dex2man

• 12.11.2016  00:53

This Guy Has Balls!!!

• 9.3.2014  13:03
    Babovřesky (2013)

Nacpat tolik komické, srandovní legrace, která zaručeně pobaví každého silnoduchého jedince s Qi pod 70 do jedné dvouhodinové videosekvence, záludně se skrývající pod označením „film“, vyžaduje jistý kumšt i dávku odvahy. Já ale začínám Zdendu podezřívat, že rozjel svůj ďábelský sociální exkrement. Sondu, kterou se snaží důkladně prozkoumat divácké anály s cílem zjistit, jak hluboko ještě může zajít, aniž by návštěvníci kin namísto bujarého požírání popkornu hromadně a zcela dobrovolně odevzdávali oční bulvy zřízencům jejich lokálního promítacího ústavu. Jako správného vlastence mě samozřejmě vysoká společenská účast na tomto projektu těší. Jsem rád, že Zdenda dostal příležitost i finanční podporu pro výzkum v následujících dvou etapách. Věřím, že to se svojí zarputilou buldočí povahou a velkou mírou sebereflexe dotáhne velmi daleko a jeho další dílo nebude úspěchem, ale přímo mylníkem českého výzkumu!

• 16.1.2014  15:44
    Eminem - Role Model (hudební videoklip) (1999)

Je mi líto lidí, kteří nechápou sarkasmus.

• 16.1.2014  14:52
    Rammstein: Pussy (hudební videoklip) (2009)

Vzhledem k tomu, že rádi provokujou, s ničím se nepářou a na vše jdou tvrdě a bez skrupulí, bylo jen otázkou času, kdy na tohle láskyplné, růžovoučké ehm.., světem hýbající téma napíšou Rammsteini song, podtržený jak jinak než dostatečně explicitním klipem. So take me now..life's too short...

• 16.1.2014  14:11
    Rammstein: Sonne (hudební videoklip) (2001)

Nejlepší mezi skvělými klipy od Rammsteinů a vlastně jeden z nejlepších vůbec. Originálně odvyprávěný příběh s dominantní a šňupající sněhurkou, který k hudbě perfektně ladí a vytváří zajímavější symboliku než původní záměr- óda na Klitschka. Myslím, že Vitali později litoval, že odmítl. Já mu posílám děkovný dopis:)

• 8.1.2014  14:57
    Taxidermia (2006)

"A povedzte mi, Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom absurdný?" Já mám představu celkem jasnou. Tři absurdní příběhy o třech absurdních postavičkách a jejich absurdních cílech mi ji ujasnily víc, než cokoliv jiného. Perverzní myšlenky, posměch sexualitě, obžérství a blbosti (individuální i masové ve formě komunistického zřízení- zase ta absurdita) jsou zábavné i nakažlivě chytlavé a zároveň vedou k hlubokomyslným úvahám, myšlenkám a pokrokovým teoriím. Jak vlastním tak těm v Taxidermii nahlas vyřčeným. Třeba, že: "kunda se netočí kolem světa, nýbrž svět kolem kundy!". Naturalistické, objevné, bizarní, ideově bohaté a hlavně neskutečně zábavné dílko:)

• 8.1.2014  14:46
    You're Next (2011)

Rodinná jatka s velmi otřelou pointou, zato hravým černohumorným nádechem (bubák pod postelí, píchačka se šroubováky, mixér), jednou rambo girl a otravným songem, který si nakonec raději stáhnete, než abyste si to pořád broukali ve sprše.

• 8.1.2014  14:26
    Carrie (2013)

Konečně nějaký smysluplný remake. Pro mě mnohem zábavnější než originál, který bych si znova nepustil a mladší generace už vůbec ne nebo by jí byl k smíchu. Nová Carrie sice nepřináší dějově skoro nic navíc, jen se natěsno drží předlohy, zato herecky je rozdíl znatelný. U Julianne čekaný, i když její part je celkem jednoznačný (fanatická vyšinutá kravka) a tedy ne tak složitý. U Chloe naopak překvapivě. Že je na školního otloukánka moc hezká mi přestalo vadit už někde u reklamy na tampony. Do role se dostatečně vžila a vzhledem k věku to zahrála přímo královsky, tedy stejně, jak se já bavil.

• 16.12.2013  13:49
    Mafiánovi (2013)

Přiznávám, že byly časy, naposledy asi 5 minut před filmem, kdy jsem o Lucově poslední tvorbě mírně pochyboval. Teď mu děkuju, že mě přesvědčil, jak pevně a neotřele dodnes udrží péro v ruce a švihá s ním jak za mlada. A že nezapomněl, jak se důstojně usadit na stoličku a buzerovat na place k mojí naprosté blaženosti. Snad mu to pár filmů zase vydrží.

• 16.12.2013  13:03
    Insidious 2 (2013)

Doufám, že chapter three udrží tempo a bude ještě strašidelnější, protože v ní bude víc černočerné nebo dokonce i černohnědé temné tmy. Prostě té, ze které divákům v kině povolí svěrače než stačí říct fň.

• 16.12.2013  12:42

Film, který nepotěší ani nepobaví. Depresivní atmosféra, která má zřejmě zdůraznit tíhu života a ne moc příznivých osudů bývalých rádoby machrů mi přišla naprosto neopodstatněná a zbytečná. Obzvlášť v kombinaci s nudou- sledovat půl druhé hodiny prázdného tlachání není to pravé ořechové..a výstupy nachcanýho Cabadaje už vůbec ne. Vlastně jsem na konci nechápal, proč jsem to nevypnul už po půl hodině a nešel si vybarvovat omalovánky. Jsem na předposlední stránce a u nich mě aspoň zajímá, jak to celé dopadne.

• 31.5.2013  22:37

Máme rok dva třináct. Jeníček je cool, jde s dobou a píchá si marihuanu. Teda pardón, vlastně jen inzulín, kvůli ratingu. Mařenka má přímo pohádkovou rychlopalnou, automatickou, nejspíš GPSkou naváděnou kuši a hodná čarodějnice střílí z rotačáku. No co, pokrok nezastavíš. Ale v něčem přece jen zajetá pravidla platí. Zlou ježibabu je potřeba upéct! pěkně postaru, naprudko, na 250°C, až bude mít kůrku. Jinak se jí nezbavíte. Baba si ale překvapivě vysloužila sympatie. Hraje jí totiž moje oblíbená, vysoce nadstandardní MILFka Famke. Smolík, že kromě pár bradavic a kuřího oka toho z ní moc neuvidíte. No a když si počkáte až to bude na Nově, tak ani neuslyšíte..bude jí totiž dabovat Dejdar! cože? řikám Dejdarrr!!! (prostě si představte ozvěnu)

• 26.5.2013  14:32
    Maniak (2012)

Že má Frodo kukuč psychouše, kterým je schopný každodenně děsit i sám sebe u zrcadla, předvedl už menší rolí v Sin City a tak jsem rád, že se konečně předvedl jako freak na plný úvazek. Že do scénáře kecal i pan Ája, nám zase dovolí si labužnicky vychutnávat skalpování a ostatní chuťovky bez zbytečně rychlých střihů, abychom nebyli ušetření potřebných detailů. A do třetice, že je to celkem originálně pojaté alá FPS (First person stabber), přemýšlel jsem chvílema i nad plným hodnocením.

• 9.5.2013  15:08

Trestuhodně nevyužitý potenciál pro vytvoření hutné atmosféry, kterou oblast Pripjaťi sama o sobě evokuje a nemusel by být ani s nižším rozpočtem takový problém jí vystupňovat. To by si ale museli dát autoři trošku práce a ne si jen vystačit s partičkou hysterických turistů, pár čoklama a leklou rybou. Když už se něco děje, tak pro jistotu nevíte co, protože vidíte akorát hovno. Škoda, že se byt‘ jen z poloviny neinspirovali takovým Stalkerem (raději herním). Mohla to být o level jinačí podívaná.

• 7.5.2013  12:29

Je to velmi napínavé, protože se všechny ústřední postavy chovají jako na útěku z Bohnic a člověku tak neustále šrotuje, kdo z nich do polstrovaného pokojíčku opravdu patří. Učitel Martin má zálibu v zakrvácených svetrech a bez lopaty nebo pušky v ruce na něj nenarazíte a k tomu se vždy jen náznakem dozvíme něco z jeho temné minulosti. Mysteriózní nádech umocňuje sychravé počasí na samotě u lesa, démonická klavírní hudba v takových dávkách, že vám zůstane v uších ještě půl dne po skončení a drastické dějové zvraty- Tereza není Tereza, někdo je manžel a pak zase není…na chvíli je z toho dokonce pěkná řezničina! Při záběru kdy si vytočený Rímský podá na odpočívadle pro štětky bezbrannou popelnici a bez varování jí téměř skope do bezvědomí jsem si raději zakrýval oči. Ale abych jen nezlehčoval- Záblesky jsou na české poměry velmi slušný psychologický mysteriózní sriler a snaha se cení,ne?

• 3.5.2013  14:00

Taková hardcore variace Chcete být milionářem? Akorát že místo vědomostních otázek se čtyřmi možnostmi máte jen dvě a to přímo životně důležité.Třeba za A)nechat se utopit v sudu nebo za B)nechat se zastřelit? Zkrátka vždy máte možnost svobodné volby a když si nevíte rady, nechybí ani nápověda. Vlastně vždy je to 50 na 50 nebo to za vás prostě rozhodne soused u sváteční tabule. To pak není divu, že se sadistický prachatý vašnosta i se svým pokrevním mentálem popadají za břicha, když se hosté po hlavním chodu bodají a bičují jako o život. A abych nezapomněl, samozřejmě jsem se těšil na Šašenku a její herecký výkon. Na Oscara to sice zatím není, ale musíme jí dát čas..přece jen neměla dva penisy v konečníku, tak je to pro ní nová zkušenost.

• 3.5.2013  13:19
    Konečná (2013)

Chudák Arnie už sotva chodí, tak mu tentokrát ten kulomet radši přišroubovali k podlaze. Na kaskadérské kousky je možná už važně starej, jak sám trefně poznamená po proskočení dveřma, ale bere to s humorem a hlášky má pořád dobrý...a že je to celé natočené s velkým nadhledem, vkusně herecky doplněné- Guzmán, Stormare paráda a i Johnnyho Jackassoviny mě dodnes pobaví, není vlastně důvod kritizovat.

• 3.5.2013  12:45

Jak na horské dráze- pro tenhle typ komedií už dnes standard-dolů, nahoru, dolů. Akorát těch sešupů je nějak moc. Na každý povedený frk deset bezcenných pokusů a když už se něco povede jako menstruační příhoda s Chloe nebo Annina romantická „žádost o“ z traileru, musíme se v dané fekálii máčet tak dlouho, až je to vážně o hovně. Za sfouknutí svíček, výchovně-poučné video Naomi a Lieva a afterparty s Beezelem, která by vystačila na parádní kraťas (asi dle hesla nejlepší na konec) lehce přitlačím s hodnocením..ale že jsem musel 10 minut sledovat Jackmana s koulema na bradě, ne zas tak moc.

• 3.5.2013  12:09

Proč mám ten pocit, že se každým rokem v parodiích snižuje počet povedených vtipů a popkulturních narážek na úkor trapáren a neopodstatněných vulgarismů? Kde jsou ty časy, kdy i ten fekální humor dokázal být trefný? A že to zrovna Marlon v dobách Scary Movie a Nevyhrožuj uměl…ale abych nekřivdil, pár záblesků se najde: scéna s otáčející kamerou a mexickou služkou v „prázdném“ domě, venčení mrtvého čokla, drsný gangsteři na útěku… Bohužel většina času je zabitá Marlonovým šaškováním před kamerou, kdy se bavil jen on a jeho kámoši za kamerou, viz.nekonečná útrpná šukačka s plyšákem…škoda, že chybělo víc nápadů.

• 3.5.2013  11:30
    Hon (2012)

Rozrůstající se výchovný trend, kdy si děti mohou dovolit téměř cokoliv bez jakýchkoliv následků je sice všeobecně známý, ale nikdo si ho netroufne kritizovat, neboť je hned postaven do pozice odsouzeníhodného tyrana. Tak buďme rádi, že se najde aspoň někdo, kdo je ochotný prostřednictvím filmového plátna ukázat, kam takový směr může v extrémním případě vést a že i ten pětiletý blonďatý zázrak dokáže (byt‘ někdy nevědomky) pěkně uškodit a měl by tak mít důkladně vštěpovány základní hodnoty a mantinely. A my dospělí bychom se měli vyhnout takovým zběsilým honům na čarodějnice bez důkazů, často jen na základě předsudků a jednat racionálně a s rozvahou. Ale to už je asi přílišná utopie.

• 3.5.2013  10:56

Kvalitní animace nevyváží protivné postavičky. Od Frosta až po rusko-přízvučnou mutaci Santy Moroze by zasloužili nakopnout do příslušných pixelů s přistáním na severním pólu bez zpáteční letenky. Jediný originální a zábavný “Večerníček“ to sám nezachrání, ani kdyby se rozkrájel. Asi už jsem si za poslední léta moc zvykl na vysoký standard dvojsmyslného humoru, který pobaví dospělé i potomky rovným dílem a nejsem ochotný se v roce 2013 vracet na počátek infantilních taškařic. Ale Dreamworks si za to můžou sami, neměli s tím tenkrát začínat…

• 25.2.2013  19:09
    85. Annual Academy Awards (TV pořad) (2013)

Zábavná show plná ostřejších vtípků, přesně jak jsem od MacFarlanea očekával. Po té hod'ce a půl pochlebování celebritám na červeném koberci mi přišel odrzlý "We Saw Your Boobs" song velmi vhod a tak to pokračovalo celý večer- v každém výstupu mezi přebíráním cen si MacFarlane neodpustil nějakou jedovatou poznámku na triko někoho z přítomných, jako třeba narážky na věk Clooneyho partnerek apod. Ani předávající se nebránili peprnějšímu humoru. Dvojka Wahlberg s méd'ou Tedem, vyzvídajícím kde budou probíhat pooscarové sexuální orgie (prý u Nicholsona:)) sakra pobavila. Když přičtu fakt, že byla tentokrát celkem snesitelná i  hudební vystoupení (muzikálové Chicago a Bídníci) a že se dočkal ocenění i Tarantino za scénář, tak jsem spokojený a v klidu si počkám, až si v některém z následujících ročníků půjde pro toho za režii. A ještě nesmím zapomenout, že mělo (zejména pánské) publikum co obdivovat..nestárnoucí Jen a Halle Berry byly okouzlující jako obvykle, zatímco Charlize a Anne mě oslnily poprvé, byl jsem překvapený, jak jim slušely ty krátké účesy. BTW:sledován online přenos na Pro 7- na překřikování pánů ze studia českého HBO jsem po minulém roce rezignoval.

• 25.2.2013  18:41
    Chained (2012)

Taxikář Bob rád občas vyrazí na lov náhodně nebo ze školní ročenky vybraných studentek a má z toho zábavu k pokuchání. Na už tak chorý mozek mu ovšem leze samota a domácí práce jako drhnutí zakrvácené podlahy nejsou jeho koníčkem, takže se rozhodne pořídit domácího mazlíčka. A bylo by neetické, když už kluka drží nejen přísnou výchovou zkrátka, aby ho nepřiměl ke studiu. Taková znalost anatomie přijde při podřezávání krčních tepen překvapených návštěv nejednou vhod. Dočkáme se i průbežného odkrývání příčin Bobovi sadistické povahy pomocí útržků vzpomínek provázejících jeho noční můry s kořeny v dětství. Je to výborně zahrané (zejména D'Onofrio), s odpovídající atmosférou a rovnováha mezi násilnými scénami a náhledem pod pokličku choré mysli dělá z Chained víc, než jen další tuctovou řezničinu. Prostě u Lynchů nepadlo jablko daleko od stromu.

• 3.2.2013  14:59

Když si kvartet kvalitních, osobitých herců užívá natáčení a zcela uvolněně proplouvá zdánlivě banální, leč zajímavou a hlavně zábavnou zápletkou s černohumorným Ritchieovským nádechem, nemám nejmenší důvod si to neužívat bezprostředně s nimi. Sedlo mi to o dva fousy víc než Bruggy.

• 6.12.2012  14:33
    Zabiják Joe (2011)

Ani seberafinovanější plán s vidinou lehkého zisku neproběhne nikdy bez problémů..natož, když je průhledný jak fusekle od Vietnamců, spřádá ho rodinka buranských idiotů co si nevidí ani na špičku nosu a k ruce máte psychopata s odznakem, kterej vám zprzní mladší sestřičku a starou kuřetem z KFCčka. To se pak zákonitě posere všechno.

• 23.10.2012  15:23

Ačkoliv Abba není zrovna moje krevní skupina, rád bych nějaký koncert v dobách největší slávy a celosvětové mánie zažil, protože při roztříštěnosti hudební scény a množství stylů je jasné, že už se něco takového nebude nikdy opakovat. Tenhle polodokument mi aspoň vytvořil vzdálenou představu, proč na tom rodiče tak ujížděli:) Mimochodem ABBáci jsou sympaťáci a Agnethin gluteus maximus rozzáří každé vystoupení, umí s ním totiž pracovat stejně dobře jako s hlasivkama.

• 23.10.2012  14:55

Ani po druhém zhlédnutí s odstupem zhruba 15ti let jsem téhle ujetosti nějak nepřišel na chuť. Člověk asi musí být při sledování trošku "high" aby si to dostatečně užil. Při vší úctě k Beatles 2* za hudbu, ale tady primárně hodnotíme filmovou stránku...

• 1.10.2012  16:45
    Colombiana (2011)

Bessonovi se nedostává invence a tak okatě vykrádá vlastní 20let staré scénáře. Saldana není Nikita, má pěkné tělo, jakž takž zvládá akční scény, ale na utáhnutí celého filmu nemá ani charizma ani dostatečný rozsah hereckých schopností. Zachránit to mohl Megaton, kdyby uměl vyprávět příběh a přidat něco navíc, což neumí. Jedinou jeho silnou stránkou je opět akce. Zbytek jsou jen šedě napsaná a unyle natočená intermezza. Přes veškeré nedostatky ale Colombiana nějak výrazně nenudí a protože mi aspoň dvě scény (vězení, žraloci) zůstanou chvíli v paměti, troufnu si neobjektivně nadhodnotit.

• 1.10.2012  15:33

Carreyho one-man show. Skupinka uřvaných prdících tučňáků vystačí na pobavení dětí do 8let. Bez Jima pro dospělého diváka nekoukatelné, s ním a sníženou hlasitostí lehce nad hranicí stravitelnosti.

• 13.9.2012  00:51

RE5 je extrémně přímočará, téměř až bezduchá střílečka, jejíž scénář by se vešel do smsky. Vlastně to ani není film, ale gamesa na plátně, kterou za vás hraje Anderson, což mnoho lidí nezkousne a bude házet opady. Ale od začátku..takže..let's play! V příběhové kampani nenajdeme žádné složitosti- hlavní cíl je přesun z místa A do místa B. Vše se točí jen a jen kolem akce. Ta začne otravnou sekvencí-nejdříve pozpátku a pak v normálním režimu(takže postrádá smysl) navazující tam, kde skončil Afterlife a končí až se závěrečnýma titulkama. Postup ve hře je rozdělen do relativně krátkých levelů, kdy musí Alice vyčistit laboratorně čistý koridor kdesi v útrobách Umbrelly od hordy nemrtvých nebo se přemístit do další lokace. Poté přijde na řadu rozšíření palebného arsenálu nebo souboj s bosem..prostě klasické herní schéma. Ani vedlejší postavy nemají žádný speciální význam, snad jen vyrovnat počty na obou stranách. Akční scény jsou většinou velmi efektní, parádně nasnímané, ale příliš mnoho zpomalovaček je až ke škodě. Samotnou kapitolou je soundtrack-komu nevadí směsice tvrdých elektronických beatů s neidentifikovatelnými industriálními zvuky a pazvuky má vyhráno. Ač to vypadá, že kritizuju, byl jsem s Retribution docela spokojený a to hlavně z důvodu, že jsem po Afterlife od Paula nic jiného nečekal a Mile to masakrování všemožných mutantů sluší pořád stejně. Btw..3D je absolutní průměr a pojetím naprostý opak třeba Prométhea. Prostory jsou ploché a nepůsobí plastickým dojmem. Třetí rozměr je používán zejména u efektů z plátna k divákovi- vyletující nábojnice nebo holografické projekce, které jsou prostě jen "vystrčené" před plátnem a občas tak vše působí dost nepřirozeně, jaksi naroubovaně a chybí hloubka na obě strany.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9