Patw

Milovník filmů

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 13.1.2019  21:07
    Sex Education (TV seriál) (2019)

Příjemná seriálová novinka pro Netlix jak dělaná, ale to jí samozřejmě nebere na kvalitě, spíš naopak. Seriál mě chytl a nedalo se zabránit kliknutí na další díl. Velmi sympatické obsazení, všichni herci byli skvělí začínajíc samozřejmě Gillian Anderson, pokračující přes Asu až po nováčky Aimee Lou Wood, Ncuti Gatwa či dvojnici Margot Robbie Emma Mackey a další - všichni herci nesou seriál na svých bedrech a fungují perfektně jako tým se správnou chemií. Scénář je také vtipný, plný chytrého a trefného britského humoru ať už jde o vtipy napsané nebo jen předvedené gesty. Velmi příjemné překvapení. Teď už jen doufat, že bude další řady (nebo lépe - řady). Velké plus za dokonalý soundtrack u každé epizody!

• 23.12.2018  14:11
    Ricky Gervais: Humanity (TV film) (2018)

Předešlé stand upy Rickyho jako Out of England a Out of England 2 se mi líbili mnohem víc. Ricky se v Humanity snaží, ale není to ono. Slabší průměr.

• 19.12.2018  23:32
    Ellen DeGeneres: Relatable (TV film) (2018)

První dva stand-up(y) Ellen jsou skvělé, její druhý pojmenovaný Here and Now je komediální zlato a já živou komedii miluji. Není tedy divu, že jsem se na novinku od Ellen těšil. 15 let od posledního stand upu. Patnáct let! A bohužel mi přišlo, že Relatable je vlastně o ničem. Má to stejnou kostru jako předešlá vystoupení Ellen. Jakoby si Ellen řekla, "Co mám dělat?" podívala se na scénář předešlých stand-upů a jen vložila aktuální jména. Ruku na srdce, za těch patnáct let se humor změnil a nefunguje to tak jednoduše jako tomu bylo před lety. S tématy si Ellen protiřečí - povídá jak nechce tančit, že to byla chyba, ale dvacet minut na to, má vtip založený na tanci. U Johnnyho Carsona se Ellen dočkala pocty posedět si u něj na židli, ale nebyla první ženou, které se této pocty dočkalo, Ellen nemusí mít ráda Joan Rivers či Rosanne Barr, ale to nic nemění na tom, že Joan byla tou první. Hraná videa na pódiu ničemu dle mého také nepřidala. Ale byly tu i úsměvné momenty, žádné hlasité haha jako tomu mám u Sarah Millican, ale měl jsem i úsměv na tváři při sledování Ellen. Jen si myslím, že stand up se za ty roky vyvinul, někteří ho umí vyšperkovat a obohatit, udělat jedinečným i v dnešní době, a Ellen zůstala... svá a stejná.

• 29.8.2018  21:51
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Radši si přečtěte knihu. Možná, že kdybych knihu nečetl, líbilo by se mi to víc.

• 27.7.2018  12:33
    Hannah Gadsby: Nanette (TV film) (2018)

Miluji stand up. Tento speciál od Hannah Gadsby je... těžké hodnotit. Na jednu stranu chci dát pět hvězd protože to by musel být člověk z kamene. Na druhou stranu, stand up je forma komedie a v tomto speciálu té komedie je tak 40%. Znám dřívější vystoupení od Hannah, ke kterým se zde vrací a jejich významu a důvodům proč svůj styl od té doby pěkně změnila. Ono přeci jen jde více o Ted Talk než o komediální Stand Up, když se nad tím zamyslím, ale ne ve špatném slova smyslu. O tom, že by tento speciál mělo vidět velké množství lidí nepochybuji, ale bojím se, že ne všichni budou odcházet nadšení z Ted Talku převlečeném za komediální vystoupení. Takže za mě 4* což je stále hodně.

• 14.7.2018  15:28

Fuck you, June!

• 10.4.2018  11:52

Wow. Jedním slovem. A Quiet Place je rozhodně překvapení, není to sice naprosto bez chyby, ale ty chybičky se tomu dají v celku odpustit protože je to jízda. V první polovině film buduje svět této rodiny, která se musí přizpůsobit životu plným snahy přežití, opatrnosti a tichu. První polovina buduje napjaté základy pro druhou polovinu snímku, která je akcí nabitá, a veškerá akce se odehrává na těchto základech. Snímek si dal za cíl vybudovat atmosféru, která naprosto funguje, táhne se celým snímkem a dokresluje celý obraz. Samozřejmě, ani tento snímek není bez chyb onoho vybudovaného světa, jeho obyvatel (této rodiny) ani možná samotných monster (která jsou sice pěkná, ale jako bych je někde už i viděl|?). Ale to snímku neubírá protože akce v druhé polovině filmu je naprosto strhující a snímek si svou pozornost zaslouží. A tohle režíroval John Krasinski? Povedené. Několikrát jsem viděl záběr, pohyb kamery, který se mi moc líbil. A Emily Blunt si také zaslouží pozornost, protože nejednou svým výkonem prodala i nejmenší detail v příběhu. Zasloužený plný počet hvězd.

• 19.3.2018  18:21
    Janelle Monáe – Make Me Feel (hudební videoklip) (2018)

Naprostá dokonalost. Song i video.

• 13.1.2018  19:13
    The Marvelous Mrs. Maisel (TV seriál) (2017)

Naprosto dokonalá podívaná. Sympatické, velmi příjemné obsazení, které skvěle funguje jak pořádně promazaný stroj. Interakce mezi postavami jsou zábavné, to duo tvůrců Palladino (především tedy Amy) umí, sledovat Rachel Brosnagan a její pravou ruku Alex Borstein je zábavné. Lepší seriál o začátcích ženského stand-upu by si člověk nemohl ani přát. Rozhodně je v seriálu vidět inspirace Joan Rivers a to je pro mě plusem. Perfektní podívaná za 5 hvězd.

• 4.1.2018  17:25

Každé turné toto komičky je lepší a lepší. Za chvilku mi nebudou stačit hvězdičky. Zde Sarah exceluj při mnoha věcích, perfektně míchá příběhy ze života, improvizace při komunikaci s diváky funguje na jedničku, a dokonce se divák dočká i příjemných, místy smutných osobních příběhů, a přesto se budete smát na celé kolo. Měl jsem možnost tuto show vidět na vlastní oči v Dublinu. Sarah byla perfektní a musím říct, že záznam je přesně takový jaké si to pamatuji na vlastní oči. Je to perfektní a já i u sledování záznamu mám stejný pocit, který jsem měl, když jsem seděl v sále, a to, že Sarah by měla zpomalit z vtipy, protože se od toho neustálého smání začínám cítit špatně. Pět silných hvězd - zaslouženě.

• 3.1.2018  14:58

Naprosto zábavná show! Pravda, přiznávám se, záznam jsem neviděl, ale měl jsem to štěstí vidět tuto show na vlastní oči v Dublinu kde se Megan a Nick zastavili, a bavil jsem se naprosto parádně. Popravdě jsem ani nečekal směs sand-upu, vyprávěných příběhů a hudbeních (nakonec i tanečních) čísel, ale ono to překvapivě fungovalo naprosto perfektně. Oba byli sví a člověk věděl, že na diváky nic nehrají. A na vlastní oči ze třetí řady to bylo ještě lepší.

• 1.1.2018  13:17
    Komici s.r.o. v Lucerně (divadelní záznam) (2016)

Jeden z velmi řídkých případů toho, kdy i 'odpad!' je ještě moc vysoké hodnocení. Takhle naprosto pošlapat umění stand-up(u) a poslat ho do těch největších a nejztuchlejších hlubin kanalizace. To se jim zase něco "povedlo".

• 27.12.2017  09:40

Fantasmagorie. DC už přestalo dávat smysl někde kolem Batman vs Superman a Suicide Squad, ale Wonder Woman byla povedená podívaná, jenže pak přišla Justice League. Slepenec všeho možného, jen bez nějakého smyslu.

• 22.10.2017  14:27

Na tento film se sneslo tolik kritiky, tolik špíny a nikdo nechodil pro kameny daleko, že když jsem si film pustil, nečekal jsem opravdu ale opravdu nic. Byl jsem připraven na to, že budu mít chuť film vypnout, nebo, že ho dokonce vypnu jako se mi stalo třeba u Trollů. Jenže ejhle.. Já se u filmu bavil! Negativní kampaň kolem mě zafungovala tak dobře, že přes očekávanou katastrofu jsem se nakonec dobře bavil a film se mi líbil. Jasně, není to to nejlepší animované dílo, to netvrdím, ale na to, že mi byla slibovaná a namluvená animovaná katastrofa (nejen tohoto) roku, jsem se bavil docela dobře. Za mě spokojenost.

• 27.7.2017  12:48

Druhá Vykolejená se s Amy nekonala. Ačkoliv v podstatě jde o dobrý a jednoduchý námět ve výsledku film víceméně stagnuje na stejném místě. Postavy jsou nedotažené a postava bratra/syna v podání Ike Barinholtze je naprosto nedotažená a vlastně mě jeho přítomnost v jeho scénách štvala. Přiznám se, že jsem v této komedii postrádal vtipy. Občas se člověk zasměje vtipné hlášce ale těch tu celkově moc není. Zdálo se mi, že za vtipnou položku se zde mělo vydávat duo v podání Wandy Sykes a v tomto snímku němé Joan Cusack, ale zrovna tento pokus o vtipné duo v tomto filmu vůbec nefunguje. Amy mám rád a společně s Goldie jim to funguje, kdyby se na scénáři ještě trochu zapracovalo mohlo jít o lepší film. Takhle je to ten průměr za tři solidní hvězdy.

• 27.7.2017  12:36
    47 metrů (2016)

47 Metres Down pro mě bylo příjemným překvapením. Pravdou je, začnu-li negativy, že jsou zde menší nedostatky ve scénáři které by se dali jednoduše upravit, a přepsáním pár detailů by se z nesmyslného jednání mohlo udělat něco vážnějšího. Ale ono to funguje i tak, nechytá-li se divák každého slůvka. Atmosféra zde perfektně funguje, je to skvělá podívaná při které je divák (aspoň já byl) v napětí. 47 Metres Down je skvělou podívanou a děj nestagnuje na místě ačkoliv k tomu všechno napovídá protože se vlastně jedná "jen" o klec na dně oceánu kterou obklopují žraloci. Původně jsem dal tři hvězdy, ale s tím jsem nebyl spokojený. Bavil jsem se, byl jsem v napětí a těch 87 minut uteklo velmi rychle. Proto dávám čtyři hvězdy.

• 10.6.2017  10:41

Po (pro mě) otřesné třetí sérii, se Orange Is The New Black začal chápat po druhém dechu, který od čtvrté série stále trvá a pátá série dle mého nabízí skvělou podívanou, která se odehrává v relativně krátké době a to překvapivě skvěle funguje. V Richfieldské věznici to tentokrát hezky žije, začátek série začíná opravdu na vysoké vlně, a ačkoliv dle mého děj pak spadá k průměru jak jde epizoda za epizodou stále je to báječná podívaná. Skvělou linkou v této sérii byla nová tvář aka Linda aka nová vězeňkyně proti své vůli. Tvůrci se zjevně snažili o zakončení série ve velkém stylu (jako tomu bylo u předešlé série, kde to perfektně fungovalo), dle mého to tady ale zrovna nezabralo, a když tato série končí na slabší vlně na další sérii se samozřejmě těším a jsem zvědav, co bude dál.

• 2.4.2017  10:03

Já ani nevím, co bych mohl napsat kromě faktu, že jde o kouzelnou podívanou, kterou prostě u Disneyho umí. Tohle bylo perfektní, trochu kýčovité, saldší než cukr, ale perfektní podívaná, která hned vtáhne do děje a naservíruje, co slibuje - velkou romantickou pohádku.

• 26.12.2016  21:51

Nidiot není špatný stand up u kterého se divák zaručeně zasměje. Jon zde posouvá laťku svých vtipů a ono to sice funguje, ale nastávají občasná hluchá místa. Dal bych klidně i čtyři hvězdy, protože spokojený jsem, ale přeci jen Jonův záznam prvního stand up vystoupení byl o pár stupínku výš a jednu hvězdu lepší. Každopádně tohoto pána si do budoucna budu hlídat protože pobaví.

• 22.12.2016  08:40
    Pasažéři (2016)

Studio si nemohlo vybrat lepší obsazení. Jennifer Lawrence i Chris Pratt jsou v každé scéně perfektní a uvěřitelní, první půlhodina navíc dala skvělou šanci Chrisu Prattovi ukázat se v poloze, ve které se doposud představit moc nemohl a řekl bych, že toho využil naplno. Díky této dvojici snímek nepůsobí klaustrofobicky a lehce vtáhne do děje. Akční scény jsou povedené a osobně by mi nevadilo, kdyby byl film o hodinu delší. Možná by ta hodina navíc tomu i prospěla a mohlo by se tam dít víc. Pasažéři jsou rozhoně příjemnou podívanou, která se veze na jemné vlně originality a určité vlně lehkých klišé. Za mě solidní čtyři hvězdy.

• 26.11.2016  16:32

Velmi dlouho jsem přemýšlel nad tím, kolik hvězd si Doctor Strange dle mého zaslouží. Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi, a ty silné tři nakonec vyhrály. Doctor Strange je povedenou podívanou, rozhodně kvalitní origin nového hrdiny od Marvelu ale postrádá to určité dílky. Přišlo mi, že tento film někdy víc dává pozor na efekty, které jsou skvělé, ale o to slabší děj nám film servíruje. Svět Doctora Strange mi nevadil, naopak mi to přišlo zajímavé, ale přiznám se, že první "procitnutí" Doctora Strange mi přišlo komické ze špatných důvodu. Nelíbila se mi celá ta scéna jeho putování napříč oním viděním.. nebo čím, a celou tu dobu jsem si přál aby ta scéna už skončila. Zbytek filmu byl takový.. Marvelovský. Vařeno podle osvědčené kuchařce, s jistotou, že tím se (zatím) nic nezkazí. Pár věcí, například konec, byl zbytečně urychlený. Komické dotáčky jako ono přetahování s kápí sice uvítaným ulehčením, ale nepřesvědčivým. Pravdou také je, že Benedict Cumberbatch není zrovna můj oblíbenec a Doctor Strange to nezměnil, o to víc jsem byl rád, když jsem mohl vidět Rachel McAdams. I přestože je to dobrá podívaná, Doctor Strange ode mě dostává silné 3 hvězdy.

• 26.11.2016  10:31

Spoiler free Gilmorova děvčata jsou zpět v plné síle. Už první vteřiny člověka rychle a nenásilně hodí do středu dění, a divák si jen tak může užívat návrat do Stars Hollow a mít přitom pocit, že to místo nikdy neopustil. Osobně mám pocit, že díly napsané a režírované Amy Sherman-Palladino (Zima & Podzim) - jsou lepší jak ty od jejího manžela Daniela. Jeho epizody sice mají silná místa, ale tak i ty slabší, což by šlo napravit ve střižně. Každopádně Gilmore Girls: A Year in the Life je přesně to, co by si každý fanoušek přál u návratu svého oblíbeného seriálu, a dokonce si troufnu tvrdit, že lidé, co se na to podívají jen ze zvědavosti se určitě podívají na seriál od začátku a objeví v tom zpětné kouzlo. Co dodat na závěr? Teď můžeme doufat, že Gilmorova děvčata budou na Netflixu slavit úspěch a tvůrci se rozhodnou pro pokračování.. přeci jen, ta čtyři poslední slova.. (něco podobného, přiznám se, jsem čekal) to nemůže být konec.

• 25.11.2016  19:49

Návrat do Stars Hollow nemohl být lepší. Ačkoliv je to už devět, co jsme měli tuhle příležitost, už při prvních vteřinách se nastává nostalgie a mám pocit, jakoby neutekl ani den. Není víc, co bych mohl napsat. Dokonale napsané, vidět Lauren Graham a Alexis Bledel ve svých ikonických rolích je naprosto perfektní a splněným snem každého fanouška seriálu. A Kelly Bishop exceluje, jako vždy.

• 13.11.2016  10:36

Jak poznáte výborný stand up: Je jedno kolikrát jste ho viděli, je jedno, že ho znáte nazpaměť ale smějete se pokaždé u každého vtipu. Jak poznáte skvělý stand up? Smějete se i když ho vidíte po osmé aspoň tak u padesáti procent materiálu. Průměrný stand up? Něco funguje, něco ne. Horší stand up: Když už to chcete vypnout trochu se zasmějete a to vám dá novou naději, že to přeci jen bude za něco stát. Jenže... Kevin Hart a jeho Let Me Explain jsem po polovičním shlédnutí zařadil do kategorie: nikdy víc. Nezasmál jsem se ani jednou a rozhodně jsem nechtěl dalších třicet minut sledovat neustálý proud sprostých slov (odbočka! Sprostá slova mi nevadí a už vůbec ne ve stand upu, pokud do vtipu a do show zapadají, ale Kevin Hart používá různá slova za každým druhým slovem a je to spíš ubohé než "swag".) a hlavně jsem nemínil sledovat stand up s absencí jakéhokoliv vtipu.

• 11.11.2016  18:47

Přiznám se, že jsem i přes mou velkou radost, že se dočkáme nové Bridget, měl strach. Bál jsem se, zda se návrat jedné z mých oblíbených postav podaří. A ono se to povedlo. V dnešní době se točí pokračování snad všeho. Z trilogií se dělají série, ze sérií se dělají ještě další, sequels, prequels.. hlavně, že to přiláká diváka. Strach a napětí šly stranou při první vteřinách tohoto filmu. Bridget je fajn a v plné síle. V době přeplácaných komedií, které se snaží tlačit na pilu, chrlit vtip za vtipem, snažit se pozvednout laťku snesitelnosti o další stupeň je Bridget překvapivě lehká, uvolněná a přesto nadále vtipná. Je to milá, usměvavá podívaná se skvělou dávkou humoru. Musím ještě dodat, že absence Hugha Granta snímku jen prospěla - sympatický mi nikdy nebyl - a podobnému trojúhelníku bych nevěřil. Patrick Dempsey přinesl něco nového a skvěle do tohoto snímku zapadl. Nemohu jinak jak plný počet bodů.

• 5.10.2016  21:56

Tomuhle filmu se musí nechat, že přináší čerstvý vzduch do hororových plachet, ale bohužel to nestačí. Pomalý rozjezd, slabé rozpracování postav, a promarněné šance aneb důvody proč jsem dal tři hvězdy. Jsem si jist, že se dal film lépe zpracovat. Scény s Dianou jsou skvělé, ta venkovní scéna u auta - dokonalost sama - a bylo by pro snímek mnohem lepší, kdyby podobných měl víc. Povedený nápad, nedotažená akce, která je místy zdlouhavá a mírně vrže. Ale i tak tři silné hvězdy a uvidíme, co bude příště..

• 2.10.2016  14:19

Prvních dvacet minut se neděje nic než, že Alenka obhajuje myšlenku říši divů. Aneb, že nic není nemožné pokud v to člověk věří. Jenže jakmile se Alenka ocitne v samotné říši divů (v ŘÍŠI DIVŮ!) najednou jde její přesvědčení, že nic není nemožné, stranou. Helena Bonham Carter nechala hraní a jen křičí, Anne Hathaway spoléhá až moc na nesmyslném mávání rukama, ze kterého bolí oči (a to nemluvě o tom, že i svou postavu hraje tak nějak nijak), Johnn Depp podle mě už neví jestli hraje Kloboučníka nebo Jacka Sparrowa... nebo jestli vůbec hraje.. Kdo by to byl řekl, že jeden z nejlepších ve filmu bude Sacha Baron Cohen? Jeho Pán Času se povedl a byl uvěřitelný, i když jeho uvedení na scénu by se bez onoho pádu určitě obešlo. Děj má spoustu, ale spoustu trhlin, Alenka si silně protiřečí, finální zápas "s časem" a rzí je sice hezkou podívanou, ale rozhodně to není uvěřitelná scéna - aneb scéna u které by se divák nějak bál o hrdiny ve filmu. Nedotažený scénář krásné efekty prostě nezachrání. Říše divů za zrcadlem mohla přitom být mnohem lepší, kdyby se na tom líp zapracovalo. Člověk by řekl, že když na to měli šest let vychytají mouchy... Nemohu jinak jak dvě hvězdy.

• 10.9.2016  08:54

Thoroughly Modern Sarah Millican. Sledovat stand upy Sarah Millican je jako sledovat člověka, co stále roste a dospívá, i taková je její show a druhý záznam ukazuje, že se Sarah našla ve formě svého stand upu, který naprosto skvěle funguje a baví každou minutou i při několikátém opakovaném shlédnutí. Její stand upy mě baví i když na ně koukám stále dokola a znám pomalu nazpaměť.

• 10.9.2016  08:50

S každým svým stand upem je Sarah Millican lepší a lepší. I její třetí záznam posouvá laťku výš i když už se pomalu zdálo, že vtipnější její show být nemůže. Osobní, dojemné a přesto stále vtipné a plné optimismu. Home Bird rozhodně baví i při desátém či dvacátém shlédnutí.

• 25.8.2016  22:33

Trochu bláznivé, trochu dětinské, ale optimistické a plné britského humoru. Přiznám, že jako fanoušek Mirandy Hart, jejího sitcomu a také člověk, co tuto show měl příležitost vidět na vlastní oči v aréně plné diváků jsem tak trochu neobjektivní. Ale co mohu říct? Já se skvěle bavil, jak u živé verze tak i DVDčka. Tohle je prostě nevinný stand up křičící Mirandino jméno, kdo jiný by tuto veselou párty při které se mlsá after eight mohl utáhnout? Za mě plný počet hvězd.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12