watteville

watte watte

Česko

4 body

• 21.1.2018  12:31

Barvitě vylíčená specifická různorodost Trumpových voličů na americkém venkově se smířlivým koncem. Už na něj dlouho všichni čekali.

• 2.1.2018  00:34
    Manifesto (2015)

Na úvod jen, neviděla jsem film ale expozici, kde hrálo všech 13 krátkých snímků zárověň. Občas se přihodí, že vám někdo řekne: "Pojď půjdeme na výstavu, hraje tam Cate Blanchett, zosobňuje různé ženské osudy..." No, a pak sedíte na lavičce před plátnem a nestačíte se divit. Je možné, že hluboký zážitek, který mi poskytla série krátkých filmů, pramenil zejména z překvapení, urputné snahy pochopit a pak občasného rozpoznávání útržků a vět. Každopádně, je to audiovizuálně fascinující a až geniální ve chvíli, kdy všechny filmy splynou, v okamžiku manifestu, v jedno velké kolektivní vědomí.

• 22.8.2017  00:15

Nejtemnější díl, so far.

• 4.3.2017  23:19

To bylo tak smutné! Všichni v kině pořád seděli a čekali a ono nic, byl to konec. Šla jsem na to s pramalým očekavaním "další wolverine", ale bylo to skvelé.

• 16.1.2017  20:55
    Pasažéři (2016)

Romantický nicmoc příběh na pozadí módní přehlídky ve scifi prostředí. Proč tohle někdo natáčí? Netuším.

• 30.12.2016  10:52

Hypnotická audiovizuální nálož s dějem tak akorát a přesvědčivými hereckými výkony... Nečtěte recenze co píšou, že je to blbost a jděte na to! :)

• 17.12.2016  21:26
    Doba temna (2016)

Napínavý špionážní thriller na pozadí japonsko – korejské okupace. Přestože plné zajímavých zvratů, situací a obrazů, bylo tam něco plíživě „amerického" co mi zážitek znepříjemňovalo. V druhé polovině, ovšem není moc čas přemýšlet nad tím co je jak a proč, takže i tahle výhrada zmizí a pohltí vás neúprosný děj.

• 17.12.2016  21:26
    Příchozí (2016)

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem, pardon i mimozemšťanem, takže asi entitou. Dobrá scifi s neotřelou zápletkou. Mám neodbytný pocit, že nutně budu muset přečíst i předlohu :)

• 17.12.2016  21:25

Jestli chcete vidět noční Prahu v americkém filmu, máte jedinečnou příležitost. S dostatkem jídla a dobrými přáteli se to dá snést jako vánoční zábava – nenadchne, neurazí. Jinak není moc důvodů proč na to jít do kina.

• 17.12.2016  21:24
    Pustina (TV seriál) (2016)

Vypadalo to, že v Česku se dobré seriály už nikdy točit nebudou a je to tady. Drsný, nebo spíš obyčejný, příběh života na české vesnici s kriminální zápletkou. Několik dílů jsem si musela zvykat na to, jak je to syrové a děsivé. Ke konci už trochu začínal ztrácet tempo, ale pro změnu se zúročovaly v průběhu rozehrané postavy a situace. Působivé, díky za něj!

• 17.12.2016  21:22
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Spojte sérii renesančních obrazů baladou o životě a instituci, o které se točí buď jen příběhy o pedofilních postavách nebo náboženských fanaticích, ne že by se tady tyto motivy taky nevyskytovaly, a dostanete barevnou mozaiku – překvapivou, fascinující, zábavnou, prostě jízda.