Patw

Milovník filmů

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 26.4.2020  19:10

Tohle byla pilulka na spolknutí. Kathy Griffin a její Laugh Your Head Off turné, kolem kterého je tento snímek a které bylo hlavně o onom skandálu, jsem viděl na vlastní oči v Dublinu. A byla to dokonalá podívaná ze které jsem docházel nadšený. Jenže A Hell of a Story tak dobré není. Je to zvláštně sestříhané. Sice styl Kathy Griffin je odbíhat od témat, skákat sem a tam, ale tady to dle mého je hlavně díky sestříhání (jen pro info v Dublinu show trvala 2h15min, v USA tato samá show měla už tři hodiny. V tomto dokumentu dostaneme hodinu samotné show a 30 minut dokumentování (aneb co se vlastně stalo a proč toto turné). Takže zde se opravdu stříhalo jak o život a bohužel to ovlivnilo samotnou kvalitu. Hodně tam toho postrádám, a chybí i zajímavé věci, které by jen podtrhly vážnost momentů, které se do snímku dostaly. A moc mě to mrzí. A co mě také mrzí, že záběry označené jako "Dubin, Irsko" z Irska vůbec nebyly. Ale mé krátké video z její Dublinské show se do snímku dostalo (zmínění v titulcích by také bylo hezké, ale co už...). Každopádně, stand-up části snímku by prospělo prodloužení a doplnění. Víc jak samotný stand up, který prostě byl divně sestříhaný, jsem si užíval onu první necelou půl hodinku dokumentární části. Škoda, ale v paměti mi navždy zůstane ta perfektní živá verze které tento snímek bohužel nedělá dobré jméno.

• 12.1.2020  14:22
    Malá lež (2019)

Moc pěkný film s pěkným námětem a životním příběhem, ale důvodem tří hvězd jsou buď má velká očekávání a nebo šedost filmu stejně jako jeho šedé prostředí. Awkwafina je v tomto filmu příjemná, jen nevím za co získala Zlatý Glóbus. Celý film vypadá stejně smutně, ublíženě a zničeně. Shuzhen Zhao byla dokonalá.

• 9.1.2020  22:47
    77th Golden Globe Awards (TV pořad) (2020)

Dvě hvězdy za a pro Rickyho. Jinak, co čekat? Prostě klasické předávání cen.

• 8.1.2020  22:54

Neměl jsem od toho žádná očekávání. Muzikálové seriály víceméně nemusím ale tohle bylo příjemné, svěží - možná i proto, že hlavní postava také zrovna muzikálům nefandí a hlavně se jich neúčastní. A rodinná linka na pozadí byla dojemná. Určitě se budu koukat dál.

• 3.1.2020  23:56
    Kylie's Secret Night (TV pořad) (2019)

Sledovat Kylie Minogue je vždy radost. I tento speciální večer s Kylie se velmi povedl - mezi nejlepší momenty patří skrytá kamera s Kylie v taxi, návštěva pěveckého sboru nebo momenty kdy se Kylie osobněji seznámí s fanoušky. Rozhodně šlo o příjemnou podívanou, která ale nevím, na koho cílí. Osobně musím říct, že slyšet Kylie dokola v podobných pořadech zpívat ty samé písně je sice fajn, ale ohrává se to - to sice ocení neskalní fanoušci, ale nevím zda ti u toho zrovna vydrží až do konce. Pro mě osobně šlo o velmi příjemnou ale "jednou to stačilo" podívanou (i když onu část z taxi si určitě rád opět pustím).

• 3.1.2020  23:51

Co se dá tak napsat k stand up show? Jde o další povedený stand up od Sarah Millican. Sarah rozhodně za ta léta u mikrofonu našla svůj styl. Její poslední dva tři stand upy mají podobný rytmus a spád, ale ono to není na škodu. Její show stále mají jiná témata, nové vtipy, neopakuje se. Rozhodně jedna z nejlepších britských komiček.

• 3.1.2020  16:09

Velmi příjemné animované překvapení. Nic jsem od tohoto snímku neočekával a byl jsem mile překvapený. Animace této strašidelné rodince rozhodně přidává protože jsou zde věci, které by v opravdovém světě nebyli možné a přeci jen snímek jednou nohou (nebo aspoň jednou patou) stojí v reálném zasazení. Opravdu příjemná animovaná podívaná během líného dnu. Mrzí mě, že si film nevedl v kinech líp, ale jsem rád, že pokračování již bylo oznámeno. Určitě se do tohoto světa rád vrátím.

• 3.1.2020  15:52
    TY - Série 2 (série) (2019)

Druhá série se mi líbila víc jak ta první. Ačkoliv jsem nebyl spokojený s tím, že se děj seriálu přesunul do Los Angeles a trvalo mi pár epizod nad tímto faktem nekroutit očima, nakonec jsem to přešel a prostě se s tím smířil. Určitě mi hodně pomohl i samotný děj seriálu který se rychle odehrává a divákovi dělá problém nemačkat na další a další díl.

• 3.1.2020  15:46
    Potvora (TV seriál) (2016)

Pamatuji si, když jsem si Fleabag pustil ze zvědavosti při své premiéře první série. Byl jsem nadšený. Britský humor, otevřenost hlavní postavy i přesto, že se schovávala v mlze kolem sebe aby přeci jen o sobě neprozradila hned všechno. Když se seriál vrátil s druhou sérií nečekal jsem jak dokonalé to bude. Bylo to jako skočit do rozjetého vlaku. Ačkoliv mezi první a druhou sérií byly tři roky pauzy nešlo to znát. Phoebe Waller-Bridge naprosto dokonalá a opět se postarala aby nejen Fleabag ale i ostatní postavy měli hloubku a byly zajímavé samy o sobě. Dokonalost.

• 3.1.2020  15:26

Ale jako ano, perfektní animace, nádherná hloubka, barvy, vše to vypadalo reálně a přesto s kapkou fantazie a magie aby divák nadále mohl fantazírovat o všem možném a nemožném, jenže tomu něco chybělo. Děj byl víceméně předvídatelný, ne, že by děj byl až tak "ubohý" ale spíš jak přes kopírák prvního filmu s mírnými úpravami tady a tady. Nejlepší postavou byl rozhodně již ikonický sněhulák Olaf a jeho dvou-(jestli vůbec)-minutové shrnutí prvního filmu. Přál bych si třetí film? Rozhodně, hezky to zakončit (přeci jen děj druhého dílu končí ačkoliv ne otevřeně rozhodně ne zakončeně), nebo děj trochu více posunout, nechat Disney Animation být více odvážnější. Nevím zatím zda mám hodnotit třemi nebo čtyřmi hvězdami.

• 20.12.2019  16:33

Finále bylo zklamání. Anti-klimatické. Tedy, ano, ono tam bylo spoustu napínavých momentů, atmosféry bylo až až, ale bylo to plné očekávaných zvratů. Rozhodně, myslím si, to šlo udělat lépe. Trochu si to finále víc užít, věnovat tomu hlavnímu více než jen poslední čtyři minuty.

• 15.12.2019  20:24

On je to příjemný seriál, ale je to plné klišé takže seriál nepřináší nic nového, vše se dá předvídat. Na rychlé shlédnutí takhle během Vánoc určitě fajn, ale nemyslím si, že by měl seriál hodnotu opakovatelného sledování. Outlaws byli to nejlepší na seriálu.

• 19.10.2019  20:32
    National Theatre Live: Fleabag (divadelní záznam) (2019)

Dokonalost. Pro fanoušky seriálu to sice nepřineslo moc nových věcí, ale to vůbec nevadí. (I když několik nových věcí tu bylo, nebo věcí, které v seriálu nebyli či pozměnili jako linku o morčeti, festivalovou pařbu v lese atp.) Naopak, řekl bych, bylo to parádní i právě kvůli tomu. Sledovat, co se upravilo pro seriál, jak příběh vůbec "vypadal" na prknech... Phoebe Waller-Bridge je dokonalá, vše má do posledního kousku vypilované, každý pohled, úsměv a přesto nevypadá jako namazaný stroj, který se jen hýbe na pokyny. Perfektní záznam perfektní show. V jednoduchosti je krása, Phoebe to dokazuje právě touto show. / Viděno v Dublinu 12. & 14. září.

• 19.10.2019  10:21
    Politik (TV seriál) (2019)

Tohle bylo velmi příjemné překvapení. Pravda, někde v polovině těch osmi epizod jsme se z politického "drama" dostali do telenovely, jenže to je divák už vtažen a kliknutí na 'další' po skončení epizody je jaksi nevyhnutelné. Ben Platt byla příjemná změna v tom všem viděném a rozhodně příjemný hrdina seriálu. Gwyneth Paltrow zde také příjemně překvapila a zářila. Stejně tak jako celý tým kolem hlavní postavy. Jessica Lange od Murphyho dostává stejné role pod jiným jménem, ačkoliv její výkon byl v pohodě ničím nepřekvapil. Poslední epizoda se naprosto povedla a sakra, jak já doufám, že se druhé série dočkáme.

• 18.7.2019  13:08
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

1. Série se povedla na výbornou. Vynikající obsazen, ještě lepší herecké výkony a perfektní filmařské dovednosti se spojili a postarali se o naprosto vynikající podívanou. Seriál plný silné atmosféry která nepouštěla. Dokonalost sama. 2. Série je stále silnou podívanou. Prozkoumáváme svět Gileádu více do hloubky a napětí je stále cítit v každém díle. Ovšem konec, aspoň pro mě osobně, byl velké zklamání a umělé natažení příběhu. A bohužel, třetí série mě v mém tušení jen a jen přesvědčuje každým dílem. Třetí série, ačkoliv nabízí perfektní momenty a hlubší nahlédnutí do složitého světa Gileádu, jde jen o ojedinělé střípky, příběh stagnuje až přímo stojí na místě, nic se zde neděje, jen se uměle prodlužuje.

• 18.7.2019  11:51

Kdyby tento díl neexistoval nic by se nestalo. My by jsme byli ušetřeni tohoto dílu a děj seriálu by to nijak neovlivnilo - stejně jako tento díl vůbec nějak nezasáhl do dění seriálu. Zbytečnost.

• 9.2.2019  22:45

Co napsat, když už vše bylo napsáno? Prostě WOW.

• 13.1.2019  21:07
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

Příjemná seriálová novinka pro Netlix jak dělaná, ale to jí samozřejmě nebere na kvalitě, spíš naopak. Seriál mě chytl a nedalo se zabránit kliknutí na další díl. Velmi sympatické obsazení, všichni herci byli skvělí začínajíc samozřejmě Gillian Anderson, pokračující přes Asu až po nováčky Aimee Lou Wood, Ncuti Gatwa či dvojnici Margot Robbie Emma Mackey a další - všichni herci nesou seriál na svých bedrech a fungují perfektně jako tým se správnou chemií. Scénář je také vtipný, plný chytrého a trefného britského humoru ať už jde o vtipy napsané nebo jen předvedené gesty. Velmi příjemné překvapení. Teď už jen doufat, že bude další řady (nebo lépe - řady). Velké plus za dokonalý soundtrack u každé epizody!

• 23.12.2018  14:11
    Ricky Gervais: Humanity (TV film) (2018)

Předešlé stand upy Rickyho jako Out of England a Out of England 2 se mi líbili mnohem víc. Ricky se v Humanity snaží, ale není to ono. Slabší průměr.

• 19.12.2018  23:32
    Ellen DeGeneres: Relatable (TV film) (2018)

První dva stand-up(y) Ellen jsou skvělé, její druhý pojmenovaný Here and Now je komediální zlato a já živou komedii miluji. Není tedy divu, že jsem se na novinku od Ellen těšil. 15 let od posledního stand upu. Patnáct let! A bohužel mi přišlo, že Relatable je vlastně o ničem. Má to stejnou kostru jako předešlá vystoupení Ellen. Jakoby si Ellen řekla, "Co mám dělat?" podívala se na scénář předešlých stand-upů a jen vložila aktuální jména. Ruku na srdce, za těch patnáct let se humor změnil a nefunguje to tak jednoduše jako tomu bylo před lety. S tématy si Ellen protiřečí - povídá jak nechce tančit, že to byla chyba, ale dvacet minut na to, má vtip založený na tanci. U Johnnyho Carsona se Ellen dočkala pocty posedět si u něj na židli, ale nebyla první ženou, které se této pocty dočkalo, Ellen nemusí mít ráda Joan Rivers či Rosanne Barr, ale to nic nemění na tom, že Joan byla tou první. Hraná videa na pódiu ničemu dle mého také nepřidala. Ale byly tu i úsměvné momenty, žádné hlasité haha jako tomu mám u Sarah Millican, ale měl jsem i úsměv na tváři při sledování Ellen. Jen si myslím, že stand up se za ty roky vyvinul, někteří ho umí vyšperkovat a obohatit, udělat jedinečným i v dnešní době, a Ellen zůstala... svá a stejná.

• 29.8.2018  21:51
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Radši si přečtěte knihu. Možná, že kdybych knihu nečetl, líbilo by se mi to víc.

• 27.7.2018  12:33
    Hannah Gadsby: Nanette (TV film) (2018)

Miluji stand up. Tento speciál od Hannah Gadsby je... těžké hodnotit. Na jednu stranu chci dát pět hvězd protože to by musel být člověk z kamene. Na druhou stranu, stand up je forma komedie a v tomto speciálu té komedie je tak 40%. Znám dřívější vystoupení od Hannah, ke kterým se zde vrací a jejich významu a důvodům proč svůj styl od té doby pěkně změnila. Ono přeci jen jde více o Ted Talk než o komediální Stand Up, když se nad tím zamyslím, ale ne ve špatném slova smyslu. O tom, že by tento speciál mělo vidět velké množství lidí nepochybuji, ale bojím se, že ne všichni budou odcházet nadšení z Ted Talku převlečeném za komediální vystoupení. Takže za mě 4* což je stále hodně.

• 14.7.2018  15:28

Fuck you, June!

• 10.4.2018  11:52

Wow. Jedním slovem. A Quiet Place je rozhodně překvapení, není to sice naprosto bez chyby, ale ty chybičky se tomu dají v celku odpustit protože je to jízda. V první polovině film buduje svět této rodiny, která se musí přizpůsobit životu plným snahy přežití, opatrnosti a tichu. První polovina buduje napjaté základy pro druhou polovinu snímku, která je akcí nabitá, a veškerá akce se odehrává na těchto základech. Snímek si dal za cíl vybudovat atmosféru, která naprosto funguje, táhne se celým snímkem a dokresluje celý obraz. Samozřejmě, ani tento snímek není bez chyb onoho vybudovaného světa, jeho obyvatel (této rodiny) ani možná samotných monster (která jsou sice pěkná, ale jako bych je někde už i viděl|?). Ale to snímku neubírá protože akce v druhé polovině filmu je naprosto strhující a snímek si svou pozornost zaslouží. A tohle režíroval John Krasinski? Povedené. Několikrát jsem viděl záběr, pohyb kamery, který se mi moc líbil. A Emily Blunt si také zaslouží pozornost, protože nejednou svým výkonem prodala i nejmenší detail v příběhu. Zasloužený plný počet hvězd.

• 19.3.2018  18:21
    Janelle Monáe – Make Me Feel (hudební videoklip) (2018)

Naprostá dokonalost. Song i video.

• 13.1.2018  19:13
    The Marvelous Mrs. Maisel (TV seriál) (2017)

Naprosto dokonalá podívaná. Sympatické, velmi příjemné obsazení, které skvěle funguje jak pořádně promazaný stroj. Interakce mezi postavami jsou zábavné, to duo tvůrců Palladino (především tedy Amy) umí, sledovat Rachel Brosnagan a její pravou ruku Alex Borstein je zábavné. Lepší seriál o začátcích ženského stand-upu by si člověk nemohl ani přát. Rozhodně je v seriálu vidět inspirace Joan Rivers a to je pro mě plusem. Perfektní podívaná za 5 hvězd.

• 4.1.2018  17:25

Každé turné toto komičky je lepší a lepší. Za chvilku mi nebudou stačit hvězdičky. Zde Sarah exceluj při mnoha věcích, perfektně míchá příběhy ze života, improvizace při komunikaci s diváky funguje na jedničku, a dokonce se divák dočká i příjemných, místy smutných osobních příběhů, a přesto se budete smát na celé kolo. Měl jsem možnost tuto show vidět na vlastní oči v Dublinu. Sarah byla perfektní a musím říct, že záznam je přesně takový jaké si to pamatuji na vlastní oči. Je to perfektní a já i u sledování záznamu mám stejný pocit, který jsem měl, když jsem seděl v sále, a to, že Sarah by měla zpomalit z vtipy, protože se od toho neustálého smání začínám cítit špatně. Pět silných hvězd - zaslouženě.

• 3.1.2018  14:58

Naprosto zábavná show! Pravda, přiznávám se, záznam jsem neviděl, ale měl jsem to štěstí vidět tuto show na vlastní oči v Dublinu kde se Megan a Nick zastavili, a bavil jsem se naprosto parádně. Popravdě jsem ani nečekal směs sand-upu, vyprávěných příběhů a hudbeních (nakonec i tanečních) čísel, ale ono to překvapivě fungovalo naprosto perfektně. Oba byli sví a člověk věděl, že na diváky nic nehrají. A na vlastní oči ze třetí řady to bylo ještě lepší.

• 1.1.2018  13:17
    Komici s.r.o. v Lucerně (divadelní záznam) (2016)

Jeden z velmi řídkých případů toho, kdy i 'odpad!' je ještě moc vysoké hodnocení. Takhle naprosto pošlapat umění stand-up(u) a poslat ho do těch největších a nejztuchlejších hlubin kanalizace. To se jim zase něco "povedlo".

• 27.12.2017  09:40

Fantasmagorie. DC už přestalo dávat smysl někde kolem Batman vs Superman a Suicide Squad, ale Wonder Woman byla povedená podívaná, jenže pak přišla Justice League. Slepenec všeho možného, jen bez nějakého smyslu.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13