TroiMae

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 4.6.2020  21:58
    Potomek (2019)

Tak moc neuspokojivé od samého začátku. Kdyby to byl studentský film, tak dobrá, ale vydávat tuhle etudu za plnohodnotný horor...

• 1.6.2020  18:18
    Emma. (2020)

Joli. I’m bleeding love. Sex ve městě... totiž ve vesnici. Proplakal jsem v kině dvě roušky.

• 27.5.2020  23:26
    Transparent (TV seriál) (2014)

Nyní je jasné, že to nedám a po dvou sériích končím, protože všechny postavy jsou nesmírně otravné (none of them sparks joy) a dívám se na to jen kvůli znělce. Ostatně Jeffrey Tambor show nakonec opustil také, kvůli sexuálnímu obtěžování.

• 25.5.2020  22:11
    Láska nikdy neumírá (divadelní záznam) (2012)

Nejlepší píseň z muzikálu je Learn to Be Lonely… a to ani není z toho muzikálu... takže ji neuslyšíte :) Je z filmové verze původního Fantoma. Pak ještě The Heart is Slow to Learn… která také není z toho muzikálu, tak ji neuslyšíte :) Je ze zamýšleného pokračování v roce 1998 ji nazpívala Kiri Te Kanawa. V tomto muzikálu se objeví jako titulní Love Never Dies. Tak snad aspoň 'Til I Hear You Sing mě zaujala a je z tohohle muzikálu... který nemusel vůbec vzniknout. (I Webberův kocour, nebo spíš kotě, se snažilo, v úctě k muzikálu Kočky… a celý muzikál smazalo z digitálního piana, Webber tak musel ve znovu rekonstruovat.)

• 6.5.2020  13:50

Já jsem tušil, že mě to moc bavit nebude. Jendo shlédnutí 34minutobvé klasiky Zrůdy, od kterých se tahle řada odvíjí, nahradí celou sérii. Můžeme vidět různé postavy založené na reálných lidech, ale celkově o ničem, roztahané, nedůvěryhodné. A když už 4. řadu Jessica Lange hraje ten samý charakter, nesnesitelnou starou bábu, tak už to je opravdu, nesnesitelné. https://www.csfd.cz/film/967-zrudy/komentare/

• 13.4.2020  20:52

Doba, kdy se na veřejnoprávní televizi "gay" překládalo jako "teplouš" a dabovalo se to "přihřátým" hláskem.

• 27.3.2020  19:32
    Smash (TV seriál) (2012)

Muzikál… Marylin Monroe… New York… Anjelica Huston… <3

• 7.3.2020  15:49
    Work In Progress (TV seriál) (2019)

Přišlo mi škoda, že postava Chrise je trans muž, když ten, kdo ji ztvárnil, se identifikuje jako nebinární. Přeci jen trans muže v televizi vídáme, kdežto nebinární postavy jsou pořád vzácné. Ale asi by to bylo too much. Ale přišlo mi to hysterické, a tím nemyslím Abby – je fajn mít taky nějakou neurotickou queer reprezentaci. Ale čím dál víc ke konci, podobně jako L Word, jsem si říkal, díky bohu, že jsem singl, protože všechna ta dramata a hysterie (která je vydávána za romantiku). Raději mám doma dvě kočky a kocoura. Ale na druhou řadu se budu dívat. Bylo to inspirativní. Buďte sví, nikomu nic nedlužíte, ani vysvětlení.

• 27.2.2020  23:32
    Láska je láska: Generace Q (TV seriál) (2019)

Rozhodně dramatický seriál. Dramatický ve smyslu teatrální. A ne romantický, ale hysterický. Pořád jsem si říkal, proč proboha ty lidi raději nejsou sami, než tohle zažívat. Nebo si nejprve nezařídí svůj život, než začnou svoje věci věšet na druhý a léčit si na nich svoje problémy a nejistoty.

• 27.2.2020  23:32

• 22.2.2020  00:04

Seriál, díky kterému si hovím v tom, že jsem single :) Jen neustála dramata a hysterie...

• 5.2.2020  16:30
    The Metropolitan Opera: Akhnaten (divadelní záznam) (2019)

Achanton je hypnotický rituál, v oslnivé („oko-uzlující“) produkci, pod taktovkou (lze říct Glassovi dvorní) dirigentky Karen Kamensek. „Achnaton je meditativní mystickou cestou, která nás může inspirovat i k umění povznášet denní rutinu na rituály.“

• 20.1.2020  19:40
    Gándhí (1982)

Jeho odkaz je jistě inspirativní, ale je pro mě problematické vidět ta tradiční genderová uspořádání. Ve filmu to vypadá romanticky, ale fakt, že on a jeho žena uzavřely svatbu ve 13, není jen strohou informací. Natož to, co ve filmu ani nezaznělo – jeho žena zemřela proto, že jí odmítl podat penicilin jako zahraniční lék.

• 11.1.2020  21:44
    Cats (2019)

Tak ode mne nelze čekat, že dám vymňouknutému muzikálu méně než 4 hvězdičky :D Já mám svůj vlastní Čičandí kmen. And I can’t get stoned as I am naturaly high… Cats jsou beze srandy Malé ženy ve své kategorii. Kategorii Rocky Horror Cats Picture Show. Měly hýbací ouška, vocásky, fousky (spoiler: a Jennifer Hudson celý film nudli u čumáčku) a chybělo jen vzájemné olizování zadečků a mrouskáni Judi Dench a Ian McKellena. A překlad byl teda vychytaný… a už jen čekáte příchod Starý Mojčíčový.

• 6.1.2020  22:47
    Proč se cítím jako kluk? (studentský film) (2019)

Film přirozeně zachycuje rodinnou realitu, kdy rodina a trans kluk mají odlišné potřeby, které nejde navzájem naplnit. Podpora a láska nevyváží ohrožení identity, kterému mladý kluk denně čelí. Je těžké chápat, deprese a úzkosti a nevnímat je jako lenost. Chápat, že i běžné rutinní činnosti mohou znamenat diskreditaci nebo zážitek tělesné dysforie. Nebo situace se sestrou, která svou pouhou existencí připomíná to, co by mohlo Bena diskreditovat, ženskou identitu. Jeden ze základních strachů Bena je neuznání jeho identity a tlak ji pořád dokazovat a čelit kritice, že na sebe jen chce upozornit… což je bohužel z mé zkušenost běžná reakce psychologů a dalších „odborníků“, kteří by ho měli podpořit. Nelze se divit neustálým sebevražedným myšlenkám.

• 5.1.2020  00:27
    Pumpkin (2002)

A comedy for the romantically challenged.

• 4.1.2020  10:35
    Dracula (TV seriál) (2020)

Je vtipné považovat lidi z jiných kultur v Maďarsku za absurditu... ale upíři jsou košer :D

• 3.1.2020  23:16

Tuhle epizodu GA napsala a režírovala a opravdu je výjimečná, má jinou atmosféru, romantickou a především duchovní linku, buddhistickou a jedna z postav je i lesba žijící se svou partnerkou.

• 31.12.2019  15:34

Genderově necitlivý český překlad názvu zamrzí, protože zasklí filozofii celého filmu a série. Vzestup Skywalkerů/Skywalker na vzestupu by byl příhodnější, když už. :/

• 30.12.2019  00:16

Halloween spešl! <3

• 24.12.2019  22:10

Výprava (včetně Lucie Bílé) úchvatná, nechybí holografické projekce, Bílá samozřejmě zpívat umí, Jana Toužimského bych oželel, texty mi ale přijdou mdlé a neoslovují mě. Peak experience je ale encore Vyznanie.

• 16.12.2019  23:20
    Oslí kůže (1970)

Teplý Jean Marais na trůnu z velkého bílého huňatého kocoura si chce vzít svou dceru Catherine Deneuve, a snaží se ji svést recitováním básní svého milence (Jean Cocteau), ale princezně sňatek rozmlouvá víla kmotřička zpěvem o tom, že budou mít mentálně postižené děti… nechybí ani helikoptéra. Nejvíc queer pohádka, kterou si pro advent můžete přát. 70. léta…

• 5.12.2019  20:54
    Princezna Fantaghiró 5 (TV film) (1996)

Fantaghiró 5 a účes stále drží. Pořád stejně feministická – protože i děvčátka mohou přeci mít přání, ne jen chlapci, tentokrát i pedofilní (včetně BDSM) – cítím vůni mladých umytých chlapečků, které bych snědl :o – a v každém díle se líbá s jiným mužem, a já vlastně ani nevím, jestli si toho Romualda vlastně někdy vůbec vzala. Asi ne, proto ho může milovat a zároveň v každém díle mít jiného. #polyamory SPOILER: Nejvíc pedofilní moment byl ten, jak tam ten napudrovaný pirát z Karibiku v paruce čuchá v pod podlahou toho „chlapečka“ a sbíhají se mu sliny a chlapec se střídavě zamazává hlínou a umývá… hlavně moment, kdy kapitán zjistí, že sice špína… ale pořád špína na chlapcovi a jho kůži a že vlastně taky dobrý fetiš :D Však by si ho před tím umyl. (Po umytí je posypávají moukou. Posypali tak dva chlapce, jednoho dospělého muže. Matka chlapce navíc opravdu snědli.)

• 19.11.2019  23:05

The movie "Not Without My Daughter," starring actress Sally Fields, was told from the mother's perspective. Now, two decades later the daughter Mahtob Mahmoody tells her own story. https://www.youtube.com/watch?v=jd2QDkmJQiM

• 11.11.2019  22:20
    Adam (2019)

Já, Adam <3 Love, Adam If you are straight… you can still be queer.

• 26.10.2019  23:37
    Kateřina Veliká (TV seriál) (2019)

Skvělá výprava, skvělá Helen Mirren, ale jinak je to stejná červená knihovna jako Královna Viktorie.

• 17.10.2019  00:25

4* jen proto, že jedna je za kostýmy a výbavu a jedna za Helen Mirren. Protože jinak je to stejná červená knihovna jako Královna Viktorie.

• 16.10.2019  19:19
    Shazam! (2019)

Jsem rád, že jsem vyrostl na Velkém Tomu Hanksovi <3

• 3.10.2019  23:47
    Řekni, že mě miluješ (TV seriál) (2007)

Jako profesionál mám problém s tím, že terapeutka dělá terapii tomu, kdo z rovna přijde. Jak jde pracovat s jedním člověkem s tím, že se po čase partner/ka přidá do rozjetého vlaku a terapeutka už přitom jednoho z nich zná lépe, má s ním vybudovaný nějaký vztah a najednou má být zaměřená na vztah a oba dva stejně? Nebo jak lze pracovat s párem s tím, že jednou zrovna jeden z páru nepřijde, tak řeší individuální témata druhého s tím, že v páru bude dělat, že o ničem, co jí soukromě řekl, neví? A když se klient/ka rozejde, bude pak terapii dělat s jeho/jejím novým partnerem/partnerkou? A paralelně s expartnerem? ;)

• 1.10.2019  23:10

V této epizodě si přijdou na své vlastně všichni. Jak ti, kdo na základě alegorie vidí kritizování normativit obdobně, jako ve zpracování fantazií, kdyby „normální“ byla homosexualita. Ale i možná nevědomí členové Aliance za rodinu a kritici „genderové ideologie“ a „moderních liberálů“, jak je vidět z komentáře DocBrown. I když epizoda je v zásadě hetero a cisnormativní (ve skutečnosti jsou vztahy a pohlaví, gender, složitější a zahrnují neheterosexualitu, intersexualitu, transgender identitu, nebinární lidi apod.) splňuje podobenství o tom, jaké to je žít v totalitní společnosti dovolující jen předem definované gendery a orientaci, jinak je jedinec podroben léčbě a operacím. Nepřipomíná nám to něco? Ale jak píšu s poukazem na komentář DocBrown, které/mu nevadí mít jen dvě pohlaví a vadí mu respekt k sebeurčení lidí, mnozí to nepochopí :) Mimochodem, až lidé jako DocBrown, muži, ženy, zjistí, že v pražské MHD se používá neutrální „cestující“…

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18