#Žiju (2020)

Je tu cítiť snahu o akú takú originalitu v zombie žánri ale výsledok nič moc. Jedna hviezda navyše za zombie šplh na lane, tá scéna pobavila viac ako celý film.

Proroctví (1979)

Tento polozabudnutý ekohorror patrí v rámci daného subžánru k absolútnej špičke.

Nesvatý (2010)

Začiatok silný, sľubný, človek sa teší na niečo netradičné no a nakoniec zistí že nič lepšie už s pribudajúcou stopážou neprišlo.

Tiché místo: Část II (2020)

Oproti jednotke sa nič nezlepšilo ale ani nezhoršilo, čiže jedno zhliadnutie nikoho neurazí a dorastenci budú pravdepodobne nadšený.

V pasti (2018)

Narozdiel od popcornovky Tiché miesto, je toto parádne prepracované s bomba atmosférou a psychologickým presahom. Detský herci sú u tohto žánru často iba do počtu čo na šťastie u tohto filmu neplatí.

Amityville - Dům hrůzy (1983)

Tak nám séria ide plynule kvalitatívne smerom nadol...Pozrieť sa to určite dá a neurazí najmä vďaka skvelej atmosfére ktorá sa žiaľ zhruba od polovice filmu úplne vytratí, čo je veľká škoda.

Duna (2021)

Duna alebo ako mladý Harry Potter začal na púštnom červovi jazdiť. No prvá návšteva kina v dobe covidnej teda nedopadla zrovna najlepšie. Ukrutne nudný a predvídateľný dej, nesympatický herci hrajú nesympatické postavy s nulovými hereckými výkonmi, kulisy ako z rozprávok čo bežia na ČT2 v nedeľu poobede, súboje v štýle blik, blik bzzz a hotovo, efekty zastupuje vrtuľník prezývaný aj vážka a zubaté kolečko v piesku prezývané aj púštny červ...Hudba je síce fajn a epická ale hlavne pri scénach ktoré epické rozhodne nie sú. Jedno čo sa tvorcom podarilo dokonale je odradiť ma od prečítania si knižnej predlohy.

Střídavá péče (2017)

Dráma s poriadne znekľudňujúcou atmosférou a parádne prepracovanou psychológiou postáv pomaly plynúca k hutnému finále u ktorého sa zabúda aj dýchať.