MTHRFCKR

Radek Schenk

okres Jihlava

<< předchozí 1 2 3
    • 13.12.2015  19:56

Ač připraven Zelenkovým rozhovorem v časopise Interview, stejně jsem byl v kině zmaten a mystifikován. Rozjezd dlouhej, dojezd se plnej šťávy, historické exkursy bomba. Tak trochu řízlej Polski film a Největší z Čechů. A tak to mám rád.

• 3.2.2015  11:01
    Reportérka (TV seriál) (2015)

Nudná černobílá dedegtívka na sebe trefně nenechala dlouho čekat s nominací na sexistické prasátečko. Jako je fakt, že hvězdu za Voříškovou musím dát.

• 16.11.2014  20:40

To je tak, když vezmete mustr americký vánoční romaňtárny, koprodukujete to s mexikáncema, ať je to taky trochu internacionál a naplníte to čupr českejma hercema. A pak zjistíte, že tenhle model prostě v českým prostředí nefunguje. Ani p*čou ke zdi nejde přehlídnout, že vlastně sledujete Lásku nebeskou tak trochu po česku, tak trochu knedlíkovou kopii.

• 18.10.2014  20:18

Každej druhej bude pindat, že to jedničce nesahá ani po kotníky. Sedláčkovo Dědictví se ale o nějaké překračování stínu nesnaží, Sedláčkovo dědictví je svébytná záležitost s velkou dávkou sentimentu, která doplácí na návaznost osudů předešlých vedlejších postav.

• 30.9.2014  15:58

Dobrodružství s nahým klukem je tak akorát. Déle bych se na nahého kluka v tramvaji dívat nedokázal. A teď s kamennou tváří a vážně, haškova ironie a především pak lidé, kteří se sami parodují a ukazují v každodenním módu je fajn. "Lidi pojďte, dávají adresu, bude nahrazovat škodu" aka bacha spoiler mi v paměti utkvěla nejvíc. Trochu mě vadí vytržení z kontextu doby, kdy byla věc napsána a kdy natočena, ale vše naznačuje tomu, že to nakonec není podstatné. Lidi jsou furt stejný. Díky Járo, zase si trefil na hlavičku.

• 18.8.2014  08:58
    Krásno (2014)

Kvalitní černý humor s devadesátkovým feelingem se střídá s neherectvím Ondřeje Sokola. V Krásnu jsem celou dobu hledal zápletku, a když už jsem byl blízko, tak jsem zjistil, že žádná není, a to, co asi mělo být zápletkou, ani nenyvrcholí. Jako by konec napsal někdo jiný. Kvalita filmu si s divákem hází nahorů a dolů jako na trampolíně. Záchranu hledám i v Muchowovi, a to (jako vždy) opodstatněně.

• 9.8.2014  20:42
    Hašišbába (2012)

Nejen hollywoodským blockbusterem živ je filmový fanda. Ta bába má kouzlo... Má smysl pro ironii, obchodního ducha a je hezky česky xenofóbní. Jet si hoďku a půl na týhle vlně francouzskýho sucháčství rozhodně stojí.

• 31.7.2014  21:15

Skvělost. Marvelovost. Komičnost. Blbost. Typickej marvelovskej blockbuster Strážci nejsou. Spíš čupr hejbací omalovánky pro otrlé adolescenty (ty žlutý lidi mají odkazovat na simpsňáky nebo jako co, cive?). Jo a hlavně prdel. Prdel to je. A boží OST, už kvůli OST musíš do kina, páč je to cukrkandl pro tvůj slech, more!

• 9.7.2014  20:12
    Bez návodu (2013)

V rozporuplným hodnocení se přikláním na brakovou stranu. A nepotřebuju k tomu ani ty notičky. Fuuuuu

• 2.6.2014  11:40

Béčkem parodovaný béčko je skvělý devadesátkový béčko na druhou.

• 31.5.2014  21:32

Stopáž dokumentu je v protipólu informační hodnoty vážně morbidní. No a ty informace, když už to teda mám zmínit, taky stojí za starou bačkoru. To Sain Denis je imho považován za první gotickou památku.

• 16.5.2014  13:19
    Fair Play (2014)

Tak trochu z prdele tažený. Šeď doby je pěkně zachycená, ale fanda běhu nejsem a tak stokrát zrecyklovaný téma estébáků mě už moc netankuje. A to ani ve sportovním prostředí.

• 7.5.2014  21:33
    Černý Petr (1963)

Ahoooj. Slyšíš ten rozdíl?!

• 4.5.2014  10:59
    Český žurnál - Gadžo (S02E02) (epizoda) (2014)

Celé to působí jako propagandistický snímek Romey. Necítím se jako xenofób, ale režisér je úzkoprsej, proromskej a v konečným důsledku i dost slabej. Pokud chtěl reálně zachytit romskou komunitu, tak se neměl uchýlit do první rodiny, která mu otevře náruč. Dle diskuze, která následovala po shlédnutí pracovní verze existují zdaleka horší místa v lokalitě, kde točil. To se bohužel divák nedoví, protože režisér nechce. Dokument vám tak nabízí zkreslený pohled alibistického debila.

• 12.4.2014  11:48
    Kameňák 4 (2013)

Nikdy bych neřekl, že Troškův level neumětelství jde překonat, a vono jo. Herci přehrávají a neherci nehrají. Každá scéna prohnaná filtrem na homevidea z letní dovolený a tisíc frků stejně trapných jako starých. Never more. Jakože fakt.

• 29.3.2014  10:03
    Betlemářky (amatérský film) (2009)

Film ke shlédnutí na youtube https://www.youtube.com/watch?v=ra6i3mL7JMA

• 3.2.2014  23:32
    Trosečník (2000)

Od teď budu vzívat FedEx (ten nenápadný product placement).

• 1.2.2014  21:04
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

V seriálu se vede boj o čtvrtou, u mě vyhrávají i pátou.

• 16.1.2014  14:08
    Lidé z L.A. (2013)

Zajímavá sonda do města andělů z pohledu těch, kteří do něj přišli a splnili si svůj americký sen. Čili z pohledu zlomku lidí. LA umí rozdávat rány a dokument se to snaží zachytit. Bohužel poměrně průměrným způsobem. Tři hvězdy dávám hlavně za perfektní kameru, která dokument drží lehce nad standardem. // Viděno na LA večeru v Kredance prostoru.

• 29.12.2013  16:56
    Město podvodů (TV seriál) (2012)

Connor Woodman má kuráž. V Praze se sice divíš, kde a za co všeho tě dokážou natáhnout, ale když vidíš i ostatní metropole, například Dílí, tak můžeš bejt rád, že seš rád. :)

• 30.7.2013  09:27
    Trans (2013)

Od doby Scorseseho Prokletýho ostrova mě žádnej thriller takhle neuzemnil. Trainspotting je sice venku nějakej ten pátek, ale Danny Boyle umí napnout i po tolika letech. Když hlavní hrdina nelítá na heráku, tak jde o snové propojení obrázků během hypnózy. A do konce filmu nikdo neví, na čem je. Jak by řekl strejda Frakes: Je to pravda či pouhá fikce? TOP!

• 17.7.2013  08:52

Po dlouhé době jsem sáhl po kinoripu, k mému překvapení i s dabingem. A dlouho po něm zase nesáhnu ... Jedno ale tahle sonda do českého kina ukázala dobře, a to fakt, že se během celého filmu téměř vůbec nikdo nezasmál. Nedivím se. Naopak mě překvapuje zdejší hodnocení. WTF? Plytkost, nuda a vykrádání sebe sama.

• 11.7.2013  22:28
    Sígři ve výslužbě (TV pořad) (2013)

Čekal jsem klasikej hejt a nemýlil jsem se. Myslím že nápad vskutku originální. Jasně, né všechny nápady a vtipy nás dostanou do kolen, ale některý šoty jsou fakt úlet.

• 9.7.2013  19:57

Jasně, zase happyend, zase předvídatelný konec, ale kdo by chtěl vyčítat filmu tohoto typu tyto nedostatky. Jde o příjemné překvapení, které moc nevykrádá a je až po okraj plný vesnických fóru po emericku.

• 8.7.2013  15:23

Jakože dobrý béčko. S hláškama. A Černobylem. Johó

• 7.7.2013  13:34

Začátek působil dojmem vlastivědného filmu. Po čase jsem si ty úžasný záběry přírody zamiloval. Vorlova bizarnost opět nezklamala a vtáhla naplno do jeho snového světa.

• 7.7.2013  12:06
    Atlas mraků (2012)

Zprvu zdánlivě složitá a propletená změť událostí nutí diváka bedlivě poslouchat každé slovo a dávat si vše do celkového kontextu, aby co nejdříve pochopil spojitost příběhu. Rádoby tarantinovitost několika různých osudů přetavuje jen slabý scénář k zastínění absence silného příběhu, který je rozdrolen na tříhodinovou prostříhanou strouhanku gradující každých pět minut, čímž diváka zachovává díkybohu v bdělosti. Bohužel i tento zběsilý střih zkrátka časem přestane bavit. Slovy Pítra Bedvedra - tato multižánrová bramboračka, tento multižánrový guláš chcete-li, je jedno velké a hlavně dlouhé zklamání.

• 1.7.2013  21:42
    Kouzelníci (2013)

Po Buscemiho velkolepém Nucky Thomsonovi klesl s touto rolí dost hluboko. Koneckonců ani Carrey se moc nevycajchnoval. Jedním slovem průser.

• 25.6.2013  21:15
    Doktoři z Počátků (TV seriál) (2013)

Jestli Ota vohne Boudovou, tak přihodím i hvězdu! // edit: Jak jsem slíbil, přihazuju hvězdu. Poděkujte Nele. :D

• 24.8.2012  17:16
    Probuzení (2007)

Scénař vypadal slibně, takže Probuzení jako příloha letního speciálu FILMSTAGE udělalo radost. Stopáž je sice pouhých 84 minut, ale ve výsledku je to možná až moc. Jsem rád, že jsem se přemluvil a neodešel v půlce filmu od televize v domněnce proč na to koukat, když na začátku to všechno bylo odhaleno. Konec je opravdu thrillerově napínavý a díky Jessice hodnotím jako trochu vyšší standard.

<< předchozí 1 2 3