dex2man

dex2man

Robin R.

okres Praha
Multipass

70 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  24 hodin (TV seriál) (2001)

  Po zhlédnutí všech osmi sérií musím konstatovat, že se jedná o nejlepší seriál, který jsem kdy viděl... Neustálé dechberoucí tempo bez hluchých míst působí, jakoby každý díl trval snad deset minut a člověk chce další a další:) S přibýváním dalších sérií jsem se bál, že autorům dojde invence a seriál se stane stereotypním a zbytečně natahovaným - nic takového se naštěstí nestalo a díky neustálé akci, nečekaným dějovým zvratům, originálním nápadům i novým postavám mi přišla každá série lepší a lepší. A Jack? ten mi sakra přirostl k srdci...dammit!

 • poster

  Spartakus (TV seriál) (2010)

  První dva díly mě moc nenadchly, ale jak jsem později zjistil, jsou jen takovým úvodem, který nastiňuje jak se Spartakus dostal do otroctví a přišel o milovanou ženu. Pravý požitek začíná od toho třetího, kdy se Spartacus ocitá v Batiátově ludu (škola pro gladiátory). Přes jeho zkušenosti a bojové schopnosti je oproti gladiátorům, obzvlášť pak veteránům jako Crixus úplný začátečník a musí si sáhnout na dno svých sil i vůle, aby se mohl pozvolna probojovat mezi elitu. Jeho cílem však není sláva ani pocta stát se šampionem, jak by rád viděl Doctore (trenér gladiátorů), ale získat zpět svou ženu, která díky němu skončila v otroctví. Toho všemi způsoby využívá Batiatus, který by rád na Spartacovi vydělával a získal na prestiži a společenském postavení. Batiatus i Lucretia (jeho žena), nemají velké morální zábrany a snaží se svých cílů dosáhnout všemi způsoby - pomocí intrik, lží i vražd těch, co by jim stáli v cestě. Intriky a násilí jsou každodenním jevem, stejně jako nahota a sexuální hrátky bez cenzury, prostě vše co byste v antickém Římě, potažmo Capuy očekávali. Nejsilnější stránkou jsou souboje v aréně, které jsou hodně drsné a působivé, díky lehce komiksové stylizaci někdy možná až přehnané - množství krve, poletujících končetin i hlav není zrovna málo, ale jsou natolik vtahující a živočišné, že je vám to za chvilku jedno, spíš ještě naopak. Vše má perfektní atmosféru, kdy z každé scény sálá horko, bolest, špína atd., až z toho má člověk písek za nehtama:) Ale není to jenom o intrikách, sexu a bitkách. Zajímavé jsou linie vedlejších postav (Crixův románek s otrokyní , zákeřný had Ashur, přátelství s Varrem) a Spartacův příběh i jeho postupná proměna z bezvýznamného otroka na šampiona Capuy, který si získá lásku davu (bringer of rain), až po rebela a vůdce gladiátorů, kteří musí prolít spoustu krve při cestě za svobodou. Postavy všech gladiátorů jsou charakterově velmi vyhraněné a herecky přiměřeně ztvárněné (přiměřeně rolím:)) s vyjímkou Batiáta v podání Johna Hannaha, který neskutečně exceluje. Batiatova postava je vůbec jednou z nejlepších, kterou v seriálech nalezneme. Ve svých motivačních, plamenných projevech ke gladiátorům si přímo libuje a dokázal by vybudit i mrtvého:) Po všech stránkách perfektní seriál, který napumpuje energií a chytí za koule i ty, kteří žádné nemají... (třeba moje přítelkyně:))

 • poster

  True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

  Natolik originální, výjimečný a divný seriál, že si mě získal už od prvního dílu. Začlenění upírů, vlkodlaků atd. působí reálně (v rámci možností). Na výběr je takové množství charakterově odlišných a výrazných postav, že si snad každý najde tu oblíbenou (moje Sookie-Bill-Jessica). True blood je nabitý zvláštní, tajemnou a vzrušující atmosférou a extrémní situace, spousta krve (i té v lahvích:)) a žhavého sexu jsou kořením, které ho dochucují k dokonalosti... 1.serie 90% 2.serie 85% 3.serie 93%

 • poster

  Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

 • poster

  Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

 • poster

  Ztraceni (TV seriál) (2004)

  Velmi originální nápad i perfektně zfilmovaný seriál. Kdybych hodnotil pouze samotný příběh, sympatické, zajímavé charakterově rozmanité postavy, tajemnou atmosféru, dějové zvraty, propletenost dějových linií všech obyvatel ostrova a neskutečné množství záhad, bylo by to jasných pět. Ještě po třetí sérii bych neváhal. Nejvíc se mi líbil začátek, kdy "ti druzí" a "kouř" byli největší záhadou i nepřítelem. Jenže háček je pro mě ve dvou skutečnostech- neustále vznikající nové záhady a otázky, aniž bychom dostávali odpovědi na ty staré a z toho vyplívající zbytečné natahování v posledních dvou sériích. Být tyto dvě smrsknuty v jednu, namísto umělého nastavování přemírou flashbacků, byl bych 100%ně spokojený a zůstal u plného hodnocení.

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

 • poster

  Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

 • poster

  Chobotnice (TV seriál) (1984)

 • poster

  Městečko South Park (TV seriál) (1997)