shyster

Stanislav P.

okres Děčín

• 15.5.2008  18:40
    xXx (2002)

To je výsměch akčnímu filmu. Taková slátanina se jen tak nevidí. K smíchu je tu ale i překvapivě Vin Diesel.

• 15.5.2008  18:37

Miluju pomalé filmy, které nikam nespěchají. Rozvážně budují atmosféru, seznamuje nás se všemi postavemi a nastiňují všechny vztahy. Do toho ještě krásná poetické kamera (některé scény mě dostali do kolen). Jenže hranice s nudou je velmi tenká a řada režiséru ji na mnoha místech překročí. Proto jsem rád, že se A.Dominik dokázal toho vyvarovat (i když kolem 120-130 minuty to bylo jen tak tak). Nedokážu si odpustit a vypíchnout výkon C.Afflecka, který po Gone, Baby, Gone dokazuje svoji přislušnost mezi prvoligové hráče.

• 15.5.2008  18:31

Filmy s nálepkou "Podle skutečných událostí" beru opravdu vážně, a tak když mě ve filmu zarazí hned několik momentů, kdy realita jde stranou, nechtějte, abych byl spokojen. Je pravda, že film svižně běží, herci nehrajou špatně, ale film podle skutečných válečných událostí zůstane pro mě jen Schindlerův seznam.

• 15.5.2008  18:28

Emmerichovi filmy nikdy nepatřily mezi logické. Jejich předností byla odpočinková zábava. Jenže tady selhává všechno a tak se nedočkám ani té odpočinkové zábavy, ale tak mi nezbývá nic jiného než jen nevěřícně kroutit hlavou.

• 6.4.2008  00:17
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Jen se modlim, aby to nezkazili milostnou linií, kdy se Leonard snaží sbalit Penny. U Přátel to bylo dokonalý, ale tady to už smrdí jako obnošené ponožky.

• 6.4.2008  00:13

Není to vůbec špatný film, ale když to porovnám s Gibsonovým Statečným srdcem, tak mě zamrzí ten nevyužitý potenciál.

• 6.4.2008  00:09
    Hitman (2007)

Tohle není ani k smíchu, to je prostě sračka.

• 6.4.2008  00:03

Jediný problém u filmů Edwarda Zwicka mám s jejich předvídatelností. U některých mi to nevadilo (Glory, Last Samurai), u jiných mě to ale štvalo (Blood Diamand). Proto mám nejradši z jeho filmů tento. Pro mě tak překvapujicí film, kdy jsem hltal každou scénu aniž bych tušil, co bude dál. Všechna ta vášeň, co vyzařovala, mě nutí k několika opakujícím se projekcím.

• 6.4.2008  00:00
    Sláva (1989)

Edward Zwick je zručný režisér, takže se nedivte, že vám zprvu unikne, že se jedná jen o milionkrát použitý námět, kdy se parta loserů přes všechny nástrahy vypracuje a v závěru to všem natře. Přesto nemůže jinak, neboť režisér to umí jak s herci (Washington a Freeman své klišovité postavy zvládli na výbornou), tak i s patosem a klišé.

• 5.4.2008  23:54

Všechno v tomhle tak perfektně klape. Všichni 4 hlavně herci hrají velmi dobře a užívají si své postavy. Režisér není žádný amatér a umí poskládat jednotlivé záběry. Jenže největší problém tohoto filmu je jeho uhlazenost a bezproblémovost s jakou proklouzává kongresmen všemi nástrahami. Takže když už má nějaký problém (drogy, striptérky v Las Vegas), tak se vše odehrává jako by stranou a mi nedostaneme šanci se o Toma Hankse bát. Po pár hodinách nám tak film vyšumí z hlavy.

• 5.4.2008  23:45

Ani Kate Beckinsale v přilehavém latexovém oblečku nezachrání pitomý děj.

• 5.4.2008  23:44
    Underworld (2003)

Má to své bečkové kouzlo i atmosféru a k tomu i krásnou Kate Beckinsale a Lena Wisemana, který umně vykrádá od Matrixu až po Terminátor. Jen ta stopáž (hlavně DC) byla ubíjející.

• 5.4.2008  23:32

Tohle se musí vidět!!!!!!

• 5.4.2008  23:31

Už mě nic tak dlouho nepřekvapilo, tak jako tohle. Dlouho jsem odkládal tenhle film a to jen kvůli svým předsudkům. Edward Zwick ale natočil velice dobrý válečný film, když si dokázal pohrát se vším tím klišé. Proto přerod Toma Cruise byl opravdu uvěřitelný a i závěrečný patos na mě zafungoval.

• 5.4.2008  23:26
    Jumper (2008)

Nemůžu si pomoct, ale já se bavil. Konečně mi někdo ukázal "hrdinu", který své superschopnosti nepoužívá jen ke konání dobra nebo není nějaký superzáporák. Prostě je to kluk, co si chce jen užívat. Beru všechny ty výtky na 2 hlavní NEHERCE. Jasně, že Samuel L.Jackson se snaží být za každou cenu cool (toho dosáhl ale jen v Pulp Fiction). I to že děj je hloupý a nedomrlý, ale Doug Liman mi naservíroval dobrou popcornovou zábavu.

• 5.4.2008  23:23
    Juno (2007)

Nedokážu vyjádřit, co se ve mě odehrávalo po shlédnutí tohoto filmu. Hodnocení snad mluví za všechno.

• 5.4.2008  23:22
    Hulk (2003)

Mám rád komplikované hrdina a mám rád i komiksy. Jenže když se to všechno podá tak suše, že nudí i akční stránka, tak po mě nechtějte, abych u toho vydržel neusnout.

• 5.4.2008  23:21

Když konečně odšumí prvních 20 minut, kde se jen všichni vychvalují (tedy hlavně bratry Wachowský), přichází ta zajímavější část, která je nabušená mnoha informacemi.

• 5.4.2008  23:18
    Sledování (1998)

Prvotina dokazuje, že Christopher Nolan je vynikající režisér, který umí natočit komplikovaný, spletitý příběh. Co jsem ale postrádal byla výraznější zvuková a hudební stránka filmu, která je pro mě tak typická u jeho dalších filmů.

• 5.4.2008  23:14

Dvouhodinová one man (woman) show s nádhernou dekorací. Škoda, že oproti prvnímu dílu tu chybí i silnější příběh.

• 5.4.2008  23:13
    Edith Piaf (2007)

Životní příběh Edith Piaf nabízí tolik silných momentů a je jen škoda, že režisér dokázal převést na plátnu jen minimum. Hvězdy na víc za ty krásné šansony a hlavně za Marion Cotillard.

• 5.4.2008  23:12
    Pán času (TV seriál) (2005)

Stačili jen 2 díly, aby mě přesvědčili, že tohle není prostě pro mě.

• 5.4.2008  23:10

Jak vidím z hodnocení, tak mám asi smůlu, že jsem četl nejdřív knížku. Ani Spielberg, ani Goldbergová s Gloverem ve mě nevyvolali takové pocity jako knížka. Jde jistě o dobrý film, ale jediný co ve mě vzbudil, byla touha si znovu přečíst knížku.

• 5.4.2008  23:04
    Mys hrůzy (1991)

Jen díky režii Scorsese je to nadprůměrný film. Viděl jsem už několik podobných filmů, ale to co tady předvádí brýlatý muž na židličce režiséra je něco neskutečnýho. Zastiňuje tu i R.de Nira, který psychopaty prostě umí hrát.

• 5.4.2008  23:02
    Brubaker (1980)

Je inovátoři, reformisté atd. to nikdy neměli lehké. Robert Redford hraje jak o život, jinak žádné jiné pozitiva. Děj mi přišel dosti předvídatelný a hlavně pro mě nereálný. Naštěstí ten závěr mi v porovnání s Poslední pevností nepřišel až tak k smíchu.

• 5.4.2008  22:58

Sidney Lumet nepatří ještě do starého železa a dokáže natočit "moderní" film. Zvláště díky jeho režii a P.S.Hoffmanovi jsem ještě pár hodin po shlédnutí byl v iluzi, jak je to promyšlený film. Později jsem si ale začal skládat jednotlivé scény chronologicky za sebou a zjistil jsem, že to je primitivní film se slaboučkým scénářem. Bod za to, že M.Tomei v první půlce filmu hraje nahá.

• 5.4.2008  22:49
    Pan Včelka (2007)

Jděte už do...le s těmito typy filmů. Pár povedených vtipů tam najdeme, ale ten zbytek je jen několikátá recyklace ze všech možných animáků.

• 5.4.2008  22:47

Ještě se mi nestalo, abych po shlédnutí filmu nevěděl, jak daný snímek ohodnotit. Trvalo to den než jsem pochopil, že jde jen o nafouklou bublinu, která je kolem tohohle filmu a která snad zanedlouho splaskne. Viním z toho jen režisérku (Christian Bale je úžasný, jako pomalu v každým svým filmu), neboť co dokázal David Finche z Klubem rváčů je prostě Liga mistrů. Kdežto tohle je jen Krajský přebor.

• 28.3.2008  23:07
    Ali (2001)

Velká postava sportu se dočkala svého filmu. Will Smith se oprávněně dočkal oscarové nominace. První část filmu, která se odehrává v americe, je znamenitě napsaná i natočená (zvláště zápasy v ringu). Poté co se děj přemístí do afriky už ztrácí na své výbojností a jen nudí.

• 28.3.2008  23:02

Ze začátku velmi nápadité, ale postupem času se tato nápaditost jen ohrává a nudí a film se rozpádá do jednotlivých scén. Bohužel jako celek ale nefunguje.