shyster

shyster

Stanislav P.

okres Děčín

27 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Nejlepší britský seriál. Ne Létající cirkus, ani Hotýlek či jiné seriály, ale tento ze vzdálené budoucnosti. Každý díl je jako 30 minutový pobyt v rajské zahradě.

 • poster

  Futurama (TV seriál) (1999)

  Matt Groening je animovaný Bůh. To co dokázal se Simpsonovými nění třeba zmiňovat, ale že dokáže vytvořit další originální seriál, to klobouk dolů. POVINNOST VIDĚT + BENDER FOREVER.

 • poster

  Ztraceni (TV seriál) (2004)

  Jeden z nejoriginálnějších seriálu poslední doby, který překračuje mílovými kroky i seriálu typu Heroes, Prison Break atd. Nejpřitažlivější věcí jsou záhady, které se kolem ústředních postav včetně ostrova objevují. S narůstajícím oblibou udělali producenti jedinou věc, kterou zvládají dokonale. Seriál natahují a přidávají díly, které nastavenou laťku mnohokrát nedosahují (zvláště probíhající 3.série), přidávají nové postavy a hlavně zaplavují seriál množstvím záhad (přičemž vysvětlení starších si nechávají na konec - pokud tedy bude - seriálu), kdy vysvětlení bude hraničet se zdravým rozumem. Předností seriál jsou i herci v hlavních rolích, které tvůrci vybrali přesně. Moderní režie s videoklipovým střihem a ruční kamerou, která se třese více než prsa pamely anderson v plavkách, vtahují diváka do děje a nedávají mu ani na chvíli vydechnout. Moje hodnocení je za plných především kvůli 1.sezóně a částečně 2.sezóně. 3.sézóna trpí zmiňovaným natahováním. Závěrečné hodnocení, které může mojich 5 zářezů změnit, si nechávám po ukončení seriálu (pokud se ho tedy dočkáme:-)).

 • poster

  Rodina Sopránů (TV seriál) (1999)

  Lahůdka mezi gangsterkami. I když jde o seriál, který má 6.sérií, tak neztrácí dech a řadí se po bok takových velikánů jako Kmotr, Mafiáni či Casino. Co mě potěšilo, je, že se nesnažilo napodobit již zmíněné klasiky, ale ukázalo nám nový pohled na život mafiánů, kteří se tak neliší od normálních byznysmanů (holt jen párkrát někoho zbijí či zabijí). Po předešlém vychvalování a zralé úvaze to je i tak "jen" 90% (Kmotr a dále 100%). Přeci jen se 1.a 2.série na můj vkus až moc pomalu rozjížděla.

 • poster

  Scrubs: Doktůrci (TV seriál) (2001)

  Hodnocení po 5.sérii. Skvělý seriál. Kreace Zacha Braffa mě někdy dohání k 5minutovému nepřerušenému smíchu končící brekotem a křečemi v břiše. Seriál si drží stejnou kvalitu. Srovnání s Přáteli se nevyhne a musím uznat, že moc za nimi nezaostává. Jen tak dál.

 • poster

  Šest v tom (TV seriál) (1997)

  Tam, kde mě Přátelé vzali za srdce po komediální stránce, tak Šest v tom navázalo už v trochu vážnější poloze. Je pravda, že seriál začíná také v komediálním tónů, ale po pár dílech z vážní a není to vůbec na škodu. Samozřejmě, že ústřední dvojice James a Helen táhnou celý seriál a jsou timi pověstnými hybateli, ale i ostatní nezůstávají až o tolik pozadu. Velice mě tší, že si seriál udržel úroveň až do poslední série. Závěrečný zvrat je nádhernou tečkou za tímto seriálem. I když je pravda, že poslední díl a snaha tvůrcu každý pár nějak rozuzlit je trochu uspěchaný, ale nic to nemění na faktu, že je to nadprůměrný seriál.

 • poster

  Šéf (TV seriál) (2011)

  Řadím to jednoznačně do mého TOP 10 seriálů a mezi 3 nejlepší dramatické seriály. Naposledy mě takhle do kolen dostali Sopránovi a Lost. Dal jsem to na jeden zátah a tak se mi před očima krásně rozvíjí propracovaný příběh s propracovanými postavami. První a poslední díl byla taková třešňička na dortu.

 • poster

  Perníkový táta (TV seriál) (2008)

  Shrnutí: Na Breaking Bad jsem se začal dívat až, když se začínala vysílat závěrečná část 5.série a dal jsem seriál v maratonu za necelé dva týdny a musím říct, že dlouho jsem neviděl tak propracované postavy a děj přes celý seriál, kdy vše dává smysl. Nejatraktivnější jsou poslední dvě série, kdy ta svinkost hlavního hrdiny ho vede do záhuby, ale i úvodní série, kdy se pomalu vytvářejí charaktery, potvrzuje kvality. 1.série = 80%. Rozjezd dobrý, dobře napsané postavy, dobře je to zahraný, ale někdy v půlce je to trochu natahovaný. 2.série = 80%. Druhá série si drží kvality 1.série. Uvidím, jak se to bude posouvat dál.3.série = 90%. Tak třetí série přidala na plynu a zlepšila kvalitu. 4.série = 90%. Tak čtvrtá série mě dostala naprosto do kolen. 5.série 1.část = 100%. První část páté série posunula laťku ještě výš, super seriál. 5.série 2.část = 90%. Posledních 8 dílů je nastavených tak, aby se vše uzavřelo, což není na škodu, ale vše směřuje k závěrečné epizodě, která je naprosto nejlepším zakončení seriálů, které jsem kdy viděl