Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Horor

Mučedníci (2008)

Řekl bych že spíše než horror je to hodně tvrdý thriller. Musím říci, že snesu téměř vše morbidní, ale toto se docela přibližovalo k hranici co snesu. Hodně tvrdý snímek.

Damned by Dawn (2009)

Nádherně velké oči hlavní herečky a nádherný zadek mladičké herečky si zaslouží hvězdičku a ta druhá je za atmosféru (prostředí) jinak jedna velká nuda a animace příšerné...

plakát

Hon na čarodějnice (2011)

Vezmu to od začátku. Kdyby nebyl v hlavní roli Nicolas Cage, tak bych se rozmýšlel zda-li nedát větší ohodnocení. Začátek filmu vypadal velice zajímavě, kněz provádějící očistu na čarodějnicích, mrtvá těla visící z mostu a pak oběšení kněze. Už jsem se těšil že to bude alespoň poloviční HORRORový snímek, bohužel dopadlo to uplně jinak. Nicolas Cage a Ron Perlman reprezentující válečníky boží se chovají jako hulváti, zabíjí v průběhu let spoustu něvěřících psů a najednou je popadne osvícení zda-li zabíjí skutečně ve jménu Boha. Deserce na sebe nenechá dlouho čekat a najednou jsou na cestě do kláštera s domnělou čarodějnicí. Na to by nebylo nic špatného - tím bych velice stručný příběh ohodnotil za hvězdičku. Kámen úrazu ovšem byly efekty :x Ať se na mne nikdo nezlobí ale proboha to, co jsem viděl u záběru křižáckého nastoupení před bitvou kde první dvě řady byli skuteční herci (komparzisté) a zbytek animace počítačem či provádění exorcismu byl snad špatný vtip ne? Odkapávající hořící ocel, efekt vzdouvání mohutného větru a zmatené pobíhaní herečky Claire Foy v kleci - no brrr. Ale abych nekritizoval - hudební doprovod stál za 1čku, a ponurost se mi docela také líbila. Je škoda že se z tohoto námětu nevytěžilo víc, alespoň na 4 hvězdičkové ohodnocení.

plakát

Willy Fog - Cesta do středu Země (1995) (TV film)

Oproti původnímu Willy Fogovi to postrádalo tu náplň pořádného dobrodružství. Tedy ne že by tam nebylo, ale nebylo to tak záživné jako původní Willy. KAždopádně 4 hvězdy si jistě zaslouží.

plakát

Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (TV seriál)

Nejsrdcovější záležitost mého dětství. První animovaný seriál, který jsem snad jako malý špunt shlédnul. Dobrodružství, hudba záchrana krásné ženy (Romy)- no co více si přát.

Magion (1984) (TV pořad)

Legendární pořad mého mládí. Spíše mého velice ranného mládí. S láskou vzpomínám na pana Jana Rosáka, který mne provázel Magionem a nejlepší animovaný pořad Cesta kolem světa za 80 dní s Willy Fogem aka lvem.

Černý rytíř (2001)

Viděl jsem tento film už spoustukrát, ale dokáže mne vždy pobavit. Budu upřímný, Martin Lawrence jako komik je asi stejný jako já kosmonaut. Každopádně film má originální námět, scénář je skvěle napsaný a navíc zde hraje krásná černošská herečka Marsha Thomason. Pro mne jednoznačná 5

plakát

Tak jde čas (1965) (TV seriál)

Legendární seriál, na který jsem koukal, když jsem byl malý špunt. Vím že se mi to tehdy líbilo, takže 3 hvezdičky

Tohle je Sparta! (2008)

Jedna z nejlepších- ne-li přímo nejlepší parodie filmu co jsem měl kdy možnost shlédnout. První jsem viděl toto, poté až 300 - Bitva u Thermopyl a musím říci že toto je 100x zábavnější a lépe jsem se u tohoto snímku bavil než u originálu. Snímek srší zajímavými vtípky, parodie na GTA či Megatrona s youtube channelem případně Rocky Balboou mne dostávalo do kolen. Ovšem kožený ohoz Carmen Electry - no Whoa

Xena (1995) (TV seriál)

Překrásná černovlasá Lucy Lawless s nádherným tělem upnutým v korzetu bojující na straně dobra, proti všem kteří byli na straně zla. Fantasy žánr - prostě jako malej jsem to žral. Dnes už mi to příjde usměvné, i když Lucy Lawless se mi líbí pořád ,-)