MaximusMax

MaximusMax

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 28.5.2017  16:39

Tak tohle, vážení, je hodně, ale opravdu hodně naředěný odvar z Guye Ritchieho. Až na pár očividně JEHO vizuálních fórů je celý film složený z neuvěřitelně špatného a generického CGI, kdy jedna lokace vypadá jak druhá, bez kontrastu, bez detailu a ve chvíli, kdy scénáři (který rozhodně má nápady) dojde dech, přijde na scénu totální berle v podobě obrosvkého...nebudu spoilerovat. Přitom tak dobré obsazení a prvotní myšlenka, na které by se určitě dal postavit dobrý film. Nedokážu si to vysvětlit jinak než necitlivými produkčními zásahy nebo únavou Guye Ritchieho. 1* za sekvenci Artušova vyrůstání, 1* za soundtrack a 1* za těch pár scénáristických nápadů, které byly bohužel utopeny v bahně CGI.

• 2.3.2017  00:01

Velmi slušné 4 hvězdy. První dvě třetiny paráda, v poslední třetině jako by už trochu nevěděli, co s tím, konec se závěrečnou akcí trochu zbytečně natahovaný a chvílema maličko hloupý, ale naštěstí nic, co by shodilo celkový dojem.

• 12.1.2017  13:43
    Místa (2014)

U tohoto filmu vidím dost podobné problémy jako u Pout, jen v tomto případě si jich zjevně všimlo více diváků. Postavy nemluví a nechovají se jako lidi, ale jako automaty na patetická moudra, pokud se tedy zrovna psychicky nehroutí. Herecké výkony jinde přesvědčivých herců zde působí amatérsky a troskotají na papírových (možná až kamenných) dialozích a scénář tak trochu neví, čím by chtěl být.

• 25.8.2016  12:32

Neuvěřitelně špatný, hloupý, nelogický a přesto značně předvídatelný scénář. Nečekám u komiksového blockbusteru závratnou hloubku, ale tohle nefunguje ani na té nejzákladnější úrovni. Soundtrack absolutně nezná míru a film je přeplněný těma nejprofláklejšíma hitama, navíc v šílené frekvenci, takže atmosféra jedné písně ani nestačí zafungovat a už je tu další pecka. Zpětně začínám oceňovat marvelácké filmy, protože DC fakt neví, co dělá.

• 4.8.2016  10:56
    Jason Bourne (2016)

Nemůžu si pomoct, ale celý film na mě působil jak pilot k seriálu, nikoliv plnohodnotné filmové dílo. Scénář hloupoučký, hlavní kočka si celou stopáž vystačí s jedním kukučem (nechce se mi věřit, že je to ta samá herečka, co hrála v Ex Machina a Krycí jméno U.N.C.L.E.) a akce zdaleka nedosahuje kvalit předchozích dílů. Už je to jen rychlé a nepřehledné, ona fyzičnost je pryč (snad kromě finální bitky), dramatická hudba neustále genericky duní a přestane až u zmíněné závěrečné rvačky. Flashbacky jsou od současnosti odlišené jakýmsi šíleně laciným filtrem a nervózně zoomující kamera se nezastaví ani při dialozích. Bohužel, dost slabé.

• 26.5.2016  20:59
    Pod kůží (2013)

Tak na takovýhle "art" fakt nemám.

• 21.5.2016  09:42

Výtvarná a technická stránka parádní (zejména první a poslední povídka). Scénáristicky bohužel o to horší. Už delší dobu se ukazuje, že české animované filmy zabíjí právě špatné scénáře, protože šikovných výtvarníků a animátorů tu máme spoustu. Scénáristi, kde jste...?

• 3.1.2016  00:02
    Wolverine (2013)

Tak slibný rozjezd a první půlka a tak zoufale špatný konec. Škoda!

• 17.12.2015  12:09

Těžko říct, zda to bylo půlnoční projekcí, ale ve druhé půlce na mě šlo lehké spaní. Herecké obsazení výborné, rozjezd slušný, některé scény příjemně nedigitální, ovšem jakmile došlo na akci, můj divácký zážitek šel rapidně dolů. Akčních scén by mohlo být ve filmu klidně méně, ovšem s důmyslnější a přehlednější choreografií, menším počtem výbuchů a větším důrazem právě na onu nedigitálnost. Rovněž humoru bylo v některých momentech trochu více, než by se pro danou scénu hodilo. A aby toho remcání nebylo málo, celková míra oldchoolovosti tak trochu vytlačila prostor pro nějaké modernější a originálnější pojetí, ovšem to se dalo vzhledem ke strategii studia čekat a snad se v dalších dílech dočkáme i něčeho odvážnějšího.

• 4.12.2015  16:49

První Terminátor vytvořil kult. Druhý Terminátor ho dokázal rozvést, resp. dopovědět a přinesl revoluční triky. Terminátor 3 už nevznikl v režii geniálního Camerona a tak šla kvalita po všech stránkách poprvé dolů. Ovšem nečekané finále dodalo filmu alespoň jakýsi náznak původní důstojnosti. Čtvrtý terminátor se nepovedl a spousta lidí ho označuje za nejhorší díl série. Z filmu byly ale cítit ambice důstojně navázat na kultovní sérii, film měl skvělou kampaň a po vizuální stránce přinesl několik velmi povedených akčních scén. Možná nebýt prosáknutého původního scénáře, mohl film dopadnout lépe. Ovšem až do Genisys jsem neměl touhu některý z dílů nenávratně ze série vymazat. Terminátor Genisys, pátý díl jedné z nejzásadnějších filmových sci-fi sérií, přichází s čímsi, co po vizuální stránce vypadá jako počítačová hra, po režijní stránce působí jako díl televizního seriálu a po stránce scénáristické boří všecko dobré, s čím první dva díly přišly. Nechápu, jak mohlo k něčemu takovému dojít a je mi z toho fakt smutno.

• 19.11.2015  23:50
    Spectre (2015)

Když vezmu v úvahu, že Spectre měl být vyvrcholením craigovské série pojaté více "do hloubky", přijde mi poslední díl (aspoň předpokládám že poslední) této série nadmíru hloupoučký a povrchní. Jakoby tvůrci nevěděli, co si s nejobávanějším bondovským protivníkem počít. Aby divákům bylo jasné, že Blofeld je fakt ultrapadouch a stál za všemi dosavadními Bondovými útrapami, Christopher Waltz to neustále dokola omílá a nakonec nalepí na zeď všecky zásadní postavy z minulých dílů. A to je všecko...Fajn úvodní scéna v Mexiku, fajn bitka ve vlaku. Úvodní titulky poměrně hrozné.

• 28.10.2015  11:02
    True Štúr (2015)

Je tam úplně všechno...bohužel.

• 27.8.2015  15:16
    Amy (2015)

Silně poutavé a přitom vkusné bez snahy o senzaci. Velmi dobrý obrázek o tom, co vedlo k tak nešťastnému konci.

• 19.8.2015  01:28

Neuvěřitelně vtahující tři hodiny.

• 28.7.2015  16:41

Asi jsem toho příliš mnoho o filmu četl před jeho zhlédnutím a to jsem nejspíš neměl dělat. První půlka filmu je opravdu mučivá a chvílemi jsem si říkal, že zkrátka celý film nezvládnu (do jisté míry i díky oněm přečteným textům, které můj strach z toho, co uvidím, předem vytočily na maximum). Během druhé půle jsem však jen neúspěšně čekal na onu geniální myšlenku, o které všichni filmový kritici tak zaníceně píší. Ona opěvovaná manipulace a hra s divákem tu pro mě trochu moc ční a žádné velké šokující sebepoznání se nekoná.

• 15.7.2015  23:47
    Špión (2015)

Ten typ filmu, kde vám všichni tvrdí, že je to pecka, vy tomu prostě nevěříte, vůbec se vám na to nechce dívat, pak tomu ale dáte šanci a zjistíte, že fakt JO! Nevidím důvod, proč nedat 5*, protože takto vtipnou komedii už jsem neviděl strašně dlouho.

• 15.7.2015  19:29

Patetická hra na emoce, která mohla mít tak o půl hodiny méně. Škoda.

• 12.7.2015  12:34

Docela nadějný začátek, celkem zábavná druhá půle a dost hloupý konec. A bohužel poměrně "gumoví" dinosauři. Chris Pratt je sympaťák ale druhý Harrison Ford to pro mě asi nikdy nebude.

• 13.4.2015  23:13

V tomhle filmu nedává smysl vůbec nic. Ani scénář, ani akční scény. Znám řeči o vypínání mozku ale tohle bylo tak za čárou, že to můj mozek naopak vytáčelo na plné obrátky, aby si z toho mišmaše poskládal alespoň nějaký příběh. Přímočarou akční podívanou s velkou dávkou nadsázky si představuji trochu jinak, zatím to pro mě nejvíc splňovala pětka (první díly beru jako úplně jiný žánr).

• 11.3.2015  23:36

Tenhle film vám buď nesedne a budete se šíleně nudit, nebo vám sedne tak jako mě a užijete si ho od začátku do konce.

• 1.2.2015  20:53
    Babička (studentský film) (2006)

Skvělá animace (a jestli někdo tvrdí že ne, tak viděl asi jiný film než já či si pod pojmem animace představuje cvičení s důchodcema na hotelu), skvělé výtvarno, skvělý humor. Tomáš umí.

• 20.1.2015  21:57

Animák bez sebemenší ambice jít za hranici komerčního výrobku pro děti. Tolik klišé v jednom filmu už jsem dlouho neviděl.

• 14.12.2014  22:29

Scénář fakt ostudně hloupý, ale přesto napsaný tak, že jsem se během těch 131 min ani na chvíli nenudil. Vizuál sympaticky nedigitální. Koblížkovitý a necharismatický hlavní hrdina naštěstí vyvážen značně pohlednou a sympatickou Imogen Poots.

• 10.4.2014  21:41

Ukrutná oranžově zlatavá nuda!

• 20.3.2014  22:43

Kdyby si z toho udělali alespoň trochu větší srandu, mohlo to dopadnout o dost líp. Ten scénář byl tak hloupý, že se to nedalo přehlížet ani s vypětím největších sil. "Ty začni mluvit německy a já v nestřežené chvíli přilepím na kameru chleba." :D V 80. byly scénáře taky naivní, ale buď se tvářily na smrt vážně a všecky díry zalepily drsnýma hláškama a prvotřídním patosem, nebo si ze sebe dělali totální prču. Tohle je bohužel napůl cesty. Více nadhledu a lepšího scénáristu prosím.

• 10.3.2014  22:47

Bohužel opět potvrzená pravda, že víc neznamená líp. Víc lodí, víc patetických proslovů, víc postav, víc usekaných končetin, víc kamerových eskapád, ale všechno tak zoufale generické a chvílemi až herní, že to ve mě těžko vyvolá nějaké vzrušení nebo napětí. Takových mrch jakou je postava Evy Green už bylo tisíce, technické provedení mi přišlo horší než v případě první třístovky, hlavní bijec na Butlera fakt nemá ani zdálky a autoři pro samé efekty zapomněli na filmařinu a na to, že vizuální dojem netvoří jen počet digitálních prvků, ale i důmyslné záběrování a kompozice. Ten greenscreen za herci tam byl strašně cítit a všudypřítomný glow už mě ke konci vyloženě rozčiloval. Ale možná mi to jen strašlivě nesedlo.

• 9.3.2014  13:55
    Pouta (2009)

Na tom, že se ve filmu nikdo nechová normálně, logicky, nebo pravděpodobně, nevidím nic uměleckého.

• 9.3.2014  13:39

Bohužel jsem asi jeden z mála, koho hlavní píseň o kvalitách filmu nepřesvědčila. Není to špatné, ale zas taková pecka se taky nekoná. Trakaře jsou pro mě o několik tříd výš. Tohle je víc pro děti.

• 29.12.2013  23:57

Celou dobu jsem měl pocit, že by se to mohlo zahryznout trochu hlouběji, přesto to bylo fajn. Jen nevím, jak dlouho si ten film budu pamatovat...to se ukáže časem.

• 20.12.2013  11:02

Ne tak parádní jako jednička ("překvapivě"), ale pořád slušné a dokonce i ta zamilovaná linka se dala vstřebat bez větších traumat, což je výkon. 3-4*

<< předchozí 1 2 3 4