluvení celých jmen,tudíž místo italských umělců tu máme Mickeyho,Donieho,Leona .Asi nejhůře dopadla kamera u prvních bojů se záběry střídají tak rychle že jsem měl z telky stroboskop.Určitě za to může pan úchyl na lesk a 10 milisekundové záběry Michael Bay,kterému bych dal kamerou po hlavě..Nebýt brutálních nelogických kroků,špatné kamery na pár místech,znevážení celé TMNT klasiky a zbytečných gadgetů a udělátek které se tu prostě nehodí tak by to mohlo být fajn...1*

Lesní duch (2013) odpad!

Původní lesní duch byl takovým kultem,který po odstupu času řadím mezi humorné podání hororu.U tohoto "remaku" jsem se ale opravdu nudil od začátku do konce,strach jsem téměř nepocítil a celý film ve mě vyvolává myšlenku tvůrců - "čím víc krve a odřezaných končetin,tím lepší horor.Hloupé a naivní texty,zbytečně moc krve a téměř nulové upoutání člověka nemůžu hodnotit jinak než odpadem.Prosím netočte remaky když to neumíte...

Machři 2 (2013)

Ještě horší,zbytečnější a trapnější než než jednička.Dám jednu hvězdu za Salmu a snad už půjde točit něco smysluplného...A Sandlere jdi už se svými filmy někam, začal jsi to kazit už od Vodonoše.

Světová válka Z (2013)

Tak trošku odlišný snímek o živých mrtvých s Bradem P.Rozdíl od ostatních filmů se zombie je že Brad nemá jediný cíl a to utéct z nakaženého města,ale musí najít způsob jak zachránit před nakažením zbytek světa.Film je celkem pěkně udělaný i když často předvídatelný - už jen díky nenapadenému vojákovi kterého si zombie nevšímali jsem víc než tušil kde bude zakopaný pes.Každopádně jsem se u snímku nenudil ale extra zase nenadchnul.Pro mne lepší průměr - 65%

The Big Lebowski 2 (2011) odpad!

Ubohost,nepovedený vtip na můj no:1 film.Tara by radši měla točit gangbangy s černochama,než takové zvěrstva..

Bastardi (2010)

Nesympatický hrdina a celkově otřesné výkony krom vyložených stálých hvězd.Až do očí bijící je to moc hrané,absolutně nesmyslné reakce a dialogy podporují už tak blbý scénář.Dvě hvězdy alespoň za snahu a songy starého bengora,než se z Rytmáče stál "král"..

Machři (2010)

Kdybych neviděl horší mělo by to odpad,další zbytečný a kýčový výtvor,zde v plejádě netrapnějších komiků dnešní doby, podávájící rádoby vtipné gagy.Jen málo se něco sem tam povedlo, zbytek samé trapné gagy.Sám Sandler se ve filmu snaží vypadat jako nejmenší blbec party.Jediný kdo mě v tom filmu neštval byla Salma..:)

TRON: Legacy 3D (2010)

Příběh je slabší,vzdaluje se od znázornění kyberprostoru v jedničce.Ale je to podívaní a to vizuální a hlavně hudební.Daft punk se mi nikdy nelibíli a nelíbí se mi ani teď,ale OST je jednoduše luxusní.Perfektní Bridges září jako vždy a navíc zde v dvojroli.I když příběh není na úrovni prvního dílu tak vše ostatní je naprosto dokonalé,nádherně spojené audio a video složky a efekty stojí rozhodně za pokoukání,pokud má člověk lepší aparaturu.Doporučuji vidět k srovnávání dalších snímků.*****